Locus - online/offline prohlizec map

Vše co se týká navigace, map a využívání gps/galileo

Moderátoři: don_alex, radegast

Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvekod merlin » stř 05. led 2011 23:54:24

V topicu o RMaps se docela zive zacal probirat programek Locus od mistniho autora. At v tom je trochu poradek, tak veci k Locusu piste sem (pripadne do fora Locusu).

Ja kdysi Locus zkousel a nelibilo se mi, ze neumel format sqlite - po zmince, ze uz ho umi jsem Locus dneska vyzkousel a musim rict, ze se mi program docela libi.

Moje postrehy po 5-ti minutach pouzivani:
- horni a dolni lista by vubec nemela existovat - vsechny volby, krome +/- by mely byt v menu. Tak jak to je zabiraji listy zbytecne misto. Kdyz si dam volbu samoskryvani, tak se to castecne vyresi, ale i tak obcas listy probliknou - podle me je tento design proti Androidi filosofii grafickeho navrhu aplikaci a je dost neergonomicky :-) Tady ma RMaps rozhodne plusove body.
- stejne jako u RMaps mi chybi moznost mereni vzdalenosti (tj. naklikam si trasu a program mi rekne, jak daleko jsou od sebe body vzdusnou carou)
- zkousel jsem jednu offline sqlite mapu a program si neporadil s max zoomem - tj. i kdyz uz zadna dalsi vrstva nenasledovala, tak program zazoomoval a tudiz mapa zmizela
- multitouch zoom nefunguje - misto zoomu se mapa naprosto zmatene toci a zaroven priblizuje a vzdaluje (pocitam, ze se autor snazi o simulaci otaceni mapy a'la Google maps - coz mozna funguje na jinych telefonech, ktere to podporuji ale na Nexusu to dela silenou paseku)

Co se mi naopak libi je
- meritko (to RMaps stale nema)
- kompas k danemu bodu
  • 0

Obrázek
fórum o všem kolem stavby, rekonstrukce a údržby bytu, domu, chalupy a zahrady...
Google Nexus One
merlin
Androiďák!

Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus One

Reklama

Re: Locus - online/offline prohlizec map

Příspěvekod menion » čtv 06. led 2011 7:10:52

mno, téma jsem zakládat nechtěl, přijde mi to zbytečné. Pokud máte trable či přání nebo chcete otestovat betaverzi, jděte sem http://forum.asamm.cz/

každopádně zareagovat musím, takže:

• "podle me je tento design proti Androidi filosofii grafickeho navrhu aplikaci" - podle mě ne! všechno v menu? výborně ... pěkně krkolomné. Podle grafického návrhu aplikací má menu přes HW tlačítko obsahovat pouze podřadné fce. Zbytek má být viditelný nebo jinak co nejrychleji přístupný. Skrývání panelů funguje jak má. Po 5 sec nepoužívání se schovají. Objevují se jen při dvojkliku nebo při návratu zpět na mapovou obrazovku z jiné obrazovky aby jsi mohl hned reagovat a něco dělat!
  • měření vzdálenosti není protože, není ani naklikání trasy!
  • neporadil si se zoomem? nesmysl. Pokud jsi si stáhnul sdílenou mapu, tak se pak chová jako online mapa jen využívá navíc nakešované dlaždice. pak se nemůžeš divit že zoomuješ i tam kde nemáš staženo. Pokud jsi si stáhl mapu jako samostanout SQL mapu, pak pokud se mapa korektně naindexovala, můžeš zoomovat jen do těch zoomu, kde je něco stažené.
  • multitouch nefunguje? Otestováno na DHD a Milestone a funguje bez problému. Pokud mi někdo potvrdí že to ještě někde nefunguje, tak asi udělám do nastavení možnost vypnout tuhle funkčnost a nechat jen obyčejný multitouch zoom
  • 0

menion
Robot

Typ mobilu / ROM: Note 2

Příspěvekod Pavel Vlasák » čtv 06. led 2011 10:28:29

Multitouch na Desire funguje úplně bez potíží. Jak zoom tak rotace mapy.
Měření vzdálenosti a naklikání trasy by bylo hodně fajn.

RMaps byť je v něčem dobrá, ale je nestabilní a padá... :(
  • 0

Pavel Vlasák
Androiďák!

Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 Neo

Příspěvekod jannk » čtv 06. led 2011 10:44:00

mi multitouch nekdy funguje - a nekdy se mapy zmatene roztoci. Nekdy chci jen zoom-in/out ... a mapy se zacnou tocit.
  • 0

jannk
Nové Androidě

Příspěvekod menion » čtv 06. led 2011 10:57:48

a jaký máš telefon?

naklikání trasy apod. je v plánu, ale nemůže být vše naráz ...

no pokud se začnou točit, jakou má barvu spodní ikona rotace? když je zelená, zanmená to že se rotuje pomocí prstů a je to zcela ve vaší moci. žlutá znamená, že rotaci dělá systém pomocí hw kompasu (pokud je zapnutý na gps obrazovce) nebo pomocí gps (pokud je hw kompas vypnutý)

pokud tedy zlobí rotace i když je dole zelená ikona rotace, tak je to blbé a udělám tedy to nastavení

jinak by mě zajímalo co všichni vidí na RMaps. Nic to neumí, vypadá to hrozně, ještě hůř se s tím pracuje a poslední aktualizace před více jak půl rokem takže na to evidetně autor dlabe. To jen abych si ulevil :)
  • 0

menion
Robot

Příspěvekod Pavel Vlasák » čtv 06. led 2011 11:20:53

Ono se to tlačítko rotace aktivuje příliš brzo. Stačí při zoomu malinko naznačit pohyb rotace i když to není žádoucí a již se aktivuje. Chtělo by to nějak znecitlivit.
  • 0

Pavel Vlasák
Androiďák!

Příspěvekod ramon.dexter » čtv 06. led 2011 11:28:36

Tady musím souhlasit s menionem. Od tý doby, co Locus umí .sqlite mapy jsem na něj kompletně přesedlal právě z Rmap. Locus se mi líbí hlavně díky tomu UI, který je přehledný a decentní, žádný grafický orgie typu odlesků a podobných opičáren (tak to má být). Aplikace je rychlá a má mnohem víc vychytávek než rmaps. Perfektní je možnost aktivace gps přímo z programu. GPS mám totiž většinu času zapnutou, ale pokud se chci jenom podívat do mapy, gps se nemusí aktivovat.

Rmaps mají oproti tomu ošklivý UI. Sorry, ale alespoň moh použýít klasický androidí zoomovací tlačítka, ne ty hnusný modrý čtverečky. POI jsem se přes ně ani nepokoušel používat, protože jsem ani nepřišel na to jak.

Takže pokud bych to měl shrnout, Locus je perfektní jednoduchej turistickej nástroj, kdežto Rmaps jsou jenom hloupej prohlížeč map.
  • 0

...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
ramon.dexter
Moderátor

Reputace: 33
Typ mobilu / ROM: LG G4 H815 - stock AOS 6 M
Tablet: LG Gpad 8.3 (V500) - stock

Příspěvekod menion » čtv 06. led 2011 11:30:34

no to si nemyslím, je tam nastavené že pokud je rotace úplně vyplá, tak se nejdříve musí otočit o 20% než se chytne rotace prsty ... což mi přijde akorát ... to to asi na nějakém telefonu zlobí a reaguje jinak než bych čekal. to je divné ...
  • 0

menion
Robot

Příspěvekod Spook » čtv 06. led 2011 13:45:44

Me design Locusu take naprosto vyhovuje. naopak nesnasim kdyz musim zbytecne kvuli vsemu lezt do menu. A skryvani panelu je bonus navic. Ja ted zkousim tu betu co vysla 0.9.0.3.. Nejak se mi to divne chova ve spolupraci s my tracks. Zapne se zaznam trasy ale uz nejde zastavit pres Locus. Jeste by bylo fajn kdyby proslou trasu mohl rovnou do map zakreslovat, ale to asi nepujde...

Jeste bych si pral vice ikonek k POI bodum (pripadne moznost jejich editace...)

Na foru jsem se docetl ze koncem ledna vyjde dalsi verze (placena) tesim se a autoroci veliky dik
  • 0

Spook
Stálý androiďák

Typ mobilu / ROM: HTC One X
Rom: orig. 4.1.1

Příspěvekod menion » čtv 06. led 2011 13:54:52

jsem rád že vyhovuje, mě taky :)

u té bety je napsáno že MyTracks ještě zlobí a dokud nevydají autoři MyTracks novou verzi tak i zlobit bude. Takže v další verzi podpora pro záznam přes myTracks ještě nebude. Zakreslování jít musí, to je základ. Pokud nepůjde, udělám si vlastní systém na záznam ale to bych celkem nerad.

více ikonek k poi? http://forum.asamm.cz/viewtopic.php?f=15&t=57
  • 0

menion
Robot

Příspěvekod Spook » čtv 06. led 2011 14:01:01

diky za bleskovou odpoved
  • 0

Spook
Stálý androiďák

Typ mobilu / ROM: HTC One X
Rom: orig. 4.1.1

Příspěvekod schali » čtv 06. led 2011 15:12:18

Pro me je teda Locus nejlepsi program na mapy, vsude ctu o trekbuddy a rmaps a nechapu proc. Locus umoznuje udelat offline mapu na miru a nema to chybu, potrebujete k tomu jen wifi pripojeni, ktery jiny program tohle umoznuje? Samozrejme ohledne funkci to asi nebude njenabusenejsi, ale me to staci a funguje spolehlive. Ja tleskam:-)
  • 0

schali
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: Mi2S

Příspěvekod Tom26 » čtv 06. led 2011 18:33:29

Omlovám se,ale chápu dobře,že když si stáhnu část mapy kterou potřebuju,mohu poté jit napr. behat a program mi zaznamena v offline mape,kde sem byl,jakou vzdalenost jsem urazil atd ?
Tedy pokud se pohbuju v useku,ktery mam stazeny :)
  • 0

Tom26
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: Xperia x10 mini pro

Příspěvekod merlin » čtv 06. led 2011 23:48:49

Omlouvam se, pokud muj prvni prispevek znel jako kritika - to v zadnem pripade. Vazim si kazdeho, kdo takovehle veci programuje. Jen jsem rekl osobni nazor na to ze me moc UI nevyhovuje a preferoval bych menu. Ruku na srdce, kolikrat OPRAVDU pouzijete ty ikonky. Mozna pouzivam mapy jinak, ale osobne pouzivam presne ty 3 tlacitka, ktery jsou v RMaps - tj. centrovani dle polohy a zoom. Ostatni mi vyhovuje v menu a navic e mi libi, ze jsou tlacitka pruhledna, takze neprekazi. Skryvani sice funguje, ale prave ze to trva tech 5 sekund, nez konecne panel zmizi. No, ale jelikoz to zrejme ostatnim takhle vyhovuje, tak se vzdavam :-)

Jinak k tomu zoomu & multitouch - mam Nexus a ikonka je pri zmatecne rotaci zelena - tj. stejne, jak to tu nekdo vyse popisoval.
  • 0

Obrázek
fórum o všem kolem stavby, rekonstrukce a údržby bytu, domu, chalupy a zahrady...
Google Nexus One
merlin
Androiďák!

Příspěvekod menion » čtv 06. led 2011 23:52:01

no to se neomlouvej, nejsem žádná urážka a kritika je většinou produktivnější než chvála, takže jen tak dál. Můžu tě ale ujistit, že GUI zásadně menit nebudu, protože jsem na něj celkem hrdý :) ale kdyby jsi o to jó stál, mohl bych ti do nastavení udělat nějaké časování, za jak dlouho panely zmizí :)

jinak je na marketu nová verze, tak pořádně vyzkoušejte. přináší totiž beta verzi plné editace MyMaps včetně bodů, tras i ploch no a nastavení máš navíc možnost tu zuřivou podporu multi-touche vypnout pokud zlobí a ponechat pouze zoomování bez těch rotací a posunů ...
  • 0

menion
Robot

Příspěvekod ramon.dexter » čtv 06. led 2011 23:58:53

Menione, děláš nám radost.

edit: uááá, ta podpora MyMaps je geniální!! Kam se hrabou google mapy...
  • 0

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvekod merlin » pát 07. led 2011 0:15:12

2menion: diky moc za ten multitouch - uz to funguje vpohode (bez rotace). Co se tyce toho skryvani, me osobne by nejvice vyhovovalo, ze kdyz mam zaskrtnuto skryvani, tak aby se pri startu aplikace ten panel nezobrazil vubec a ja bych si ho vyvolal jen kdyz potrebuju (to se dela dvojklikem na mapu, ze?) a pak by zustalo tech 5s na samoskryti. Tj. nechat to tak jak to je ted, jen s tim, ze vychozi stav by byl "skryte". Slo by to tak?

Taky se mi moc libi ta funkce lock vrstvy - to je velice uzitecne (obcas jsou mapy dost titerny a pri pohybu v prirode clovek uvita zoom do vrstvy) - dobra prace!

Jo a PS k prekladu - paid, ne payed :)
  • 0

Obrázek
Google Nexus One
merlin
Androiďák!

Příspěvekod menion » pát 07. led 2011 0:28:24

hmm to skývání promyslím. Asi by to i šlo, proč ne!

ad angličtina ... jo, to není má nejsilnější stránka :)

ad ramon: díky - pár mušek to ještě má ale to půjde. Ale editace pěkná což? :) chce t ještě hezčí ikonky a taky trošku zlobí zobrazneí těch map pak v web prohlížeči. Mrší to nastavené barvy a ikony. Takže ještě nějaké opravky to chce ...
  • 0

menion
Robot

Příspěvekod merlin » pát 07. led 2011 0:54:47

Koukam, ze tu chvalite MyMaps - asi blba otazka, ale co to je a jak to muzu vyzkouset?
  • 0

Obrázek
Google Nexus One
merlin
Androiďák!

Příspěvekod menion » pát 07. led 2011 8:04:28

no je to super věc :)

prozkoumej ideálně tady, ale pozor právě jsem díky tomu zjistil že nejde zobrazování needitovatelných, tedy většinou netvých map takže to až v opravě

http://maps.google.com/support/bin/stat ... opic=21676

je tu např. mapa vlastníků android zařízení tak ta je třeba dobrá na ukázku

mapa-vlastniku-zarizeni-s-androidem-t1403.html?hilit=mapa%20vlastn%C3%ADk%C5%AF
  • 0

menion
Robot

Příspěvekod merlin » ned 09. led 2011 10:16:54

Tak trochu vic zkousim Locus - ma nejaky omezeni na to, jak velky sqlite umi naimportovat? Mam stazeny cely cykloatlas do cca 3.9GB souboru a nejak se mi to nedari naimportovat - pise, ze uz je naimportovanej, ale nikde si ho nemuzu vybrat... Ostatni mapy v "User map" tabu vidim...
  • 0

Obrázek
Google Nexus One
merlin
Androiďák!

Příspěvekod ramon.dexter » ned 09. led 2011 11:16:12

No, největší mapu, co jsem tak zkoušel používat, byl Cykloatlas, celá ČR bez nejmenší úrovně přiblížení. Mapa má 1,3GB a načítala se opravdu dlouho, ale funguje. Větší bych asi už nezkoušel.

Menion: možná by nebylo od věci, nechat inicilizaci nových uživatelských map na uživateli. Prostě někam dát zaškrtávací okýnko, aby si uživatel mohl určit, který mapy z sd má program používat. Myslím si že by to bylo lepší, než současná metoda automatický inicializace.

A ta nová ikona...je....příšerná...
  • 0

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvekod menion » ned 09. led 2011 11:49:38

zdravím,
no inicializace 3.9 GB mapy bude trvat opravdu dlouho, klidně 15 minut ale jakmile se to jednou povede tak by měla šlapat. Obecně by tam žádné omezení být nemělo a později ani omezení rychlosti načítání vzhledem k velikosti. Nějaka možnost, umístit ji ke stažení na web asi není viď? :) bylo by to ideální abych otestoval. Ohledně inicializace ... automatická metoda je ideální. tak často nové VELKÉ mapy nestahuješ a ty malé se inicializují krátce. U těch velkých si hold musíš počkat.

a ikona? Příšerná? mě se moc líbí. Problém v předchozí byl že nebyla originální. našel sjem ji někde na netu a už jsem na marketu našel dva další programy které ji používají taky. Takže jsme spolu s amokkem vytvořili novou. Ještě ji asi upravíme, negativních komentářů je víc než jsem čekal ale co se jim nelíbí jsem se už nedozvěděl ... :)

jo a pokud se ti ho nedaří vybrat tak není zaručeno že je korektně naimportovaný. zkus kdyžtak smazat cache adresář. třeba to pomůže
  • 0

menion
Robot

Příspěvekod ramon.dexter » ned 09. led 2011 12:31:45

No k tý ikoně: je taková...přeplácaná. Nejde z ní na první pohled poznat, jakej program zastupuje. Z tý původní to bylo hned jasný - mapy. Ale tady? Je tam mapa a je tam puzzle. Možná bych vycházel spíš z ikony Google Map.
  • 0

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvekod schali » ned 09. led 2011 23:47:42

Taky jsem si udelal celou mapu ČR, ale rozsekal jsem to na 7 oblasti, mit celou ČR v jednou by asi bylo cool, ale jak se ukazuje tak 3.5-4 GB mapa je uz fakt moc. Dneska jsem zkusil Locus s c:geo a je to parada :) . Mel bych jenom jeden technicky dotaz pro ty kdo maj takovej velkej balik map. Je mozny mit mapy ulozeny na externi sd karte? Ted je mam na te interni a tam zabiraj docela dost mista.
  • 0

schali
Nové Androidě

Příspěvekod Žulda » pon 10. led 2011 11:36:08

Mě se ikona také moc nelíbí, ale koukám na ní jen do té doby, než na ní ťuknu ;)
Jinak by se mi líbila třeba jako nějaký pěkný kompas, nemusí tam být pořád výřez mapy. Ale zase aby se to nepletlo se SmartMaps, ty mám hned vedle :)
  • 0

Žulda
Androiďák!

Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact
Tablet: Nexus 7 II

Příspěvekod menion » pon 10. led 2011 12:32:04

externí v nové verzi už jde, stačí klik dole na plus na obrozovce "Custom map - Uživatelských map". Add ikona, měla by symbolizovat skládání, stahování, kompletování map, které je v Locusu možné. Kompas není moc směrodatný, je to hlavně program na mapy, veškerá ostatní funkčnost je vedlejší. Ještě ji asi malinko zjednodušíme a lehce upravíme, ale říkám si že kdo neznal předchozí, neremcá a kdo znal, tak si taky zvykne ;)
  • 0

menion
Robot

Příspěvekod schali » úte 11. led 2011 9:56:02

"externí v nové verzi už jde , stačí klik dole na plus
na obrozovce " Custom map - Uživatelských
map" . Add ikona , měla by symbolizovat skládání ,
stahování , kompletování map , které je v Locusu
možné."

Mě to teda nefunguje, neni to tim ze pouzivam starsi format TAR?
  • 0

schali
Nové Androidě

Příspěvekod menion » úte 11. led 2011 9:59:02

jo aha, tak to nefunguje no. To je fakt, mohlo by tam být napsané :) ...

zkus tohle http://forum.asamm.cz/viewtopic.php?f=15&t=73

pokud funguje, napiš to kdyžtak pod to. Nezkoušel jsem tak nevím ...
  • 0

menion
Robot

Příspěvekod Pavel Vlasák » stř 12. led 2011 10:38:39

Ahoj, prosím tě neplánuješ přidat i mapové podklady z mapy.cz?
  • 0

Pavel Vlasák
Androiďák!

Další

Zpět na Navigace/GPS