Návod na přesun programů na SD kartu

Návod na přesun programů na SD kartu

Příspěvekod gamez » čtv 27. říj 2011 15:43:30

Jestli se vám taky jako mne stalo, že jste do tabletu nainstalovali nějaké programy a hry, které měly větší velikost než obvykle mívají tj. do 1 MB a v tabletu zbývalo málo prostoru pro instalaci programů.
Ve správci aplikací jsem přesunul na SD kartu, co šlo, ale většinou ty objemné nešly přesunout. Tak jsem troch pátral, jak to provést a tady je návod.

Napište jestli tento návod byl prospěšný i vám, kteří řešíte stejný problém jako jsem řešil já.

1) Stahnout z
http://www.oracle.com/technetwork/java/ ... index.html
Java SE Development Kit (napr. "jdk-7u1-windows-i586.exe" nebo novejsi) a nainstalovat

2) Stahnout z
http://developer.android.com/sdk/index.html
Android sdk (napr. "android-sdk_r14-windows.exe" nebo novejsi)

3) Nainstalovat program ze souboru "android-sdk_r14-windows.exe" do C:\android\

4) Pres "Start-Programy-Android SDK Tools" spustit program "SDK manager" a stahnout a nainstalovat API pro prislusnou verzi Androidu (napr. API 8 Android 2.2 Froyo; API 10 Android 2.3.3 Gingerbread; API 11-13 Android 3 Honeycomb; API 14 Android 4.0 Ice Cream Sandwich atd.)

5a) POZOR toto mozna neni podminkou, ale na strankach ARCHOSu jsem nasel, ze se ma jeste do souboru "adb_usb.ini" pridat tento radek:

echo 0x0e79 >> "%USERPROFILE%\.android\adb_usb.ini"

Soubor "adb_usb.ini" se nachazi v "C:\Documents and Settings\Nazev uzivatele\.android"

5b) V tabletu nebo telefonu zapnout rezim "Ladeni USB" (najdete v Nastaveni-Aplikace-Vyvoj) a potom pripojte tablet nebo telefon k PC pres USB kabel (jen nabijet). Objevi se hlaska, ze bylo rozpoznano nove zarizeni a bude chtit nainstalovat ovladace pro toto zarizeni. Nastavit cestu k ovladaci, ktery se nachazi v "adb_winusb_driver\usb_driver" (stahnout z ftp://support.archos.com/ARCHOS%20it/AD ... driver.zip)

6) Z prikazove radky spustit adb konzoli
start-spustit-napiste cmd a Enter
Napiste (nutno dodrzet spravnost velkych a malych pismen):
cd C:\Android\android-sdk\platform-tools
Enter
adb shell pm setInstallLocation 2
Enter

Hotovo a jiz lze presouvat ve spravci souboru v tabletu nebo v mobilnim telefonu nainstalovane programy na SD kartu a tim zabranit situaci, kdy mate nainstalovano hodne programu a tablet nebo telefon vam hlasi, ze je malo mista k instalaci.
(Poznámka: vyse uvedeny navod funguje pouze od Androidu 2.2 Froyo a vyssim. Nizsi verze nejsou podporovany.)
  • 0

gamez
Nové Androidě

Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SIII
Tablet: Archos 101 IT,ASUS Transformer Pad Infinity TF700T

Reklama

Re: Návod na přesun programů na SD kartu

Příspěvekod trilob » ned 30. říj 2011 18:39:18

Postup jsem vyzkousel, ale nemam pocit, ze by mi to nejak vyrazne pomohlo, i nadale se presune pouze cca tretina az polovina dat u vetsiny programu. Tak nevim, ocekaval jsem vic, jako ze nainstalovane programy prestanou zabirat operacni pamet uplne...?

Jen upozornuji na dulezitost instalace android-sdk do C:\android\ protoze pokud instalujete do nabidnute slozky C:\Program Files\Android\ tak vam nebudou fungovat prikazy zadane v konzole cmd (vyhodi error), zrejme tam vadi ta mezera v nazvu slozky.
  • 0

Mobil: GoClever Fone 570Q, dual SIM, 5.7", Android 4.2
Tablet: Archos 101 16GB, 10", Android 2.2
trilob
Stálý androiďák

Typ mobilu / ROM: GoClever Fone 570Q Dual SIM Android 4.2
Tablet: Archos 101 16GB

Příspěvekod gamez » pon 31. říj 2011 12:11:35

Je pravda, že se nepřesouvají všechna data, ale podle mojí zkušenosti dochází k přesunu více než cca 1/2 dat.
Android asi potřebuje mít nějaké minimum uloženo ve vnitřní paměti systému. Blíž jsem to nezkoumal.
Je to hlavně přínosné u souborů (hlavně hry), které mají několik desítek MB.

Jestli někdo zná postup, který by přesouval všechna data na SD, může napsat návod. Budu jen rád, že uspořím ještě nějaké místo.
  • 0

gamez
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SIII
Tablet: Archos 101 IT,ASUS Transformer Pad Infinity TF700T

Příspěvekod tomasii » ned 30. zář 2012 13:37:29

Mám Samsung P5100 s Androidem 4.0.4, kde zcela chybí možnost přesunu aplikací, nebo jejich částí, na kartu. V menu tato možnost není (nebo jsem ji nedokázal vyvolat). Zkusil jsem výše uvedený postup, zvolil jsem nejbližší software (pro Android 4.0.3) a provedl instalaci na notebook s W7 64bitů. Instalace proběhla, některé moduly javy se nenaistalovaly. Po spuštění vlastní aplikace:
Start=>spustit=>napsáno cmd + Enter
jsem do příkazového řádku dal u mně správnou cestu
cd C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools + Enter
Aplikace se rozběhla, ale na příkaz
adb shell pm setInstallLocation 2 + Enter
jsem dostal odpověď
Error: unknown command 'setInstallLocation'
se seznamem možných příkazů. V seznamu je nejbližší set-install-location
Dal jsem tedy
adb shell pm set-install-location 2 + Enter
Ten prošel, ale v tabletu v menu Nastavení => Aplikace => zvolená aplikace nadále chybí možnost přesunu na kartu. Zkusil jsem aplikaci android Assistant => Tools => App2SD, kde je sice nahoře napsané "Click=>Storage=>Move to SD card, po kliku na aplikaci se objeví menu, ve kterém tato možnost chybí.
Neznáte postup, jak přemístit aplikace, nebo jejich části, na kartu???
  • 0

tomasii
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: i5800 Galaxy3

Příspěvekod vospunt » úte 30. črc 2013 11:23:51

jen doplním že na JellyBean je to:

adb shell pm set-install-location 2

a že toto nastavení lze v telefonu/tabletu provézt i tak, že půjdete do nastavení - uložiště - výchozí uložiště a nastavíš SD kartu ;)
  • 0

vospunt
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: Huawei Y300

Zpět na Archos 101