Návod na Flash + Root Cube U30FT2

Re: Návod na Flash + Root Cube U30FT2

Příspěvekod Jesse007 » ned 02. úno 2014 22:55:01

ať dělám co dělám, prostě to nejde. Zaseknu se v momentě kdy otevřu Rk batch tool a nenajde to žádný zařízení. Nevím co dělám špatně. Každopádně jsem četl problémy s ovladačema ve win 8.1. Vyřešil jsem i tento problém s instalací ovladačů přes návod. Stejně RK batch tool nenajde žádný zařízení - "jednička" není zelená, pouze stále šedívá. Dřív byla růžová a po zmáčknutí "switch" to hodilo hlášku a zešedlo to. Tablet jsem zkoušel mít vypnutej, zapnutej. Mačkal jsem power a vol+ a nic prostě. Když je dýl připojený přes kabel k pc objeví se akorát "andriod" s otevřeným břichem a nad ním červenej trojúhelník s vykřičníkem uvnitř, což mi přijde jako recovery ale co s tim? Poradí mi někdo jak dál? Jsem v koncích. :?
  • 0

Bosch 607 -> Motorola M3888 -> Siemens MT50 -> SonyEricsson D750i -> Nokia N73 black -> Nokia 5230 black -> Nokia N9 black 16Gb -> JiaYu G3T -> lenovo Vibe Z2 Titanium Grey
Jesse007
Nové Androidě

Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: lenovo Vibe Z2

Reklama

Příspěvekod Wintermute » pon 03. úno 2014 11:23:43

Roman_CZ píše:Tak testuji 4.4.2 verzi 20140121 . Brouzdaní po inetu je na tabletu teď mnohem svižnější , ale pozoruji při rolování textu deformace písmenek. Snad to ještě doladí.

Taky ho mám nahraný asi týden, s přetaktovaným kernelem. Jeví se stabilně a multitasking, spouštění aplikací je svižnější než dříve. Výdrž na baterii horší, nebo alespoň bez kalibrace baterie je chování celkově divné, jakoby tablet nenabíjel do plné kapacity a 100% stav náhodně určil. Výdrž ve standby solidní, ale musí se pro standby nastavit-vynutit vypnutí WiFi. WiFi signál stejný, nebo možná o chlup lepší než dřív. Přehrávání videa stejné, nebo možná o chlup lepší než dřív. Staré CWM nefunguje správně, nelze zálohovat a obnovovat, neporadí si s rozložením diskových oddílů KK, lze přehrávat kernel.

Největší problém pro mne je výrazně neplynulé vykreslování 2D proti 4.2. Rolování, pinch to zoom, všechno tohle je teď nepříjemně trhané. S vypnutým i zapnutým 2D GPU renderingem. A to i s jinak svižným launcherem jako Nova. 3D asi taky nebude úplně v pořádku, zkusil jsem jen své oblíbené Real Racing 3 a to se absolutně nedá (neplynulé, zvuk rozbitý, po načtení stavu z cloudu už nenastartuje ani do menu, padá). Tohle musí v příští verzi doladit, prostě musí, není možné aby KK běhal v těchto ohledech výrazně hůře, než JB.

Pokud by chtěl někdo zkusit 4.4 s tím, že se později vrátí k 4.2, tak musím upozornit, cesta zpět není úplně snadná. Musí se nahrát starší loader, dodržet postupy a pokud se něco nepovede, můžete si slušně tablet umrtvit. V horším případě se pak musí tablet rozebrat, aktivovat mask mode propojením specifických kontaktních bodů a poté nahrát 4.2 image včetně loaderu.

Jesse007 píše:ať dělám co dělám, prostě to nejde...

Ve Win 8.1 jsem zatím flashovat nepotřeboval, ale bude-li čas, večer můžu zkusit nainstalovat ovladače, spustit flasher a pak napíšu jak jsem dopadl. Tuším, že teď existuje i jakýsi nový "samoinstalační" balíček s Rockchip ovladači.
  • 0

Wintermute
Stálý androiďák

Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Tablet: Cube U30GT2, Lenovo Miix 2 10"

Příspěvekod Connor » pon 03. úno 2014 15:48:56

Má vůbec smysl na tomto tabletu ten 4.4 KitKat provozovat? Tedy za předpokladu, že to bude funkční a nebude se to ve 2D sekat. Rozdíl mezi 4.1 a 4.2 je např. v uživatelských účet (šikovná funkce). Ale co tady?
Kterou ROM považujete za nejstabilnější?
  • 0

Connor
Stálý androiďák

Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: HP iPAQ

Příspěvekod Wintermute » stř 05. úno 2014 10:11:38

Jesse007 píše:ať dělám co dělám, prostě to nejde. Zaseknu se v momentě kdy otevřu Rk batch tool a nenajde to žádný zařízení. Nevím co dělám špatně. Každopádně jsem četl problémy s ovladačema ve win 8.1. Vyřešil jsem i tento problém s instalací ovladačů přes návod. Stejně RK batch tool nenajde žádný zařízení - "jednička" není zelená, pouze stále šedívá. Dřív byla růžová a po zmáčknutí "switch" to hodilo hlášku a zešedlo to. Tablet jsem zkoušel mít vypnutej, zapnutej. Mačkal jsem power a vol+ a nic prostě. Když je dýl připojený přes kabel k pc objeví se akorát "andriod" s otevřeným břichem a nad ním červenej trojúhelník s vykřičníkem uvnitř, což mi přijde jako recovery ale co s tim? Poradí mi někdo jak dál? Jsem v koncích. :?

Tak jsem zkusil tablet ve Win8.1 a v pohodě. Rockchip Batch Tool 1.7 i Android Tool 2.1 tablet správně detekují a byly by ochotné naflashovat ROM.

- V Androidu povolit ladění USB, nechat tablet zapnutý.
- Připojit kvalitním USB kabelem.
- Instalovat ovladač "Autoinstaller Windows 7 / 8" z http://www.rockchip.nl/downloads/
- RK Batch Tool, růžová => switch => zelená.

Pár dokumentačních screenshotů
https://skydrive.live.com/redir?resid=2 ... der%2c.png
  • 0

Wintermute
Stálý androiďák

Příspěvekod Brnky78 » čtv 06. úno 2014 23:37:35

Ahoj, mám nahranou verzi 4.4.2. Můžete sem někdo napsat přesný postup, jak se vrátit zpět na verzi 4.2.2? Nevím si rady a nechci si udělat Cube opravdovou kostku. :D Díky moc.
  • 0

Brnky78
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: LG Optimus ONE

Příspěvekod Wintermute » pát 07. úno 2014 17:10:44

Nic nebude :lol:

EDIT: No tak dobře: http://www.arctablet.com/blog/forum/cub ... 14/#p38486
Osobně jsem nezkoušel, zatím zůstávám na 4.4.2.
  • 0

Wintermute
Stálý androiďák

Příspěvekod Jesse007 » pon 24. úno 2014 10:55:03

Wintermute píše:
Tak jsem zkusil tablet ve Win8.1 a v pohodě. Rockchip Batch Tool 1.7 i Android Tool 2.1 tablet správně detekují a byly by ochotné naflashovat ROM.

- V Androidu povolit ladění USB, nechat tablet zapnutý.
- Připojit kvalitním USB kabelem.
- Instalovat ovladač "Autoinstaller Windows 7 / 8" z http://www.rockchip.nl/downloads/
- RK Batch Tool, růžová => switch => zelená.

Pár dokumentačních screenshotů
https://skydrive.live.com/redir?resid=2 ... der%2c.png

Tak jsem se nakonec naštval a udělal to ve WIN 7 a to byla práce na 10 minut se vším všudy :D Díky za rady
  • 0

Bosch 607 -> Motorola M3888 -> Siemens MT50 -> SonyEricsson D750i -> Nokia N73 black -> Nokia 5230 black -> Nokia N9 black 16Gb -> JiaYu G3T -> lenovo Vibe Z2 Titanium Grey
Jesse007
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: lenovo Vibe Z2

Příspěvekod Wintermute » pon 24. úno 2014 12:27:49

To jsi dobře udělal. :DD

Ten můj citovaný Win81 postup, jak jsem později zjistil, funguje jen s loaderem KK 4.4 (musí být nainstalovaný v tabletu). Se starším JB 4.2 přímo nikoli, tam se navíc musí ručně upravovat konfigurák flasheru (nebo ovladače?), aby to jelo.
  • 0

Wintermute
Stálý androiďák

Příspěvekod Connor » stř 09. dub 2014 16:58:26

Jaká ROM vám jede dlouhodobě stabilně? Jede někomu KitKt 4.4.2. tak, že se nehodlá vrátit?
Z mého pohledu multi-user 4.2.2 od Kasty 2.06 je hrozná, protože se tablet nedá normálně probudit, někdy je třeba restart, který stejně trvá neúměrně dlouho, kdy po naběhnutí plochy další dlouhé minuty na nic nereaguje, pravděpodobně to souvisí se startováním wifi, která se asi tluče s jinými procesy.
Na kterou přejít?
  • 0

Connor
Stálý androiďák

Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: HP iPAQ

Příspěvekod wolwZz » čtv 10. dub 2014 8:28:04

Ahoj,
tak jsem se stal polostastnym majitel Cuby. Zjistil jsem ze mam dva mrtve pixely a cinan se zatim nevyjadril, ale jde to videt jen kdyz je uplne cerna obrazovka jinak si toho clovek nikde nevsimne. Mam nejake dotazy. Udelal jsem flash "kasty-cube_u30gt2-422-206_20131029-rooted4.zip" psaly final tak jsem si rikal ze to snad bude odladene protoze origo rom byla nepouzitelna. S touhle romkou je vse plynule jak ma nejevi se z toho mala pouzivani ze by mela zasadni problem, jen rano prijdu zapnu tablet a nic. Az po pripojeni na nabijecku sel zapnou a dle baterky cca v 16% skok na nulu. Ted ho nabijim a mam nejakou appku na kalibraci, ale otazka je zda je to to prave orechove nebo mam udelat kalibraci jinak lepe ?
pouzit napr. totok:

Návod pro kalibraci Baterie (tusim ze tohle asi vubec nepujde protoze jsem nikde nenasel wipe battery stats):
1) Nechám vybít komplet mobil
2)Nabiji ve vypnutém stavu do zelené diody 100%
3)Spustím Bootloader
4)Najedu do Recovery
5)Dám wipe/wipe batery stats
6)reboot system now
7)Používám tel ale nepřipojuji k nabíjení a čekám až se zas komplet sám vypne cca se vypne kolem 15-20%
8)Nabiji mobil ve vypnutém stavu do zelené diody 100%
9)Spustím mobil
10)Opakuji krok 7/8/9 ještě jednou
11) Používám již normálně a mám zkalibrováno.
12) Kalibruji takto až tehdy jestliže jsem s rom spokojen a myslím si že jí v telefonu nechám delší čas.

anebo ji nechat tak a dat ji treba tyden a system si sam upravi co je treba ?
  • 0

LG G3 32GB
wolwZz
Stálý androiďák

Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: LG G3

Předchozí

Zpět na Cube U30GT2 - ROM/ROOT/FW