[DRIVER] Ovladače pro MTK65xx (pro SP Flash Tool)

Moderátor: Moderátoři čínských mobilů

[DRIVER] Ovladače pro MTK65xx (pro SP Flash Tool)

Příspěvekod petr-ape » stř 13. bře 2013 16:15:13

Ovladačů, které s telefonem pracují je asi více.
Osobně mám dobrou zkušenost s těmito:
Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/xLJ1nVt/usb-driver-2k-xp-32bit-zip

Nejsou ale funkční na 64-bit. (Ověřena funkčnost na XP + Win7).

Postup instalace (popis Win7):
1. Nepřipojujte telefon!!! Začněte tímto: Spustit v PC Správce Zařízení
2. Připojit vypnutý (možná i lepší vyndat baterku) telefon USB kabelem k PC.
3. Ve správci zařízení se objení nový hardware (obvykle MTKxxx Preloaded). Poté rychle kliknout pravým tlačítkem myši na dané zařízení a dát aktualizovat ovladač.
(Pozn. MTKxxx zařízení se zobrazí jen na krátkou dobu, pokud nestihnete ovladač nainstalovat, tak zařízení připojte znovu!)
4. Při instalaci ovladače přejděte do složky s rozbaleným ZIP souborem a zvolte složku \usb driver(2K_XP-32bit)\2K_XP_COM\ a potvrďte instalaci. Varovnou hlášku podvrh OK (Přesto instalovat).
5. Po správném nainstalování ovladače odpojte telefon.

Pozn. Podle mé zkušenosti se někdy objevuje po opětovném připojení telefonu znovu hláška o hledání ovladačů. Pak klikněte na nepoužívat (přeskočit) windows update. Pak tato hláška zmizí. Podle mě tuto hlášku může také vyvolat použití SP Flash Tool jelikož při flashi Recovery jde ve spodním stavovém řádku vidět, že používá při komunikaci s telefonem nejprve COM4 a poté COM5, takže dva porty a každý musí mít ovladač.

Ověření, že jsou ovladače správně nainstalovány.
Dříve se také na tomto fóru objevovaly dotazy jak ověřit, že jsou ovladače správně nainstalovány. Přišel jsem na tento postup:
1.
Kód: Vybrat vše
http://programujte.com/clanek/2010111400-jak-ve-windows-odstranit-ovladace-odpojenych-zarizeni/
Podle tohoto návodu zobrazit v PC ve Správci zařízení skrytá nepřipojená zařízení.
2. Ověřit, že v Porty (COM a LPT) máte "MediaTek DA USB VCOM Port (COM5)"
popřípadě také "MediaTek PreLoader USB VCOM Port (COM4)", jak jsem již psal výše.
(viz příloha)

Poslední rada, pro případ, že by něco nefungovalo...
Třeba se nezobrazilo nové zařízení při připojení telefonu, SP Flash Tool hlásilo nějaké chyby apod...
Potom doporučuji podle předchozího postupu zobrazit nepřipojená zařízení a projet jednotlivé položky od shora až dolů a smazat (přes DEL) všechna odpojená zařízení. Pak provést veškerý postup znovu.
  • 1

Přílohy
Ovladač.jpg
Ovladač.jpg (36.19 KiB) Zobrazeno 35342 krát
Nesnáším lidi, co se dřív ptají než hledají a čtou!!!
petr-ape
Stálý androiďák

Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Newman N1

Reklama

Re: [DRIVER] Ovladače pro MTK65xx (pro SP Flash Tool)

Příspěvekod Tomáš Kubec » stř 13. bře 2013 16:31:46

Ještě bych upozornil, že ve Windows 8 nejdou standardně instalovat nepodepsané ovladače. Před instalací se musí aktivovat speciální režim.
  • 0

Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Tomáš Kubec
Moderátor

Reputace: 52
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base

Příspěvekod pajdos1 » ned 12. kvě 2013 22:24:06

Ahoj androiďáci, toto fórum je snad dar z nebe. Mám ale takový problém; když tyto ovladače nainstaluju podle tohoto návodu (mám verzi Win7 64-bit) a i na win XP mi to dělalo, když připojím telefon, prostě se mi zobrazí na chvilku preloader, na který nainstaluju ovladač, to je zatím v pohodě. ale jakmile zapojím telefon znova, tak se zobrazí na chvilku a pak zmizí (odpojí se). A z tohoto důvodu mi nejde flashnout grafický ovladač skrz SP multiport flash download project. Nevíte co s tím? :) díky
  • 0

pajdos1
Nové Androidě

Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Star N800

Příspěvekod Draeger » úte 10. zář 2013 9:33:15

Ať dělám co dělám,ani W8 ani XP se nechytají.Jsou tam vykřičníky a SP flash tools se nerozeběhnou a ve správci zařízení mám vykřičníky :-(
  • 0

Samasung Galaxy Ace -> THL W8+ 16GB -> THL W8s 32GB
Draeger
Stálý androiďák

Typ mobilu / ROM: THL W8s 32GB
Mobil 2 / ROM: HTC Touch Pro 2
Tablet: Asus Iconia B1

Příspěvekod Eky » sob 01. bře 2014 19:07:46

pajdos1 píše:Ahoj androiďáci, toto fórum je snad dar z nebe. Mám ale takový problém; když tyto ovladače nainstaluju podle tohoto návodu (mám verzi Win7 64-bit) a i na win XP mi to dělalo, když připojím telefon, prostě se mi zobrazí na chvilku preloader, na který nainstaluju ovladač, to je zatím v pohodě. ale jakmile zapojím telefon znova, tak se zobrazí na chvilku a pak zmizí (odpojí se). A z tohoto důvodu mi nejde flashnout grafický ovladač skrz SP multiport flash download project. Nevíte co s tím? :) díky

Ahoj zdravim ta...Vcera mi dosiel ZP998 a chcel som ho rootnut ale mam ten isty problem co tu popisujes. Ako si to nakoniec poriesil???
  • 0

Eky
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: HTC One X
Mobil 2 / ROM: ZOPO ZP998

Příspěvekod Twif » sob 08. bře 2014 21:19:57

Ahoj,

já mám ten samý problém. Ikdyž si stáhnu ty ovladače co jsou přiložený někde v těch návodech atd. , nainstaluju .... NIC.

Dneska jsem nad tím strávil už asi 7 hodin. Mám už toho fakt plný kecky a nemůžu se hnout z místa. Vaše návody jsou super, ale nefungují, nejsou úplný, něco chybí v souborech (viz. ulož to odkaz stáhne rar, ale je poškozený, je třeba udělat reupload) atd atd. Takže já se zasekl na tom, že spustim SP_flash_tool ale nikam se s ním nehnu, protože není komunikace mezi PC a telefonem.

Ve správci je vidět cca na 10 sec pak se zase odpojí. Ovladače jsem naistaloval dle návodu (dvou návodů - installer a manuální instalace v tom anglickém návodu, dle pudila) takže už fakt nevim a už mě to začíná pěkně s*át.

Máte někdo nějakou radu?

PS: mam win 7 64bit
  • 0

Twif
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: Nokia E75
Twitter: no
Tablet: no
Rom: ?

Příspěvekod Hecin » čtv 17. dub 2014 15:34:16

Mám ten samý problém... Mám zopo zp998 a potřebuju flashnout romku, protože sem posral system...
  • 0

Hecin
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvekod polod » ned 27. dub 2014 11:04:00

Ja mam cinana voyger dg 300. Po neuspesno upgrade je takmer mrtvy. Zdielam presne ten samy problem .. Ovladace stihnem nainstalovat, ale po znova pripojeni do usb blikne tak na par sekund a to je vsetko. Skusal som to na Win7 64bit.... aj na 32 bit..... aj na XPčku a stale nic. Rovnako sa to chova vsade. dokonca som vyskusal aj zmenit USB kable, aj drivre . Stale na h.o.v.no :evil: uz mam mervy na dranc :twisted:
ak vie niekto poradit tak budem rad. Inak tu 80 dolarovu vec smarim o stenu a bude pokoj :D
  • 0

polod
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3
Mobil 2 / ROM: DOOGEE DG300 , Xperia mini pro
Tablet: PIPO M9 pro

Příspěvekod kmeto » ned 15. čer 2014 10:21:45

Ten samý problém - ovladače správně nainstalovány, flash tool však s telefonem nekomunikuje,
po připojení se telefon jen připojí a hned odpojí ... (P780 / SP flash .212, Win764 i WinXPSP3)
to se neustále opakuje v cca 15s intervalu.

Můžete sem někdo napsat, jak jste vyřešili tento problém ?
díky

Edit : tak nakonec jsem SP flash rozjel na starém PC s WinXP SP3 (nechápu proč, postup stejný)
- připojil jsem vypnutý telefon do USB a čekal s otevřeným správcem zařízení na "probliknutí" ovladače MTK Preloader, který jsem poté instaloval ručně (volba - nevyhledávat, zvolím ovladač k instalaci) z rozbalené složky MTKUsbAll_0.8.4.rar
  • 0

Naposledy upravil kmeto dne pon 30. čer 2014 12:50:27, celkově upraveno 2
kmeto
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: P780 MIUI 4.1.3

Příspěvekod Dedy » sob 21. čer 2014 12:00:18

Mám asi týden Elephone P9, a ten samý problém s ovladači. Zkoušel jsem asi 3 slovy tři různé, u každého se mi v dev manageru ukáže něco jiného, jednou dokonce nějaký YunOS s ACB interfacem, jinak Samsung a teď naposledy ve skrytých devs položka Porty com je MediaTek Preloader USB VCOM a zcela zvlášť je Samsung Android Phone a Android Composite ADB Interface. Jakákoliv rada je vítaná. Jo a telefon bez baterky po připojení ani neškytne, takže jsem na tom hůř než kmeto.
  • 0

SE Xperia X10, Andy 2.3.3
Elephone P9, Andy 4.4.2
Dedy
Stálý androiďák

Typ mobilu / ROM: Elephone P9
Rom: origo 4.4.2

Příspěvekod HanzeST » pon 30. čer 2014 16:45:41

Zdravím,používám Windows 8.1 a problém s ovladači byl naprosto stejný+ve Win 8 je třeba nepodepsané ovladače instalovat ve speciálním modu.Návodů na netu je habakuk,no mě nefungoval ani jeden :D
Celý problém jsem tedy řešil přes Recovery menu aneb F8 je funkční i na Win 8.1-jen je třeba systém do tohoto opravného menu přepnnout v nastavení-ne netu je návodů taktéž dost.
V Recovery menu je možnost,zakázat či povolit instalaci nepodepsaných ovladačů-což jsem tedy povolil a ejhle... Ovladače jsou funkční a FlashTool nemá problém komunikovat s mobilem.-Sice vlastníme THL W8S (respektive manželka :lol: ),ale veškerý servis je na mě... Kupříkladu smazané IMEI u jmenovaného telefonu,kdy žádná utilitka nefungovala,postupy na netu selhávaly a na mě vyskakovala hláška s " failed" či "conect failed ",jsem stejně nakonec vyřešil sám,neb servisman v servisu pro mobily to ani za týden nesfoukl.No mě nezbylo nic jiného,než opět sednout a googlit a telefon je funkční.Návod jsem dával do sekce s THL W8.

Něvěšte hlavu...Možná na Win 7 bude taktéž v " nouzovém režimu -F8 " volba na ovladače.Sedmičky nepoužívám již více jak rok,takže si nejsem jist...Ale možná celou tuto prekérku řešit právě v " nouzovém režimu s prací v síti " by mohlo celou tuto lapálii posunou kupředu.Právě nouzák,mě osobně na sedmách opakovaně zachránil zadek,když něco " normálně " nešlo... Skuste a uvidíte.Snad to pomůže.
  • 0

HanzeST
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: THL W8s

Příspěvekod Tomáš Kubec » pon 30. čer 2014 17:03:00

Ve Win 7 jdou instalovat nepodepsané ovladače v pohodě.
  • 0

Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Tomáš Kubec
Moderátor

Reputace: 52
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base

Příspěvekod lukk » čtv 21. srp 2014 8:42:16

Zdravím Vás, dvě P780 jsem v minulosti bez problémů připojil a přes SP Flash Tool provedl co jsem potřeboval. Ovladače jsou nainstalovány snad správně, ale nyní mám další telefon a ten se ve vypnutém stavu připojí a za tři vteřiny odpojí a začne se nabíjet. Zkoušel jsem ovladaše přeinstalovat ale bez výsledku. Zkoušeno na dvou PC s WIN XP a jednom WIN 7.

Už z toho jsem poměrně zoufalý. Neměli by jste nějaký nápad?

Rootnutý telefon předpokládám je, ale je tam (alespoň podle toho co jsem vygooglil) čínská ROM a já bych tam chtěl GravityMod2 takže před tím tam chci nahráj jak je uvedeno v návodu nějakou tu evropskou. Trojhmatem se dostanu do Android system recovery <3e>.
  • 0

lukk
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: LENOVO P780

Příspěvekod LivArt » čtv 21. srp 2014 8:54:39

Gravitymod se snad flashuje přes CWM, ne? To tam dostaneš i z telefonu pomocí Mobileuncle.
  • 0

Hell ain't a bad place to be, even in 2017.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.
LivArt
Terminátor

Reputace: 227
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 32GB
Mobil 2 / ROM: GSmart Guru GX
Twitter: https://twitter.com/CZmisak

Příspěvekod lukk » čtv 21. srp 2014 10:33:38

Asi jsem se špatně vyjádřil.

Chci kompletně nahradit ROM za tuto: lenovo-p780-gravitymod2-t48358.html
  • 0

lukk
Nové Androidě

Příspěvekod LivArt » čtv 21. srp 2014 10:47:58

Mno však se to flashuje přes custom recovery a je na tobě, jestli dáš přednost cwm nebo twrp. A obě jsou i v IMG, tedy flashnutelné přes Mobileuncle.
  • 0

Hell ain't a bad place to be, even in 2017.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.
LivArt
Terminátor

Reputace: 227
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 32GB
Mobil 2 / ROM: GSmart Guru GX
Twitter: https://twitter.com/CZmisak

Příspěvekod lukk » pát 22. srp 2014 7:18:48

No jo, ale pokud je tam ten system recovery v nějaké čínské verzi a současně je tam čínská ROM, tak z toho co jsem vyčetl nemůžu nahradit ani jedno za evropskou verzi. Pouze skrz SP Flash Tool současně. Nerad bych umrtvil nový telefon. Ale možná jsem to špatně pochopil.

Zkoušel jsem odebrat a znova nainstalovat ovladače dle tohoto návodu: http://forum.gsmhosting.com/vbb/f457/how-install-mtk-driver-windows-xp-vista-7-a-1662956/ ale neúspěšně. Včera jsem to ještě zkoušel na dalších dvou PC (WIN XP a WIN 7), ale vysledek vždy naprosto stejný.

Připojím vypnutý telefon, ve správci zařízení na PC se na dvě sekundy zobrazí PreLoader... , následně telefon krátce zavibruje a začne se nabíjet.
  • 0

lukk
Nové Androidě

Příspěvekod bobson41 » sob 06. zář 2014 9:02:14

silou zvyku připojíte mobil a pak spustíte program , tak to s SP Flash Tool nefunguje , při připojení mobilu totiž vnitřní čip kontroluje zdali je nějaký signál z PC a když ne tak nahodí nabíjení . Takže spustit SP Flash Tool navolit co potřebujete a odeslat pak teprve připojíme mobil .
  • 1

bobson41
Nové Androidě

Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: MIUI V5

Příspěvekod Vinárník » pát 24. říj 2014 9:24:26

Zdar chlapi, měl jsem stejný problém s Lenovo A806, a klíčové bylo nakonec to, že po spuštění flashtoolu se wokna snaží instalovat nějaké svoje ovladače, tak to jsem zarazil v oznamovacím okně jak píše petr-ape v prvním příspěvku a tradá, vše ok. Jinak instalace ovladaču proběhla, tak jak tady většina píše, ovladače jsem použil od číňana k telefonům Zoppo. Snad jsem to napsal srozumitelně a někomu to helpne.

Edit: Tak jsem zjistil, že mi dělala problémy novější verze flashtool, takže jsem použil starší verzi SP-flashtool-20131106(v5.1343.01) a s tou vše ok.
  • 0

HTC Tytn II kaiser> Samsung galaxy S > Galaxy Nexus AOKP 4.3 > Samsung Galaxy S4 Resurrection remix ROM 5.0.2
Vinárník
Stálý androiďák

Typ mobilu / ROM: LG G4 oficial fw 6.0
Rom: stock 6.0

Zpět na Newman N1 - FW/ROM/ROOT