Xiaomi Mi Band 1S BT problém

Android navigace, a podobně...

Xiaomi Mi Band 1S BT problém

Příspěvekod SeppWinkler » úte 26. dub 2016 9:50:17

Zdravím,

kúpil som si tento náramok a zatiaľ celkom sklamanie. Nainštaloval som origo apku z Play a spárovanie prebehlo v poriadku. Neviem ale rozchodiť Smart Lock. Mám Lenovo Vibe Z2 Pro s Android L. Mám nastavený zámok obrazovky na PIN. S inými náramkami a hodinkami mi funguje. V apke k Mi Band prebehlo spárovanie v poriadku, som prihlásený k účtu. Ostatné veci, ako notifikácie, krokomer, srdcový tep a spánok fungujú a synchronizujú sa. Po prvom pripojení v apke prebehla aj aktualizácia FW náramku. Správca BT v telefóne ale náramok nevidí, čo chápem, keďže ide o BT 4.0. Nevidí ho ale ani Smart Lock ako zariadenie. V apke sa v sekcii Smart Lock zobrazí len obrazovka so slabo čitateľnými radami, ako Smart Lock zapnúť (nastaviť PIN, v Smart Lock vybrať odomknutie s Xiaomi Mi Band), ale nič také v telefóne nevidím. Nemám tam žiadne iné voľby, ako sú na screen shotoch starších verzií apky na webe.

Viete mi prosím niekto poradiť? Toto je pre mňa kľúčová funkcia. Ďakujem.
  • 0

SeppWinkler
Stálý androiďák

Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo VIBE Z2 Pro - Stock
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S2 / CM12
Tablet: NextBook Premium 8 IPS / Stock
Tablet 2 / ROM: JXD S7800B / Stock
Rom: Cyanogenmod 11 - 12

Reklama

Re: Xiaomi Mi Band 1S BT problém

Příspěvekod Telewest » úte 26. dub 2016 12:18:01

V MiFit -> moje zariadenia-> miband-> odomknut obrazovku si skusal sparovat so smart lockom??
  • 0

Telewest
Robot

Reputace: 24
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Příspěvekod SeppWinkler » úte 26. dub 2016 15:38:53

To je práve ten problém, že ja na tej obrazovke nemám vôbec nič interaktívne, na nič sa nedá kliknúť, je tam len malým písmom napísané, že mám priať Mi Band v Smart Lock v systéme, ale tam nie je.
  • 0

SeppWinkler
Stálý androiďák

Příspěvekod miki17 » stř 04. kvě 2016 6:58:06

Mám stejný problém. Podařilo se někomu spárovat náramek přes bluethooth s telefonem? Podle mě je chyba v náramku zkoušel jsem na dvouch telefonech (LG3, Sam S3) s různou verzí androidu a v bluetooth manažeru se vůbec náramek nezobrazí. Podle mě je to nutné k tomu, aby šel rozchodit smart lock.
  • 0

miki17
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvekod SeppWinkler » úte 17. kvě 2016 14:35:30

Mne sa to nakoniec podarilo. Nainštaloval som si MiFit z českého fóra MIUI CZ&SK vo verzii 1.8.7.11:

http://www.miuios.cz/viewtopic.php?f=157&t=5408

Tú som nainštaloval a v sekcii Smart Lock sa mi objavila položka MI1S. V zozname BT zariadení stále nie je a je to podľa mňa spôsobené využitím len BT 4. Potom som apku odinštaloval a nainštaloval tú z Google Play a zariadenie MI1S v zozname dôveryhodných zariadení zostalo a v BT zozname stále nie je. Smart Lock funguje tak na 75%. Pomerne často si žiada zadanie PIN. Myslím, že je to spôsobené tým, že systém zhodí apku MiFit (úžasná intelegencia Androidu ma fascinuje :( Aby ponechal na pozadí prehliadač, ktorý nepoužívam, zhodí MiFit. A pritom mám výkonný telefón s dostatkom pamäte.) MiFit bohužiaľ nemá možnosť perzistentnej notifikácie. Inak v Mi Band Tools sa tvári ako stále pripojený a aj meranie tepu vykonáva podľa nastavení.

Pre mňa je Mi Band 1S pomerne sklamaním. Ale dizajn, meranie tepu, spánku a aj krokov sú výborné. Notifikácie sú slabé a aj ďalšie funkcie, ktorými disponujú no name čínske náramky, tu chýbajú :(
  • 0

SeppWinkler
Stálý androiďák

Zpět na Ostatní Android zařízení