Výměna baterie - zkušenosti

Moderátor: IQLogic

Re: Výměna baterie - zkušenosti

Příspěvekod ludekbrno » sob 13. srp 2016 6:12:05

To je prostě blbost a náhoda....
  • 0

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
ludekbrno
Terminátor

Reputace: 169
Typ mobilu / ROM: LG L9 II stock Android 4.1.2 + root

Reklama

Příspěvekod michal.vrzak » sob 13. srp 2016 7:29:47

Jo jo, ze 4 různých baterek je to blbost a náhoda :facepalm:
  • 0

michal.vrzak
Robot

Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Příspěvekod kubikma » sob 13. srp 2016 8:16:42

No ja zas 2 se spatnym konektorem :D a to vim na 100%. U prvni vymeny LCD jsem natrhl tu hlinikovou folii a mirne uchazel plyn (zalepeno). Synovi to vydrzelo jeste pul roku pak jsem objednal jinou a ta pri vetsim odberu uplne restarovala mobil, tak jsou koupil novou a chvilku fungovala, pak se musel kontakt vypodlozit. Nakonec jsem mu dal ze starsiho mobilu a ted je bez problemu.
  • 0

kubikma
Droid

Reputace: 41
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Příspěvekod ludekbrno » sob 13. srp 2016 11:50:16

michal.vrzak píše:Jo jo, ze 4 různých baterek je to blbost a náhoda :facepalm:

Jebto blbost a náhoda. Není k tomu žádný důvod, proč by to mělo být pravidlem.
  • 0

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
ludekbrno
Terminátor

Reputace: 169
Typ mobilu / ROM: LG L9 II stock Android 4.1.2 + root

Příspěvekod Snowjack » pon 15. srp 2016 11:33:44

Zrovna jsem si potvrdil domněnku, která od několika zdrojů koluje na internetu, že nové baterie LG nevyrábí. Kontaktoval jsem Sunnysoft, jestli by mi řekli stáří originální baterie, kterou mají na skladě (nově naskladněné zásaoby). Odepsali, že na baterii je vyraženo datum 30. 06. 2014. To by vzhledem k technologii baterie Li-Pol němělo dělat problém při dobrém skladování i 5 a více let. Znamená to, že:
    1. baterie s datem výroby v roce 2015 a více na 99% nejsou originály
    2. výměna baterie u autorizovaného servisu (Britex) nebo u autorizovaných prodejců (Sunnysoft) znamená dostat téměř stejnou baterii jen méně opotřebovanou (dle nepotvrzených zdrojů se údajně nejedná jen o skladované baterie, ale také o baterie z vyřazených mobilů při anebo chvíli po výrobě, příp. použité - nové prostě nejsou) - nutnost zkontrolovat, jestli se po pár dnech obnovila jejich funkce
    3. pokud chcete novou baterii, je na výběr buďto stará originální baterie nebo neoriginální bez LG loga, která se za to nestydí a má novější datum výroby (nepovedené faiky nekupovat - viz výše)
Informace jsou nepotvrzené, ale odpovídá to zkušenostem lidí, které kolují éterem. Pokud si někde necháte vyměnit nebo si koupíte baterii, sledujte, jestli následně baterie drží, pokud ne, reklamujte, je to spotřební zboží a ani u originálních baterií nelze garantovat, že bude vše v pořádku.
  • 0

Snowjack
Nové Androidě

Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB
Rom: H-ROM v2.1

Příspěvekod zaahy » stř 19. říj 2016 10:59:20

Snowjack píše:Zrovna jsem si potvrdil domněnku, která od několika zdrojů koluje na internetu, že nové baterie LG nevyrábí. Kontaktoval jsem Sunnysoft, jestli by mi řekli stáří originální baterie, kterou mají na skladě (nově naskladněné zásaoby). Odepsali, že na baterii je vyraženo datum 30. 06. 2014. To by vzhledem k technologii baterie Li-Pol němělo dělat problém při dobrém skladování i 5 a více let. Znamená to, že:
    1. baterie s datem výroby v roce 2015 a více na 99% nejsou originály
    2. výměna baterie u autorizovaného servisu (Britex) nebo u autorizovaných prodejců (Sunnysoft) znamená dostat téměř stejnou baterii jen méně opotřebovanou (dle nepotvrzených zdrojů se údajně nejedná jen o skladované baterie, ale také o baterie z vyřazených mobilů při anebo chvíli po výrobě, příp. použité - nové prostě nejsou) - nutnost zkontrolovat, jestli se po pár dnech obnovila jejich funkce
    3. pokud chcete novou baterii, je na výběr buďto stará originální baterie nebo neoriginální bez LG loga, která se za to nestydí a má novější datum výroby (nepovedené faiky nekupovat - viz výše)
Informace jsou nepotvrzené, ale odpovídá to zkušenostem lidí, které kolují éterem. Pokud si někde necháte vyměnit nebo si koupíte baterii, sledujte, jestli následně baterie drží, pokud ne, reklamujte, je to spotřební zboží a ani u originálních baterií nelze garantovat, že bude vše v pořádku.

No tak nevím...právě jsem rozbalil balíček s "origo" baterkou kterou jsem si předevčírem objednal od Sunnysoftu. Datum výroby baterie je 9.5.2016 a když ji srovnám s bateriemi které jsi dával pro srovnání origo vs. fake tak mi rozhodně připadá jako ta fejková (šipky u sebe, proškrtnutá 4. ikona).
Viz foto:
http://imgur.com/Oi6nbbV
  • 0

zaahy
Nové Androidě

Typ mobilu / ROM: LG Optimus One

Příspěvekod Snowjack » stř 19. říj 2016 23:05:21

zaahy píše: No tak nevím...právě jsem rozbalil balíček s "origo" baterkou kterou jsem si předevčírem objednal od Sunnysoftu. Datum výroby baterie je 9.5.2016 a když ji srovnám s bateriemi které jsi dával pro srovnání origo vs. fake tak mi rozhodně připadá jako ta fejková (šipky u sebe, proškrtnutá 4. ikona).
Viz foto:
http://imgur.com/Oi6nbbV

Taky sem takhle kupoval, údajně originál u amio.cz. Vyšel mě na 272,- Kč a vypadal naprosto stejně. Zvážil jsem ji na velice přesné váze, váha 33,1 gramu, přičemž originál má 43,4 gramu. Super :facepalm: , tak jsem použil opět velice přesnou šupleru a překvapivě ani rozměry neseděly, proto to taky ani nešlo narvat do "schránky" na baterii, takže rozborka telefonu úplně zbytečně. Vráceno do 14ti dní od nákupu. Když si vzpomenu, přidám i fotodokumentaci. Velice nekvalitně byla zabalena část elektroniky, kdy páska přesně nedoléhala a jakoby přečnívala. To je velice jednoduše poznatelný rys absence dostatečné kvality originálu i pro laiky, krom výše uvedených poznatků, které zatím dle mých zkušeností a poznatků ze zahraničních diskuzí souhlasí.

Sunnysoft i Britex ještě poměrně nedávno prodával baterie, které byly originály (dle data výroby v r. 2014), ale asi už vyschly sklady a prodávají jen to, co je běžně na trhu (něco co se jen tváří jako originál) - odpovídá zkušenostem lidí s výměnou u Britexu. Druhá varianta je, že jen někteří jedinci jako já mají ustavičnou smůlu na naprosto chabé napodobeniny originální baterie, které mají všechny logo LG a stejné rozložení potisku, nicméně s jasnými rysy úplně jinších vlastností - nižší váha, různé rozměry, s hrbem i bez něj, drobné tiskové odlišnosti, příliš čerstvý datum výroby (na mobil vyráběný do roku 2014). Narazíte-li na kombinaci těchto nesrovnalosti, raději baterii ani neměňte a rovnou ji vraťte (jako důvod by mohla stačit kauza Samsungu Note 7 :02: ).

Osobně už na výměnu baterie rezignuju. Moje baterie vydrží i dva dny, když jsem na ni hodný, ale podstatně méně, když ne :P (ale stálo to hodně tweakování). Nosím proto sebou power banku a dokud baterie zvládne aspoň 12 hodin v terénu při středně náročněm používání (asi 1/4 původní kapacity baterie), tak to s tímto super telefonem ještě nějak vydržím.
  • 0

Snowjack
Nové Androidě

Rom: H-ROM v2.1

Příspěvekod Jindrar » stř 11. led 2017 16:07:44

Nevíte někdo o nějakém servisu v Praze kde by mi baterii vyměnili na počkání? Byl jsem teď v SunnySoftu a řekli mi že baterii u G2 nemění a ani prý nikdy neměnili. Díky
  • 0

Jindrar
Stálý androiďák

Příspěvekod Traged » pát 13. led 2017 10:21:17

na počkání? tvl, na výměnu baterky je potřeba rozebrat celý telefon, zabere to hodinu a stejně nevím kdo dělá na počkání.
Jinak baterie originál na F-mobil.

https://www.iloveservis.cz/servis/lg/dal-zvady.html
Obrázek
  • 0

10 a vše bez androidu a pak to přišlo>845>Wildfire>Desire>DesireS>SGA>SGW>E3D>
DHD>O2X>ZBLD>SG1>SG2>SG3>SG4>GNexus>G2>967s>N5>Note1>Note2>G3>E2105>M8>Z3>H5X>6012D>
i9506>N6>ONEx>HD2 a většinu umím opravit :)
Traged
Kyborg

Reputace: 35
Typ mobilu / ROM: Nexus 6
Twitter: tragedcze
Tablet: Lenovo Tab 3 7 16gb LTE ZA130286CZ

Předchozí

Zpět na LG G2 (D802) - Obecná diskuze