Propojení mobilu a tv boxem

Sekce pro všechna možná audio/video zařízení s androidem určená do našich obývacích pokojů.

Propojení mobilu a tv boxem

Příspěvekod jan.pa » stř 28. pro 2016 23:00:54

Ahoj, mám doma tento tv box s adndroidem https://www.aliexpress.com/item/2016-Mu ... 0.0.4ZVpRX a rád bych ho bezdrátově propojil s mobilem Mi3, abych mohl přehrávat fotky z mobilu přes box následně do tetevize (hloupé tv, bude pouze zobrazovat co pošle tv box přes hdmi). Mám již dvě podobné krabičky z Číny a ve spojení s KODI je to paráda. Díky za rady jak propojit. Honza
  • 0

jan.pa
Nové Androidě

Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3

Reklama

Re: Propojení mobilu a tv boxem

Příspěvekod Or-Horo » úte 03. led 2017 22:25:06

Ten settop box vypadá dobře.

Já používám tzv. mirroring (zrcadlení). Podporují ho televize Samsung, Philips i LG, možná i další. Podporují to také některé bluray zařízení obsahující smart tv. Nejsem si ale jistý, jestli jde přímo ovládat jeden Android jiným. Ten settop box se v podstatě chová jako mobil nebo tablet.

Možná by to šlo přes Kodi, ten je p2p, takže sdílí každý s každým. Hypoteticky by šel i Plex, pokud se mobil nastaví jako server. Ale ani v jednom případě nejde o ovládání settop boxu pomocí mobilu. Spíš o přístup ke vzdálenému úložišti.

Já osobně mám NAS Synology a tam funguje automatické zálohování fotek na sdílený síťový disk. Stačí mít zapnutou aplikaci DS PHOTO. Tutéž aplikaci lze pak spustit i na tom settop boxu. A podle nastavených uživatelských práv na něm můžeš sledovat všechny zálohované fotky a videa.

Pokud nemáš Synology nebo jiný podobný NAS, určitě existují jiná řešení pro sdílení pomocí Androidích aplikací nebo přes PC.

Ještě jsem si vzpomněl, že např. u mého telefonu Samsung jde aktuálně prohlížené video nebo fotky posílat přes galerii přímo do televize. Jde to ale jen přes WiFi (musí být zapnuta i v TV, nejsem si jist jestli jiné TV fungují i přes LAN).

U toho settop boxu se mi to ale nepovedlo (KI PLUS).

Někdo by asi nabídl sdílení přes nějaký cloud, ale po všech těch aférách bych tam nikdy osobní fotky nedával. :-)
  • 0

Samsung Galaxy Note 3, Lenovo A820, THL W200S, Samsung Galaxy Ace.
Or-Horo
Stálý androiďák

Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820 - Lambda 2.4.1
Mobil 2 / ROM: Předtím Samsung Galaxy ACE
Rom: Android 4.1.2

Zpět na Multimediální centra + mini pc