SE Xperia-RAY-Rychlo--POMOC

Sony Ericsson

SE Xperia-RAY-Rychlo--POMOC

Příspěvekod Androidě » ned 15. kvě 2016 6:53:15

Zdravím potřeboval bych helpnout s tímto mobilem.
Sám ted používám konkurenční lumii 640 s w10m.
Telefonu a tabletu s androidem a i jinymi OS jsem měl víc než dost a co se týká flashování a tunení, nikdy jediný problém, ovšem RAY není můj ale bratra a tomu ted začal zlobit.
On sám mobily tolik nežere jako já, ne že by HR či flash nezvládl, ale nějak ho to nebere a nezajímá, telefon prostě používá jako normální bfu.
Říkal mi že se mu mobil asi dva roky z těch pěti, co jej jako firemní dostal, pravidelně restartuje, zatuhává a seká.

Nejlepší bude samozřejmě udělat Hard Reset nebo pak případně i flashnout FW bud stávající nebo novější verzí pokud je.

Oba sice bydlíme v praze, ale vídáme se jednou týdně, vždy v neděli na návštěvě u rodičů a já mu slíbil že mu to zkusím dneska dát do kupy.

Beru s sebou NTB a microUSB kabel.

Potřebuji od vás tedy prosím radu, telefon už je celkem starý model a počítám s problémy a komplikacemi, uvítám tedy odkazy na veškeré aplikace, takhle bych to chtěl udělat.

1-Stáhnout nějaký program, bud ještě od SE nebo někoho jiného a udělat kompletní ZALOHU
Brácha myslím ani nemá udělaný google account, takže kontakty má snad na simce to zjistím na místě, aplikací a her tam tuším pár má ale asi postahované free verze z netu.

2.rovést HR a pak i Flash FW, bud stávající verzí, nebo novější, pouze oficiální jinou ne.

3.Obnovení všeho/obsahu vnitřní paměti, nastavení,melodie,tapety,screensaveru ze zálohy.

Budu rád pokud někdo pomůže, zkrátka odkazy na to a to,moc děkuji.
  • 0

Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Androidě
Robot

Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB 2 A7-10

Reklama

Re: SE Xperia-RAY-Rychlo--POMOC

Příspěvekod Lubis » ned 15. kvě 2016 10:31:03

1 - Sony PC Companion, bud stahnout z netu, nebo ciste teoreticky, by se ti mohl natahnout z jeho karty po pripojeni k pocitaci.
2 - V nem nedavat aktualizovat, ale opravit, tim se provede zaroven s instalaci i tovarni nastaveni. Je mensi problem v tom, ze se to provede s nejnoveji dostupnou verzi androidu a to je pro tenhle telefon ICE 4.0.4 coz muze treba vest k problemum s ramkou, je potreba povypinat zbytecnosti. Vyhoda tehle verze je, ze jdou vypinat i systemove veci.
  • 0

Lubis
Androiďák!

Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Příspěvekod LivArt » ned 15. kvě 2016 15:25:41

Xperia RAY měla ležet v šuplíku už někdy dva roky zpátky. Jinou ROM tomu nepomůžeš. (To jen abys neztrácel čas řešením něčeho, co nevyřešíš.)
1 & 3 ne. Hlavně, jestli tam má 2.3, tak je kravina to obnovovat na něčem novějším, tím si přeneseš akorát problémy.
2. - viz kolega nade mnou. Nebo Flashtool.
  • 0

Hell ain't a bad place to be, even in 2017.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.
LivArt
Terminátor

Reputace: 223
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 32GB
Mobil 2 / ROM: GSmart Guru GX
Twitter: https://twitter.com/CZmisak

Příspěvekod Androidě » ned 15. kvě 2016 15:55:42

Hele diky vam obema za pomoc, tenhle vikend to pada, je v praci takze spis pristi nedeli, tu aktualizaci vim, novejsi verzi radeji ne, spis to vidim jen na HR a pak obnoveni ze zalohy, PC COmpanion ji udela ne?

LivArte Ano mela lezet uz v supliku, jenze on bracha neni mobilmaniak, xperii dostal firemni a celove ho tyhle veci proste neberou jak jsi si vsiml z meho prvniho postu ani nestahuje zadne aplikace a hry, ma to jen na volani,smsky, foceni,hudbu a tak, co vim tak nepouziva ani socialni site, jsou i taci a usetri spoustu casu a trosku odlehci i svemu zdravi, je to desny zrout casu, premyslim o tom ze FB take opustim, resp vse smazu a budu mit jen na messenger, no uvidim casem, zatim ho ale pouzivam min a min.
Treba takovy G+ je mi sympatictejsi, neni tak navykovy a aktivni, ale vetsina mych pratel a znamych tam bud neni nebo je ale skoro nechodi a ja o ne nechci rusenim FB uctu zase prijit, je to tezky no.
  • 0

Androidě
Robot

Příspěvekod Lubis » ned 15. kvě 2016 19:06:17

Docela dlouho jsem na SE Neo(maji podobny HW) fungoval s romkou Zelly Cream na verzi 4.0.4 k tomu plna verze Greenify https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=cs
Ram manager https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartprojects.RAMOptimization&hl=cs
A slo to.
PC Companion ti udela HR tim, ze nahraje nejnovejsi verzi systemu. Pokud chces zachovat starsi verzi, proved to v telefonu.
Jinak rady jak na tento telefon http://forum.xperia.cz/viewforum.php?f=24&sid=6281b83b93a5307d2cb0647cd619ccb2
  • 0

Lubis
Androiďák!

Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Příspěvekod Androidě » sob 04. čer 2016 14:53:48

Díky pánové za cenne rady, odkazy a informace, moc si teto vstricnosti vážím a prijmete omluvu ze jste to psali vlastně zbytecne, bracha je normal i uzuvatel ac elektronice rozumi xx let daleko vic jal ja tedy hlouběji (v mladi si stavěl ruzne zesilovače, meraky,sondy, není mu cizí pajeni mikropájkou, návrhy a leptani p. spoju atd) a telefon at je jakýkoliv proste používá jako prosty BFU, flashivani,tunning a tweakovani ho nechává v klidu, ani nemá telefon prirazen k google uctu a tech par appek co tam ma jsem mu stahoval a instaloval z karty.
Včera mi říkal ze už to resit nebude, pac jim firma asi po dešti letech, bude telefony kupovat jine.
No každopádně pokud jej nebude muset vrátit, vypáčím jej z něj, retro muzu a tenhle kousek v za hovalem stavu už bude málokde k sehnáni.
  • 0

Androidě
Robot

Zpět na Xperia RAY