Problém s SD kartou

Moderátoři: unavix, Moderátoři čínských mobilů

Problém s SD kartou

Příspěvekod honzadave » sob 07. led 2017 23:34:39

Dobrý den / ahojte,

mám rok starý Lenovo VibeShot spolu s SD kartou 64GB, až dosud naprostá spokojenost.

Nyní ale telefon nemůže přistoupit na data na SD kartě (např. mapy do navigací, fotky), ani na ni neukládá (taktéž např. fotky). Žádné mechanické poškození se nepřihodilo, slot na SD kartu byl vždy kryt pouzdrem. Restart telefonu, vyjmutí a opětovné vložení SD karty nepomáhá. Telefon má podporovat SD karty až do 128 GB, a tato 64 GB rok bez problémů fungovala. V PC ji formátovat nelze, ale lze z ní číst. V telefonu ji formátovat nelze, nelze z ní ani číst, najednou ji nerozpozná. Starší 8 GB SD karta funguje bez problému, ale v obchodě jsem zkoušel novou 64 GB SD kartu, a opět se nechytla.

Je problém v telefonu, nebo v kartě? Telefon je v záruce, jen jsem teď dost hodně daleko od obchodu, kde jsem ho koupil, a jen tak se tam nedostanu.

Co dál? Reset Androidu do továrního nastavení?

Díky za případné rady.
  • 0

honzadave
Nové Androidě

Reputace: 0

Reklama

Re: Problém s SD kartou

Příspěvekod sinco » ned 08. led 2017 1:25:52

"V PC ji formátovat nelze" tohle neni v poradku. Asi s tou kartou bude opravdu neco v neporadku. Asi bych zkusil nejaky soft Partition Manager a pod. a zkusil to naformatovat tam. ale ze telefon nevidi jinou 64GB kartu je take divne. Pokus se svoji kartu naformatovat a overit zapis, cteni na pc. Po teto proverce ji dej do telefonu a doufej ze bude vse ok
  • 0

hodinky: Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé.
sinco
Droid

Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S7, ofic. rom
Tablet: Ferguson S3

Příspěvekod Vojta_L » stř 11. led 2017 15:44:53

Při pokusu o formátování karty v počítači to píše co?

Zkus to přes příkazový řádek a program diskpart - https://www.pcdays.cz/2011/10/formatovani-disku-pomoci-nastroje-diskpart/
  • 0

Vojtěch Vymětal, Lenovo Ambasador
Poradna Lenovo - http://emea-helpdesk.lenovo.com/cz/cs/
Informace o záruce, kontakty na podporu a servisní střediska - http://shop.lenovo.com/cz/cs/services-warranty/
Vojta_L
Robot

Reputace: 18
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Příspěvekod Koksohydrat » pon 16. led 2017 14:12:57

Je to paměťovou kartou. Odešla mi přesně tak jako tobě. Nejde zformátovat ani v PC, data na ní zůstanou, ale smazat žádným způsobem nejdou. Koupil jsem jinou a je po problému.
  • 0

Koksohydrat
Nové Androidě

Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Rom: Marshmallow

Zpět na Lenovo Vibe Shot - obecná diskuze