Android OSMobil v kómatu

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
ajka98
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 09. lis 2021 11:37:49
Typ mobilu / ROM: Kodak Ektra

Mobil v kómatu

Příspěvek od ajka98 »

Zdravím.

Přijde mi, že můj mobil má nějakou systémovou chybu a nevím, jak mu pomoct.

Začalo to včera, kdy stavová lišta přestala ukazovat oznámení (dioda ale fungovala), pak ji nešlo otevřít (stáhnout šla do pozice, kdy ukázala datum a "žádná oznámení") a přestalo fungovat tlačítko na zobrazení plochy a tlačítko na zobrazení otevřených oken (zpětné tlačítko fungovalo). To samé po restartu. Tak jsem zkoušela nainstalovat nějaký launcher, stahování se nerealizovalo (ale bez notifikace o chybě, prostě to zůstalo v procesu). Na netu jsem sice našla podobné případy (prý je to způsobeno plnou pamětí - což by i odpovídalo tomu, že se nenainstaloval ten launcher) - bohužel až po tom, co jsem mobil opět neprozřetelně restartovala, což mi znemožnilo další postup. Po restartu je černá obrazovka - opět lišta lze stáhnout jen do pozice "žádná oznámení", téměř to samé se děje při nouzovém režimu (s tím se občas zobrazí i tapeta, ale většinou je taky černá obrazovka, notifikační dioda funguje, k netu se připojuje). Při napojení k laptopu se telefon ukazuje "jako prázdný" (tj. mobil je pro komp rozeznatelný, ale uvnitř se neukazují žádné soubory). Při rebootu se ukáže mrtvý android. Tovární reset jsem zatím nezkoušela - mám v interní paměti některé poznámky, které bych nerada ztratila (nic světoborného, jen bych to pak musela vyhledávat znova a ztratila tím několik dní, z čehož úplně nejásám).

Je něco, co bych ještě mohla zkusit, než dám ten tovární reset? Teď je ten mobil de facto ve vegetativní stavu, tak je možné, že už to ani nerozchodí (asi na to má po víc jak 4 letech trochu nárok), spíš by mě zajímalo, čím to bylo způsobené (jestli fakt tou zahlcenou pamětí), nebo prostě zastaralým systémem (Android 6.0), nebo co... Díky moc za každý feedback!

Ještě teda dodávám, že pořád lze měnit nastavení hlasitosti a zvuků/budíků - jak tlačítky, tak přes obrazovku. Takže úplně mrtvý mi ten mobil nepřijde a očividně něco uvnitř ještě funguje...
ajka98
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 09. lis 2021 11:37:49
Typ mobilu / ROM: Kodak Ektra

Re: Mobil v kómatu

Příspěvek od ajka98 »

Doplnění: Tak přijmout hovor lze taky (lze přijmout, odmítnout, poslat SMS - klávesnice taky funguje), pak i naskočí ta plocha, ale bez ikon, a pořád se nedá dostat do nastavení. Takže obrazovkou to, myslím, nebude.
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: Mobil v kómatu

Příspěvek od wallin »

ahoj, po připojení k PC máš povolený přenos souborů? Popřípadě USB debug? Pak by šla data vytáhnout z telefonu a mohla by jsi udělat tovární nastavení.
Odpovědět

Zpět na „Android OS“