Aréna telefonůHuawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
mr.Mic
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 09. pro 2012 19:27:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3

Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od mr.Mic »

Úvod:
Výběr výkonného 6ti palce

Maximální rozpočet:
neomezený

Místo nákupu:
ČR

Předpokládané využití zařízení:
především focení, gps, e-mail, internet, hry, video + samozřejmě základní věci jako volání a sms.

Požadavek na značku:
Huawei nebo Lenovo

Mnou navrhované modely:
Mate 7 nebo Vibe Z2 Pro

Ostatní požadavky:
lepší dílenské zpracování a kvalita materiálů (výdrž proti poškrábání, praskání, loupání, apod.),
praktická ergonomie (oblejší, tenčí - kvůli nošení v kapse),
rychlejší odezvy prostředí a "odladěnost" systému,
co nejlepší výsledky foťáku (včetně šera a tmy).

Za mě:
+ M7 design pro mě bezkonkurenčně hezčí než Z2
+ M7 lepší ergonomie (oblejší) než Z2
+ M7 má slot na paměťovku
- M7 zřejmě horší foťák než Z2 (nenašel jsem ovšem žádné srovnání - můj úsudek podle recenzí)
+ Z2 zřejmě lepší foťák
+ Z2 papírově vyšší výkon
+ Z2 o něco lepší displej
- Z2 chybí slot na paměťovku

Oba telefony mě velmi lákají, M7 především na design a kladnější ohlasy na kvalitu a celkovou spolehlivost, u Z2 Pro je to asi jen lepší foťák a možná výkonnější HW.
Prostě nevím, napište mi Vaše jakékoli zkušenosti, případně skutečné srovnání těchto dvou telefonů...
Dík

Edit: Mám Samsung Galaxy S3, se kterým jsem tak nějak spokojen (s tím, že pro zrychlení jsem nahodil Cyanogenmod 11 - origo Samsung už byl extrémně pomalý). Ale chci se posunout někam výš.
Původně jsem vážně uvažoval o LG G3 32 GB, ale po pročtení zkušeností uživatelů jsem toto zavrhl (restarty a hlavně nekvalitní nechutně praskající plast).
Nyní ještě pokukuju po LG G Flex 2, Honor 6 Plus, Nexus 6 či Xiaomi Mi5, u nich mě ovšem odrazuje fakt, že ještě nejsou na trhu, takže nejsou žádné zkušenosti, recenze, apod., a nechci jít slepě do něčeho, co není vyzkoušeno...
Naposledy upravil(a) mr.Mic dne čtv 08. led 2015 18:42:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od LivArt »

Jestli chceš pádlo, je Mate 7 jasná volba. Je to opravdu velmi povedený telefon.
Případně Note 4, nicméně ten se už nechá zaplatit.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od Mirda86 »

Taky bych bral radsi Huawei i kdyz ma papirove slabsi vykon.Sw je zase imho na strane M7.
mr.Mic
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 09. pro 2012 19:27:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od mr.Mic »

Tak jsem si dneska "osahal" LG G3 a Mate7. G3 pro mě byl šok, Mate7 v podstatě taky. G3 je pocitově až nechutně levnej plasťák, přišel mi jako hračka od vietnamců za 39 kč :facepalm: . Naopak když jsem vzal do ruky Mate7, už jsem ho nechtěl pustit. Tak bombastickej telefon jsem ještě v ruce nedržel. Pravda, je to šílený pádlo, ale když jsem pak vzal do ruky můj SGS3, málem jsem ho v dlani nenašel :lol: . Myslím, že si na jeho velikost rychle zvyknu...
Klobouk dolů Huawei :palec: ...
Poslední - a v danou chvíli možná nejtěžší - bylo rozhodování stran barvy. Nakonec padla volba na "černou" variantu. Bílá by byla fajn, ovšem kdyby byla i zezadu. Ta světle stříbrná na zádech mě nepřesvědčila...
Hned jsem si ho objednal v CZ distribuci (přes net o 1500 kč levněji než v mnou navštíveném obchodu). Už abych ho měl...
Virgil
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 09. led 2015 22:08:03
Typ mobilu / ROM: HTC 8X WP8.1

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od Virgil »

Doporučím Z2 Pro. Zpracování telefonu je špičkové a vzhledem k rozměrům je váha příjemná. Co se týče fotek, byl jsem hodně zaskočený kvalitou snímků, dokonale ostré a poradí si i s hůře osvětlenou scénou. Za mě Lenovu palec nahoru :palec:
Steve_CZ
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 17. pro 2010 10:41:54
Typ mobilu / ROM: SGS 4
Tablet: Nexus 7 2013

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od Steve_CZ »

Já řeším stejný problém. Nedokáži si mezi M7 a Z2 vybrat. Vzhledově M7, kde mi vyhovuje i čtečka otisku prstu a celkové zpracování, dost ale využívám focení a tam bude jasně lepší Z2. Asi bych potřeboval jejich hybrid ;-) Bohužel, veškeré informace mám z recenzí, telefony jsem neměl možnost reálně porovnat.
mr.Mic
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 09. pro 2012 19:27:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od mr.Mic »

Tak podle recenzí ten foťák v M7 není vůbec špatnej. A když vezmu, že přecházím z SGS3, tak to je rozhodně k lepšímu. Jinak si myslím, že celkově jsou srovnatelný, takže je to spíš o vkusu... Já vzal do ruky M7 a v ten okamžik jsem měl jasno... Kdyby mi šlo vyloženě jen o co nejkvalitnější fotky, asi bych musel vzít LG G3...
Podle mě je foťák u M7 malinkatej ústupek na úkor všeho ostatního a věřím, že ani ten foťák mě nezklame...
Uživatelský avatar
hezo
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. srp 2010 13:41:41
Typ mobilu / ROM: Google Nexus 5 RED 32GB

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od hezo »

Ahoj, riešim podobný problém ... Neviem čo je na tom pravdy, ale pri M7 by údajne mohol byť problém s niektorými APP kvôli čipovej sade ktorá je od Huawei ...

Tiež som bol rozhodnutý pre Z2 PRO, ale internet je plný príspevkov, kde si každý druhý sťažuje na problém so signálom a tiež na časté samovoľné reštarty ... Čo ale hlavné nechápem sú reakcie na fotoaparát, jedna skupina ho totálne zhodila, druhá vynáša do nebies ... Tak babo raď :D
WendyCRX
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: sob 12. led 2013 9:42:36
Typ mobilu / ROM: Note 4

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od WendyCRX »

Mate M7 má výborné fotky,teď jsem přešel ( na chvíly ) na Xperii Z2 a rozhodně bych čekal nějaký rozdíl,ale ten se nedostavil.
Jinak jsem měl téměř stejné dilema...Mate 7 nebo Z2 pro... nakonec jsem šel do Mate m7 kuli paměťovce ( pro mě dost důležité ) a také senzoru otisku prstu který zde funguje snad nejlíp z mobilů co jsem s touto vychytávkou měl ( neměl jsem tedy Apple... )
Pro Z2 pro byl ten displej ( měl jsme Note 4 a žena má G3 ) tak jsem byl spíše zvědav jaký rozdíl v těch displejích bude... a také se mi líbí disign (ale ten je luxusní i u Mate M7 ) Z2 má také lepší HW parametry ( Grafika,procesor )
Rozhodování je opravdu těžké a mít Z2pro slot pro paměťovku asi bych kuli lepšímu HW sáhl po ní,ale nemá a tak byla volba asi o dost jednodušší....každopádně oba telefony jsou ukázkou toho,jak se dělají mobily!Kvalita zpracování u Mate M7 je příkladná a myslím že i lenovo nezůstává v ničem stranou....
Uživatelský avatar
hezo
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. srp 2010 13:41:41
Typ mobilu / ROM: Google Nexus 5 RED 32GB

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od hezo »

Nemôžeš skúsiť nainštalovať na tú M7 hru Hearthstone od Blizzard-u ? Lebo som si predstavoval, že by som si to zahral natom ... :D
WendyCRX
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: sob 12. led 2013 9:42:36
Typ mobilu / ROM: Note 4

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od WendyCRX »

Tak zatím všechny hry co jsem zkusil běžely normálně,tak si myslím že i ta co píšeš nebude problém.Teď Mate M7 nemám u sebe,mám tu Z2,snad dnes budu mít zpět Mate...ale toho že by si telefon se hrou neporadil bych se nebál...
northend
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: stř 04. led 2012 21:30:10

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od northend »

A nemá náhodou Hearthstone omezení jen pro tablety?
Doorn
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pát 31. kvě 2013 16:30:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od Doorn »

Dá se to obejít, na svetandroida je návod jak to nainstalovat i bez rootu. Já to hraju na telefonu se 4,3" displejem a hraje se mi to úplně normálně bez překliků apod.
Uživatelský avatar
hezo
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. srp 2010 13:41:41
Typ mobilu / ROM: Google Nexus 5 RED 32GB

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od hezo »

V oficálnych požiadavkách od Blizzard je min. 6" veľkosť android zariadenia, čo som ale čítal, ľudom to na 6" fónoch nejde, vrátane Mate 7 ... Ale ako sa píše vyššie, ide to obísť :) Dokonca bez root-u.
WendyCRX
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: sob 12. led 2013 9:42:36
Typ mobilu / ROM: Note 4

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od WendyCRX »

Tak to alespoň nemusim instalovat,tak že, jde to :D
Uživatelský avatar
hezo
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. srp 2010 13:41:41
Typ mobilu / ROM: Google Nexus 5 RED 32GB

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od hezo »

Ide ide, včera som si to overil na svojom prasknutom Nexus 5 :D Ale aspoň som dospel k názoru, že aby to za niečo stálo (hrať HS na androide) treba aspoň 8" displej, ideálne so stylusom ...

Ale aby som nebol úplne offtopic, zakladateľ topicu si mobil vybral ? Skúsenosti ? :)
Steve_CZ
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 17. pro 2010 10:41:54
Typ mobilu / ROM: SGS 4
Tablet: Nexus 7 2013

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od Steve_CZ »

Já sáhl nakonec po černém M7, dnes mi přišel. Bral jsem ho z Alzy, kde k němu byla i powerbanka. První dojmy jsou skvělé, je to opravdu pěkný kousek a zpracování špičkové. Jen jak jsem ho vzal do ruky, přišlo mi, že bude klouzat - během chvíle jsem si zvykl a ukáže až čas, kolikrát bude na zemi ;) Co se týká velikosti, tak v pohodě, do teď jsem měl pětipalec SGS 4 a každou chvíli jsem používal sedmipalec Nexus 7. Do kapsy se zkrátka vejde. Prostředí telefonu je velmi svižné, fotografie musím pořádně natestovat. Zatím koupě nelituji :palec:
mr.Mic
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 09. pro 2012 19:27:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od mr.Mic »

Taky mi dnes konečně přišel černej kus. Je velkej, je těžkej, co to je? :lol: ...
Budu si chvilku zvykat na váhu a velikost (přece jen je to skok z původního drobečka SGS3)... Ale jinak co se týče zpracování, displeje, odladěnosti - až se mi z toho tají dech. Je to fakt bomba. Už mám jasnej důkaz, proč "top" značkám klesají tržby a naopak míň tradiční jsou na prudkým vzestupu. Prostě uměj. :palec:
HuaweiTom
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 25. pro 2014 14:22:29
Typ mobilu / ROM: Huawei

Re: Huawei Mate 7 / Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od HuaweiTom »

Já osobně mám lepší zkušenosti s Huawei proto radím spíš to. S telefonama Z co sem měl sem měl problém sem měl problémy s přehříváním a Softwarem, ale to mlže být jenom u mě :D Pokud chcete mobil na focení tak i přes mojí nepříliš velkou lásku doporučuju Samsung Galaxy Zoom nebo Nokii 1020 s kterýma se to nedá srovnávat. Pokud chcete opravdu tyto 2 tak je to těžký :D huawei má lepší výkon ale na to se nezaměřuje... především de o ten bohatý pocit.. :3 :D
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“