Samsung Galaxy S20 - Obecná diskuzeZvlastna sprava o aktualizacii softwaru "luboo"

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
throwawayoneui
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung S20+

Zvlastna sprava o aktualizacii softwaru "luboo"

Příspěvek od throwawayoneui »

Zdravim,

pardon ak som dal temu nevhodne do obecnej diskuzie. Na mojom Samsung S20+ som si vsimol v nastaveniach spravu o update softwaru: "K dispozícií je aktualizácia softvéru. luboo". Ak sa nemylim, ide o ONEUI update.

Obrázek

Neviem o co ide, u nikoho som to pred tym nevidel, na googli mi ako jedine k veci naslo jeden prispevok od RenikSK z roku 2020 na tomto foru: https://androidforum.cz/viewtopic.php?t=84760&start=240

(link je k celemu threadu, najdete vyhladanim slova "luboo" alebo uzivatela "RenikSK").

Okrem toho som nasiel ze existuje appka luboo na gps tracking, nasiel som link na stranku [https luboo.com; na vlastne riziko] ale z paranoje neklikam, a este podozrive linky k apk strankam (napr. apkgk.com; na vlastne riziko).

RenikSK tu bol naposledy online v roku 2022...

Mal niekto tuto spravu v mobile? Je to malware?? Da sa to vyriesit bez full resetu, apod.?

P.S.: RenikSK, ak toto citas a vies mi k tomu poradit viac, prosim ozvi sa mi :DD
Jerry7650
Androiďák!

Re: Zvlastna sprava o aktualizacii softwaru "luboo"

Příspěvek od Jerry7650 »

V tomto případě bych teda nic neriskoval a udělal hard reset, smrdí to nějakým prů....
šulda
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Poco M3 4/64GB

Příspěvek od šulda »

"Průserem" smrdí i "autor" tématu throwawayoneui nemyslíš?
throwawayoneui
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung S20+

Příspěvek od throwawayoneui »

šulda píše: sob 02. bře 2024 1:56:44 "Průserem" smrdí i "autor" tématu throwawayoneui nemyslíš?
Ahoj, pardon ale ako smrdim pruserem?
Moje meno? (Vytvoril som tu ucet cisto kvoli tejto otazke, pred tym som tu nebol. Preto "throwaway").

Alebo zeby som robil podla otazky aktivity ktore "smrdia pruserem"? Nemam nijak upraveny software v mobile, nemam rootnuty android, nestahoval som nikdy appky mimo google play, nestahoval som nikdy ziadne apk baliky ani som na mobile neinstaloval 3rd party appky ani nic podobne. Jedine je mozne ze som klikol omylom na nejaky link/reklamu...?

+ UPDATE:
Medzitym som zistil, ze slovo "luboo" sami objavuje iba v SK jazyku. V inych jazykoch, aj CZ, je sprava normalna.

Dalej som volal na samsung support czsk, napojili sa cez vzdialenu podporu, a technik mi povedal ze diagnoza mu nenasla nic podozrive, jedine co si mysli ze je to chyba v slovenskom preklade. Nikdy sa pred tym s nicim podobnym nestretli. Povedal mi, ze sa podla neho o malware nejedna.
Myslite ze tomu mozem verit?
Supík
Admin - kdysi hodnej
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík »

Pokud se na to díval technik z oficiálního supportu, tak bych se toho nebál. Sice nevím co prověřoval, ale pokud si ověřil původ aktualizace ověřením důvěryhodného certifikátu zdroje odkud byla aktualizace stažená či např kontrolní součet aktualizace, tak bych to odkliknul.
Zjevně se do toho podepsal nějaký překladatel do SK. Navíc je to na SK běžné jméno. A tak to lze považovat za pravděpodobný a celkem nevtipný ester egg překladatele.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S20 - Obecná diskuze“