Synchronizace - Zálohování - KontaktySynchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Vše co souvisí se zálohováním a synchronizací obsahu telefonu včetně nástrojů na správu kontaktů.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

amos.zamba
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 04. říj 2012 9:53:37
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300
Rom: 892

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od amos.zamba »

Mám dotaz ohledně kontaktů synchronizovaných se Skype. Vše funguje jak má, ale pokud vymažu Skype kontakt z seznamu kontaktů nevím jakým způsobem dostat ten kontakt zpět do seznamu. Předem díky za každé rady.
Shoty
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 21. pro 2010 8:56:50
Typ mobilu / ROM: SE Xperia Sola

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od Shoty »

Prosím o radu, jak synchronizovat vím, ale při synchronizaci kontaktů mi to pořád píše "Nastaly potíže se synchronizací. Služba bude brzy obnovena." Zkoušel jsem smazat kontakty jak v tel tak na gmailu znova je tam hodit a pořád to stejný. Smazal jsem účet z telefonu restart znova nahodit účet pak synchronizace a zase hláška. Už opravdu nevím jak dál.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od ludekbrno »

Pak už jedině factory reset telefonu a pak kontakty nasypat jen do webového gmailu a nechat synchronizovat do telefonu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
rodyem
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 01. lis 2013 22:01:55
Typ mobilu / ROM: samsung note II

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od rodyem »

Mám dotaz. Doplňuji do Newman 890 kontakty a chci je dávat na gmail. Při 'Uložit kontakt do' mi nabídne uložení jen SIM a telefon, event přidat nový účet. Tam je v nabídce přidat exchange účet - ten mi nejde nastavit na gmail. Navíc já už v nastavení-účty-google mám gmailový účet. A tam mám zaškrtnuto synchronizace - podrobnosti o lidech. Sychnronizace emailů mi taky funguje. Jen ty kontakty ne.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od aldabubo »

Podrobnosti o lidech není ta správná volba. Musíš synchronizovat kontakty. A taky je potřeba v aplikaci Kontakty nastavit kontakty googlu a ostatní vypnout - je to tak lepší.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
rodyem
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 01. lis 2013 22:01:55
Typ mobilu / ROM: samsung note II

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od rodyem »

asi je to problém toho newmana a jeho androida. Možnost nastavení synchronizace s gmailem tam není. Porovnával jsem to s cubotem gt99, tam to šlo bez problémů.

Edit: jedině jestli přidat ten google účet do kontaktů. Ale furt mi to nabízí ten Exchange účet a tam mi google nejde nastavit. Hlásí to, že nemám oprávnění.
Nevím.

EDIT by jumbo78:
Nepiš dva a více příspěvků pod sebe, od toho máš tlačítko "Upravit"! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od aldabubo »

V hlavním menu telefonu jsou ÚČTY. Tam musí být zadaný gmail účet a zatržená synchronizace u položky KONTAKTY. Pak ještě by měla být zapnutá synchronizace na pozadí. (ta se dá později vypnout např. kvůli šetření baterky - to je tip pro šetřílky) Potom v aplikaci Kontakty (Lidé) je v nastavení nutno zapnout pouze kontakty gmailu (toho účtu google) a ostatní zatržítka zrušit.
Jestliže je s účtem nějaký problém, doporučuji jej zcela z telefonu odebrat, vyrestartovat a opět ho přidat. Hned se všechno načte z netu do telefonu. Na gmailu v PC se přesvědč, jestli ty kontakty jsou v pořádku a případně je v PC vyexportuj do csv zálohy. Jen tak pro sichr.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
tico
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pát 30. srp 2013 14:03:59
Typ mobilu / ROM: 9070P

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od tico »

Ahoj,
upravil jsem si kontakty v MyPhonesExploreru dal jsem synchronizaci do tel a najednou jsem videl v tel jenom kontakty FB a zmizeli me cisla. Tak jsem obnovil zalohu kontaktu, kterou jsem predtim udelal.
Kdyz jsem chtel opet upravit kontakty v MPE, tak uz jsem tam nevidel vsechny kontakty, ale pouze mobilni a Whats a FB kontakty zmizeli. Po dalsi synchro.i kontakty Whats.
Nevite nekdo proc nemuzu videt kontakty jako poprve i s FB atd.

Diky
chadas
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 28. zář 2016 14:38:34
Typ mobilu / ROM: HUAWEI Y6 dual sim

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od chadas »

Mám úplně stejný problém. Už nad tím sedím několik dní a vůbec nechápu jak to vlastně funguje. Pořídil jsem si po iPhonu telefon s androidem a největší problém jsou kontakty. V první řadě jsem se snažil sjednotit zobrazení kontaktů (příjmení, jméno). Už to je velký problém. Opravoval jsem pořadí na PC aby přjmení bylo v kolonce příjmení ...... I když jsem seřadil kontakty na gmailu podle příjmení nebylo to úplně v pořádku. Problematické kontakty jsem ale na gmailu opravil podle správných kolonek. Po této opravě se ale kontakty duplikovaly místo aby se synchronizovaly :( Využil jsem i funkce NAJÍT A SLOUČIT KONTAKTY. To se potom projevilo až když jsem se pořadí (přijmení a jméno) snažil opravit v telefonu. Stačilo otevřít kontakt a zvolit UPRAVIT. Stačilo vložit ns konec (za jméno nebo příjmení - podle toho co bylo jako druhé) jeden znak a hned jej umazat a i telefon nabídnul SLOUČIT KONTAKTY. Vybral jsem stejný kontakt a někdy mi to nabídlo ještě jednou nebo i dvakrát). Zřejmě to byl důsledek, že jsem v kontaktech měl dva podadresáře po importu kontaků z předchozích období. Synchronizace jako taková funguje velice záhadně. Když si např. ke kontaktu vložím na PC fotku, během chvíle se zobrazí i v telefonu. Doplním si např. druhé tel. číslo a i to se objeví i v telefonu. Když to ale z telefonu smažu v kontaktech na gmailu se to nezmění. Je to tedy pouze jednostranná synchronizace? Zkoušel jsem ale i na telefonu doplnit za jméno znak X a po chvilce se to objevilo i na gmailu. Mám z toho divný pocit a nevím jak to vlastně funguje? Domníval jsem se, že je jedno jestli si nové kontakty nebo změny u stávajících kontaktů budu provádět na PC na gmailu nebo jestli to udělám přímo v telefonu. Všechny kontakty mám uložené pouze v telefonu. Zatím žádnou další paměťovou kartu jsem nevkládal abych se vyvaroval dalším případným problémům. Už tak je jich dost. Je pravda že u iPhonu bylo úplně jedno jestli jsem jakoukoliv změnu (kontakty, kalendář, poznámky) prováděl na na icloudu nebo v telefonu. Vždy se bez problému vše v pořádku synchronizovalo. Třeba s kalendářem nejsou se synchronizací žádné problémy. Proč by to tedy nemělo fungovat i s kontaktama? Nabízí se řešení všechno smazat (356 kontaktů) a zadat znovu. Pokud by to na 100% pomohlo snad bych to i absolvoval ale zatím jsem z této "synchronizace" dost zmatenej. Nikdy v minulosti jsem nemel s prechodem na jiny typ telefonu takove problemy jako teď. Máte s tím někdo podobné zkušenosti nebo to všem funguje oboustranně a bez problémů? Nejhorší je když nevím proč se to děje a tak problém nemůžu vyřešit.
Další problém potom je čím se dají nahradit poznámky z Outlooku abych je mohl importovat do telefonu a mohl je opět mít stále u sebe. Android má aplikaci POZNÁMKY ale na gmailu jsem nenašel možnost jak je dostat přes PC do telefonu. Pokud je to možné dávám přednost vše editovat na PC než v telefonu. Dík za jakoukoliv pomoc.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od roy100 »

A co takhle nechat si v telefonu zobrazovat jen kontakty v google účtu? Nebudou duplicity a vše se bude synchronizovat.
Na poznámky použij google keep.
chadas
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 28. zář 2016 14:38:34
Typ mobilu / ROM: HUAWEI Y6 dual sim

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od chadas »

Ale já to tak mám nastaveno a přesto jsou ty jmenované problémy :(
Přílohy
Tady je nastavení kontaktů.
Tady je nastavení kontaktů.
screen.jpg (83.37 KiB) Zobrazeno 5348 x
chadas
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 28. zář 2016 14:38:34
Typ mobilu / ROM: HUAWEI Y6 dual sim

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od chadas »

Tak jsem si nakonec opět poradil sám :) Problém byl v tom, že jsem zřejmě při importu nebo potom použil funkci "spojit kontakty". Mylně jsem se domníval, že toto funguje trochu jinak a že v případě duplicitních kontaktů spojí informace u daného kontaktu a ten bude pouze jeden. Teď už vím, že se jedná o spojení kontaktů google, viber, skype ... Teď zase postupně tyto kontakty musím "oddělit". Je to teda děsná otrava ale stalo se. Důležitě je, že vím čím to bylo (jak říkával můj kamarád).
A pokud jde o poznámky i toto jsem nakonec vyřešil k naprosté spokojenosti. Dlouho jsem hledal a nakonec to bylo přesně podle rčení "Pod svícnem je tma". Po trochu krkolomnější registraci se mi povedlo zaregistrovat se na Microsoft a spustit OneNote který je součástí Windows 10. Jenom jsem nepochopil proč tak složitá registrace a proč jsem nemohl použít některou ze stávajících e-mailových adres. Ale budiž. Nakonec se to podařilo. Vyzkoušel jsem několik aplikací ale žádná neuměla všechno to co jsem požadoval (jako Poznámky v Outlooku a následně aplikace v iPhonu). OneNote se nakonec velice osvědčila a kromě toho co jsem požadoval má ještě řadu možností které také využiju (vložit obrázek k poznámce, zvukovou poznámku ...). Synchronizace probíhá neustále na pozadí a zatím jsem nenarazil na žádný problém. Naopak si toto nemůžu vynachválit a určitě to můžu jenom doporučit. Jediné vada u této aplikace je, že nepodporuje import z outlooku (ani z jiné aplikace) a musel jsem ručně (Ctrl+C a Ctrl+V) překopírovat jednu položku po druhé (cca 300 položek). Teď už mám ale vše v OneNote a tím pádem i v telefonu a další pořízení nové poznámky je již díky synchronizaci bez problémů.
kinstv
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 14. lis 2019 9:18:08
Typ mobilu / ROM: Samsung S10e

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od kinstv »

Zdravím všechny,

dost často využívám přidávání nových kontaktů přes gmail, kontakty ve webovém prohlížeči. Vždy, když jsem přidal nový kontakt, automaticky se mi objevil v telefonu. Po zmeně telefonu, přechod ze Sony na Samsung s10e se tak neděje, ani když dám natvrdo synchronizaci. Domnívám se, že mám něco špatně nastavené, poradí mi někdo co s tím? Případně kam s tím zajít? Je to pro mě docela důležité, jelikož kontakty mě živý.

Děkuji moc za pomoc
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od aldabubo »

V telefonu musí být aktivní kontakty účtu google a zapnutá synchronizace. Nic víc v tom není. Kdykoli je možno z telefonu účet odebrat a po jeho opětovném zavedení by se měly všechny kontakty (kalendář. poznámky atd.) do telefonu zase natáhnout.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
kinstv
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 14. lis 2019 9:18:08
Typ mobilu / ROM: Samsung S10e

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od kinstv »

To mám, vlastně používám kontakty, co jsou nainstalovány od samsungu, když přidám aplikaci kontakty od google, musí se extra instalovat, tak se mi zdvojí kontakty, asi pameť telefonu a kontakty google.
kinstv
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 14. lis 2019 9:18:08
Typ mobilu / ROM: Samsung S10e

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od kinstv »

Nakonec synchronizace opakovaně pomohla, a funguje to i obráceně? Když odstraním kontakt v telefonu a poté se mi v pc uvedený kontakt nezobrazí? Smazal jsem kontakt v telefonu a v pc jde stále vidět....
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od aldabubo »

Mě to funguje a je to tak vymyšlené. Chvíli to trvá, google synchronizace bohužel neprobíhá tak často, jak by měla. Například u kalendáře je to velký problém, proto používám aplikace Calengoo, která umí synchronizovat v zadaném intervalu sama, bez služeb googlu. Ještě doporučím Pulse SMS, znáš? SMS přímo z počítače nebo třeba z tabletu. Navázáno na telefonní číslo.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
kinstv
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 14. lis 2019 9:18:08
Typ mobilu / ROM: Samsung S10e

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od kinstv »

To neznám, díky za doporučení.

Spíš přemyšlím, co s tím, když třeba odstraním kontakt v telefonu, tak se kontakty na účtu přece taky synchronizují ne? Takže bych pak uvedený kontakt, co smažu v telefonu, neměl vidět v PC, chápu to správně?
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od aldabubo »

Ano, vypadne i z kontaktů, které vidíš v PC. Ale jak jsem psal, synchronizace googlu trvá někdy i několik hodin. Nevím proč, ale je to tak.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
stewe
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: úte 10. črc 2018 11:12:00
Typ mobilu / ROM: SGS20
Mobil 2 / ROM: SGWatch
Bydliště: TT SVK

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od stewe »

Celkom dobré skúsenosti v poslednej dobe mám s účtom outlook.com
V telefóne s androidom a googlovým účtom používam čisto na kontakty outlook.com Nieje problém aj v PC na W10.
Samsung Galaxy S9⇒ S20
Samsung Galaxy Tab S5e
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktů v telefonu s účtem gmail

Příspěvek od aldabubo »

Kolega taky jede na outlooku, ale když už máš všechno provázané s Googlem, což je tak nějak u androidu celkem běžné, je přechod na Outlook docela makačka. V pc ho nepoužívám, jedu přes gmail. Kolega měl předtím Windows Phone, takže u něj jasná volba.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“