Ostatní tabletyHDMI vstup = tablet jako monitor

Odpovědět
maravlach
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 26. úno 2013 17:27:07
Typ mobilu / ROM: SE Xperia Active

HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od maravlach »

Ahoj, u notebooku mi odešel monitor a místo 3000 za výměnu bych raději pořídil tablet, který má možnost přes HDMI pracovat jako externí monitor. Máte to někdo vyzkoušené? Díky za tipy na takový tablet ;)

Vím o možnosti propojení přes wifi, ale chtěl bych takto použít tuto dvojici zařízení třeba na cestách, kde není možné být ve stejné síti. Doma používám externí monitor. Tento "transformer" chci kvůli výkonu a vstupům, který tablet nenabízí a mobilitě samotného tabletu.
O.T. u ntb odešli jen 3 ze 4 paměti na led display, ale kvůli velikosti a přilepení je nutná výměna celého fyzicky zdravého panelu, což u staršího notebooku není rentabilní
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od LivArt »

Tablet ti notebook nikd(!) plnohodnotně nenahradí.
maravlach
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 26. úno 2013 17:27:07
Typ mobilu / ROM: SE Xperia Active

Re: HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od maravlach »

LivArt píše:Tablet ti notebook nikd(!) plnohodnotně nenahradí.
s tím souhlasím a netoužím po tom
stačí mi částečné nahrazení 12,1 monitoru notebooku, tabletem 10 či i 7 pro nouzové použití, kdy nemám u sebe monitor a rád bych použil svůj polofunkční notebook
doufám, že je to srozumitelné, díky za reakci
Golcevera
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: pon 29. říj 2012 16:23:02
Typ mobilu / ROM: Samsung s5610
Tablet: Goclever a73>>>chci NEXUS 7 >>>

Re: HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od Golcevera »

Taky by mě to zajímalo jelikož mám nefunkční lcd na notebooku a mám tablet s HDMI jestli by to šlo propojit bylo by to super :D
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od LivArt »

Nešlo, protože HDMI vstup tablety nemají. Jen výstup.
maravlach
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 26. úno 2013 17:27:07
Typ mobilu / ROM: SE Xperia Active

Re: HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od maravlach »

chápu, že povětšinou je to je výstup, ale na nějakých zahraničních fórech jsem četl, že pár typů by mělo mít i vstup
bohužel bez něčí zkušenosti, že to u některého konkrétního tabletu půjde propojit bych nerad nakupoval
poutnik
Androiďák!
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 10. led 2013 14:15:35
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780
Tablet: Vido N70HD
Rom: MIUI

Re: HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od poutnik »

A není lepší rovnou koupit nový notebook, když už stejně něco kupovat musíš?... Proč polořešení s koupí tabletu, když je pak stejně nejisté, že to bude fungovat... Chápu, může to mít své kouzlo, ale toto mi přijde takové hodně "geekovské" řešení...
Samsung M35 (6let používání) -> Samsung S5230 (OK) -> Samsung Galaxy 551 (chybná volba) -> HTC Evo 3D (OK) -> Newman N2 (nereklamovatelný, špatná volba) -> Sony Xperia T (OK) -> Lenovo P780 -> Sony Xperia Z1 a Thl 5000 (střídám který mne zrovna štve míň)
maravlach
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 26. úno 2013 17:27:07
Typ mobilu / ROM: SE Xperia Active

Re: HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od maravlach »

Není to nejtradičnější řešení, právě proto zjišťuji zkušenosti. Jsem student, takže jde i o finance.
Tablet by se mi hodil i samostatně na učení z materiálů v elektronické podobě atd. Mobil s androidem je návykový a display malý.
Pokud by to fungovalo měl bych stejné výhody jako při koupi nového transformeru (stejné řešení - dokovací stanice s výkonem nepřesahujícím výkon mého notebooku+elegantněji propojený tablet)
Nový notebook plánuji kupovat později s větším výkonem. I potom bude tablet samostatně sloužit.
Vzhledem k finančním možnostem je pro mně koupě nového levného notebooku v současnosti polovičatým řešením.
TomasT342
Robot
Příspěvky: 759
Registrován: ned 23. pro 2012 17:42:58
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Re: HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od TomasT342 »

Co takovýhle "tablet", pokud by ti nevadilo že má 22" :D
http://www.zive.cz/bleskovky/acer-preds ... fault.aspx
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od ramon.dexter »

Vzhledem k tvým finančním možnostem je nejrozumnější zaplacení výměny lcd panelu. Ne, vážně, to ostatní není řešení, ale totální nesmysl.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
bassaq
Androiďák!
Příspěvky: 555
Registrován: pon 23. úno 2009 22:27:27
Typ mobilu / ROM: Note 8
Tablet: Ipad mini 4
Bydliště: Kutna Hora

Re: HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od bassaq »

maravlach> tady si kup LCD pro svuj notebook a sam nebo "zrucny kamarad" ti to vymeni ;)

http://sema-for.cz/shop/
TomasT342
Robot
Příspěvky: 759
Registrován: ned 23. pro 2012 17:42:58
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Re: HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od TomasT342 »

maravlach píše:Ahoj, u notebooku mi odešel monitor a místo 3000 za výměnu...
Teď mě napadlo, jak víš, že ti odešel?
Zrovna nedávno jsem kamarádovi řešil také "vadný" displej u notebooku a nakonec stačilo rozebrat víko notebooku a zahýbat všemi konektory a zase se rozběhl (konektor připojení displeje na základní desce to nebyl).
maravlach
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 26. úno 2013 17:27:07
Typ mobilu / ROM: SE Xperia Active

Re: HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od maravlach »

Díky za rady,
Jo ta 22 je to co hledám, ale stačilo by o takových 12 míň :D
Ten sema-for jsem neviděl nemají špatné ceny, ale už asi vydržím půlrok o externím monitoru a pak koupím za adekvátní prachy notebook s lepšími parametry než má asus EEE 1215n
Vadu jsem nechtěl moc rozebírat - jedná se o špatné paměti, které jsou přilepeny a po méně než 0,5mm připájeny hromadou pinů = prakticky nevyměnitelné. Notebook jsem měl rozdělaný a hrál si s konektory, stejně jako "zkušený kamarád". Vada je jasná jak z fotky - 1 paměť OK = funkční pruh, 3 špatné = různě barevné pruhy - pomačkáním lze měnit barvy od blikající zelené po úplně černou..
Obrázek
stronger
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 21. lis 2014 22:11:22
Typ mobilu / ROM: samsung s5

Re: HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od stronger »

Nouzově to jde vyřešit na ipadu nebo i na android zařízeních streamováním přes aplikace jako air display nebo splashtop přes wifi nebo přes lan, sice to nebude plnohodnotný monitor ale na internet a práci to stačí.. nvidia udělala pro gr. karty stream "nvidia shield" který umožňuje i fullhd 60fps ! ale běhá to jen na grafikách nvidia geforce gtx6xx a výše, zatím pouze na androidu přes aplikaci limelight (na apple a pc se připravuje) a plné fellhd funguje jen přes 5ghz wifi nebo lan kvůli vysokému přenosu dat.. ale je to super, jde ale přiřadit na ovládání konkrétní aplikaci nebo hře, nejde ovládat celý notebook nebo pc :-)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: HDMI vstup = tablet jako monitor

Příspěvek od ludekbrno »

1) příště koukej na datum dotazu, ať zbytečně neodpovídáš na rok a půl starý dotaz, kde už asi nikdo odpověď nečeká.

2) to co píšeš o nVidia je sice fajn, ale nemá to nic společného s tématem vlákna. Nedá se pomocí toho připojit tablet jako monitor k PC.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“