Jiayu G4 - obecná diskuzeJiaYu G4S octa-core

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
ka-spel
Androiďák!
Příspěvky: 283
Registrován: úte 20. pro 2011 20:07:18
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade-V970-V967s-V5S-Jiayu G4S-M2-P8000-Le2Max
Tablet: Easy Pix EasyPad Junior 7 (spíš děcka)

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od ka-spel »

Kde je více info k těm páskům?
Dancal 2711-Nokia 5110-Siemens ME75-Siemens C60-Nokia N95-Nokia 6234-Nokia 3220-ZTE Blade-ZTE V970-ZTE V967s-ZTE V5S-Jiayu G4S-Elephone M2-Elephone P8000-LeTV Le2Max
Uživatelský avatar
Wikidy
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 16. led 2016 11:51:38
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od Wikidy »

popsano v tomto vlakne, je potreba precist vsech 48 stranek, je tam i fotka :)
Jiayu G4T -> Jiayu G4S Advanced -> UMIDIGI Plus E -> UMIDIGI X
Fífa
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 29. pro 2010 21:17:28
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S
Mobil 2 / ROM: HTC Desire HD
Kontaktovat uživatele:

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od Fífa »

Telewest píše:najhraj spat oficialnu 4.2 a posli ho na reklamaciu...
roy100 píše:Na opravu dotyku je patch, asi by mohl být na needrom.
Děkuju za rady, ale když jsem nahrál 4.2. a obnovil pomocí MTK Uncle Tools IMEI zase jsem nenašel patch pro spravení dotyku, původní soubor na needroom byl asi přepsán, nejde mi nainstalovat. Vypadá to jen jako nějaká verze pro KitKat, recovery na 4.2 napíše instalation aborted. Situace zůstavá stejná- mám oficiální oficiální KitKat z http://www.needrom.com/download/jiayu-g4s-kk/. Má v sobě root, takže pomocí MTK Uncle Tools můžu obnovit IMEI. Dokonce jsem díky radám ostatních zazálohoval pomocí FX Root Exploreru složku NVram. Jenže když dám telefon do továrního nastavení, IMEI zase zmizí. Nějaká další rada, prosím? Potřebuji IMEI nahrát nějak natrvalo, aby nezmizelo při továrním nastavení. To vše na nějaké ofiko ROMce. Letos maturuju na gymlu a telefony opravdu nejsou mým velkým koníčkem. Nenajde se někdo hodný, kdo poradí, či telefon opraví?Klidně za rozumnou finanční odměnu.
Předem děkuju a omlouvám se za otravování.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od roy100 »

Kontaktuj uživatele Mrnus
Quba2
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23. dub 2015 9:29:03
Typ mobilu / ROM: JiaYuG4S

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od Quba2 »

Telewest píše:Dávam do pozornosti celkom podarený port CyanogenModu 12.1 od Rusov ;)
u mňa je všetko OK,až na BLE-nemožnosť spárovať s MiBandom. G4S nabrala s Lollipopom druhý dych :palec:
Download TU
Zdá se, že na tu ROMku jsou pozitivní reakce. Stojí za to na ten Lollipop přecházet? Je tam nějaká velká výhoda proti Kitkat, kvůli které má cenu do toho jít?
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od Jumbo78 »

Proč pro ni nezaložíte vlákno a nediskutujete tam.
Tady je obecná diskuze
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
magor006
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10. lis 2011 10:33:02
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od magor006 »

Ahoj,

Vždy sem mobil normálně připojil k PC , potom naskočil manager v telefonu a já vybral mass storage.
Ted mi vyskočí po připojení vykřičník jako neznámé zařízení nic o MTKxxxx. V PC mam ruzný postahovaný drivery,ale nic se nedaří naistalovat.
Ve správci zařízení ukazuje řadiče USB- Unknown Device. Používám 32 bit Windows 7. :( Už nevím ,co dělám špatně.
VCOM driver nejde. Děkuji za pomoc.

P.S. po hlubšim zkoumání mi Win píše hlášku,že zařízení bylo zablokováno,ptrotože nepracuje správně a kod chyby. Nevíte jak zapnu developer mode na Androidu 4.4.2 třeba ho mam vypnutý.
autoelektrika
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 13. pro 2014 19:15:58
Typ mobilu / ROM: G4S

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od autoelektrika »

Dobrý den,mám prosím dotaz.Mám G4S jiayu a přehrál jsem ji na verzi z needrom (zkoušel jsem i z jiayu stránek) a mám prosím problém a to takový-Zapnu telefon nenaskočí signál na telefonování,musím v nastavení vypnout a znovu zapnout SIM.To by až tak nevadilo,ale i když tam signál je,tak při zahájení hovoru spadne a nejde volat,nejde ani datové připojení.Moc prosím o radu jestli nevíte co s tím a jestli jste se s tím někdo nesetkal.Moc děkuji
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od unavix »

To vypadá na ztracené imei. Zadej na klávesnici *#06#. Pokud se Ti nezobrazí imei tak ho musíš obnovit.

­
Bůh odpouští, JÁ NE!
autoelektrika
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 13. pro 2014 19:15:58
Typ mobilu / ROM: G4S

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od autoelektrika »

Vyřešeno podle tohoto odkazu: http://www.kutac.cz/blog/pocitace-a-int ... alid-imei/" onclick="window.open(this.href);return false; Udajně když udělám tovární nastavení tak se zase ztratí . Hlavní je,že to teď funguje.Jediné co tak mi nefungovala data na sim 2 podle těch výpočtů na odkaze,ale z jiných stránek jsem se dočetl,že poslední číslo v imei mínus 1.To už funguje ok.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od unavix »

G4S má jen jedno imei. Je tedy stejné pro obě Sim.
Na needrom najdeš návod jak zapsat imei trvale do nvram. U toho návodu je i utilita do pc přes kterou ho zapíšeš.

­
Bůh odpouští, JÁ NE!
Leo
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: sob 12. úno 2011 23:47:50
Typ mobilu / ROM: JIAYU G4T

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od Leo »

Po čase jsem chtěl svůj telefon vyčistit a tak jsem nahrál novou ROM z needrom.com přes Flash Tool. Nový systém naběhl, ale všiml jsem si, že má občas problém s restartem (nezobrazila se úvodní animace a po naběhnutí telefon reagoval pouze na tlačítka - zapnula se obrazovka, ale nereagoval na dotyk). Po vyndání baterky na delší dobu zase vše fungovalo správně. Vydržel jsem to tak týden a pak jsem se rozhodl vrátit zpět k osvědčené verzi systému. Po novém nahrání staré ROM, kterou jsem už kdysi použil přes Flash Tool vše funguje správně až na dvě věci:
1. Při restartu telefonu se opět nepřehrává úvodní animace, ale obrazovka je černá, naběhnutí trvá trochu déle, ale naběhne a potom jede normálně (pokud ho vypnu a zapnu tak tohle nedělá).
2. Pokud se po startu přepnu do CWM recovery, tak vidím jen černou rozsvícenou obrazovku a nic víc.

První bod mi nevadí, ale vadí mi ten druhý, že nemohu dělat jednoduše zálohy v recovery. Přitom recovery tam je, protože to i reaguje na posun v menu a výběr položek (třeba vypnutí telefonu nebo restart), ale nic na obrazovce nevidím. Nesetkal jste se prosím někdo s podobným problémem? Zkoušel jsem i jiné ROM, ale výsledek byl stejný.
JIAYU G4T Android 4.2.1
LG GT540 Android 4.0.4 by Miroslav_mm verze 28102012
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od unavix »

Udělal bych čistou instalaci poslední stock rom a zkusil tam jestli je vše ok.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Leo
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: sob 12. úno 2011 23:47:50
Typ mobilu / ROM: JIAYU G4T

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od Leo »

Jak poznat stock rom?
Udělal jsem čistou instalaci přes Flash Tool rom u které bylo napsáno "OFFICIAL" bez "UPDATE" a o té jsem se domníval, že je od výrobce. Výsledek stejný.
JIAYU G4T Android 4.2.1
LG GT540 Android 4.0.4 by Miroslav_mm verze 28102012
Adam33
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 12. říj 2015 14:52:28
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od Adam33 »

Ahojte.. potreboval by som pomoc.. Mam G4S, už asi rok a pol, doteraz bez problemu, no od vcera mi haprovala baterka, strasne rychlo sa vybija, vecer sa nechcela nabiť a teraz to iste.. vybila sa asi raz tak rychlo ako normalne, a po zapojeni do nabíjačky telefon nereaguje..Mali ste niekto podobny problem?
buban76
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 22. srp 2013 19:40:49
Typ mobilu / ROM: Jiayu S3

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od buban76 »

Dost možná ti odešla baterie, po roce a půl, nic neobvyklého.

­    
Adam33
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 12. říj 2015 14:52:28
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od Adam33 »

asi skusim novu kupiť.. čo hovoris na toto? Feedback ma dobry
buban76
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 22. srp 2013 19:40:49
Typ mobilu / ROM: Jiayu S3

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od buban76 »

Doporučil bych tuto konpson 3600mAh Battery for jiayu G4 G4c G4T G4S JY-G4 battery free shipping with Tracking number
http://s.aliexpress.com/7ramIVVj" onclick="window.open(this.href);return false;
(from AliExpress Android)
Stejný typ baterie jsem kupoval do Jiayu S3 a je lepší, než ten zelený originál.
Samozřejmě nemusíš ji brát zrovna odtud, ale pohledej tenhle typ.

­    
Adam33
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 12. říj 2015 14:52:28
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od Adam33 »

objednal som čo si mi poslal.. su dobre feetbacky, hadam sem nepojde dva mesiace.. :cry:
buban76
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 22. srp 2013 19:40:49
Typ mobilu / ROM: Jiayu S3

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od buban76 »

Já ji měl za tři týdny doma ;-)

­    
Adam33
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 12. říj 2015 14:52:28
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od Adam33 »

no momentálne sa mi nabíja len keď je vypnutý, a vybíja sa extrémne rýchlo.. :(
Uživatelský avatar
spachal
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: pát 10. zář 2010 16:45:53
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Samsung TAB S2
Rom: stock
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od spachal »

Drobny poznatek z praxe: pokud se vam do rukou dostane G4S a budete jej chtit pretvorit ku obrazu svemu (vhodna ROM, xposed ap.) :], radeji se VELMI dobre presvedcte ze to neni G4SL, to jest varianta 1GB/4GB. Vetsinou ma i nalepku (v cernem kruhu "4/1") pod baterii, bacha na to. Protoze pokud se vam povede, jako mne, do telefonu nejakym zazrakem nahrat ROMku pro 2/16 verzi, mate o zabavu postarano ..

Netusil jsem, ze tahle verze vubec existuje, v telefonu 4.2.2, toz jsem se vrhnul na pripravy na KK. Divne uz bylo, ze se velmi obtizne dal nahrat custom recovery, ruzne verze TWRP ci CWM nesly nicim flashnout (mobileuncle, flashify, rashr ap.), ruzne hlasky o nedostatecne pameti. Nakonec uz to vypadalo, ze se nejaka verze TWRP konecne uploadla, ale vedlo to jen k tomu, ze uz jsem se nedostal ani do stock recovery, jen probliknuti displaye a normalni boot.
SPFlashTools se se mnou z nejakeho duvodu nebavily (uz mam v 64bit win7 kompu asi moc ruznych driveru), takze tudy cesta take nebyla.
Nekde na italskem foru jsem nakonec nasel funkcni 5MB verzi stock recovery, takze jsem se vrhnul na uplad CM12 z needrom (Salamander 1.2 ohlasil hned na zacatku problem). Chyba. Instalace probehla dle hlasek v pohode, po rebootu pouze bootloop a zadna moznost recovery.

Nakonec jsem premluvil 32bit win7 notebook ke spolupraci s FT a zkusil nejake jine ROM. Pokazde hlaska o problemech s pameti, nepomahal ani 'format all + dll', zkusil jsem jich asi deset ruznych. Uz jsem myslel, ze telefon je Jiayu G4, nikoliv G4S (kvuli oznaceni modelu na nalepce v telefonu), ale nastesti ma rozdilny chipset, takze pres FT to neslo nahrat.
No a zacal jsem badat, v cem muze byt problem a ejhle, on existuje model G4SL. A pro nej musi byt proste jina ROM. Nastesti na needrom jich je par k dispozici, takze uz to nasledne slo docela rychle ..

Zaver: ohlidejte si, jaky presny model G4S mate, nez se vrhnete do uprav. Na telefonu, na krabici ani v menu to nevyctete. Pokud vas potkaji podobne problemy jako me a uz to vypada na brick, nezoufejte, jeste to je resitelne. Nakonec jen obnova IMEI pres chamelephon (neb jsem pro SIM2 nebyl ani zaboha pres engineering menu schopny vnutit IMEI, SIM1 bez problemu..), nahrani xposed a modulu a jsem spokojeny :]
HW: Xiaomi MI 11 pro
tablet: Samsung TAB S2; wearables: Amazfit GTS / COR / MI Band 2 / Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!
barnyw
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 18. bře 2013 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 mini GT-I9195

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od barnyw »

Synek má G4S skoro 2 roky a musím konstatovat, že to nebyla moc dobrá koupě (koupeno v Číně na Aliexpress). Od začátku vrzání plastů, po roce světlé šmouhy na displeji (při zobrazování světlých ploch), po dalším půlroce přestala zaostřovat čočka foťáku. A teď - po úplném vybití baterie se už neprobral, na nabíječce napřed zobrazoval jakoby proces nabíjení (přes celý displej symbol baterie s bleskem), ale už se nanastartoval, černo, jakékoliv pokusy se spuštěním k ničemu nevedou.
Po připojení k PC přes USB sice komunikuje (ve správci zařízení je aktivní "MTK USB Port (COM 10)"), ale při pokusu o flashnutí ROMky cestou SP Flash Tool to vždy skončí chybou: "BROM ERROR: S_STORAGE_NOT_MATCH (3167)" - SPFT v.v5.1452, nebo v novější verzi SPFT v5.1640 chybou: "Storage type mismatch! scatter type is HW_STORAGE_EMMC; target storage type is HW_STORAGE_NAND".
Na jednom cizím foru jsem našel pro chybovou hlášku s kodem 3167, že se zřejmě jedná o vadu EMMC, takže G4S je zřejmě mrtev. Nebo snad ne? Máte nějaké návrhy?
Spoiler:
jiayu-G4S-chyba-devmgmt.jpg
jiayu-G4S-chyba-devmgmt.jpg (5.49 KiB) Zobrazeno 4201 x
jiayu-G4S-chyba.jpg
jiayu-G4S-chyba.jpg (8.55 KiB) Zobrazeno 4201 x
jiayu-G4S-chyba-new.jpg
jiayu-G4S-chyba-new.jpg (10.41 KiB) Zobrazeno 4201 x
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od Tomáš Kubec »

JJ odešla paměť.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
barnyw
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 18. bře 2013 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 mini GT-I9195

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od barnyw »

Díky za rychlou reakci. Tvé příspěvky beru vždy jako "slovo pánaboha" - prostě věřím tomu. Teď už tím G4S aspoň nebudu ztrácet čas.
Adam33
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 12. říj 2015 14:52:28
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od Adam33 »

tak ja už mam aj nov baterku, funguje, no mobil sa stale nabija len ked je vypnyty.. uz fakt neviem :D
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od rbarat »

Asi čiastočne odišiel čip, ktorý riadi nabíjanie. Takže to vyzerá na nový mobil...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Adam33
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 12. říj 2015 14:52:28
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od Adam33 »

je v zaruke reklamuju to?
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od roy100 »

Samozřejmě.
Adam33
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 12. říj 2015 14:52:28
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S

Re: JiaYu G4S octa-core

Příspěvek od Adam33 »

nakoniec vymena zakladnej dosky.. dik za rady :D
Odpovědět

Zpět na „Jiayu G4 - obecná diskuze“