Nexus 7 (v. 2013) - Obecná diskuzeNexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Uživatelský avatar
DoMiNo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: čtv 21. říj 2010 9:42:16
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Tablet: Nexus 7 II, 16 gb wi-fi
Rom: Android 6.0
Bydliště: Jičín/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od DoMiNo »

Dej potom prosím vědět, jak jsi pochodil s reklamací. Děkuju.
Já mám úplně stejné problémy a bojím se o svůj tablet z trochu jiného hlediska- abych ho ve vzteku nehodil z okna :-) Taky půjdu případně reklamovat, protože takhle by to dál nešlo. Opravdu nejde pořádně ovládat, když to na něj přijde.
Sony CMD J6, Sony Ericsson k500i, Nokia N73 ME, Nokia N95 8gb, hTC Desire HD, Galaxy Nexus, Xiaomi Mi2S, Nexus 5
Uživatelský avatar
JakubCh
Stálý androiďák
Příspěvky: 110
Registrován: pát 25. bře 2011 22:16:17
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 8 GB na GPE Stock ROM
Tablet: Nexus 7 2013 16 GB na Stock ROM
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od JakubCh »

Tak lidi, tak zlé to u mě fakt není. Kdybych nečetl toto téma a nemusel hned vyzkoušet tu testovací ulitu, nevím o problému. V běžném provozu bez problému.
Každý aspoň jednou položil lamerský dotaz, kdo tvrdí, že ne, je lama pořád.
Uživatelský avatar
milousek73
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: čtv 15. zář 2011 10:39:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)
Bydliště: Vendryně

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od milousek73 »

Také nezaznamenávám žádný problém s dotekem ani v pouzdře a ani na stole.
Uživatelský avatar
DoMiNo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: čtv 21. říj 2010 9:42:16
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Tablet: Nexus 7 II, 16 gb wi-fi
Rom: Android 6.0
Bydliště: Jičín/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od DoMiNo »

Já jsem zrovna nedávno málem vyletěl z kůže, když jsem něco hledal na google mapách. Zkuste, jestli je to u vás ok: tablet v pouzdře, klasický pinch zoom, ale velmi pomalu a přibližovat nebo oddalovat a zkoušet sem a tam. Nex si začne co chvíli dělat co chce a místo pomalého přiblížení se razantně oddálí :-/
Sony CMD J6, Sony Ericsson k500i, Nokia N73 ME, Nokia N95 8gb, hTC Desire HD, Galaxy Nexus, Xiaomi Mi2S, Nexus 5
Uživatelský avatar
JakubCh
Stálý androiďák
Příspěvky: 110
Registrován: pát 25. bře 2011 22:16:17
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 8 GB na GPE Stock ROM
Tablet: Nexus 7 2013 16 GB na Stock ROM
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od JakubCh »

Vyzkoušeno teď - v pohodě. Pročtěte si, jak se projevuje tento bug u mě, snažil jsme se to tady pospat co nejdetailněji. Projevuje se jen v jedné části tabletu, to když tablet leží na posteli a druhou ruko use ho nedotýkám. A stejně to má dopad hlavně na test, při používání je to ok. Občas nezareaguje, tak tlapnu znovu. To se mi stává občas, i když tablet držím, ostatně i na mobilu atd., takže nevědět o bugu odtud, vůbec o něm nevím,. Na stole se už bug projevuje daleko méně, jestli tomu vadí materiál, ze kterého mám povlečení..je to možné. Řekl bych, že vada se projevuje různě na různých tabletech :/ Já mám docela kliku. Žralo mě to zpočátku moc, ale pak jsme si řekl, že test není používání, tam mi to nevadí - a pustil jsme to z hlavy.
Každý aspoň jednou položil lamerský dotaz, kdo tvrdí, že ne, je lama pořád.
Uživatelský avatar
MONT!
Stálý androiďák
Příspěvky: 158
Registrován: pát 06. led 2012 16:06:30
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od MONT! »

fimfadimpa píše:Tak se bohužel přidávám mezi ty, kteří mají problémy s dotykem. Tablet jsem koupil jako zánovní z druhé ruky, naštěstí mám fakturu napsanou na sebe, tak zkusím reklamovat u mall.cz, snad to nějak vyřeší. Dost mě to mrzí a už jsem ztratil ke značce Asus důvěru, protože jsem vlastnil i předchozí model, který mi po čtvrté reklamaci neuznali z důvodu oxidace na základní desce (kdo ví, jak se tam dostala, když šlo o 4. reklamaci a měli mi vracet peníze). I přesto jsem to risknul a zkusil koupit novější model, bohužel má typickou vadu s doteky na displeji. Projevuje se přesně jako zde většina lidí popisuje - jakmile je tablet na stole, měkké podložce (deka, polštář, sedačka atd.), a jen leží a chci ho ovládat jen jednou rukou, buď nereaguje vůbec nebo velmi špatně. Nechápu to, má to asi co dočinění s odporem dotykové vrstvy nebo uzemněním. Prvně mi to tablet dělal, když byl v pouzdře a chtěl jsem ho ovládat jen jednou rukou, tak jsem ho vyndal a používal jsem ho bez pouzdra. Bylo to chvíli v pohodě, ale nyní to dělá všude :-(...opravdu nepříjemná zkušenost, doufám, že to půjde opravit nebo to vyřeší výměna za jiný kus. Pokud bude ale příští Nexus tablet opět od Asusu, už si ho nekoupím...

Tak mi to fakt připadá, že v této zemičce se zákazník svých práv prostě nedomůže. Dnes mi volal technik s Asusu a uznal, že závada se projevila, ale že se bohužel nejedná o vadu, ale vlastnost dotykového displeje vyrobeného danou technologií. Bylo mi řečeno, že při položení tabletu na nevodivou nebo špatně vodivou podložku může docházet k problémům popsaným v tomto tématu. Technologie je prostě taková, že tablet musíte držet oběma rukama nebo se aspoň dotýkat jakkoliv vlastním tělem byť jen okraje skla tabletu. Víceméně z toho vyznělo, že tento problém by mělo mít každé zařízení s dotykovým displejem :D...což je naprostá kravina a tento tablet je první, u kterého se s takovým zásadním nedostatkem setkávám. Na to jsem odpověděl, že se ale na internetu dá najít spousta zákazníků, u kterých pomohla výměna displeje nebo nového kusu a že problém má jen určitá série, navíc že můj Nexus 7 první generace tímto problémem netrpěl (opominu fakt, že se na něm pokazily jiné věci). Odpověď byla, že narozdíl od první generace (POZOR! Technik sám přiznal, že i první generace tuto vadu obsahovala!!!), kdy displej vyráběli 2 výrobci, tak u druhé generace je to výrobce pouze jeden a tyto problémy jsou prostě vlastnost. Z toho jsem byl jednoduše tak v šoku, že jsem nevěděl, co na to říct, takže tablet je neopraven a bude zaslán zpět k prodejci s vyjádřením, že jde o vlastnost displeje, nikoliv vadu.

Takže mám dotaz. Když s tímto nesouhlasím a je to věc, která mi značně brání v užívání, jde nějak vymoct z prodejce peníze zpět? Já už prostě Asusu nevěřím a tohle je pro mě poslední kapka, od této firmy už nechci ani kabel a tablet je pro mě prostě nevyužitelný s touto "vlastností"! Asi si koupím iPad :D :D :D...díky za jakékoliv rady a přeji, ať máte co nejméně problémů s tímto tabletem...
Samsung Galaxy S6 / Shield Tablet / Shield TV / LG G Watch R
Uživatelský avatar
JakubCh
Stálý androiďák
Příspěvky: 110
Registrován: pát 25. bře 2011 22:16:17
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 8 GB na GPE Stock ROM
Tablet: Nexus 7 2013 16 GB na Stock ROM
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od JakubCh »

Máš možnosti:
Soudní znalec z patřičného oboru, který napíše znalecký posudek, který vyzní tak, že nejde o vlastnost, ale vadu. Posudek samozřejmě něco bude stát.
Pak jsou tyto možnosti: ASUS (zdejší zastoupení) uznají, že se sekli, vrátí Ti prachy (provedou opravu) plus zaplatí posudek.
Druhá možnost, neuznají nic a Ty budeš muset podat žalobu. K tomu bych doporučoval jednoznačně přibrat advokáta, protože laik nemá příliš šanci uspět, on civilní proces není až taková sranda (mám před sebou poslední ročník na právech). Následně je možnost: na podání žaloby ASUS zareaguje tak, že se s tebou domluví, zaplatí náklady, vyřeší tablet a k soudnímu řízení ani nedojde. Nebo do něj půjde, nechá si nejspíše udělat vlastní posudek a bude to docela tahanice (nejsem odborník na tento hardware, abych posoudil, jestli skutečně nejde o nějakou vlastnost dotykáčů, která se skutečně může při určitých kombinacích projevovat...netroufnu si určit na 100%, proto uvádím i tuto možnost) .

Co se týče oblíbeného názoru, že jednotlivec z těchto firem nic nedostane, kamarád šel cvičně do sporu s jednou nejmenovanou firmou z této oblasti, znalečák nepomohl, tak žaloba a nakonec se účastníci domluvili na smíru )oné firmě došlo, že to projede...).
Každý aspoň jednou položil lamerský dotaz, kdo tvrdí, že ne, je lama pořád.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od LivArt »

Pokud to jen nereaguje, když se nedotýkáš tabletu ničím jiným, než něčím na displeji, je to konstrukční vlastnost (uživatelé 1. telefonů s kapacitnimi LCD v plastu to znají moc dobře).
Uživatelský avatar
MONT!
Stálý androiďák
Příspěvky: 158
Registrován: pát 06. led 2012 16:06:30
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od MONT! »

To mi tvrdil i servisní technik. Ale proč teda někdo problémy s displejem má a někdo ne? Navíc doby prvních telefonů s dotykovými displeji jsou dávno pryč, nečekal bych, že takové problémy se objeví v dnešní době.

Co se týče soudu, to nemá cenu, tuhle proceduru už jsem málem podstupoval s první generací, ale vzdal jsem to.
Samsung Galaxy S6 / Shield Tablet / Shield TV / LG G Watch R
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od LivArt »

Tam může být dost faktorů - folie, obal, ale třeba i umaštěný displej.
OKMilda
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: sob 05. lis 2011 9:01:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6
Mobil 2 / ROM: Vodafone Smart ultra 6 - VDF-995NB01-CZ07b
Tablet: Nexus 7 (2013) LTE, 7.1.1 LineageOS

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od OKMilda »

Doba s tím nemá co dělat. Je to fyzika. Ač se citlivost dotykové vrstvy dá zvýšit, tak to nejde do nekonečna. Vždy je potřeba najít kombinaci kdy to ještě funguje a kdy už by si to začalo vymýšlet z přemíry citlivosti. A to, že to někomu nejde, může souviset i s elektrickým odporem pokožky a celého těla jedince a vůbec všech fyzikálních a fyziologických podmínek v tom kterém případě. Ten samý tablet může u jednoho zlobit a u druhého šlapat jako fík.
Vodafone Smart ultra 6 / Android 5.1.1 / VDF-995NB01-CZ07b
Nexus 7 (2013) LTE / Android 5.0.2 / LRX22G
Uživatelský avatar
DoMiNo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: čtv 21. říj 2010 9:42:16
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Tablet: Nexus 7 II, 16 gb wi-fi
Rom: Android 6.0
Bydliště: Jičín/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od DoMiNo »

Všechno co píšete je asi pravda, ale běda, jestli mi nějaký technik bude tvrdit a ospravedlňovat vlastnost dotykového displeje, když mi třeba klávesa A jde napsat úplně v pohodě a klávesa K až na desátý pokus. Ano, klávesa A se nachází v dolní části displeje, který reaguje v pohodě, kdežto klávesa K v horní části, která zlobí. Beru to připsaní naležato...To je prostě chyba displeje, přístroje :x Musím ale uznat, že když mám připojený kabel k Nexu, tak je odezva displeje podstatně lepší. To ale jaksi nejde praktikovat pořád :-) Nejvíc mě zaráží, že se to prostě projevuje jen na části toho displeje...
Sony CMD J6, Sony Ericsson k500i, Nokia N73 ME, Nokia N95 8gb, hTC Desire HD, Galaxy Nexus, Xiaomi Mi2S, Nexus 5
Uživatelský avatar
JakubCh
Stálý androiďák
Příspěvky: 110
Registrován: pát 25. bře 2011 22:16:17
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 8 GB na GPE Stock ROM
Tablet: Nexus 7 2013 16 GB na Stock ROM
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od JakubCh »

Jo, dělá to jen tak jedna část. A každému asi jinak. Mě například po připojení kabelu funguje 100% korektně, ať leží, na čem leží. To samé, když přidám druhou ruku, dotknu se lehounce jen okraje tabletu. Jak říkám - asi mám kliku, mě to neomezuje, kosmetická vada.
Každý aspoň jednou položil lamerský dotaz, kdo tvrdí, že ne, je lama pořád.
Uživatelský avatar
DoMiNo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: čtv 21. říj 2010 9:42:16
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Tablet: Nexus 7 II, 16 gb wi-fi
Rom: Android 6.0
Bydliště: Jičín/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od DoMiNo »

Dnes jsem konečně objevil svůj problém s dotykem. Myslíte,že to má úspěch při reklamaci?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mm_ZlY0vFw4&sns=em[/youtube]
Sony CMD J6, Sony Ericsson k500i, Nokia N73 ME, Nokia N95 8gb, hTC Desire HD, Galaxy Nexus, Xiaomi Mi2S, Nexus 5
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od LivArt »

Jednoznačně HW vada digitizéru, s tím bys neměl mít v rámci reklamace problém.
Uživatelský avatar
DoMiNo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: čtv 21. říj 2010 9:42:16
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Tablet: Nexus 7 II, 16 gb wi-fi
Rom: Android 6.0
Bydliště: Jičín/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od DoMiNo »

Tak to jsem rád. Taky se mi to nezdá jako standard, tak snad to projde bez řečí v servisu (i když tam člověk nikdy neví). Spíš jsem rád i, že jsem konečně odhalil svůj problém, protože se to zdá jako blbost, ale celkem hodně to znemožňuje práci s tabletem...Tohle už není kosmetická vada, jak píše JakubCh..:-)
Díky za odpověď a ujištění.
Sony CMD J6, Sony Ericsson k500i, Nokia N73 ME, Nokia N95 8gb, hTC Desire HD, Galaxy Nexus, Xiaomi Mi2S, Nexus 5
Uživatelský avatar
MONT!
Stálý androiďák
Příspěvky: 158
Registrován: pát 06. led 2012 16:06:30
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od MONT! »

Takže se opět hlásím :D...řekl jsem si, že se nevzdám a zkusil jsem postnout příspěvek popisující můj problém přímo na stránky servisu Asus CZ + SK na Facebooku. K mému překvapení zareagovali, poradili co dál a dokonce mi napsal mailem vedoucí servisní technik, že byli požádáni o kontaktování mé osoby za účelem reklamace. Vše jsem tedy popsal, vyplnil na netu RMA formulář a tablet odeslal na novou reklamaci a modlil se :D

Zä pár dní volal technik, že se jim nedaří závadu nasimulovat a že se zatím neprojevila. Tak jsem co nejpodrobněji popsal, kdy se to děje, jak se to děje, prostě vše okolo. K mému velkému překvapení se mi dnes tablet vrátil (dokonce v další převozní krabici) a je opraven - byl vyměněn celý přední panel (LCD + digitizer + GPS modul). Ve zprávě stojí, že na tabletu se při dlouhodobém používání závada opravdu projevila, po restartu už však ne (což souhlasí, toto opravdu pomohlo, ale přece nebudu pořád dokola restartovat tablet :D). Takže tablet je opraven, důkladně testuju a zatím to vypadá velice dobře. I v podmínkách, kde se předtím dotyková vrstva vůbec nechytala, teď ZATÍM funguje vše bez problémů.

Tohle už je mnohem lepší zkušenost se servisem...jen nevím, jestli to bylo tím, že jsem jim napsal přímo na Facebookové stránky a nechtěli tak trapas, nebo to fakt pořádně otestovali a uznali, že je ten panel vadný :D

Tak či tak...mám opravený a funkční tablet a jsem konečně spokojen, snad už žádné problémy nebudou.

Přeji všem ostatním hodně úspěchů při případné reklamaci ;)

to LivArt: díky, ale argument o fyzice a vlastnosti displeje prostě neberu :D...pokud jsem měl v ruce jiný kus stejného tabletu a fungoval bez potíží, pak je problém v daném kusu, ne v technologii...
Samsung Galaxy S6 / Shield Tablet / Shield TV / LG G Watch R
ferokulda
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: pát 09. zář 2011 19:11:05

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od ferokulda »

Zdravim.
Mám N7 2013, cca 5 měsíců starý a je na něm závada dotyku displeje popisovaná v tomto vláknu. Ze zákona mám právo, projeví-li se vada do 6 měsíců od koupě, žádat buď opravu, nebo výměnu za nový kus (výběr je na mě). Nebudu-li chtít opravu, musí mi prodejce dát tedy nový kus? Nebude-li mít prodejce zrovna nový kus na skladě, mohu žádat vrácení pěněz?
Uživatelský avatar
DoMiNo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: čtv 21. říj 2010 9:42:16
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Tablet: Nexus 7 II, 16 gb wi-fi
Rom: Android 6.0
Bydliště: Jičín/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od DoMiNo »

Já jsem přišel na reklamaci s tím svým problémem popsaným včetně videa o něco výše. V podstatě aniž bych cokoliv řekl, tak to přijali a dali do servisu s požadavkem na opravu. Nechtěl jsem prachy zpět a novy kus mi přišel taky zbytečné řešení, když zbytek tabletu byl ok. Navíc mám vzadu dobrý samolepky, tak jsem o ně nechtěl přijít :D Sice skoro tři týdny, ale výměna displeje bez problému a tablet teď konečně šlape a krásně se ovládá! Nebe a dudy! Kdokoliv má problém s dotykem na displeji, tak doporučuji reklamaci. Vyplatí se za ten pocit bezchybné práce s Nexem :-)
Sony CMD J6, Sony Ericsson k500i, Nokia N73 ME, Nokia N95 8gb, hTC Desire HD, Galaxy Nexus, Xiaomi Mi2S, Nexus 5
ferokulda
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: pát 09. zář 2011 19:11:05

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od ferokulda »

Zdravim,
nevíte, jestli i nové kusy vyrobené v tomto roce, mají také problémy s tím dotykem? Dneska jsem se setkal s novým kusem vyrobeným v říjnu 2013 a dotyk taky blbne.
sinngle
Stálý androiďák
Příspěvky: 97
Registrován: pát 09. pro 2011 15:29:16
Typ mobilu / ROM: Samsung S5 mini
Tablet: Nexus 7 2013

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od sinngle »

Mám září 2013 a je v pořádku.
Uživatelský avatar
DoMiNo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: čtv 21. říj 2010 9:42:16
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Tablet: Nexus 7 II, 16 gb wi-fi
Rom: Android 6.0
Bydliště: Jičín/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od DoMiNo »

Já tedy kupoval listopad 2013 a měl jsem onu zmiňovanou vadu.
Sony CMD J6, Sony Ericsson k500i, Nokia N73 ME, Nokia N95 8gb, hTC Desire HD, Galaxy Nexus, Xiaomi Mi2S, Nexus 5
Uživatelský avatar
IMI
Robot
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 17. kvě 2010 15:03:46
Typ mobilu / ROM: OnePlus 8 Pro 12/256GB Blue

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od IMI »

Zdravím takže ten problém s dotykem má každý druhý Nex nebo jak ? To mě mrzí přemýšlím a koupi. :|

Edit : Tak zatím můj N7 bez problému a doufám že to tak i zůstane. ;)
ferokulda
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: pát 09. zář 2011 19:11:05

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od ferokulda »

IMI: Jaký datum výroby Nexuse máš?
Uživatelský avatar
IMI
Robot
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 17. kvě 2010 15:03:46
Typ mobilu / ROM: OnePlus 8 Pro 12/256GB Blue

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od IMI »

Říjen 2013.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od Mareman »

Už mě s těma závadama, které jsou prezentovány jako vlastnost (navíc jen a pouze u Nexus 7 2013 a 2013) leze Asus na nervy. Před rokem jsem koupil Nexus 2012, buch vyfasoval jsem jednu z oblíbených vychytávek této generace......poblikávání displeje při stažení jasu displeje během práce na WiFi. Odzemnil jsem na zádech tabletu wifi anténu, tím se problém zeliminoval, nicméně nevyřešil úplně.......řešení prostě neexistovalo. Nicméně mi nevylízal displej, neblbnul dotyk, menší clouding displeje jsem přežil ...prostě jsem byl nakonec rád, že mám jen tuhle "fičuru" jako odměnu za koupi referenčního zařízení Googlu.

Před dvěma týdny jsem si pořídil v rámci černého pátku za výhodnou cenu nového Nexuse 7 32GB s LTE. Je to super strojek, dokonce jsem chytnul kousek s displejem který nemá vůbec žádný bleeding ani clouding (zatím jsem neviděl displej který by v tomto ohledu vypadal líp). To že se dají při bližším zkoumání najít 3-4 zrníčka prachu pod displejem (taky vymoženost Nexusů 7, to nemají ani tablety za litr), dobře, řekl jsem si, že toho si časem stejně nevšimnu a jinak mám krásný displej. Po týdnu jsem si pořídil vypolstrovaný cover a folii na displej. Najednou jsem občas zaznamenal to o šem tu píší i jiní......že displej nezareaguje na dotyk úplně vždycky......no samozřejmě, musel jsem vyhrát i druhou vymoženost - grounding chybu. Když držím tablet v ruce, je to i v obalu a s folií celkem ok.....nicméně když je tablet položený na posteli nebo ho používám v autě......nepoužitelný. Porovnal jsem to i Nexusem 2012, ten s tímto vůbec problém nemá.

A teď co? Dal jsem za tablet 7 tisíc v akci (běžná cena 9 nebo už ho nemají vůbec). Když jsem ho chtěl v rámci 14ti denní lhůty vyměnit za jiný, ovšem za té podmínky že mi ten druhý ukážou aby nebyl ještě horší nebo špatný v něčem jiném......nelze. Kdybych ho vrátil, jelikož akce skončila, byly vyprodaný......jsem bez Nexusu, 9 tisíc za něj nedám. Když ho dám na reklamaci, vymění mi displej kde zas budou pro změnu vadné body, clouding nebo dostanu kus s jinou "vlastnost tohoto modelu"...... :facepalm:

Takže nakonec budu ještě rád, že mám špičkové zařízení referenčního výkonu.............holt s tím, že se nedá používat jnak než v ruce nebo na podložce se zapojenou nabíječkou.......protože to je přece vlastnost. :roll:
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
looker1
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: stř 01. zář 2010 9:07:00

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od looker1 »

Tohle mi dělalo na 4.4.2 ale na 4.4.4 už je to lepší. Mám na to funkční "berličku" - vypnout a zapnout displej. Mám pocit, že to je nějaká se chybka sw. Ale jinak po roce pořád super placka ten N7 :-))
Nexus 5 16GB
Nexus 7 3g 32GB {2013)
Sony Xperia Tablet S
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od Mareman »

U mě je to spojené pouze s tím uzemněním,pokud ho mám v ruce,chová se normálně. V tom multitouch testu ještě teda při víc jak třech prstech se objevuje ten problém s vypadavanim při pohybu vsech prstů na obrazovce při určitém křížení souřadnic. Ale to si nejsem jistý, jestli to nedělal i N7 2012. Dá se říct, že kdybych nepotřeboval občas mít tablet položený a ovládat, že si ničeho nefunkčního nevšimnu.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
jis
Robot
Příspěvky: 1244
Registrován: úte 06. pro 2011 14:35:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G (13)
Mobil 2 / ROM: ASUS ZenFone 6 (11), Mi A1 (9), Nexus 5X (8)
Tablet: Acer Chromebook (11)
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 II (7)

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od jis »

Mareman píše:Takže nakonec budu ještě rád, že mám špičkové zařízení referenčního výkonu.............holt s tím, že se nedá používat jnak než v ruce nebo na podložce se zapojenou nabíječkou.......protože to je přece vlastnost. :roll:
Není třeba rezignovat, tablet si můžeš opravit úplně sám. Máš dvě možnosti:

1) Oprava čistě softwarová. Jde o změnu parametrů firmware v řadiči dotykového panelu (TSC), de facto provedeš jeho kalibraci. Tato varianta je zdlouhavá, musíš vždy nechat nahranou verzi usadit, několik restartů ti v tom pomůže, prostě tomu dát čas. Vše je podrobně popsáno v příslušném vláknu na XDA. K dispozici je celkem 16 různých verzí firmware z nichž postupným testováním vybereš optimální pro tvůj kousek. Plus je k dispozici boot-ts-unlock.img soubor, kterým lze TSC vrátit do původního stavu (po restartu se automaticky nahraje originální firmware z instalované ROM, to se hodí, když chceš vyzkoušet, zda případná nová ROM od Googlu náhodou tvůj problém neodstraní nativně): http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2428133

2) Oprava hardwarová. Zde tě čeká otevření "nerozebiratelného" tabletu a laborování s propojovacím kabelem a konektorem od LCD/TSC. Oprava je vhodná pouze pro toho, kdo nemá obě ruce levé a už někdy něco takového dělal a navíc můžeš zjistit, že v kabelu a konektoru to v tvém případě není a nakonec stejně skončíš u první varianty s výměnou software pro TSC: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2535835

Doporučuji obě vlákna přečíst, naučit se různé workaroudy (jako např. vypnutí a zapnutí displeje) a vyzkoušet různé v nich uvedené testovací aplikace (je tam např. i odkaz na testovací webovou stránku, takže test snadno uděláš v obyčejném prohlížeči, nic neinstaluješ). Musíš si vyzkoušet, která z nich ti sedne nejlépe, až pak budeš laborovat s konektorem/kabelem nebo změnou firmware, abys vybranou aplikací otestoval, zda je to po tvém zásahu lepší/horší než předtím. Vyplatí se tomu ten čas věnovat, vrátí se ti to.
Naposledy upravil(a) jis dne úte 16. pro 2014 23:48:32, celkem upraveno 1 x.
Sony CMD Z1 > Nokia 6210 > Nokia 6310i > Nokia 6230i > Nokia 6280 > Nokia E63 > Samsung Galaxy W > Samsung Galaxy Note 2 > Motorola Moto G LTE > LG G Flex 2 > Nexus 5X > Xiaomi Mi A1 > Asus ZenFone 6 > Samsung Galaxy S20 FE 5G
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Nexus 7 Problém s dotykovým ovládáním

Příspěvek od Mareman »

Pochopil jsem, že řešení s firmwarem touchscreenu je spíš kvůli problémům s vícedotyky. Ten já "nemám", respektive vzhledem k tomu že víc jak 2 prsty nepoužívám , nesleduju problém 4 a 5týho dotyku. To chodilo divně i na Nexusu 2012. Zrovna včera jsem ten test zkoušel i na primitivním tabletu za pár korun a všech 5 doteků rozeznává korektně i při pohybu.......Nexusy jsou vážně unikát :)

Přehrávání FW pro jednotku touchscreenu jsem před časem úspěšně řešil u jednoho point of view krámu, tam mi ale bylo celkem jedno jak to dopadne. Nexus 2012 šel rozebrat bez toho aby to šlo poznat, u 2013 o tom dost pochybuju, je to jinak řešený. Reklamovat to nechci, pokud to půjde vyřešit SW cestou, asi to pak zkusím..........HW do tohoto rýpat nebudu. Každopádně díky za reakci :palec:
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Odpovědět

Zpět na „Nexus 7 (v. 2013) - Obecná diskuze“