LG G2 (D802) - Obecná diskuzeFocení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tazz1
Droid
Příspěvky: 1391
Registrován: ned 19. čer 2011 16:36:55
Typ mobilu / ROM: LG V30
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 Wi-Fi

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Tazz1 »

@sibelius tak řekni konkrétně co Ti na těch fotkách nesedí? Mám taky zrcadlovku, nějaký ten kompakt a musím říci, že na kompakty už skoro vůbec nesahám (nepočítaje teda do toho teď na dovolené podvodní Canon). Prostě fotky z G2 se mi líbí a když si ještě trochu pohraji s režimy nebo fotím třeba v Cartoon camera nebo v něčem jiném, pak plná spokojenost...

@tablet    
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od kubikma »

sibelius píše:Po čase jsem vyzkoušel udělat fotku mobilem. A prostě nemůžu si pomoci, ale fotky z G2 jsou, no aby zase polovina majitelů nedostala infarkt řekněme, nic moc (rozuměj: strašné)

https://www.flickr.com/photos/ondrejkan ... 4/sizes/o/
Podivej, jaky rozmer fotek mas doma ve vetsim poctu? To co tu ukazujes jako rozostrene nedetailni ma rozmer pres 120cm (ano to je vic jak metr) x 68cm priblizne. Delas si take doslova plakaty misto fotek napr 9x13? 10x15 atd? Pokud si chtel detail listu na takou vzdalenost, tak bez fotaku se zoomem se asi stezi obejdes. Mobilem s objektivem jako hlavicka sirky, mozna mensi chces delkat plakat? Pardon, jen si me dnes trosku rozveselil ;)
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od unavix »

Focení mobilem je dneska samostatná disciplína. Téměř s každým telefonem se dají udělat pěkné fotky. Musí se ale člověk naučit jak udělat co nejlepší nastavení. Na automat to leckdy není ono. Je to vlastně stejný jako se zrcadlem. Tam snad taky nikdo necvaká na automat. Nebo jo?

tap G two
Bůh odpouští, JÁ NE!
sibelius
Androiďák!
Příspěvky: 281
Registrován: pát 22. bře 2013 17:44:41
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB
Tablet: 3Q q-pad RC0722C

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od sibelius »

Kubikma, pokud potku zmensis, tak vypada dobre at je focena cimkoliv... ja jen chtel poukazat na tu strasnou ztratu detailu. Plakaty si delat nepotrebuji ba dokonce netisknu ani zadne foto, to je pro me prezitek, staci se ale podivat na muj zmineny slideshow z fotek http://youtu.be/5iDvW5aLTlQ a na prvni pohled poznas, co je foceno G2 a co nikoliv. Tedy kde je rozpatlana fotka...
unavix, ja ti teda nevim, ale opravdu u telefonu pomuze cokoliv nastavovat? Hlavne by me zajimalo, jak na prioritu casu u G2
IvanGS
Robot
Příspěvky: 946
Registrován: pát 01. úno 2013 16:30:08
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB CZ
Tablet: Asus Transformer Pad Infinity TF700T
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 32GB 3G

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od IvanGS »

Ta fotka na flickru není nic moc celkově, nejen tím co může ovlivnit foťák.
Souhlasím s Unavixem - foťák v mobilu je ZATÍM samostatná discipína, čočka velikosti špendlíkové hlavičky nemůže udělat fotku srovnatelnou se slušným kompaktem, i kdyby se elektronika snažila sebevíc. Přesto mne fotky G2 mile překvapily - na jednu stranu potvrzují, co jsem napsal, na druhou stranu jsou za levnějšími kompakty v těsném závěsu a některé, zvlášť v dobrém světle, jsou už srovnatelné. Už jsem psal, že i proto jsem vzal G2 na milost jako rezervní, druhý foťák, ale v blízké době bude můj odolný kompakt (kterému již G2 šlape občas na paty) sloužit pouze pro outdoorové účely a na pěkné fotky bude kvalitní profikompakt.
I vývoj skutečných foťáků jde překotně dopředu, např. kompakty výkonově "rostou" neuvěřitelným tempem. Ale jde to díky zvětšování objektivu, zvětšování snímače a s tím jde ruku v ruce zvětšování tloušťky foťáku, do které se optická část musí naskládat. Samozřejmě se vyvíjí i software.
U mobilů jsme limitování v první řadě tloušťkou, tenké žiletky už sice nejsou úplně nejžádanější (všude se vejdou, ale hůř se drží), ale telefon tlustý 2 a víc cm by si taky nikdo nekoupil. Takže se musí průměr čočky, velikost snímače atd. přizpůsobit tloušťce telefonu a aby byl tento poměr v mantinelech daných fyzikálními zákony, vychází z toho malinká čočka. A malinká čočka znamená málo světla dopadajícího na malinký snímač a všechno to dohánějí programátoři..
Z toho vychází, že i přes vývoj mobilů budou jejich foťáky vždy v závěsu na fotoaparáty, které se vyvíjejí také a na jejichž straně je i větší volnost v rozměrech. Foťáky v mobilech budou ale bohatě stačit (a už vlastně stačí) na hodně slušné momentky, fotky z dovolené, apod. G2 je v tom myslím slušný, pokud nepožaduji zvětšeniny a odpustím mu rozptyl kvality za horších nebo složitějších světelných podmínek (což je mj. případ té vzorové fotky - velké světelné kontrasty) , kde má elektronika s doháněním optického handicapu už příliš moc práce.
Uživatelský avatar
Ruft
Robot
Příspěvky: 722
Registrován: pon 13. úno 2012 0:21:18
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Rom: Resurrection Remix
Bydliště: Brno

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Ruft »

Zdarec, zkousel nekdo uz tento novy MOD? http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2548974
Ja ho dneska nahodil tak jsem zvedav... Je to normalni .APK takze asi neni potreba ani ROOT.
Uživatelský avatar
cvaldik
Stálý androiďák
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 08. zář 2011 20:27:26
Typ mobilu / ROM: LG G4 H815
Mobil 2 / ROM: LG G2 D802
Tablet: Nexus 7 (2013)

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od cvaldik »

Mám ho nahozený již pár dnu ale furt mám fotky hrozně přepálený.
spiderjoe
Stálý androiďák
Příspěvky: 93
Registrován: stř 11. kvě 2011 20:40:36
Typ mobilu / ROM: LG G4
Bydliště: Ostrava

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od spiderjoe »

Vyplatí se instalace Módu nějaké zlepšení oproti stock?vaše postřehy
spiderjoe
Stálý androiďák
Příspěvky: 93
Registrován: stř 11. kvě 2011 20:40:36
Typ mobilu / ROM: LG G4
Bydliště: Ostrava

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od spiderjoe »

Chci se zeptat jak na zálohu systémových aplikací bez root řád bych vyzkoušel mod foťáku ale chtěl bych mít jistotu kdyby se něco nepovedlo že bych se mohl vrátit
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Jumbo78 »

Nepiš prosím víc příspěvků po sobě, ale edituj předchozí...
Zkus aplikaci Helium, ale bez rootu nevím nevím

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
Ruft
Robot
Příspěvky: 722
Registrován: pon 13. úno 2012 0:21:18
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Rom: Resurrection Remix
Bydliště: Brno

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Ruft »

Dnes jsem ten MOD testoval na 20 fotkách a opravdu byli přepálené.

Mobil
Uživatelský avatar
cvaldik
Stálý androiďák
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 08. zář 2011 20:27:26
Typ mobilu / ROM: LG G4 H815
Mobil 2 / ROM: LG G2 D802
Tablet: Nexus 7 (2013)

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od cvaldik »

neměl by jste někdo stock foťák ? jedná se mi o to že již moje custom rom měla nainstalovaný mod a všechny fotky mám přepálený tak chci original apk..

díky moc...
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od unavix »

Na xda nejsou ke stažení stock aplikace v sekci G2? To už je odstranily?

tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!
xschon04
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: úte 08. črc 2014 5:52:54
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od xschon04 »

Dá se nějakým způsobem řešit problém s kamerou s nahráváním v tichém prostředí ?
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od kubikma »

Co pamatuju tak jedina romka co to resila bez jakychkoli uprav byla CloudyFlex, nahral jsem ji a opravdu i ted nema problem s tichym prostredim pri nataceni kamerou. Nesnazi se potlacovat sum ci nejake tiche zvuky, ale nahrava presne to co se v okoli deje.

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2618864

Jinak tu je jakasik oprava na stock KK romky, ale to nemam odzkousene.
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2706943
kmara
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: pon 02. pro 2013 16:39:46
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od kmara »

Mohl by mi někdo říct, jestli mu to dělá taky?
Mám zaply fotoaparát a kliknu na galerii nebo jen odejdu pryč šipkou zpět, tak slyším takové cvaknutí.
Uživatelský avatar
junglist
Androiďák!
Příspěvky: 598
Registrován: pát 02. bře 2012 14:26:40
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8
Rom: Stock

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od junglist »

To se tu zase vyrojilo otazek se cvaknutim :) Nekoukam na autory, tak nevim jestli to nepise porad jeden dokola :) Kazdopadne cvaknuti je normalni. Delaj to (asi) vsechny telefony co maj funkci "autofocus". Co presne to zpusobouje ti nepovim, kazdopadne je to nejakej mechanickej pohyb v souvislosti s fotakem ;)
Filip96
Stálý androiďák
Příspěvky: 241
Registrován: pon 05. kvě 2014 11:27:09
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S10
Rom: Stock rom

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Filip96 »

Kmara: Už jsi se ptal včera v obecné diskuzi. Myslím, že ti někdo odpověděl, že to je vlastnost. :-) Já bych si to vysvětlil, že to bude asi souviset s autofocusem, nebo s optickou stabilizací. Jinak nějak ani nevím, jak si na to došel, já o tom nevěděl až do dnes, kdy jsem telefon přiložil zadní stranou k uchu a odešel z aplikace foťáku. Možná by to nechtělo tolik vše zkoumat. :-D
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od unavix »

Dělá to foťák. Optika. Neřešit a fotit.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!
Amper
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: pon 25. srp 2014 14:14:03
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB BLACK
Twitter: https://twitter.com/VratislavBenda

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Amper »

Dobrý den,
foťák fotí dobře. Jen mám problém s nahráváním videa v noci.. Mám ho totiž úplně rozmazané.. Chtěl jsem si nahrát ohňostroj, bohužel neúspěšně, všechno je totálně rozmazané, jakoby fotoaparát nezaostřil.. Nevíte jak to vyřešit?
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od bicista »

No obcas do dela i ve dne nebo za horsiho svetla ze se AF nejak nechce po prvotnim nahravani.
Delam to tak, ze prepnu na rezim foto, necham fotak zaostrit a pak zase prepnu na toceni a pak se AF uz chyta.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od ludekbrno »

Ideálně asi nainstalovat aplikaci, která umí zablokovat ostření manuálně na nekonečno. Na ohňostroj v noci nedokáže pořádně zaostřit autofokusem ani profesionální foťák nebo kamera, na ohňostroj se vždycky ostří manuálně.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Amper
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: pon 25. srp 2014 14:14:03
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB BLACK
Twitter: https://twitter.com/VratislavBenda

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Amper »

Jenže když přepnu z videa na fotoapaát, a pak zpět na kameru, tak se zaostří, po spuštění režimu nahrávání se ale opět rozostří samo od sebe.. A nedělá mi to jenom při ohňostroji, dělá mi to i normálně v noci, dnes zkoušeno.. Manuálně zaostřit mi nejde, dělá to sám autofokus, takže nevim jak fotoaparátu pomoct k zaostření.. Při nahrávání za denního světla, nebo v bytě za světla žárovky v noci, mi zaostří, ale když s tim vyjdu ven tak už nikoliv..
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od ludekbrno »

Obecně je s ostřením v noci problém. To je prostě fakt. Manuálně ostřit umí některé alternativní aplikace.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od bicista »

Nekdy proste lidi chteji po mobilu moc :) fotky jako ze zrcadlovky, video jako z profi kamery :)
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
Amper
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: pon 25. srp 2014 14:14:03
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB BLACK
Twitter: https://twitter.com/VratislavBenda

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Amper »

Tak mě nejde o to, že to video bude živé a fotky jak ze zrcadlovky :D Mě šlo jen o to zaostření :)
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od bicista »

Zaostreni tezko rici, ono vseobecne v blbym svetle tyhle zarizeni blbe ostri, chtelo by to srovnani s jinou G2 zda se chova stejne nebo zda tvuj kus je nestandardni. Pac osvetleni v seru je specificke a tezko rici zda mi to dela taky, kdyz nemuzeme porovnat stejne podminky.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
Uživatelský avatar
Phaeton
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 28. črc 2011 19:22:33
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB 5.0.2

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Phaeton »

Já mám špatnou zkušenost i s dobrým denním světlem a natáčení pomalu pohybujících předmětů třeba popojíždící kolona motorek ,chvíli záběr super a pak se zničehonic rozostrí a nestalo se mi to jen jednou moc neotočím a když už tak můžu půlku vystříhat protože je to rozmazané,u žádných předešlých tel. sem neměl problém myslím že software tohoto tel. je ve spoustě věcí nedoladěný
Alcatel OT DB silver - Nokia 3310 - Nokia 6230i - Nokia 6300 - Samsung S8500 wave - HTC desire S black - LG G2 32GB black
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od kubikma »

Cinema FV-5
https://play.google.com/store/apps/deta ... lite&hl=cs
Myslim ze toto je jedna z nej apek pro nahravani videa na nasem telefonu. Umoznuje totiz jak fixnout zaostrovani na nekonecnu coz od pul metra uz mate zaostreno, ale take pridava moznost zmenit zdroj zvuku na externi mikrofon a tim padem vam nahravky v tichem prostredi uz nebudou blbnout. Krasne to nahrava vsechny i tiche zvuky a neprojevuje se to zname "skakani zvuku" a nakonec je i v cestine. Komu se bude libit je i placena verze.
Spoiler:
Ma vice nastaveni ostreni.
Ma vice nastaveni ostreni.
Screenshot_2014-08-27-07-43-48.png (1.11 MiB) Zobrazeno 1490 x
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: Focení s G2 - jak na to, tipy a zkušenosti

Příspěvek od bicista »

je to dobra app, umi menit ruzne nastaveni hlavne expozici behem toceni.
jen mi vadi ze nema tlacitko pause a to mi vadi jako dost.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
Odpovědět

Zpět na „LG G2 (D802) - Obecná diskuze“