Gear Fit (SM-R350)Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Moderátoři: Libb, Libb

Odpovědět
martins77
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: stř 18. čer 2014 11:24:15
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy Note 3

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od martins77 »

Ja čakam tiež na aktualizaciu fitness with gear ... stale mi to blbne a nechcu sa udaje zobrazit. Koli tomu nebudem telefon obnovovat. teraz nepouživam krokomer. cvicenie malokedy... škoda ze to nema samsung vyladene-fitness with gear.. Radsej by som bral keby to bolo vsetko v S-health ako to ma S5
Uživatelský avatar
cardi
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: sob 01. úno 2014 6:38:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 ETL

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od cardi »

Tak to nechápu, udělají update a akorat vsecko pos..., ví o tom vůbec? A proč tak trvá udělat nápravu?
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od pRo_lama »

Pokiaľ máte v mobile všetko stock, žiadny root, žiadne zmeny, tak všetko funguje na 100% a dám ruku za to do ohňa. Hovorím o synchronizácií GF a Fitness with Gear + Samsung účet. Ak nie, tak chyba je medzi PC a stoličkou, prípadne nejaká app to robí. Skoro 5 mesiacov som mal GF s S4 a všetko fungovalo tak ako malo, bez problémov. Ale akonáhle som prešiel na 4.4.2, kde som robil root a odstránil KNOX, tak už synchronizácia nefungovala. Strávil som nad tým pár dní, pokým som to rozbehal a vo výsledku som si ponechal iba root a všetko ostatné zostalo zachované v stock stave. Potom to už fungovalo znova. Stačí si prejsť nejaké témy na XDA, kde sa o tom píše. Teraz mám, ale G3 a tu je to znova o niečom inom. Fitness funkcie vôbec nefungujú a ani automatické znova-pripojenie, keď som mimo dosahu.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
cardi
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: sob 01. úno 2014 6:38:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 ETL

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od cardi »

Takže když má člověk stock není problém, to mě těší ;)
martins77
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: stř 18. čer 2014 11:24:15
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy Note 3

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od martins77 »

Ani ja som nemal problem mi to islo 3 mesiace super :) note 3 ..a zrazu hodinky nešli z nicoho nic prestali reagovat ani nabit nešli a mal som ich nabite na 85 % a dal som ich reklamovat a po reklamacii mi povedali ze treba čistit konektor na nabijanie ze handričkou :D super ako a hodinky boli nabite. Určite padol cely system. Hodinky boli resetovane a odvtedy sa nechce nic zapisat napr. krokomer do fitnees with gear. Graf je stale prazdny ...ved mam aj foto predchadzajucom prispevku. Nechapem tomu. Som nato pisal do samsungu tam mi odporučili resetovat znovu hodiny alebo vymazat gear fit manager a fitness to som spravil ale vo fitness si vsetko pamata , vymazal som udaje a stale je tam kromer. Potom mi odporučili obnovit telefon ale to nechcem teraz. Hodinky isli na 100 % aj s apk v mobile po reklamacii fitness strasne blbne a nic tam neni ked dam synchronizaciu. Neviem kde nastala chyba či to sposobilo resetovanie Gear fit alebo mozno mohli dat aj v gear fit novy system a s fitness to blbne. neviem čo mam uz robit
Uživatelský avatar
cardi
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: sob 01. úno 2014 6:38:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 ETL

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od cardi »

Kámo, tak to by nasralo i mě :cry:
Ranulf
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31. črc 2014 19:49:54
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od Ranulf »

Bohužel musím souhlasit. Půjdou pryč
Samsung Galaxy Note 2
root, stock 4.4.2
Samsung Gear Fit (SM-R350)
spigot
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: sob 12. kvě 2012 6:58:52
Typ mobilu / ROM: HTC One M8
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 2014

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od spigot »

@pRo_lama: Mam HTC M8 a automaticke sparovanie po odpojeni som poriesil cez Llama (urcite to pojde cez iny podobny program). Teraz pekne ked sa vratim spat k telefonu, alebo po vystupeni z auta (ked mi spojenie prerusi BT auta) sa mi naramok opatovne spoji z telefonom.
Ja viem ze to nie je ciste riesenie ako Samsung/Samsung, ale je funkcne ale lepsie ako bez neho.
Motorola Moto 360
HTC One (M8) - Metal grey - SkyDragon M8 v1 Brightstar (Android 6 MM + HTC Sense 7)
Samsung Galaxy Note 10.1 2014 (16GB + 64GB mSDHC Class 10) - Stock ROM - 4.3
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od pRo_lama »

Ja viem, že sa to dá takto poriešiť, ale na G3 používam zabezpečenie Knock Code cez ktoré sa ale nedostane ani Tasker.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Pavlas
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pát 06. čer 2014 17:01:23
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart prime 6
Mobil 2 / ROM: Motorola Moto 360 smart watch

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od Pavlas »

Ahoj, vlastním Samsung Galaxy SIII Neo, chtěl bych se zeptat, jestli Gear Fit budou fungovat naplno, tím myslím i přenášení fitness dat z hodinek do telefonu. SIII aplikaci SHealth nemá, takže se budou data synchronizovat přes aplikaci Gear Fitness kde je pak budu moct prohlížet? V tomto se trochu ztrácím... :)
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od pRo_lama »

Fungovať by mali. Či bude aj synchronizácia na 100% tak to neviem. To je ťažké povedať dopredu. Niekedy s tým bývajú problémy, ale u Samsungov by to nemal byť až taký problém. Aplikácia S Health je pri Gear Fit funkčná iba pri S5. U iných mobilov sa používa Lite verzia označovaná ako Fitness with Gear.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
oeviko
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19. lis 2014 15:09:33
Typ mobilu / ROM: note 3

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od oeviko »

Tak konecne funguje S health s gear fit na Note 3, nova aktualizece je super, vse jak ma byt
martins77
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: stř 18. čer 2014 11:24:15
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy Note 3

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od martins77 »

Presne konečne novy S-health :) začal som opat gear fit použivat :) toto už mali davno dat von
Uživatelský avatar
Chytrehodinky
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 18. pro 2014 16:45:49
Typ mobilu / ROM: HTC
Twitter: https://twitter.com/chytrehodiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od Chytrehodinky »

Update S-Health sa naozaj podaril, čomu nasvedčujú reakcie nielen tu na fóre, ale aj na fórach vo svete. SpO2 je celkom zaujímavá feature.
Blog o chytrých hodinkách: www.chytrehodinky.sk
Devil...
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: stř 12. říj 2011 7:01:49
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od Devil... »

Lidičky mám na vás dotaz. Uvažuji o koupi Gear Fit hodinek a zajímala by mě jedna věc.
Pokud je budu mít spojené přes BT s S4 a sednu do auta, spojí se mi mobil s HandsFree v autě a budou zároveň komunikovat i hodinky nebo ne?
Docela bych to uvítal jelikož nemám HF s displejem a tudíž nevidím kdo mi volá a díky hodinkám bych to viděl.

Pak bych rád věděl od vás co je máte zdali se kup opravdu vyplatí, mám možnost je koupit za zajímavou cenu a váháám.
Díky moc všem za reakce
Uživatelský avatar
Druss81
Androiďák!
Příspěvky: 487
Registrován: čtv 29. pro 2011 10:41:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8 no root

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od Druss81 »

Ja pouzivam bt handsfree a funguje vsetko ako ma, cize myslim u teba tonsame bude
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od pRo_lama »

Chceš to vedieť na rovinu? Moje Gear Fit už pár mesiacov ležia na poličke, lebo som si nahradil s SW2 a neľutujem ani sekundu. Noc a deň. ;)
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Devil...
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: stř 12. říj 2011 7:01:49
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od Devil... »

Chlapi děkuji za odpověď .. a můžu se zeptat proč jsi vyměnil za SW2 ?
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od pRo_lama »

1) Displej čo má GF nie je poriadne vidieť na slnku. Aj keď dáš najvyšší jas. Keď sa pozrieš na hodinky SW2 pod priamym slnkom, tak všetko vidíš nádherne, aj pri najnižšom jase. Aj na samotnom Slnku by si ich ešte videl. :D V tomto nemá SW2/3 žiadnu konkurenciu a je to brutálna výhoda. Ver mi. Myslel som si, že GF je vidieť v pohode, pokým som nevidel v reále SW2. :)

2) Druhá najväčšia výhoda (hneď po displeji) je tá, že čas je na SW2 zobrazený neustále a nepotrebuješ stláčať žiadne tlačidlo ako tomu je na GF, aby si videl čas (iba večer keď je tma). Myslel som si, že na GF to bude v pohode a zvyknem si. Po čase ma to prestalo baviť a ani gesto na zobrazenie času nie vždy fungovalo, tak ako malo.

3) Tretia najväčšia výhoda je, že SW2 nabíjaš cez klasický microUSB kábel, ktorý má každý, takže s tým nemáš problém. U GF musíš používať kolébku a keď ju stratíš, tak si pekne za ňu zaplatíš.

4) Pokým máš Samsung mobil, tak GF ti s ním funguje. Síce nie na každom modely, ale ide. Akonáhle prejdeš na iný mobil, tak sa môžeš rozlúčiť s polovicou funkcií. Dá sa spraviť úprava build.prop, ale nezaručuje to, že ti pôjdu všetky funkcie. Tu má SW2 výhodu, lebo on funguje s každým mobilom a nemá obmedzené žiadne funkcie.

5) Vibrovanie - myslel som si, že GF vibruje normálne a v pohode. Ale až teraz som zistil, že jeho vibrácie sú úplne slabučké a dosť ľudí ich ani nemusí poriadne pocítiť. SW2 sú v tomto suverénne a tie vibrácie pocítiš aj keby si nechcel. :palec:

6) Aplikácie - na začiatku neboli skoro žiadne aplikácie pre GF. Pomaly sa zlepšuje situácia, ale stále to je dosť obmedzené a vznikajú aj nepodstatné aplikácie. Aplikácií pre SW2 je dosť a uvidíme či ešte budú ďalej pokračovať, ale Sony sa vyjadrilo, že zatiaľ neplánuje ukončiť podporu SW2.

7) Na SW2 si môžeš vytvoriť vlastný watchface, v kt. môžeš mať rôzne widgety podľa vlastného výberu. Na GF si dosť obmedzený v tomto smere. A lepšie sa číta text na štvorcovom displeji, než na obdĺžnikovom.

8) U SW2 sa bojím iba vodeodolnosti. Neskúšal som s nimi ísť pod vodu, prípade do sprchy. Pri GF to bola úplná pohoda a každý deň išli bez problémov pod vodu.

Ešte by som možno na niečo prišiel, ale nechce sa mi dlho rozmýšľať.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
cardi
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: sob 01. úno 2014 6:38:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 ETL

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od cardi »

S těma aplikacema by mě fakt zajímalo co potřebuješ na náramku za apl.? vždyť to slouží jako krokoměr a na sport co víc by jsi tam chtěl? to fakt nechápu. Na apl. mám mobil :X
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od pRo_lama »

Vážne cardi? Zase ty? To, že ty nepotrebuješ aplikácie neznamená, že iní nie. Že áno?
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
cardi
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: sob 01. úno 2014 6:38:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 ETL

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od cardi »

O to vůbec nejde jenom mě zajíma jaké apl. tak na tento naramek nainstaluješ, že je tam tak potřebuješ. hh
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od aldav »

Zdravim majitele, muzete mi prosim vyzkouset nasledujici situaci ?

Mobil mam treba v kancelari na stole, ale musim odejit do vzdalene mistnosti. Fit se odpoji od mobilu, ale mezi tim mi nekdo vola a nebo pise treba email. Dozvim se to, jakmile se vratim a Fit se opet pripoji k mobilu ? Zesynchronizuji se neprectene notifikace ? Moje nynejsi Wellop to neumi :-( Diky za odpoved
Note8 - Gear Fit 2
Uživatelský avatar
sauron_xxx
Androiďák!
Příspěvky: 293
Registrován: pon 25. dub 2011 20:23:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Tablet: Samsung Galaxy Tab S 10.5 WiFi

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od sauron_xxx »

Ano, jakmile se fit znovu pripoji, tak tam napadaji naraz vsechny notifikace od posledniho odpojeni.
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od aldav »

Pokud ma nekdo zajem, na Galaxy Mega 6.3 mne chodi tato plna verze S-Health , kterou jsem tam normalnim zpusobem nebyl schopny nainstalovat, pravdepodobne nepodporou meho telefonu. Mozna to bude fungovat i na jine Samsungy. Je potreba nainstalovat obe aplikace. Upload jsem udelal tady : http://goo.gl/XSDd26
Note8 - Gear Fit 2
s.p.e.e.d
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: stř 19. říj 2011 11:52:03
Typ mobilu / ROM: Note 3
Rom: ofiko 5.0 NEE F3
Bydliště: Vyškov

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od s.p.e.e.d »

Ahoj. Po aktualizaci note 3 na andr.5 mi Galaxy apss nenabízí managera. Když si stáhnu od jinud, tak si mi po odpojení nepřipojí automaticky....co s tím???? Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od pRo_lama »

Gear Fit Manager nepodporuje Android 5.0. Najskor to musi opravit Samsung. Ale na XDA je patched verzia.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
brundle
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 18. bře 2015 20:23:45
Typ mobilu / ROM: Alpha

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od brundle »

Takže nejdříve pěkně pozdravit - dobrý večer. Celej den se s tím peru a teď na fóru zjistím, že Gear fit nemluví s Androidem 5 ? Teda mluví, vše běží jak má, až na to, že když se hodinky odpojí, už se se sami neumí připojit. Koukal jsem na komenty přímo v Sam.apps u Manageru a je to tam taky popsané ale od uživatele v angl.jazyce. Moje otázka zní. Kdy to bude fungovat jak má ? Potřeboval jsem si ulevit. Díky. Ahoj. Ivan
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne stř 18. bře 2015 20:37:33, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj posledný príspevok!
jaromircz
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01. úno 2012 14:45:57
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 3

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od jaromircz »

Dnes konečně přišla aktualizace na Gear fit manager,vypadá,že to konečně už funguje,hodinky se už připojují samy,jediná změna je že nahoře zmizela jejich ikonka.
s.p.e.e.d
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: stř 19. říj 2011 11:52:03
Typ mobilu / ROM: Note 3
Rom: ofiko 5.0 NEE F3
Bydliště: Vyškov

Re: Samsung Gear Fit - použivateľská recenzia a všeobecná diskusia

Příspěvek od s.p.e.e.d »

Ahoj...mě to furt nic nenabídlo :-O Co máš za ROM na mobilu. Dík ;-)
Odpovědět

Zpět na „Gear Fit (SM-R350)“