Akumulátory (interní i externí) a nabíječkyMaximalni napeti Li-ion

Patří sem nabíječky a zařízení na dodávání energie všeho druhu

Moderátoři: Libb, Libb

Odpovědět
Ceeper
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: úte 03. črc 2012 10:45:42
Typ mobilu / ROM: LG G3
Rom: Android 5.0 stock

Maximalni napeti Li-ion

Příspěvek od Ceeper »

Ahojte, prave jsem si koupil novou baterku do Eva 3D a jen tak ze zvedavosti kouknul na kolik voltu se nabiji. Nekde jsem se docetl, ze maximalni napeti je 4.2V, ale tahle mrska vylezla na 4.35. Je to problem nebo muzu bejt v klidu?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Maximalni napeti Li-ion

Příspěvek od LivArt »

150 mV bych ještě asi moc neřešil. Kdy jsi to měřil? Při nabíjení? Tam to může mírně skákat podle zátěže nabíječky (nabíjecího proudu), protože to se během nabíjení mění.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Maximalni napeti Li-ion

Příspěvek od ludekbrno »

Pokud vím, tak některé mobily mají upravenou variantu Li-ion, která má limit právě až těch 4,35V. U klasické už by to dost vadilo, ale tato by na to měla být stavěná. Nějaké info např. tady: http://www.ledmania.cz/baterie/moderni- ... kumulatory

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
fan-ny
Androiďák!
Příspěvky: 484
Registrován: pát 26. lis 2010 9:40:21
Typ mobilu / ROM: TP-25
Bydliště: O-va!!!

Re: Maximalni napeti Li-ion

Příspěvek od fan-ny »

Taky jsem se nad tim kdysi pozastavil http://androidforum.cz/vydrz-baterie-ne ... ml#p552610
:help: - :potreseni: - :thumbup: - Tak ho pouzij... - :palec:
ropman
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 11. lis 2013 15:57:27
Typ mobilu / ROM: Realme 7 4/64GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Re: Maximalni napeti Li-ion v mobilu - 4,35V ???

Příspěvek od ropman »

ahoj,
už jsem v HTC Evo 3D používal jen neoriginální baterie, které se dle Battery Monitor Widget nabíjely max na 4,21V. Teď jsem po delší době vložil starou originál HTC baterii, vybil na 1% a nabíjím. Batery Monitor ukazuje i 4344 mV !! Tak si taky říkám, jestli je to normální, nebo je něco špatně. Říkám si, že orig. baterie se může chovat jinak, ale nerad bych zažil nějakou explozi.
Jak tu čtu, tak je možné, že to bude ok, ale pokud byste měli nějakou zaručenou informaci, tak budu rád.
Díky.
Odpovědět

Zpět na „Akumulátory (interní i externí) a nabíječky“