Xperia SP - obecná diskuzeLze oficiálně degradovat verzi Android?

Moderátoři: mahon, mahon

Odpovědět
Uživatelský avatar
huskye
Androiďák!
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21. led 2009 2:54:06
Typ mobilu / ROM: SE Xperia pro MK16i

Lze oficiálně degradovat verzi Android?

Příspěvek od huskye »

Ahoj,
aktualizoval se mi telefon na 4.3. Předtím nevim či tam byla 4.1 nebo 4.2, ale mylsim si že 4.1. Od té doby se telefon seká, nereaguje často na probuzení z pohotovostního režimu, dělá co nechci, jako že třeba uprostřed psaní v messengerovi se vrátí na úvodní obrazovku, což je fakt k vzteku...
A to je prosim oficiální ROM :-)
Lze bez ROOTu vrátit telefon kde byl? A má tyhle potíže i někdo jiný? Nebo mám třeba vadný kus a chce to reklamovat?
Díky za info :-)
Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Lze oficiálně degradovat verzi Android?

Příspěvek od -Pavel- »

Po generačním upgradu systému je dobré Obnovit tovární data. Pak uvidíš.

@tablet
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Lze oficiálně degradovat verzi Android?

Příspěvek od ludekbrno »

huskye:

Ne, oficiálně to nejde. Nicméně jak píše Pavel, příčina bude v tom, že po updatu nebyla provedena obnova továrního nastavení. A bez toho se nedá očekávat, že telefon bude normálně fungovat.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
huskye
Androiďák!
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21. led 2009 2:54:06
Typ mobilu / ROM: SE Xperia pro MK16i

Re: Lze oficiálně degradovat verzi Android?

Příspěvek od huskye »

To jsem ale samozřejmě udělal :-) nicméně i tak telefon v určitých momentech zamrzá, z ramky mám volných necelých 200 MB a oproti starší verzi před updatem je to prostě hlemýžď. Stejné se mi stalo i u Xperie Pro, že po upgrade na nový android i když to byla oficiální rom, tak telefon byl prakticky nepoužitelnej.
Já si snad příště koupim Nokii. A to se už rouhám. Nebo je to rpoblém jen Sony? Že nedokáže dostatečně romky optimalizovat na svoje telefony?
Mám ještě v rodině Xperii U a tam je to to samé. Pravda, že u SPčka to neni tak šílený jako u Pro a U ale i tak je ten rozdíl oproti starší verzi systému markantní. :-(
Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: Lze oficiálně degradovat verzi Android?

Příspěvek od Androidě »

Urcite doporucim navstivit xperia.cz ktere se na sony specializuje a hkvne zejmena 4.3 nahravat pres SUS ci Flash tool tamni nedoporucuji Sony Pc Companion ani OTA aktualizaci z telefonu.
Nicmene posledni FW s koncovkou xxxxx201 uz sony snad opravilo tak by to meli byt asi jedno, hard reset po aktualizaci urco doporucuji take.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Odpovědět

Zpět na „Xperia SP - obecná diskuze“