Widgety - udělátka na plochuMeteoradar Widget - vyzkoušejte

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od mac »

Měl by někdo chuť otestovat můj nový výtvor? Je to widget na domovskou nebo odemykací obrazovku, který ukazuje aktuální srážky včetně animace posledních 24 hodin. Zde je popis včetně ukázek: http://mobilecity.cz/weather

Obrázek
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od Flynne »

To vypadá velmi nadějně. Nainstaloval jsem si to do telefonu a v kombinaci s Nova Launcherem a Widget Locker se mi to moc líbí. Hezké je provedení mapy na widgetu. Mám jej na jedné domovské obrazovce, kde mohu měnit jeho velikost a také na zamykací obrazovce ve Widget lockeru. Tam ale nejde ovládat (spustit) animace. Jen jednou se spustila sama od sebe.
Moje připomínky.
1. Animace 24 hod je příliš dlouhá (nejlepší by byla volitelná), bral bych, kdyby tam byl nějaký posuvník, kterým bych tahem přejel celý časový úsek a mohl jej kdekoli zastavit. Něco na způsob, jak to má Meteoearth. Případně ve skocích po určitých časech.
2. Hodinky jsou příliš malé, navrhuji digitální zobrazení, nebo volitelné i za cenu nějakých dalších nastavení.
3. Vždy po přetočení na šířku/na výšku se ztratí data a je nutno telefon uspat a probudit, aby naskočila.
4. Nebyla by špatná ani prognóza, jako to má Meteor, ta by mohla naskočit až po -
5. - klepnutí na widget, kterým by se otevřela radarová mapa na celou obrazovku
Jak to vypadá u mě na lockscreenu vidíte na screenshotu, umístil jsem widget do widgetu kalendáře.
Spoiler:
Screenshot_2014-06-05-13-48-56.jpg
Screenshot_2014-06-05-13-48-56.jpg (45.94 KiB) Zobrazeno 16118 x
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od mac »

Děkuji za odezvu, pokusím se odpovědět:

(0.) Zamykací obrazovka by snad neměla umožnit interakci s widgetem. Animace se spouští automaticky každé 3 minuty (pokud displej svítí).
1. (2.) Nějaké nastavení asi bude asi nutné, takže bude splněn i tento požadavek.
3. Je to možné, tuto situaci jsem netestoval (neb na mém telefonu nemůže nastat).
4. Nevím, zda nebude problém s daty (kde je vzít?)
5. Nyní se po kliknutí na widget spouští animace. Není problém to změnit, spíš je otázkou co je užitečnější. Mohla by přibýt ikona pro přehrávání, ale mým cílem bylo mít co nejjednodušší vzhled.
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od Flynne »

To je OK, zkuste nejprve nějaké zmiňované úpravy a ono se to začne vyvíjet. Znovu musím říci, že se mi líbí, jak je to v prostoru, protože hranaté (ohraničené, obdélníkovité) widgety Meteoru a Meteoservisu jsou jak pěst na oko. Tohle krásně splývá s okolím a navíc mapa je plastická.
Připomínky - reakce na vaše odpovědi:
(0) Tohle snad ani není tak podstatné, aby se dala ovládat na lockscreenu, ale mohla by odsud jít otevřít klepnutím aplikace. Abych to vysvětlil - Widget Locker je zvláštní druh lockscreenu, kde lze nastavit mnoho možností. Jednou z nich je možnost ovládání aplikací přímo z widgetů. Proto já odtamtud mohu pouštět rádio, přehrávač, kalendář anebo aplikaci na počasí. Jak pracuje původní lockscreen ani už nevím.
4. Data pro prognózu: nevím, odkud je bere Meteor, takže to ponechám na vás.
5. Po kliknutí na widget (na home screen) se animace nespouští. V období po instalaci se spustila po dotyku hodin, dvojí poklepání widgetu otevřelo ovládací panel ve spodní části. Po pár hodinách již nereaguje na žádný dotyk.
I zde by to mohlo být volitelné, uživatel by si vybral buďto animaci na widgetu nebo otevření velké radarové mapy. Tam by mohla být tlačítka pro ovládání animace.
Nechci, aby aplikace byla příliš složitá, jen pár volitelných možností zobrazení (včetně typu zobrazení času, časového rozsahu pro animaci - 24 hod. se mi zdá moc).
Díky za pochopení.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od don_alex »

Kluci, jste na fóru, tykejte si. :-)
(Btw, je to i jedno z pravidel fóra..)

Jinak za mě palec. ;-)

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od Flynne »

Já myslel, že těch vývojářů je víc, to není vykání. Ale v množném čísle nelze tykat Obrázek
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od mac »

Vývojář je v tomto případě jen jeden ;)
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od Ante »

Tak jsem prave nainstaloval a moc se mi to libi... ;) Uz se tesim na vodorovnou casovou osu, protoze ty hodinky jsou opravdu malicke...
Diky autore !
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Uživatelský avatar
condor
Stálý androiďák
Příspěvky: 97
Registrován: pát 19. lis 2010 10:29:03

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od condor »

Kdyz jsem to chtel stahnout, tak to hlasilo neexistujici stranku.

@telefon    
Samsung Galaxy S5 CZ
Prosím buďte tolerantní k mým dotazům. Není lehké jednoduše najít odpověď předem v tolika tisících vláknech a příspěvků na fóru.
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od Flynne »

Odkaz je normálně funkční a aplikace jde stáhnout.
djstek
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 01. dub 2012 7:46:58
Typ mobilu / ROM: LG P990 O2X Sony Xperia SP
Rom: DjangoManouche X1.6A

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od djstek »

Už to také testuji Soxy XZ1, KK 4.4.4, vypadá to velmi dobře, hlavně vítám widget na lockscreenu, good job! :palec:
tomas19
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: sob 30. čer 2012 21:54:40

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od tomas19 »

vyzera to perfektne, slovensko, alebo aj ceskoslovensko nam neurobis?
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od mac »

Je tu ke stažení další testovací verze :-) http://mobilecity.cz/weather/Meteoradar ... _00_02.apk

Změny jsou následující:
- widget na odemykací obrazovce je po zapnutí animovaný, tzn. hned vidíte zda se něco nežene :-)
- aplikace obsahuje nastavení (kde lze nastavit např. počet hodin pro animaci nebo průhlednost radarových dat)
- lze nastavit vzhled hodin (analogové, digitální, s kalendářem)
- aplikace (nikoli widget) obsahuje posuvník pro rychlý pohyb na časové ose
- widget na domovské obrazovce neobsahuje animaci. Nemůže totiž obsahovat posuvník, tak se domnívám, že animace v aplikaci je postačující. Aplikaci lze nově otevřít kliknutím na widget (na domovské, nikoli odemykací obrazovce)


Pár poznámek:
- ač se to nezdá, vyrobit spolehlivý widget je oproti klasické aplikaci náročnější. Např. jsem stále nevyřešil obnovení widgetu po změně orientace displeje.
- výhledově plánuji i další státy. Budu ale vděčný za tipy na radarová data.
- a samozřejmě se těším na připomínky :)
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od Flynne »

Nainstalováno a prověřeny funkce. K tomu pár bodů:
1. Píšeš: "widget na odemykací obrazovce je po zapnutí animovaný, tzn. hned vidíte zda se něco nežene"
Když probudím telefon, stav radaru je v pozici posledního stažení dat, ale není animovaný. Animace, resp. aktualizace dat, tedy běží v uspaném stavu (?). K tomu mám připomínku. Vadí mi, že nemohu mít volitelný interval pro stahování, kde bych si nastavil jak často se mají data stahovat (v uspaném stavu není stahování dat nutné vůbec, navíc na noc telefon dávám do flight mode). Aplikace pak probouzí telefon z deep sleep příliš často (BetterBattery Stats mi nyní ukazuje kolem 500 awakes / 19 hod.). Nevím, zda to s tím souvisí, ale takto je v počtu awakes / wakelocks na prvním místě. Nutno dodat, že k žádnému drastickému vyčerpávání baterie nedochází, ale přesto... Z WP znám aplikaci, kde se dá dokonce stahování dat vypnout v časech, které si nastavím, ale to jen tak na okraj.
2. Funkce aplikace samotné - klepnutím na widget se otevře aplikace, kde lze posuvníkem libovolně popotahovat do obou směrů v nastaveném časovém rozmezí. To je výborná záležitost, po které jsem volal :clap: Šipka pak spustí automatickou animaci v celém rozsahu. Jen mi vadí její rychlost. Bylo by možné zpomalit, případně do nastavení přidat volitelnou rychlost?
3. Uvítal bych i prognózu tak, jako to má Meteor a jiné radarové aplikace. Nešlo by to nějak udělat?
4. Volitelné hodiny jsou dobrá věc, jen mi stále připadají moc malé - digitální čas bez brýlí nepřečtu, ciferníček analogového jen tak tak. Nepůjde to zvětšit?
5. Cituji: "Aplikaci lze nově otevřít kliknutím na widget (na domovské, nikoli odemykací obrazovce)"
Mně jde spustit aplikace i z odemykací obrazovky (heč! :lol: ) - používám WidgetLocker - obrázek viz můj zcela první příspěvek.
Hodnocení:
Vynikající počin, nic podobného jsem neviděl, kromě aplikace Meteor, Weather Maps, Meteoservis, ale tvá aplikace je vzhlednější, líbivější a dobře zapadá do celkové plochy obrazovky. Pokud použiju prolínání widgetů (v Nova Launcheru), je to úplně super. Až bude obsahovat prognózu, bude se již blížit ideálu, jak si jej představuji já.
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od mac »

Opět děkuji za reakci :-)

1. Animace by se měla spustit vždy po zapnutí displeje. Po vypnutí displeje se zastaví (pokud běží). Bohužel mám na testování jen jeden telefon. Data se kontrolují každé 3 minuty, samotné stahování probíhá každých 15 minut. Uvažuji i možnosti nastavit kontrolu/stahování konfigurovatelně - buď pravidelně nebo jen při probuzení. Druhá "strategie" má nevýhodu, že by se data někdy stahovala až v průběhu animace.

2. rychlost animace bude konfigurovatelná

3. netuším, kde vzít data (a moc nekrást :-) ). Pokusit se o predikci vlastními silami zvážím :-)

4. taky by šlo konfigurovat

5. výhledově vyzkouším...
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od Flynne »

Jak se zdá, vývoj aplikace se zastavil a navíc se již nedá stáhnout. Je to škoda, vypadalo to slibně. :cry:
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od mac »

Vývoj má přestávku, ale pokračovat bude :-)

K tomu stažení - přes PC prohlížeč se aplikace stáhnout dá. Proč to někdy nejde přímo do mobilu nevím, možná je to tím, že server posílá u APK souboru špatnou MIME hlavičku.
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od Flynne »

Aplikace už nefunguje, přestala načítat data.
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od mac »

Už zase funguje...
Problém byl v tom, že poskytovatel dat změnil jejich umístění.
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od Flynne »

Tak díky a už by to chtělo nějaké změny :)
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od Cleric »

sketch-1438532850608.jpg
sketch-1438532850608.jpg (711.04 KiB) Zobrazeno 10455 x
Asi tady někde bych si představoval hodiny. Klidně bych ještě zvětšil widget a hodiny dal extra.
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od mac »

Přesunutí hodiny by neměl být problém (asi bych to nechal konfigurovatelné).

Zvětšení widgetu - asi máš na mysli zvětšení mapy ČR. Souvisí to s velikostí bitmapy meteodat. Ta má trochu nepohodlnou velikost a aby byla celá vidět na ploše pro widget, je potřeba někde doplnit "prázdno" (doplní se automaticky, podle aktuální velikosti widgetu).

Flynne - to víš, málo času :-( Hlavně jsem ale stále nevyřešil, kde vzít legálně meteodata? Data ze stránek chmu.cz se použít mohou, ale nesmí se modifikovat. A to se mi nehodí, protože v datech nepotřebuji např. obrys ČR. Data které aktuálně zobrazuji se kopírují z jednoho veřejného serveru, ale bez vědomí majitelů, což mi je trochu proti mysli. Předpokládám, že oni za ně platí. A když je oslovím, tak by mi mohli přístup zablokovat...
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od Flynne »

Mapa je sice animovaná, ale ukazuje něco zcela jiného než ostatní radarové aplikace (Meteor, Meteoservis a pár německých apps). Čili je to sice hezké, ale tak trochu k ničemu :shock: :? :roll:
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od mac »

Opět problém s meteodaty. Opravím to, ale prosím o strpení...
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od mac »

Data jsou opět platná (na nějakou dobu :-)). Pokud má aplikace "nakešovaná" neplatná data, lze je smazat pomocí volby "Vymazat data" v androidím menu Aplikace - Informace o aplikaci. (smažou se ale všechna nastavení aplikace).
Uživatelský avatar
Bone_Cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 133
Registrován: stř 30. kvě 2012 14:16:41
Typ mobilu / ROM: Alcatel one touch idol Mediatech imperius nx3
Tablet: Samsung galaxy note 10.1
Rom: B888,
Bydliště: New City na Moravě :)

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od Bone_Cz »

Zdarvim zkousel sem podle screenu i popisku vypada super ale bohuzel hlasim na svem Huawei G7 nefungujici widget na plose. Vidim mapu ale nechce semi asi aktualizovat v pravem hornim rohu widgetu vidim ikonu stahovani. Kliknutim na widget pouze zablika a nic se nestane :/
_Bone_
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od Flynne »

Protože už to zase nefunguje a autor na to kašle. Aplikace k ničemu, jak jsem již konstatoval!
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od mac »

Budu se opakovat, ale stále je problém s meteodaty. Aktuální "provider" měl několik dnů výpadek. Nyní ale vše funguje.
A zároveň hledám nový zdroj dat.
Uživatelský avatar
Sinpa
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 11. říj 2012 12:23:21
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od Sinpa »

Bude ještě nějaká aktualizace?
Nebo alespoň odkaz na poslední verzi?
Dá se dopátrat k 1.00.02
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteoradar Widget - vyzkoušejte

Příspěvek od mac »

Po hodně dlouhé době tu je aktualizace, resp. znovuvydání: Meteoradar Widget na Google Play

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Widgety - udělátka na plochu“