Android OSPrepínanie sietí

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
Failder
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 01. zář 2012 15:33:34

Prepínanie sietí

Příspěvek od Failder »

Mám Xperiu S a pokiaľ viem, na iných mobiloch sa dá prepínať medzi sieťami 2G, 3G, LTE a pod. Ale tu nič také v nastavení nie je. Platím 9 € mesačne za internet v mobile s malou a hlavne nestabilnou rýchlosťou okolo 0,5 - 5 mbps. Čo mám teda urobiť, aby som mal taký internet, aký by som za 9 € mal mať? Môžu mi u poskytovateľa nastaviť rýchlejšiu sieť? Ďakujem za odpovede.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od LivArt »

Telefon si sám vybere síť, kterou dokáže využít. To neovlivníš.
Failder
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 01. zář 2012 15:33:34

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od Failder »

A to majú len tieto staršie Xperie alebo ako to je? Xperia S kedysi vlajková loď a teraz sa na tom už ani nerozbehne poriadny internet.
Failder
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 01. zář 2012 15:33:34

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od Failder »

Prečo mi to nonstop nenecháva 3G? Neexistuje ani nejaká appka, ktorá by nastavila 3G ako primárnu sieť?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od ludekbrno »

To přece nejde. Základní pokrytí signálem je tvořeno klasickým GSM s daty maximálně Edge. 3G je prakticky jen ve městech a to ještě ani zdaleka ne dokonale pokryté. Takže trvale nastavené 3G je nepoužitelné.

píšu z mobilu
Naposledy upravil(a) ludekbrno dne čtv 21. srp 2014 18:31:17, celkem upraveno 1 x.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od aldabubo »

Přesně tak. Kdybys nechal furt 3G, tak 2km od města jsi na suchu. Nic, nada, niente, nothing.
Btw. Takhle se choval jeden Lenovo telefon z Číny... Šlo tam jen 3G. Nešlo ani volat, jakmile se vyjeli z města.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Failder
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 01. zář 2012 15:33:34

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od Failder »

Ja som myslel niečo, čo by mi nastavilo 3G ako primárnu sieť, ale zároveň by nebolo problém prejsť znova na 2G, keby bolo treba. Ale v meste som 90 % času a môj mobil stále prepína medzi 2G a 3G. Je to úplný nezmysel, mám 2 GB dát za mesiac, ktoré sa s 2G nedajú využiť, 2G je nepoužiteľná a preto by som to chcel zmeniť.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od ludekbrno »

Ale 3G má automaticky prioritu. Tam kde 3G je v dostatečné kvalitě, tak ho telefon využívá. Teprve až 3G zeslábne pod určitou úroveň, přepíná na 2G. Nastavit se to nikde nedá, je to tak z výroby. Je ale samozřejmě možné, že telefon má na 3G nějaký problém a přepíná na 2G dříve, než by měl. Ale to by pak bylo na servis. Každopádně uživatelsky nastavitelné to není.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od aldabubo »

Pokud jsi 90% času na 3G,nastav si v mobilních sítích jen 3G.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Failder
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 01. zář 2012 15:33:34

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od Failder »

Keby sa dalo nastaviť 3G, hneď by som to spravil, ale tento mobil nemá žiadne nastavenia sietí, napísal som to už v prvom príspevku. Možno to teda prepína na 2G skôr než by malo, ale keď sa to nedá nijak jednoducho nastaviť ani alternatívou cestou, tak to asi nebudem riešiť a je najvyšší čas kúpiť nový mobil, lebo tento je už na nič v každom smere. Ďakujem za odpovede.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od aldabubo »

Opravdu v nastavení mobilních sítí není něco jako "pouze 3G" nebo "wcdma only" ? Jaké tam jsou volby?
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
bekheir
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: sob 24. srp 2013 12:27:17
Typ mobilu / ROM: Zopo ZP780 - stock 4.4.2
Twitter: pet84rik
Tablet: Ainol Novo 7 Rainbow
Rom: stock

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od bekheir »

kedze pises, ze mas rychlosti od 0.5 do 5 Mbit/s, tak si tak ci tak v 3G, kedze ani 0.5 Mbit/s EDGE neda.
Failder
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 01. zář 2012 15:33:34

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od Failder »

No niekedy mi stránky nenačíta vôbec. Pozrel som sa ešte raz do nastavení a je tam na výber medzi GSM, WCDMA a duálnym režimom, musel som to prehliadnuť, lebo je to veľmi neprehľadné a je to až niekde v pokročilých nastaveniach. Skúsim dať WCDMA a snáď to bude lepšie.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od ludekbrno »

Nebude. Telefon ti bude často ztrácet signál. Tam kde by přepnul na 2G, budeš bez signálu.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od aldabubo »

Mnoooo, bude to lepší relativně. Pokud tam, kde se během dne nejvíce vyskytuje a konzumuje 3G signál, je ten signál dost silný, bude to jen s malými občasnými výpadky (na WC a ve výtahu) fungovat velmi dobře. Já jsem doma taky kousek od BTSky a nikdy nemám jen 2G.
Jakmile vyrazí do terénu, tak by si měl přepnout na režim smíšený.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Prepínanie sietí

Příspěvek od ludekbrno »

Kdyby byl dostatečně silný, tak by mu to na 2G neskákalo, aniž by to musel přepínat :-) Nevím jak jiné telefony, ale mě to při zvolené automatice skočí na 2G až v okamžiku, kdy je 3G skoro bez signálu.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Android OS“