LG G3 - Obecná diskuzeViditelny digitizer na displeji = vlastnost displeje

Moderátoři: IQLogic, maxfli, IQLogic, maxfli

Uživatelský avatar
Wietter
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: pát 22. lis 2013 10:20:29
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 -SM-N910F-
Tablet: GPD Win_Windows 10 64bit_Intel Atom X7 Z8750
Bydliště: Olomouc

Viditelny digitizer na displeji = vlastnost displeje

Příspěvek od Wietter »

Ahoj
Všiml jsem si divné věci, na displaji jdou vidět pruhy které jsou pravidelně uspořádané .Nejvic jdou videt pri primem pohledu, jasu na 100 procent a bile plochy v pozadi (napr internetova stranka google) .Pod nekterymi úhly ,kdyz zacnu s mobilem jak kdyby kolibat ze strany na stranu tak pruhy jakoby cestují. Na displeji neni folie.

Chtel bych se Vas majitelu LG G3 zeptat co to je ,zda li to take pozorujete a případně jestli je to na reklamaci nebo se jedna o technolgii tohoto IPS displeje ?

Dekuji.
Naposledy upravil(a) Wietter dne pon 15. zář 2014 14:45:01, celkem upraveno 3 x.
sosak66

Re: Vadný display?

Příspěvek od sosak66 »

Zkoušel jsem to, jak píšeš stránka Google, jas na 100% Čistě bílé pozadí bez pruhů. Uvidíš, co napíšou ostatní kluci, jestli mají pruhy nebo ne. Já tam opravdu žádné pruhy nevidím :shock: .
Uživatelský avatar
Wietter
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: pát 22. lis 2013 10:20:29
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 -SM-N910F-
Tablet: GPD Win_Windows 10 64bit_Intel Atom X7 Z8750
Bydliště: Olomouc

Re: Vadný display?

Příspěvek od Wietter »

prosim te mohl by jsi jeste zkusit z marketu nahrat lcd test ,nastavit zelenou barvu pri maximalni jasu a zkus jakoby pohupovat mobilem ,necestuji po displeji jakoby takove pruhy?
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: Vadný display?

Příspěvek od kubikma »

Sice se to pise skoro vsude, ale pravdepodobne vidis tenke cary ktere snimaji vlastne tvoje doteky prstu. Nejlepe je to videt za slunecneho pocasi v urcitem uhlu.
Uživatelský avatar
Wietter
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: pát 22. lis 2013 10:20:29
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 -SM-N910F-
Tablet: GPD Win_Windows 10 64bit_Intel Atom X7 Z8750
Bydliště: Olomouc

Re: Vadný display?

Příspěvek od Wietter »

ano ,to bude ten digitizer .Ja ho prave vidim i kdyz jsem doma v temne mistnosti ,tak pri tom maximalnim jasu a nejvic u zelene barvy pres cely displej to jde videt. Nevim jestli to mam resit nebo se jedna o beznou vlastnost? Jinak vim ze venku to jde videt a je to normalni i pri shasnutem displeji
sosak66

Re: Vadný display?

Příspěvek od sosak66 »

Wietter píše:prosim te mohl by jsi jeste zkusit z marketu nahrat lcd test ,nastavit zelenou barvu pri maximalni jasu a zkus jakoby pohupovat mobilem ,necestuji po displeji jakoby takove pruhy?
Tak na tvoje přání jsem nainstaloval LCD test a musím tě zklamat, nebo potěšit, nevím. Žádné pruhy při 100% jasu nemám, ani při pohybu telefonu.
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: Vadný display?

Příspěvek od kubikma »

Mas, jen se spatne divas, neni to zas tak videt jelikoz jsou tenke. Jedine mate kazdej jinej typ a nekdo to ma vic a nekdo min.
Uživatelský avatar
Wietter
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: pát 22. lis 2013 10:20:29
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 -SM-N910F-
Tablet: GPD Win_Windows 10 64bit_Intel Atom X7 Z8750
Bydliště: Olomouc

Re: Vadný display?

Příspěvek od Wietter »

musis pomalu pohupovat a je to takovy jak kdyz 3D pruhy jak kdyby cestovali svisle , tezko se to popisuje. Je to tedy normalni a nema smysl to reklamovat?
sosak66

Re: Vadný display?

Příspěvek od sosak66 »

pro kubikma: jasně, když to říkáš, tak to bude pravda. Já jsem si nevšiml, že vidíš do mého mobilu, to si na tebe budu muset dát majzla :lol:
Uživatelský avatar
Wietter
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: pát 22. lis 2013 10:20:29
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 -SM-N910F-
Tablet: GPD Win_Windows 10 64bit_Intel Atom X7 Z8750
Bydliště: Olomouc

Re: Vadný display?

Příspěvek od Wietter »

tady jsem nahral video jak pohybovat tim mobilem aby to slo videt ,mozna uvidite i samotne pruhy zhruba v 50 sekunde

kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: Vadný display?

Příspěvek od kubikma »

Pro sosak66, to ze to nevnimas, nevidis neznamena ze tam nejsou, nakonec jsem psal ze muzete met ruzne displeje.
Pro Wiettera nejak moc to teda neni poznat, ale svisle tenke prouzky po cele plose jsou kvuli dotekum proste. Jestli je to jakkoli nepravidelne je to neco jine.
Uživatelský avatar
Wietter
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: pát 22. lis 2013 10:20:29
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 -SM-N910F-
Tablet: GPD Win_Windows 10 64bit_Intel Atom X7 Z8750
Bydliště: Olomouc

Re: Vadný display?

Příspěvek od Wietter »

reklamovat to , je asi zbytecne? Predtim na Note 3 jsem si niceho takoveho nevsiml .Tohle je muj prvni mobil s IPS displejem. Jsou to ty svisle tenke prouzky a jsou jakoby pruhledne. Asi by se to dalo tezko vyreklamovat abych mel kus uplne bez viditelnych prouzku?
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: Vadný display?

Příspěvek od kubikma »

Tak u G2 to nekdo mel hodne viditelne a je fakt ze mu to vymenili. Ja to vidim opravdu jen kdyz se na to zamerim a nebo za jasneho dne proti slunci.
Tu je odkaz na foto kde je to vyfocene

http://androidforum.cz/mrie-ky-na-displ ... ml#p750147

mozna si to cele precti, tu to bude podobne.
Naposledy upravil(a) kubikma dne pát 12. zář 2014 20:27:58, celkem upraveno 1 x.
martin.spata
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: pát 08. říj 2010 20:08:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4

Re: Vadný display?

Příspěvek od martin.spata »

mám telefon kupovaný 11,9,2014 a ty pruhy bylo první čeho jsem si všiml když jsem telefon zapínal. Předtím jsem měl galaxy s5 a tam nic takového nebylo. ale už pěknou řádku let jsem jel na super amoledu tak nevím zda je to normální.. podle toho že to má více lidí asi je. Zároveň musím říct když se na to nezaměřuju tak ty pruhy nevidím..
Uživatelský avatar
Wietter
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: pát 22. lis 2013 10:20:29
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 -SM-N910F-
Tablet: GPD Win_Windows 10 64bit_Intel Atom X7 Z8750
Bydliště: Olomouc

Re: Vadný display?

Příspěvek od Wietter »

ach jo tak ja fakt nevim ,mam nejvetsi chut mobil vratit a vymenit ho zpet za Galaxy Note 3 ktery jsem mel predtim .Jako LG G3 ma hezkou tu bilou a jas displeje a barvy nejsou tak prepalene jak u Amoled ,ale ten viditelny digitizer u G3 to pekne kazi. Navic ho ted intenzivne testuji a podava dost mizerne vysledky v Antutu a kdyz ho provadim ponekolikate po sobe tak se telefon restaruje z duvodu prehrati a dale se casto snizuje jas displeje taky z duvodu prehrati ,a to quad hd opoti full hd taky neni moc velky rozdil .

tak a zase restart :/ takze menim zpet za Note 3
martin.spata
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: pát 08. říj 2010 20:08:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4

Re: Vadný display?

Příspěvek od martin.spata »

Bohužel mám taky pár výtek k tomuto telefonu na to že mám telefon den už jsem si všiml pruhu na displeji chrastícího repráku a velké kolísání signálu. Bohužel galaxy s5 co jsem měl před tím měl tragický foták.. ( před tím jsem měl lumii 1020 :).
Zatím jsem na rozpacích co dál..
Uživatelský avatar
Wietter
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: pát 22. lis 2013 10:20:29
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 -SM-N910F-
Tablet: GPD Win_Windows 10 64bit_Intel Atom X7 Z8750
Bydliště: Olomouc

Re: Vadný display?

Příspěvek od Wietter »

ja chtel kdysi lumii 1520 ,ale tam je pro me problem operacni system windows ,neni moznost stahovat hry .Ja jsem vasnivy hrac a na ty hry me vychazi opravdu nejlip opet Galaxy Note 3 ,jediny co me vadilo na Note3 ze bila je vyblita pri primem pohledu a jas je slabsi. A ten fotak nebyl zase tak spatny .Ten jas a bila je jediny co je lepsi na LG G3 ,ale jinak nema vykon ,prehriva se to jak prase, viditelny digitizer .Antutu stale pada ,a to jsem delal nekolikrat factory reset a zkousim stale a proste ten mobil chce schladit .Nikdy jsem nemel na Note 3 problem se snizenim jasu nebo spadnuti aplikace z duvodu prehrati ,a to jsem hral treba i dyl nez hodinu GTA San Andreas.
xposed12
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: úte 09. zář 2014 10:05:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 8
Tablet: Ainol Novo Elf II

Re: Vadný display? + problemy / Prechod zpet na Galaxy Note 3

Příspěvek od xposed12 »

ludia bud som slepy alebo neviem co. jas na maxime zapnuty google biele pozadie a ziadne pruzky nevidim alebo nechcem vydiet? velmi sa tomu nerozumiem ale asi LG G3 kus od kusu su ine. nezpozoroval som ziadne restarty a ani vypnutia. v sluchatku mi nechrasti. Moju G3 16GB som kupoval 20.8.2014 v O2
Telefon: Samsung Galaxy S8 midnight black 64GB
Octopus Box: Repair LG phone and Samsung Phone.
Medusa J-TAG Box: Repair Boot/Flash,Read Boot/Flash,Write Boot/Flash,Erase Boot/Flash
HXC Magma BOX
Uživatelský avatar
Wietter
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: pát 22. lis 2013 10:20:29
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 -SM-N910F-
Tablet: GPD Win_Windows 10 64bit_Intel Atom X7 Z8750
Bydliště: Olomouc

Re: Vadný display? + problemy / Prechod zpet na Galaxy Note 3

Příspěvek od Wietter »

ty restarty a vypinani jsou kvuli prehrati ,to prehrati je kvuli zvysenemu zatizeni cpu nebo gpu pri narocnych hrach a k tomu kdyz je jas displeje naplno
Uživatelský avatar
HapeCZ
Robot
Příspěvky: 731
Registrován: úte 04. pro 2012 21:51:27
Typ mobilu / ROM: SGS7 EDGE 32GB Gold
Rom: OREO 8 (Czech ETL)
Bydliště: Orlová, kusek od Ostravy

Re: Vadný display? + problemy / Prechod zpet na Galaxy Note 3

Příspěvek od HapeCZ »

LCD Test proveden, naprosto zadne cary nevidim.
Samsung Galaxy S7 EDGE 32GB GOLD
Pokud mi někdo bude chtít poděkovat nebo vynadat, prosím o použití reputačních bodů
Uživatelský avatar
Wietter
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: pát 22. lis 2013 10:20:29
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 -SM-N910F-
Tablet: GPD Win_Windows 10 64bit_Intel Atom X7 Z8750
Bydliště: Olomouc

Re: Vadný display? + problemy / Prechod zpet na Galaxy Note 3

Příspěvek od Wietter »

tak zatim par lidi co to vubec nevidi ,ale na vetsine G3 to je, co jsem zjistoval jeste na jinych diskuzi :(. Spis me aíe ted vadi vykon ,ze v Antutu podava mizerne vysledky i kdyz nekteri maji vyborny a obcas pad aplikace a restart pri provadeni testu.
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný display? + problemy / Prechod zpet na Galaxy Note 3

Příspěvek od pRo_lama »

Vyskúšal som aj ja ten LCD Test. A áno, vidím tam tie prúžky. Vidím ich, ale pri bežno používaní? Nie. Trápi ma to? Nie.

@Wietter: Načo pre boha používaš stále AnTuTu? Je to úplne bezvýznamný benchmark, ktorý nehovorí o ničom. :facepalm:
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: Vadný display? + problemy / Prechod zpet na Galaxy Note 3

Příspěvek od kubikma »

xposed12 píše:ludia bud som slepy alebo neviem co. jas na maxime zapnuty google biele pozadie a ziadne pruzky nevidim alebo nechcem vydiet?...................20.8.2014 v O2
To neni o tom ze nechces, nejde to zrovna dobre videt a me take poprve trvalo nez muj zrak rozpoznal ty carky na slunci. Pokud si prejes je videt, pocky si na krasny slunecni den a pak mobil ruzne naklanej proti slunci a snad konecne zris tu nadheru v plne krase.
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný display? + problemy / Prechod zpet na Galaxy Note 3

Příspěvek od pRo_lama »

Netreba to skúšať ani na slnku a ani pri 100%. Pokiaľ máte jas na automatike, tak sa sám dá na maximum a v bežných izbových podmienkach to ide vidieť.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný display? + problemy / Prechod zpet na Galaxy Note 3

Příspěvek od sinco »

Proc AnTuTu a dalsi vykonostni testy ? No proto ze neni recence telefonu kde by se netestoval vykon. A udaj je pak nasledne porovnavan s jinymi stroji. Ta hodnota neni nejaky zasadni udaj, pro me, je ale pravda ze kdyz mam HW vykone zarizeni, mel by tomu odpovidat i vysledek testu. Laicky kdyz kouknu na tabulku tak ty nej telefony co do vykonu maji i vykonny HW. Bohuzel tady byla aferka ze nekteri vyrobci telefonu podvadeli a vysledek byl zkresleny. Ale proc tohle? Zase proto ze pro nektere zakazniky je vysledek testu rozhodujicim kriteriem zda koupit ci nekoupit. A je to i zatezovy test ktery by mel skoncit az test dojede do konce, ne tim ze se telefon restartuje. Stejne testy se delaji na pocitacich s os MS, testy jsou zamereny na celou sestavu nebo treba na grafickou kartu, cislo pak rika jestli ma cenu to koupit ci nekoupit. Jestli vykon odpovida i cene onoho HW. Jak jinak zjistit ze graficka karta nema vykon jen na papire a opravdu ma vykon jak vyrobce tvrdi. Zajiste ten komplexni test neni jen o graficke karte. Rozhoduje i dalsi HW co v pocitaci je.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
martin.spata
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: pát 08. říj 2010 20:08:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4

Re: Vadný display? + problemy / Prechod zpet na Galaxy Note 3

Příspěvek od martin.spata »

Ted jsem provedl antutu test. Telefon se nevypl a vysledek je 40461. Kolik mate vy? Co muzu porovnat je ze galaxy s5 mela vysledek cca 45 000.
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný display? + problemy / Prechod zpet na Galaxy Note 3

Příspěvek od pRo_lama »

@sinco: Všetko je to iba o tom, že dostaneš nejaké číslo, ktoré niečo prezentuje. Avšak z ďaleka to nereprezentuje skutočný HW výkon. Je to iba číslo. A ak by som sa mal riadiť pri kúpe podľa tohto, tak som blázon. To je presne to isté ako spotreba auta. Aj tam ti udáva výrobca pekné číslo, ale v reálnej prevádzke to nikde nedosiahneš. A taktiež pri testoch nenájdeš 2 rovnaké výsledky a ani 2 iný vodiči nebudú mať rovnaké výsledky. HW v G3 je na špičkovej úrovni a zvláda všetko bez problémov, takže neviem o akom probléme voči Note 3 hovori Wietter.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
Wietter
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: pát 22. lis 2013 10:20:29
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 -SM-N910F-
Tablet: GPD Win_Windows 10 64bit_Intel Atom X7 Z8750
Bydliště: Olomouc

Re: Vadný display? + problemy / Prechod zpet na Galaxy Note 3

Příspěvek od Wietter »

Zrovna ted mam treba jas na 90 procent ,displej mam bez ochranne folie, a G3 mam ted po factory resetu ,hned po odemceni to vidim i na tom modrohnedem pozadi jak je u launcheru ,takove prosvitajici svisle cary ,to neni podle me normalni, pripomina to trosku jak kdyz se divate na hologram ,nebo i trosku shodou nahod to vypada jak kdyz se podivate zdruhe strany na ten brouseny kryt. Pred odemcenim jak je ten obrazek s ruzovomodryma rozpityma barvama ,tak na nem jde videt dobre primo cela mrizka v horni casti kde je ta bila plocha a pri jasu min 80 procent.

tak ja fakt jeste nevim ,je tu par moznosti:

1)bud vymena za Note 3
2)moznost G3 reklamovat - dnes mi zrovna napsali email: "Dobrý den, Bohužel neumím Vám říct, jestli je to dáno vlastností nebo vadou. Doporučuji určitě zaslat k reklamaci."

krome toho viditelneho digitizeru mam zatim tyto problemy u G3:

- prehrivani a caste snizovani jasu
- po restartu nebo vypnuti se jas sam nastavi na 100 procent
- problem s tim Antutu ze po vice testech to pada a ze nekteri ti vysledky maji vyborne i kdyz maji stejny model a ja ne ?
- dalsi vec je preostrene pismo u vetsiny textu ,takova ta svatozar, to prepalení jak kdyby kolem pismenek.

Ta ja nevim co byste poradili ? :(
Libang
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: sob 14. led 2012 2:03:17
Typ mobilu / ROM: Xperia X8

Re: Vadný display? + problemy / Prechod zpet na Galaxy Note 3

Příspěvek od Libang »

Tak ja jsem presel z SGS3 a musim teda rict ze displej me vubec nenadchnul , rozliseni ok ale ty barvy se mi zdaji opravdu otresne , vyblite taky vazne uvazuji o prechodu na note3
LG G3 16GB
Samsung Galaxy SIII black 16GB SDHC , Sammy 4.3
Xperia X8 8GB SDHC , Root , CWM , nAa JB kernel , unlocked bootloader , JB Android 4.1.2 .... sold
sosak66

Re: Vadný display? + problemy / Prechod zpet na Galaxy Note 3

Příspěvek od sosak66 »

Koupili jste vadné telefony pánové. Prosím nevnucujte lidem, co s telefonem nemají žádné potíže, (ani ty vaše čáry, pruhy, nebo jak to nazýváte) že je májí taky, ale že je nevidí. Prostě a jasně máme telefon bez závad. A s těmi barvami si můžete pohrát v nastavení/obecné/usnadnění/nastavení barev, možná vám to trochu pomůže. Hledáte na telefonu opravdu blbosti, kdybych tam tedy nějaké pruhy měl, jak tu popisujete, tak bych to vůbec neřešil. Jestli máte nějakou vadu na přístroji, tak ji reklamujte. Tenhle váš problém asi neodstraníte. Pokud vám reklamaci neuznají, máte prostě smůlu, nebo přejít (jak píšete) k Note 3.
Odpovědět

Zpět na „LG G3 - Obecná diskuze“