Samsung Galaxy Note 3 - Obecná diskuzeodstranění Ramadanu z S Planneru

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
j@rek
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 30. srp 2013 18:07:38
Typ mobilu / ROM: BB9700
Tablet: Freelander

odstranění Ramadanu z S Planneru

Příspěvek od j@rek »

Ahojte, náhodou jsem objevil ve svém S Planneru položku Ramadan (28.6.-28.7.2014), která nelze vymazat :(
Na netu jsem několik dotazů na odstranění našel, ale ne odpověď která by to řešila ... nevíte jak na to, prosím
hosic
Stálý androiďák
Příspěvky: 207
Registrován: stř 10. bře 2010 11:20:33

Re: odstranění Ramadanu z S Planneru

Příspěvek od hosic »

Nijak, je to soucast postupne islamizace zapadni civilizace... :-(
J3 (2016) SM-J320F + TWRP+root + link2SD
Bylo: Psion s3a, 5mx; HP Jornada 620; Palm Tungsten T, T2, T3; HP hx4700; HTC HD, Hero, Wildfire S; Galaxy Tab 10.1; Nexus 7 3G (v.2012); Note 10.1 (16GB, 3G), Lenovo Miix 2 11" (Win 8.1 Pro), S3, Note 3, Xperia Z3C
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: odstranění Ramadanu z S Planneru

Příspěvek od xanthor »

Tak tak, příští verze S Planneru způsobí v této době úplnou (dočasnou) nefunkčnost zařízení, aby ses mohl více přiblížit k duchovní podstatě islámu (viz wiki). :-)
s.p.e.e.d
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: stř 19. říj 2011 11:52:03
Typ mobilu / ROM: Note 3
Rom: ofiko 5.0 NEE F3
Bydliště: Vyškov

Re: odstranění Ramadanu z S Planneru

Příspěvek od s.p.e.e.d »

No myslím,jestli se ti to synchronizuje s účtem google,tak je to potřeba nastavit v kalendáři asi přes PC...jiné svátky....muslimské...odhlásit se od odběru ;-)
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: odstranění Ramadanu z S Planneru

Příspěvek od unavix »

Tenhle sajrajt nemá co dělat v telefonech prodávaných v Evropě! Jenže když EU razí multi kulti a leze arabašum do........... tak to tam hold máme. :-[

@telefon

edit - těma mínusama skutečnost nezměníte. Takový svátky prostě v telefonu určeném pro Evropu nemají co dělat!
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: odstranění Ramadanu z S Planneru

Příspěvek od verny94 »

V planneru by to byt nemuselo, ale Samsung je celosvětově rozšířen. Svátek nazýváš sajrajtem?? Byť je arabský... To zavání rasizmem.

Odesláno pomocí Ťama Ťunga ;)
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: odstranění Ramadanu z S Planneru

Příspěvek od ludekbrno »

Není to rasismus, je to jen holé konstatování faktu :-) Stačí se podívat, co vyznavači toho svátku ve světě dělají... Taky bych něco takového ve svém telefonu nesnesl.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: odstranění Ramadanu z S Planneru

Příspěvek od unavix »

verny94 píše:V planneru by to byt nemuselo, ale Samsung je celosvětově rozšířen. Svátek nazýváš sajrajtem?? Byť je arabský... To zavání rasizmem.

Odesláno pomocí Ťama Ťunga ;)
Nee, to není rasizmus. To je nacionalismus (nezaměňovat s nacizmem!) Schválně se podívej jestli se někde v arabských zemích staví křesťanské kostely. Nestaví. ale mešita se postavila v Brně, bude se stavět v Praze. To nemluvím o městech jako Londýn, Paříž, Mnichov, Berlín, Vídeň atd. Po ulici chodí burky. To není západoevropský styl života. Chtějí tu žít, v pořádku. Ale MUSÍ SE PŘIZPŮSOBIT ONI EVROPSKÉMU STYLU ŽIVOTA! Ne aby sme se my přizpůsobovali jim. Zkus vzít manželku či přítelkyni na dovolenou k nim a nech ji ať si vyjde mimo hotel v minisukni a v tílku. Napiš nám pak co se stalo, jaká byla reakce okolí.

Sorry za OT. Prostě podle mě takové svátky nemají co dělat v telefonu prodávaném v evropě. Pokud bude někdo praktikující nebo konvertujcí muslim tak si ty svátky může stáhnout z gplay, je tam toho mraky. Ale určitě to nemusí výrobce telefonu vnucovat mě jako evropanovi!
Bůh odpouští, JÁ NE!
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: odstranění Ramadanu z S Planneru

Příspěvek od xanthor »

Naštěstí u telefonu máš možnost volby - pokud ti to fakt tolik vadí, tak si prostě kup něco jiného (nebo nepoužívej S Planner). Ale jinak souhlas - islám s Evropou není příliš kompatibilní a je mi líto zemí jako Francie, VB, Švédsko, Dánsko...
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: odstranění Ramadanu z S Planneru

Příspěvek od Supík »

Abych toto téma trošku zmoderoval tak:

1. každý má nárok na svůj názor (pozor ne na činy!)
2. nejsem znalec náboženských tradic a proto se mohu domnívat, že ramadánje pro muslimy to samé jako pro křesťany vánoce. Jednou ze svobod, která naše civilizace umožnuje je i svoboda vyznání (díky tomu jsem mohl při sčítání lidu uvést, že se hlásím k Jedi :) ) a proto bych uvítal kdybych si mohl zapnout do kalendáře svátky všech ostatních náboženství. (čistě ze zvědavosti) viz bod 3:
3. jednou z výhod z života v křesťansko-demokratickém prostoru je právo volby
4. k možnosti vyjádřit svůj názor a mít právo volby naše kultura dospěla o dvoutisíceletém vývoji, kdy křesťanská církev prošla obdobími vojenských výbojů proti "nevěřícím" (křížové výpravy) , dogmatickému násilnému vymáhání pravdy (upalování), nabádáním a podporováním občanských válek. (nic na co bychom mohli býti hrdí) Přes to všechno nás čas na cestě s bohem a křesťanskými zásadami dovedl do současné podoby, kdy jednou z velkých křesťanských ctností je například: odpuštění
5. islám je dle mého názoru právě teď v podobném stavu filozofie jako bylo křesťanství v době, když bylo stejně staré jako islám. (Mohamed se narodil v roce 570)
6. je potřeba odlišit náboženství a projevy náboženského fanatismu, které ohrožují štěstí a životy naše i našich rodin. Právem každého jednotlivce je dle mého názoru bránit proti omezování svobody, svého štěstí a práva na sebeurčení.
7. bohužel atavistický základ lidství je k většině náboženství v těžkém protikladu a výsledkem je téměř vždy násilí.


Co z toho (pro mne a tím i pro tuto situaci) vyplývá: Unavix má nárok na svůj názor pokud jím neporušuje zákony. Může jej uplatnit například u svobodných voleb. (což je zřejmě jediná možnost, jak lze jako občan něco prosadit) Unavix ode mne dostává varování, aby nepoužíval vulgární výrazy ve vztahu k (viz OSMÉ pravidlo AF). Ostatní tímto vyzývám, aby nebyly v tomto vlákně OT a řešili pouze dotaz, který byl na počátku tohoto vlákna.

AF není fórum, kde by se mohla řešit tak složitá problematika jako je soužití křesťanství a islámu. Běžný člověk z ulice má příliš málo informací, aby mohl k tomuto přispět něčím jiným než další nic neřešící eskalací problému. Většina dostupných informací na internetu je bohužel vždy zaměřena na prosazení nějaké pozice a nutně obsahuje manipulativní složku. Nechme tedy jinam a jiným tyto složitosti a vraťme se k mobilům, které mimochodem povětšinou nejsou výdobytkem islámu :) (tedy v tomto vlákně nikdo na mé i na ostatní OT nereagujte! )
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: odstranění Ramadanu z S Planneru

Příspěvek od mahon »

Tak jsem dodatečně zjistil že kolega j@rek má šedivku až z United Arab Emirates XSI a v tom splanneru se toho tím pádem nezbaví. Má několik možností : přeflešnout to přes Odin firmwerem pro CZ nebo nějakým firmwerem pro distribucí EU.Nebo to odnést kde to koupil a omlátit jim to o hlavu a ať to vymění nebo přeflešujou.Pak je možné to provést po rootu ale to se zatím nebudu rozepisovat protože nevím jak se rozhodne.
Napsal jsem to jenom pro info kdyby s tím měl ještě někdo problém.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 3 - Obecná diskuze“