Synchronizace - Zálohování - KontaktyWebový Google Play

Vše co souvisí se zálohováním a synchronizací obsahu telefonu včetně nástrojů na správu kontaktů.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
skybedy
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 22. kvě 2010 16:01:37

Webový Google Play

Příspěvek od skybedy »

Nenašel jsem přesně rubriku, do které můj dotaz vložit, tak snad nebudu ukamenován, když to dávám tady. Jde mi o "webový" Google Play - přílíiš nesleduju vývoj v téhle oblasti a tak jsem objevil Ameriku, že se dají aplikace do mobilu instalovat "na dálku" z webu. (Tohle jde už asi delší dobu, ale jak říkám, moc to nesleduju). To je fajn vlastnost, nicméně jsem na svém účtu Google Play (opět opakuju, že "webovém") nenašel možnost jak aplikaci odinstalovat. Příslušné tlačítko ne a ne najít, anebo jsem dneska postižený totální slepotou. Tedy otázka zní - lze aplikace odinstalovat z webového Google Play?
A ještě druhá věc - seznam nainstalovaných aplikací na webovém Google Play hrubě neodpovídá realitě, je tam sice pár aplikací, které mám, ale taky nemálo dalších, které jsem v životě stažené neměl. Dalo by se něco říct i k tomu? Díky za případné reakce,
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Webový Google Play

Příspěvek od Mishack »

1. AFAIK odinstalovat nelze.
2. Ten seznam je dost zmateny. Zobrazuji se tam i aplikace, ktere uz nainstalovane nemam a jednou jsem je treba zkousel. Takze ho nepouzivam vubec.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Webový Google Play

Příspěvek od LivArt »

Z toho seznamu "Moje aplikace" lze v telefonu mazat.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Webový Google Play

Příspěvek od Mishack »

Ain't nobody got time for that. :D
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: Webový Google Play

Příspěvek od nofu »

Ten seznam neni zmatenej, jak píšeš, jsou tam šecky aplikačky cos kdy nainstaloval. Tj. imo v pořádku, pak se dá najít apka, kterou si používal a už jí nepoužíváš, ale chtěl bys a jméno si samo nepamatuješ. Apky z tohoto seznamu jdou odebrat, takže když narazim na něco, co mi nevyhovuje, tak si to tam máznu, aby to v budoucnu nemátlo.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Webový Google Play

Příspěvek od Mishack »

Je zmatenej minimalne v tom, ze je u většiny pořád napsáno, že to mám nainstalovaný i když tomu tak prokazatelne neni.
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: Webový Google Play

Příspěvek od nofu »

Tak to tam teda nemám, u mě šecko sedí. Možná to nesežralo nějakej tvůj hardreset, bo změnu zařízení.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Webový Google Play

Příspěvek od xanthor »

No, když "zahodím" starý mobil bez toho, abych ty aplikace odinstaloval (nebo je odinstaluju bez připojení k netu), tak se Google těžko dozví o tom, že ty aplikace už nepoužívám nebo dokonce jsou odinstalované.
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: Webový Google Play

Příspěvek od nofu »

Tak jsem to myslel.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Webový Google Play

Příspěvek od Mishack »

To kazdopadne vubec nic nemeni na skutecnosti, kterou jsem uvedl.
skybedy
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 22. kvě 2010 16:01:37

Re: Webový Google Play

Příspěvek od skybedy »

nofu píše: Apky z tohoto seznamu jdou odebrat, takže když narazim na něco, co mi nevyhovuje, tak si to tam máznu, aby to v budoucnu nemátlo.
A jak to děláš?
- pokud na webu, tak mě zajímá jaký používáš postup, protože já mám pouze tlačítko 'Instalováno" a žádná jimá možnost tady není.
- pokud v telefonu, tak jak to udělat u aplikací, které na webu máš a v telefonu ne?
xanthor píše:No, když "zahodím" starý mobil bez toho, abych ty aplikace odinstaloval (nebo je odinstaluju bez připojení k netu), tak se Google těžko dozví o tom, že ty aplikace už nepoužívám nebo dokonce jsou odinstalované.
Ano, tohle by rozpor mezi tím, co v telefonu reálně máš a tím, co je na webu, vysvětlovat mohlo. Ale ztracený, ukradený, nebo mrtvý mobil jsou standardní věci a je jasné, že aplikace zákonitě "zůstanou viset", nicméně by měla být možnost je odinstalovat zpětně právě třeba na webu.
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: Webový Google Play

Příspěvek od nofu »

Pokud se chceš zbavit apky, o který si webový play myslí, že jí máš instlou, tak vlez do play v telefonu/tabletu, kde jí nemáš instlou, vyber Moje aplikace/Vše a tam si jí křížkem zlikviduj.
POSIX
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: stř 30. dub 2014 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Redmi 2
Rom: MIUI

Re: Webový Google Play

Příspěvek od POSIX »

To ale stejně ve webové verzi nic nezmění ;)

->Mobil<-
Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“