Jiayu G4 - obecná diskuzeJiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Jiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Příspěvek od Ferdish2 »

Vopred sa ospravedlňujem, ak moje dotazy už boli zodpovedané v iných témach. Hľadal som, ale na niektoré odpovede som otázky nenašiel, ale možno som len nehľadal dosť podrobne :) . Ak sa tak stalo, zdvorilo prosím o nasmerovanie na príslušný príspevok alebo príspevky formou linkov.

Prešiel som od svojho Jiayu G4S 1GB RAM (z ktorého sa nakoniec vykľula iba obyčajná G4ka, poznávacie znamenie - 1850 mAh batéria) na pokročilejší a lepší G4S 2GB RAM Octa Core. Moje včerajšie nadšenie z nového mobilu vystriedalo vytriezvenie v podobe Android buildu G4S 20140609-211642 a jeho "obsahu". Nechcem tu rozoberať, či je tento build dobrý alebo nie, určite sú aj lepšie, ale nechcem si dodrbať nový telefón hneď na začiatku takým radikálnym zásahom ako je kompletná výmena buildu. Časom keď pochopím že stojí za h***o tak ho zmením sám :D . Aby som však bol schopný so súčasným buildom normálne fungovať, je z môjho pohľadu nevyhnutné previesť pár určitých zmien. Telefón je samozrejme rootnutý, chýba síce predinštalovaný Superuser, ale tento detail istí Google Play. Tieto zmeny zahrňujú nasledovné:

Klávesnica - kľúčová záležitosť, bez toho sa fungovať nedá. V nastaveniach mám v ponuke iba Baidu IDE a Sogou Input Method, defaultná Android klávesnica v ponuke chýba (build na G4ke ju mal, tam nebol problém). Ani jedna z nich mi nevyhovuje, rozmýšľal som nad použitím SwiftKey Keyboard - viete odporučiť? Prípadne som otvorený aj iným alternatívam.

Odstránenie balastu (najmä čínskeho) - až som sa na prvý pohľad zľakol, koľko tam toho oproti G4ke narvali :D . Viem že väčšina z toho nie je nevyhnutne pre chod Androidu nutná, ale chcem mať istotu že odstránením nič nepokazím. Čo z nasledovného zoznamu appiek môžem dať preč a čo nie?(anglické názvy sú preložené z čínštiny pomocou Translatora, pre istotu prikladám aj screenshoty)

App Search (Baidu)
Baidu
Baidu Browser
Baidu IME
Sogou Input Method
UC浏览器 (UC Browser)
九游棋牌 (Nine Travel Chess)
九游游戏中心 (Nine Tour Game Center)
亚马逊购物 (Amazon Shopping)
操作指南 (Operating Guide)
百度手机卫士 (Baidu Mobile Guards)

Obrázek Obrázek

Verím, že môj obsiahly príspevok neostane bez povšimnutia :DD . Vopred vďaka za všetky rady!
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Jiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Příspěvek od dvzd »

G4S 20140609-211642 je poslední ROM s Android 4.2.2 JB, novější mají Android 4.4.2 KK.

Odinstalace těch aplikací bych se nebál, když to budeš dělat standardním způsobem přes Menu, ty aplikace, které jsou potřebné pro systém, ti to stejně nedovolí odinstalovat nebo deaktivovat, půjdou maximálně ukončit a po restartu se stejně spustí, takže se není čeho bát. Se mi jaště nestalo, aby JiaYu nemělo v ROMce standardní klávesnici Android (AOSP).
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Jiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Příspěvek od Ferdish2 »

Aj mne to prišlo divné, ale tu je screen:

Obrázek


EDIT by jumbo78: Nezneužívej citaci! Přečti si laskavě pravidla fóra a dodržuj je!
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: Jiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Příspěvek od prasil »

Klávesnice třeba TouchPal, ale záleží na vkusu. Na GP je jich mraky :rtfm:
jarek72
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: stř 28. črc 2010 16:13:54
Typ mobilu / ROM: XPERA ACTIVE-XIAO REDMI 1S-JIAYU G4S-XIAO REDMI2
Tablet: CHUWI V88S

Re: Jiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Příspěvek od jarek72 »

U me taky vede TouchPal.
Pokud jde o promazani cinskych aplikaci, je podle me nejrychlejsi a nejlepsi nahrat pres mobiuncle cwm a dat tam vycistenou romku. Osobne pouzivam G4SW 20.140.609-150354 MOD by Vlad9ck v 1.2 a nedam na ni dopustiti http://sux.cz/5b9c
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Jiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Příspěvek od Ferdish2 »

Ako som uviedol na začiatku, výmene ROMky sa chcem vyhnúť, je to nový telefón, dal som zaňho nemalé peniaze a keď ho bricknem, tak som skončil. Navyše nie som v týchto zásahoch do FW zbehlý, ja som len obyčajný užívateľ :D .
Naposledy upravil(a) Ferdish2 dne sob 22. lis 2014 13:57:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Jiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Příspěvek od dvzd »

Zbytecny strach, flashovani pres SPFlastool je jednoduche.
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Jiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Příspěvek od Ferdish2 »

jarek72: Klikol som na ten odkaz a vyzerá to zaujímavo. V akom jazyku ju máš nastavenú, CZ alebo ENG? Rád by som vedel, ako z vlastného pohľadu hodnotíš kvalitu prekladu.
jarek72
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: stř 28. črc 2010 16:13:54
Typ mobilu / ROM: XPERA ACTIVE-XIAO REDMI 1S-JIAYU G4S-XIAO REDMI2
Tablet: CHUWI V88S

Re: Jiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Příspěvek od jarek72 »

Mám ji nastavenou do češtiny. Pokud myslíš kvalitu překladu systému nevšiml jsem si žádného zmatku.
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Jiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Příspěvek od Ferdish2 »

Fajn, vedel by si postnúť podrobnejší návod, ako tam tú ROMku nahodiť? Ak nechceš verejne, tak môže byť aj do PM. Prípadne šlo by to aj cez ten SPFlashtool, čo spomenul dvzd?
jarek72
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: stř 28. črc 2010 16:13:54
Typ mobilu / ROM: XPERA ACTIVE-XIAO REDMI 1S-JIAYU G4S-XIAO REDMI2
Tablet: CHUWI V88S

Re: Jiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Příspěvek od jarek72 »

Prvni rade musis mit naistalovany cwm nebo twrp.

- stahnout zip s cwm a rozbalit na sd kartu soubor s koncovkou .img https://mega.co.nz/#!EZU03YzS!LKbXS8Ikg ... 63rKQ71wcg
- mit povoveln root v telefonu (nastaveni-zabezpeceni-superuser)
- nainstalovat mobileuncle z play http://goo.gl/Pzg6XX
- spustit mobileuncle
povolit mu root
klikni na Recovery Update
hned v prvnim radku bys mel mit videt nazev toho souboru co jsi nahral na sd kartu JY-G4S_...........img
Na ten klikni a naistaluje se ti cwm
pak se to zepta zda chces vstoupit do cwm
Jinak se do cwm da dostat bud pres mobileucle - Into Recovery Mode. nebo vypnes telefon a pripojis kabel od pocitacem zmacnes power a hned potom volume + a drzis

Instalace romky je jednoducha

- stahnout zip s romku a dat ho na sd kartu nerozbalovat!!!
- udelat wipe data, cache, ja jeste delam format system
- dat install a vybrat zipko s romkou
- po nahrati romky restart

Instalaci prijdes o data v mobilu !!! Je dobry si udelat zalohu pred instalaci pres cwm takze vyberes Backup.
Pres ten mobileuncle vsude doporucuji udelat zalohu imei a tu si ulozit mimo telefon. kdyby nahodou se pri instalaci ztratilo /to se mi pres cwm jeste nestalo me osobne/
Ja osobne pouzivam misto cwm TWRP ( http://www.needrom.com/download/recover ... iayu-g4sl/ ) prijdemi spolehlivejsi. Instalace je jednoducha pres cwm naistalujes stazeny zip ale musis stahnout verzi pro 4.2.2 coz je ta bez KK v nazvu.
Napsal jsme to na rychlo snad ti to pomuze, Ve vysledku to neni nic slozityho.
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Jiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Příspěvek od Ferdish2 »

Díky, snáď len jeden dotaz - v telefóne nebol predinštalovaný Superuser a na GP je tých Superuserov viac od rôznych developerov (Superuser/ChainsDD, Superuser Elite/ChainsDD, SuperSU/Chainfre, Superuser/ClockWorkMod). V princípe je jedno ktorého Superusera použijem, alebo je nejaký ktorý radšej nebrať/brať všetkými desiatimi?
jarek72
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: stř 28. črc 2010 16:13:54
Typ mobilu / ROM: XPERA ACTIVE-XIAO REDMI 1S-JIAYU G4S-XIAO REDMI2
Tablet: CHUWI V88S

Re: Jiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Příspěvek od jarek72 »

Ja v menu taky nemam zadnyho superuser ale v nastveni jak jsem psal tam to zapnes a pak mas aktivni root a neni potreba nic vic instalovat
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Jiayu G4S 2GB Octa Core - uvedenie do "normálneho" stavu

Příspěvek od Ferdish2 »

Aha, mňa to zmiatlo, pretože Superusera nemám normálne v zozname aplikácii ako pri starom telefóne, ale keďže v nastaveniach Superuser je, tak OK, vyskúšam tvoj návod a uvidím.

EDIT: Vyzerá to fajn, máš moje veľké díky!!!
Odpovědět

Zpět na „Jiayu G4 - obecná diskuze“