Aréna telefonůTelefon do cca 4000,- (nový x bazar)

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
carlosac
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10. kvě 2010 19:42:21
Typ mobilu / ROM: ThL W200
Twitter: @carlosac_cz

Telefon do cca 4000,- (nový x bazar)

Příspěvek od carlosac »

Zdravím, vybírám nový stroj na Vánoce a tak jako celý svůj život, mám málo peněz a velké nároky. Rozhoduju se mezi koupí nějakého číňana s MediaTekem (za ty peníze, když připočítám docela vysoký kurz dolaru, DHL a případné clo, to asi nebude žádné monstrum, (napadá mě ThL T6 pro, nebo bych se možná vlezl s Lenovem A806) a nebo nějakou starší vlajkovou lodí z bazaru. Nejvíc zatím čumím na Nexus 4 nebo Galaxy S3, které se dají do těch 4000, nebo lehce přes v pohodě sehnat.

Mimo běžné věci (net, hudba..) používám telefon hodně na hraní, proto by mě hlavně zajímalo, jaký je například výkonový rozdíl mezi Mediatekama (např. MTK6592 s papírově brutálními osmi jádry) a staršími, tehdy top chipsety (Snapdragon S4 Pro, Exynos v SGS3...). Podle použité architektury (A7 u mediateků), bych očekával, že ty starší budou pořád lepší, ale co jsem se díval na benchmarky, tak třeba AnTuTu tomu moc neodpovídá, když Nexus 4 dává skóre i třeba kolem 15000 a např. ThL za 100 babek s mtk6592m dává cca 27000. Jsou to vůbec o něčem vypovídající hodnoty ? Zastaral Nexus 4 a SGS3 už tak moc, nebo jsou zkrátka mediateky fakt tak výkonné ?

Omlouvám se za dlouhý sloh a budu rád za odborné rady :palec:

Maximální rozpočet: 4000 (při nejhorším lehce přes)

Místo nákupu: nerozhoduje

Předpokládané využití zařízení: hry, 2d hry, 3d hry, náročné 3d hry, internet, hudba

Požadavek na značku: nerozhoduje

Mnou navrhované modely: Nexus 4, Samsung Galaxy S3, ThL T6 pro, Lenovo A806

Ostatní požadavky: NFC
i have android phone
sometimes i use it
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Telefon do cca 4000,- (nový x bazar)

Příspěvek od Mirda86 »

Jak si sam napsal.Proste architekturu neokecas.Presne u tohoto jde poznat jak je antutu k nicemu.4 krait jadra sou v praxi vyuzitelnejsi nez 8 slabsich.Pak je tu spotreba ale to je vec druha.Co se tyce grafiky tak Adreno 320 by na tom melo byt porad lip nez Mali 450.Kazdopadne si narocne 3D hry zahrajes s prehledem na obou.
Na Exynos v S3 bych uz se vykaslal.
Nexus 4 je jeste porad skvele zarizeni nicmene bazar bych uz moc nedoporucoval(i kvuli baterce).

Za 4.5k koupis Nubii s S4 Pro...v relativne solidnim shopu.
http://www.ispace.cz/zte-nubia-z5-mini-white/
Uživatelský avatar
frydas
Androiďák!
Příspěvky: 346
Registrován: pát 23. srp 2013 8:54:54
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: huaweii p9
Tablet: MIPAD 2
Tablet 2 / ROM: samsung galaxy tab 3 neo
Bydliště: BRNO

Re: Telefon do cca 4000,- (nový x bazar)

Příspěvek od frydas »

kdyby byl ten nex4 novej, tka bych ho klidně i bral, ale vzhledem k nepříliš dobré baterce i tehdy, bych bazarovej nex4 nebral vůbec a o prastaré S3 bych ani neuvažoval, dají se sehnat lepší kousky a tou nubií imho neuděláš chybu a zahraješ si na ní vše
Každý večer se modlím ke svému oltáři Mitu a MI je jediné náboženství, které vyznávám :D
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Telefon do cca 4000,- (nový x bazar)

Příspěvek od LivArt »

Já bych o bazarovým telefonu vůbec nepřemýšlel, protože jen za novou baterku (která bude určitě potřeba) dáš 500 korun, tedy z tvého rozpočtu už zbývá jen 3500 korun. Nehledě na to, že když nebude uživatelsky výměnná, tak buď ten telefon budeš pitvat sám (a můžeš to poškodit) nebo to zaneseš do servisu (a bude to stát další peníze).

Nubia Z5 Mini je za velmi hezký peníze. Případně levnější Asus Zenfone 4 nebo (Huawei) Honor 3C.
Naposledy upravil(a) LivArt dne pon 24. lis 2014 16:31:25, celkem upraveno 1 x.
carlosac
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10. kvě 2010 19:42:21
Typ mobilu / ROM: ThL W200
Twitter: @carlosac_cz

Re: Telefon do cca 4000,- (nový x bazar)

Příspěvek od carlosac »

A je na Nubii Z5 mini už aspoň oficiální KitKat a nějaká vyhlídka na oficiální Lolipop ? Nechtěl bych zase skončit jak s ThL W200, kde se o nějaké after-sales podpoře, nebo třeba u uvolnění zdrojáku od mediateku pro nějaké custom kernely nedalo ani mluvit. Proto chápete že se mi docela líbí ten Nexus 4, což je právě takový pravý opak. Ta baterie mě mrzí, měl jsem právě dřív bazarový ZTE Blade, ještě předtím HTC Tattoo a nikdy jsem takové problémy s baterií nepozoroval, ale asi jsem měl prostě štěstí.

Trochu mě mrzí že co čtu příspěvky tady v aréně na fóru, tak téměř všude padne doporučení na tuhle Nubii, ale ve výsledku se mi zdá, že komunita je docela slabá, minimálně tady na fóru toho nemůžu moc najít, jinde to taky není nic extra (jestli si mýlím, prosím o odkaz).
i have android phone
sometimes i use it
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Telefon do cca 4000,- (nový x bazar)

Příspěvek od LivArt »

Na needROM máš KK neoficiální, na oficiální se číňan vykašlal a radši udělal novej telefon (Z5s).
carlosac
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10. kvě 2010 19:42:21
Typ mobilu / ROM: ThL W200
Twitter: @carlosac_cz

Re: Telefon do cca 4000,- (nový x bazar)

Příspěvek od carlosac »

To je právě to co znovu moc nechci, komunita malá, podpora od výrobce na hovno, stejně jak u THL a podobných "mediatekových" značek. Napadají Vás ještě nějaké bazarové mobily v moji cenové kategorii se stále solidním herním výkonem, alespoň aktivní větší komunitou, když ne podporou výrobce a silnější, třeba vyjímatelnou baterii, abych mohl později případě jednoduše koupit novou (a aby toho nebylo málo, tak třeba ještě NFC..) ?
i have android phone
sometimes i use it
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“