Poptávka po vývojáříchNacenění aplikace

Hledáte schopné vývojáře pro svůj projekt? Pak právě tady je to pravé místo pro Vás. :)

Moderátoři: mArtinko5MB, mArtinko5MB

Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Nacenění aplikace

Příspěvek od Damianus »

Dobrý den,

chtěl bych nacenit aplikaci, kterou bych následně dodal do projektu a při případné realizaci bych oslovil vývojaře.

Aplikace by měla sloužit jako klient, který by si v nastavitelném internvalu stáhnul data ze serveru v podobě xml soboru. Následně by z tohoto xml souboru vybral data dle kritéri a uživatele by na ně upozornila. Aplikace by měla verzi placenou a verzi s reklamou.

Aplikace by měla fungovat na co nejvíce verzích androida. Grafika by měla být v material designu.

Děkuji
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od mka »

Hehe,
to si vážně myslíš, že ti někdo na základě takhle vágního zadání vypotí seriózní cenu?
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od Damianus »

Co je tedy potřeba upřesnit?
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od dvzd »

Na co to bude dobre?
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od Damianus »

Uživatel si nadefinuje informace o které má zájem a ty následně aplikace uživateli z balíku XML zobrazí
Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od |Mio| »

V podstate bych to odhadnul na 10h programovani a 6h doladeni , testovani a finalizace, nabizim zakladni cenu 6000,-
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od Damianus »

Můj odhad 20 tisíc za celkové dílo je tedy realistický. Děkuji

@Mio pokud žádost projde budu tě kontaktovat. Děkuji
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od mka »

V podstate bych to odhadnul na 10h programovani a 6h doladeni
Wow! Dobrej (???) vtip :-)
A pokud to snad myslíš vážně, Matka Příroda s tebou :-)
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od dvzd »

Zdá se ti to moc anebo málo?
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od pRo_lama »

@mka: Ako nič v zlom, ale CZ/SK programatori maju v tendencii pekne prehanať čas a trvanie takýchto projektov. Keď som potreboval upraviť jednu app, tak som dostal také nehorázne "odhady" cien a doby trvania, že som sa iba musel smiať (dodám, že mali k dispozícii kompletné zdrojové kódy). A keď jeden nemenovaný programátor zahlásil, že to je veľký projekt a že by to trvalo dlho, tak som nevedel či chce iba peniaze alebo čo. Na záver iba dodám, že mi to spravil jeden Rus za 6 hodín za 80€. Nie za 6000+Kč ako chceli iní ľudia.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od mka »

No, ona úprava aplikace (zvláště je-li banální) je trochu něco jiného než vytvoření nové aplikace. Ale nenech se zviklat, když ti to (zatím stále ještě nevíme, co vlastně) někdo udělá za hubičku, tvoje plus :-)

P.S.
A až teď koukám, že nejsi týž, kdo tohle vlákno založil. Ale ono to je v zásadě jedno. Takže hodně štěstí oběma :-)
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od Mishack »

Ono uprava hotoveho projektu se sice muze zdat snadna (a casto take je), ale da se na tom slusne vybořit. Stačí, aby to bylo prasácky napsané a strávíš nad tím mládí :-/
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od pRo_lama »

By som povedal, že skôr išlo o to, že nevedeli prepojiť jednu knižnicu (app bola na GitHub).

@Damianus: Ak vieš po EN, tak ti dám jednu stránku, kde nájdeš kopu programatorov na voľnej nohe.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od Damianus »

Prozatím jsem potřeboval vědět cenu. Ta jde do projektu pokud bude schválen a někdo bude za ty peníze chtít tu aplikaci udělat bude to ok.
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od mka »

No to je právě ta potíž - pokud chceš seriózní nabídku, potřebuješ nejprve na samotnou aplikaci vytvořit projekt, ve kterém bude (pokud možno vyčerpávajícím způsobem) popsáno, co všechno bude ta aplikace muset umět. Na základě takovýho párřádkovýho blábolu, kterej máš v úvodu, můžeš čekat leda tak podobně kvalitní nabídku.
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od Damianus »

To je opravdu vše co bude aplikace umět. Takže člověk ji stáhne. Z pro něj zajímavých kategorii si vybere na co chce upozornit a aplikace to vždy vyhledá v XML souboru na serveru. Při shodě na to upozorní a dokáže na web. Konec filmu
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od mka »

Hele, když si chceš nechat od někoho postavit barák, jistě tě nepřekvapí, že po tobě bude chtít projekt, kde je podrobně vše popsáno - včetně toho, kolik cihel kam přijde. Podobně je to se vším.
Já samozřejmě chápu, že se nikomu nechce dělat projektovou dokumentaci ke kdejaké aplikaci, protože je to jednak nákladné, jednak to neumí udělat každej a vůbec je to "vopruz". Nicméně bez toho, abys přesně a bezezbytku popsal funkcionalitu celé aplikace (včetně rozhraní, se kterým bude komunikovat a dalších "nesmyslů") se těžko dobereš seriózní nabídky.
To, co uvádíš ty, je tak leda velmi stručný koncept.

A jen tak mimochodem - v Androidu se mnohem lépe pracuje s JSON než s XML. Takže na to by ses také mohl podívat - jestli to ze serveru nemůžeš náhodou posíjat jako JSON.
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od Mishack »

@mka: Ano!

(nechci to tu plevelit, vice ve spoileru)
Spoiler:
Ono totiz pri tvorbe te dokumentace zjistis, ze to, co se zdalo jako "jednoducha aplikace" neni az tak trivialni. Chapu, ze pro cloveka, ktery do toho nevidi to neni uplne easy. V tomhle proste pomaha si tu aplikaci predstavit a zkusit popsat, jako uzivatel, co budes delat. Jednotlive kroky a "rozcesti". Z toho uz se da neco sesumirovat. Minimalne zaklad pro vyvojare, ktery na tom muze postavit nejaky podrobnejsi popis, vznest dotazy na dalsi fce, upozornit na chyby/problemova mista.

Popis, ktery si poskytl je (v mem oboru) ekvivalentem: "Potřebuji nacenit web, kde by si člověk kliknul a byly tam novinky. Grafika bude moderní.".
Z toho se clovek nedozvi v podstate zadnou podstatnou informaci.
Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od |Mio| »

Ono kdyz si proctes to zadani, tak je dostatecne presne na odhad.

Jsou zadana vstupni data, jejich formát, způsob získání, zpracování i zobrazení. Iterakce uzivatele minimální, jakesi vylistovani s vyberem. Grafika jednoducha, snadno k ziskani :-).

Kdyz si vemu ze jsme ted delali projekt s celkem rozsahlym zpracovanim dat vstupu a vystupu, kontrolou, prevody, vicevrstve moduly a ted u verze 1.4 mame celkovy cisty straveny cas u vyvoje nejakych 16 h, tak si myslim ze to urcite nebude horsi.

PS: Ten rusak to dela za skoro stejnou cenu a to asi neplati dane a odvody, budu muset zdrazit :-)))
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od Damianus »

Mio jsem rád, že to někdo pochopil, že se vlastně jedná jen o čtečku XML dat která podle filtru upozorní v integrované grafice androidu. Takže ani žádné grafické orgie se nekonají.
martinflorek
Androiďák!
Příspěvky: 481
Registrován: ned 05. čer 2011 7:04:44

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od martinflorek »

drzim palce, ale takto to fakt nefunguje. specifikacia je vzdy nutna. zatial kazdy projekt na ktorom som robil sa z podobnej prkotiny zvrhol na zlozitejsie veci, ktore trvali x krat dlhsie.

aky je to web? treba tam prihlasenie? api na xml je hotove (inak za xml by som odtrhaval ruky). budu chciet aj push notifikacie? ..ked ludia nemaju predstavu, co vsetko sa da na mobiloch, tak na zaciatku je to vzdy maly lahky projekt a potom este toto, uz len tamto, atd...
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od mka »

A to jsme ještě nemlivili o tom, že pokud se nad tím zadáním zamyslíte, jistě brzy přijdete na to, že je to celé docela pěkná pitomost, neboť na takovéhle věci tu přeci máme - kdo uhodne co?
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od Damianus »

Co?
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od dvzd »

Synchronizaci?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od LivArt »

RSSky?
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od mka »

Zatím samá voda :-)
Je to na tři písmena...
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od dvzd »

mka ?
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od mka »

No přece GCM!

Proč by si měla každá aplikace stahovat hromadu dat, ze kterých pak při filtrování většinu zahodí, když by (podle toho, jak to je popsáno) stačilo, aby aplikace poslala na server spolu se svým GCM klíčem svoje kritéria (filtr) a server pak hezky s každou "novou zprávou" obeslal všechny zaregistrované, jejichž kritériím zpráva vyhovuje. No a aplikace by si ukládala jeno to, co si "uživatel objednal" a případně vyplivla notifikaci. A hotovo...

P.S.
Samozřejmě zde tiše předpokládám, že dotyčný poskytovatel obsahu má k dispozici natolik zajímavý a jedinečný obsah, že někomu (uživateli) stojí zato si kvůli tomu instalovat extra aplikaci.
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
Uživatelský avatar
Damianus
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: pát 12. lis 2010 22:59:51
Twitter: damianus
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od Damianus »

Ano je jedinečný, na marketech taková app není a webová verze má cca 20 tisíc aktivních uživatelů kteří rostou každý měsíc. Problém je, že data jsou poskytována formou XML balíku od 3 strany. nijak jinak je dostat nemůžu. Proto toto řešení.


Tedy pokud bych ještě nechtěl serverovou app která by XML balík stáhla a následně zpracovala a poslala uživatelům. Což ušetří data a zpracování na mobilu, ale zvýší náklady na realizaci.
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění aplikace

Příspěvek od mka »

Obávám se, že bez náležité serverové podpory to nikdy nebude ono. Neznám opravdu úspěšnou aplikaci tohoto typu, kde by hlavní břímě neleželo na serverech. Jinak 20.000 uživatelů není bůhví co. Tak 20.000.000, to by byla jiná :-)
Možná by stálo za to, napsat o který web se jedná a jak velké jsou (v průměru) ty balíky dat.
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
Odpovědět

Zpět na „Poptávka po vývojářích“