Huawei Ascend P7 - obecná diskuzeHuawei prvni dojmy po nakupu

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
vasek2
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 10. úno 2012 10:06:10
Typ mobilu / ROM: Huawei p7-l10 original rom
Twitter: @vasek2
Tablet: iPAD 2

Huawei prvni dojmy po nakupu

Příspěvek od vasek2 »

Zdravim,

tak jsem si ho koupil v cerne barve, hlavne kvuli designu/zpracovani a zajimave cene. Obavam se spotreby a odladenosti telefonu (aby se nic netrhalo).
Jen upozornuji, ze jsem mel Nexus 5, takze jsem trochu ovlivnen rychlosti a cistotou androidu.

Prvni dojmy:

- Emui 2.3 se mi nelibi, na me moc detinske, ale nektere funkce jsou zajimave (roletka na zamcenem telefonu, podtaktovani, odemceni telefonu apod). takze jsem okamzite prese na 3.0 (firmware update na 609 a instalace dle nemeckeho zastoupeni).

- Emui 3.0 je jine kafe, pro me hezci, vice formalni a mene barevne, jde vice k telefonu (image). Libi se mi smazani vsech otevrenych aplikaci

- Nicmene, co me zatim zklamalo, je zadrhavani telefonu,napr. na webu pri rolovani (android prohlizec, nebo napr. v aplikaci idnes, v google play), obcas v menu. Nechci hrat hry, nepotrebuji brutalni vykon, jen rychly a svizny system s okamzitou odezvou (v tomhle by nexus a L 5.0 super) a je mi jedno, co tam je za procesor, pamet... Podotykam, ze Nexus nezatrhaval. Jestli tohle nebude vylepseno treba updatem na 5.0 nebo jinak...

- Baterka uvidime, ale snad se na jeden den dostanu. Zatim si hraju, takze uvidime.

- Pozitivni veci: design je super a zpracovani take.

A mam dotaz: Mate stejne zkusenosti s tim zatrhavanim ? Je neco, jak to zlepsit? Flash? cisty ROM 5.0 asi neni, ze?

Diky za odpoved. Brzy napisu dalsi zkusenosti.
Uživatelský avatar
maxfli
Moderátor
Příspěvky: 1626
Registrován: sob 17. pro 2011 21:31:48
Typ mobilu / ROM: Poco F3

Re: Huawei prvni dojmy po nakupu

Příspěvek od maxfli »

Tak neplynulý chod ovlivníš procesem full wipe ihned po instalaci nového firmware, nebo provést tovární nastavení.
.....jinak já měl problémy pouze v prohlížečích webu, to se prostě nedalo vůbec pracovat, zadrhávání při posouvání stránek děs.
Já to vyřešil, že jsem šel ihned zpět na emui 2.3
Jinak pokud ti mohu doporučit, změň defaultní launcher a použij jiný, za mně Apex launcher, pak uvidíš divy !
NA PODĚKOVÁNÍ SLOUŽÍ TLAČÍTKA (PALCŮ) VPRAVO DOLE U PŘÍSPĚVKU
vasek2
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 10. úno 2012 10:06:10
Typ mobilu / ROM: Huawei p7-l10 original rom
Twitter: @vasek2
Tablet: iPAD 2

Re: Huawei prvni dojmy po nakupu

Příspěvek od vasek2 »

Diky za info.

Ano po instalaci 3.0 jsem udelal obnoveni tovarnich dat. Bohuzel testuji po tomto ukonu a zatrhava.

Launcher uz leta pouzivam Nova Launcher (placeny), to byla taky prvni z veci, kterou jsem udelal, protoze cinske rozlozeni a barevne inkonky se mi nelibily.

Na emui 2.3 se mi nechce, nelibi se mi.

Co dal, jeste by neco mohlo pomoci, krome cekani na novy firmware?
Uživatelský avatar
maxfli
Moderátor
Příspěvky: 1626
Registrován: sob 17. pro 2011 21:31:48
Typ mobilu / ROM: Poco F3

Re: Huawei prvni dojmy po nakupu

Příspěvek od maxfli »

Nic nepomůže, tedy alespoň sám o ničem nevím ;)
NA PODĚKOVÁNÍ SLOUŽÍ TLAČÍTKA (PALCŮ) VPRAVO DOLE U PŘÍSPĚVKU
ice.bc
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: úte 11. kvě 2010 20:45:58
Typ mobilu / ROM: Ascend P7
Mobil 2 / ROM: Honor 7

Re: Huawei prvni dojmy po nakupu

Příspěvek od ice.bc »

Je to taky o tom, jaký prohlížeč využíváte. U Chrome jsem menší zadrhávání sledoval, ale třeba Mozilla jede krásně ;)
Idnes app také v pohodě, bez zadrhávání.
Skybold
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 27. úno 2015 14:00:49
Typ mobilu / ROM: Huawei P 8 Tablet Lenovo Yoga 3 8

Re: Huawei prvni dojmy po nakupu

Příspěvek od Skybold »

Také používám Nova Launcher a jako prohlížeč Dolphin který funguje bez zadrhávání.Stránky načítá plynule a rychle.
POSIX
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: stř 30. dub 2014 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Redmi 2
Rom: MIUI

Re: Huawei prvni dojmy po nakupu

Příspěvek od POSIX »

Proti sekání můžeš zkusit zapnout ve vývojářském nastaveni akceleraci 2D vykreslování
smolik12
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: pát 24. říj 2014 15:56:14
Typ mobilu / ROM: Huawei ascend P7

Re: Huawei prvni dojmy po nakupu

Příspěvek od smolik12 »

vasek2
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 10. úno 2012 10:06:10
Typ mobilu / ROM: Huawei p7-l10 original rom
Twitter: @vasek2
Tablet: iPAD 2

Re: Huawei prvni dojmy po nakupu

Příspěvek od vasek2 »

Zdravim,

diky za reakce.

Postupne: tak az dolphni se mi zda rychlejsi, ostatni prohlizece zatrhavaji stejne.

2D vykreslovani jsem zapnul, mozna je to trochu lepsi. diky.

Seeder: znamena root telefonu, jeste jsem ho nedelal. Opravdu to znatelne pomohlo?

Dotaz: kde se v 3.0 edituje notifikacni lista se zastupci (vypnuti dat, svitilna, apod.) chci nektere presenout pripadne vyhodit. v 2.3 jsem to nasel, tady to zaboha nevidim. Diky.

Jinak po sesti dnech baterka ubyva dost rychle, ale stale si hraju, ale spise se mi zda, ze ubyva dost rychle. Pouzivate nejaky rezim resp. aplikaci, kde by se telefon automaticky na noc odpojil, vypnul. Tusim, ze v L 5.0 to uz nejde, ale kdysi jsem mel blackberry a tam se to v noci proste vyplo a rano zaplo, automaticky. Diky!

Hezkou nedeli.
Uživatelský avatar
misugen
Stálý androiďák
Příspěvky: 156
Registrován: ned 24. lis 2013 21:13:56
Typ mobilu / ROM: Honor 9 4-64GB B364
Mobil 2 / ROM: ASUS Zenwatch 2 Wear OS
Tablet: Teclast Tbook 11 Android 5.1 Windows 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei prvni dojmy po nakupu

Příspěvek od misugen »

Dotaz: kde se v 3.0 edituje notifikacni lista se zastupci
Po stažení lišty klikni pod zástupci na šipku, roztáhne se víc, a poslední čudl [polopřeškrtlej čtvereček (nevim jak to jinak nazvat :-) )] slouží k přeskládání zástupců .. vyhodit nejdou.
žiju zdravě, chodím do hospody pěšky
vasek2
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 10. úno 2012 10:06:10
Typ mobilu / ROM: Huawei p7-l10 original rom
Twitter: @vasek2
Tablet: iPAD 2

Re: Huawei prvni dojmy po nakupu

Příspěvek od vasek2 »

Diky za info ohledne zastupcu. Myslel jsem, ze je to zastupce poznamkoveho bloku, ten preskrtnuty cudlik ;-)
Odpovědět

Zpět na „Huawei Ascend P7 - obecná diskuze“