Lenovo Vibe Shot - obecná diskuzeLenovo Vibe Shot

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Mirda86 »

Spis bude problem v nejake spesl technologii Lenova nebo sw.U konkurence probuzeni dvojim poklepem funguje spolehlive a na baterku nema vliv.
xposed12
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: úte 09. zář 2014 10:05:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 8
Tablet: Ainol Novo Elf II

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od xposed12 »

Ked som mal LG G3 tak to 2 poklepanie po displeji fungovalo na 100 percent a ziadne ubudanie baterky. Co uz pri Vibe Shote som to vypol a vydrz baterie sa hned predlzila a mam v telefone 2 sim karty. Bateria my zatial drzi cca 3/5 dna. Dnes vecer budem nuteny uz nabijat bateriu. Ked ho nabijem tak skusim zapnut bluetoth a hodinky od LG co mi ostaly po LG G3 a uvidim ako sa zmeni vydrz baterie. Ak to bude klesat rapidne tak hodinky budem pouzivat so Samsung Galaxy Alpha a vec bude vyriesena.
Telefon: Samsung Galaxy S8 midnight black 64GB
Octopus Box: Repair LG phone and Samsung Phone.
Medusa J-TAG Box: Repair Boot/Flash,Read Boot/Flash,Write Boot/Flash,Erase Boot/Flash
HXC Magma BOX
Moleek
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 03. dub 2014 18:04:37
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Moleek »

3/5 je zlomek nebo to vyjadřuje rozsah tři až pět dní? Moc nevěřím tomu, že by to bylo možné, ale občas se najdou lidi, kterým mobil vydrží tak dlouho, že se až divím, jak to dělají.
Mně vydrží tak den a půl a to jen tehdy, pokud jsem spíš na Wifi a moc ho nepoužívám
Meichel
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: stř 25. bře 2015 22:10:01
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Meichel »

Po posledni aktualizaci z minuleho tydne klesla vydrz baterie a na prvni pricce spotreby energie mam "UI systemu" pres 30% kazdy den i kdyz s telefonem moc nedelam. Muze nekdo potvrdit podobny problem?
babaq
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 17. bře 2011 21:30:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od babaq »

To nemůžu potvrdit... Mně dělá System UI celkem 8.7 % (je třetí nejžravější), první je Chome s 44.6 % a Google Services Framework s 10.7 %.

A telefon jsem dnes celkem používal, má za sebou 3h 41m in use plus 13h stand by.
Motylek01
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 15. lis 2015 16:54:34
Typ mobilu / ROM: Lenovo VibeShot

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Motylek01 »

Ahoj,jsem dalším vlastníkem tohoto tel. tak tri tydny,jelikoz na nem pozoruji nestandartni jevy tak bych se chtěl zeptat jestli jste se s necim podobnym nesetkali.
1.) když prijde zprava tak občas nezahraje cely oznamovaci zvuk i když je vybran z nabídky tel.
2.) při uzamykani obrazovky tlačítkem po chvili pouzivani je zvuk také orizly,ale po opetovnem uzamceni uz v poradku
3.) při prichozim hovoru se občas nerozviti displej,pouze tel.zvoni,zmacknutim zap.tlacitka se obrazovka rozviti
4.) u nekterych aplikaci to napise ,,aplikace bohužel prestala pracovat,, a vrati se to na zakladni obrazovku,vetsinou jsou to aplikace od guglu,treba nebylo mozne si nastavit email od centrumu,teda nastavit jo ale pak se do nej přes gmail prihlasit,myslim ze to dělalo jen přes Wi-Fi,tak jsem nainstaloval jiného klienta a to chodi.
Nevim jestli nemam něco spatne nastaveny,nebo tak.Tovarni nastaveni jsem delal,to nepomohlo,jen jsem to zas daval dva dny dohromady,nekde jsem se docetl ze to muze delat i vadna sim,mam doma novou,ale t-mobile ma odstavku,tak vyskousim az zítra.
Diky za rady.Milos.
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Vojta_L »

Ahoj, jaké je tvé číslo sestavení? Vojta, Lenovo Ambasador
Motylek01
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 15. lis 2015 16:54:34
Typ mobilu / ROM: Lenovo VibeShot

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Motylek01 »

Ahoj,pise to:
Z90a40_S226_151022_ROW
mfilip
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. říj 2015 7:28:21
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od mfilip »

jo, ty osekane zvuky taky potvrzuji. Obcas taky nejaka appka spadne, ale neni to nic, co by vybocovalo z mych zkusenosti s ostatnimi androidními smartphones.

Vcera jsem byl v solných jeskyních ve Wielicze a delal par fotek. Dalo se udelat par fotek s rucnim nastavenim na profesionalnim rezimu, nektere vysly opravdu relativne dobre, ale chtelo to si dlouze hrat v nastaveni, zejmena vyvazeni bile, udelat nekolik mnoho fotek, pokusu, v automatickem rezimu v tom prostredi jeskynniho osvetleni Vibe tezce nestihal. Klasicky fotak to proste v zadnem pripade nenahradi, i kdyz to jako v reklame takto podbizi.
kratinekx
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 21. lis 2015 2:51:01
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od kratinekx »

Zdravím všechny,prosím velmi o pomoc.Koupil jsem Lenovo Vibe Shot Z90na Ebay -pochopitelně čínský výrobek a po vložení obou SIM karet obě fungovaly,ale později,když jsem aktualizoval dle požadavku některé tovární Lenovo aplikace a přiletěl jsem z Norska do Čech,tak norská karta přestala fungovat a navíc mě antivir hlásil trojana,jenže ten byl obsažen v tovární aplikaci Mopo-play a nejde placeným Esetem ani odinstalovat trojan ani ta aplikace,tak jsem si jen jako laik myslel,zda ten trojan nemohl nějak poškodit čtečku a jak se to dá odinstalovat?Prodejce mě napsal,že je možné mě zaslat nějaký ROM a poté nějakým způsobem Root a přeinstalovattel.nevím,proto prosím o pomocamožná má někdo stejný problém,protože na netu psaly,že ten trojan s názvem Ghost napaadl pře 900tis.mobilůs továrnímiaplikacemi.Děkuji zdvořile za rady...Jirka Kratínek :clap:
Uživatelský avatar
spee_dy
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 23. lis 2015 15:39:22
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Tablet: Lenovo IdeaTab S8-50

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od spee_dy »

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na dvě záležitosti, které u svého nováčka nemůžu vyřešit. První z věcí jsou vibrace, docela mi vadí, že mi vibruje telefon při doteku. U klávesnice se mi to vypnout podařilo, ale u ostatních funkcí ne, protože mě nastavení nechce pustit dál. Viz:

Obrázek

Když píšu sms zprávy či zprávy např. na facebooku mi chybí v klávesnici zavedení smajlíci na které jsem byl zvyklý. Buď jsem slepý a nebo tam prostě nejsou.

Předem děkuji za každou radu. :palec:
abiczek
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 30. čer 2015 9:39:13
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od abiczek »

Spoiler:
Zdravím,

chtěl bych se zeptat na dvě záležitosti, které u svého nováčka nemůžu vyřešit. První z věcí jsou vibrace, docela mi vadí, že mi vibruje telefon při doteku. U klávesnice se mi to vypnout podařilo, ale u ostatních funkcí ne, protože mě nastavení nechce pustit dál. Viz:

Obrázek

Když píšu sms zprávy či zprávy např. na facebooku mi chybí v klávesnici zavedení smajlíci na které jsem byl zvyklý. Buď jsem slepý a nebo tam prostě nejsou.

Předem děkuji za každou radu. :palec:
Ahoj, se smajlíkama ti poradím stáhnout nějakou alternativní klávesnici. Nepoužívám defaultní klávesnici od googlu a jede to.
S nastavením zvuků je to problém, protože u mě je vše v pořádku a dostanu se tam.
Zkoušel jsi tovární nastavení? Máš CZ distribuci?
Uživatelský avatar
spee_dy
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 23. lis 2015 15:39:22
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Tablet: Lenovo IdeaTab S8-50

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od spee_dy »

abiczek píše:
Spoiler:
Zdravím,

chtěl bych se zeptat na dvě záležitosti, které u svého nováčka nemůžu vyřešit. První z věcí jsou vibrace, docela mi vadí, že mi vibruje telefon při doteku. U klávesnice se mi to vypnout podařilo, ale u ostatních funkcí ne, protože mě nastavení nechce pustit dál. Viz:

Obrázek

Když píšu sms zprávy či zprávy např. na facebooku mi chybí v klávesnici zavedení smajlíci na které jsem byl zvyklý. Buď jsem slepý a nebo tam prostě nejsou.

Předem děkuji za každou radu. :palec:
Ahoj, se smajlíkama ti poradím stáhnout nějakou alternativní klávesnici. Nepoužívám defaultní klávesnici od googlu a jede to.
S nastavením zvuků je to problém, protože u mě je vše v pořádku a dostanu se tam.
Zkoušel jsi tovární nastavení? Máš CZ distribuci?
Děkuji, vše jsem vyřešil.
POSIX
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: stř 30. dub 2014 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Redmi 2
Rom: MIUI

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od POSIX »

Nebylo to zaplym tichým, vibracnim režimem?

Smajlici jsou i v Google klávesnici staci podržet enter klávesu
Uživatelský avatar
spee_dy
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 23. lis 2015 15:39:22
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Tablet: Lenovo IdeaTab S8-50

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od spee_dy »

POSIX píše:Nebylo to zaplym tichým, vibracnim režimem?

Smajlici jsou i v Google klávesnici staci podržet enter klávesu
Nejspíše to tím bylo. ;-) Ještě bych se chtěl zeptat na budík. Dá se někde nastavit, aby mi fungoval i s tichým režimem?
Kopfrkingl
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. led 2013 18:49:15
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P1

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Kopfrkingl »

Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázek

Dneska mě přišlo tohle pouzdro v černé barvě z ebay. Sedí dokonale. Doporučuju ho. Za 150 Kč je luxusní.
Naposledy upravil(a) Kopfrkingl dne stř 25. lis 2015 20:25:13, celkem upraveno 1 x.
babaq
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 17. bře 2011 21:30:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od babaq »

Tak na to samé pouzdro už pár týdnů čekám :)
Kopfrkingl
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. led 2013 18:49:15
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P1

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Kopfrkingl »

Objednal jsem ho 4.11 a dneska bylo na poště. Celkem rychlovka. :palec:
kratinekx
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 21. lis 2015 2:51:01
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od kratinekx »

Super,chtěl bych se vážené společnosti ještě jednou zeptat,zda je tu někdo z odborníků na radu ohledně rootování systému přes ROM a kdo by mě poradil jak to udělat?Mám Vibe Shot z Číny,ale bohužel jsem to upgr.na poslední verzi,ale je tam jen čínština a angličtina,navíc spousta nesmyslných továrních aplikací,které nejdou odinstalovat,tudíž jsem v koncích.Prosím kdo poradí???Díky Jirka Kratínek :clap:
zajpav
Stálý androiďák
Příspěvky: 111
Registrován: pát 12. dub 2013 17:38:41
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot a Lenovo P 1
Mobil 2 / ROM: Lenovo S60 a Lenovo A806
Tablet: Asus
Tablet 2 / ROM: Acer

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od zajpav »

Tak se hlásím do klubu majitelů. Přecházím na něj z Lenovo S 60 který jsem posunul manželce. Asi ze mě bude Lenovo user, jejich vibeui se mi moc líbí ..sice okopírovaný Apple, ale proč ne :)

Proti S60 je displej jinde, ale není té červené u Vibe nějak moc?

S60 má červenou a modrou notifikacni diodu ..co má Vibe? :)

Btw. Má tento telefon USB otg?
Naposledy upravil(a) zajpav dne čtv 26. lis 2015 20:56:37, celkem upraveno 1 x.
zajpav
Stálý androiďák
Příspěvky: 111
Registrován: pát 12. dub 2013 17:38:41
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot a Lenovo P 1
Mobil 2 / ROM: Lenovo S60 a Lenovo A806
Tablet: Asus
Tablet 2 / ROM: Acer

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od zajpav »

https://youtube.com/watch?v=ErIGwTmQArQ

Tady je návod na výměnu baterie .... :)
babaq
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 17. bře 2011 21:30:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od babaq »

zajpav píše:sice okopírovaný Apple, ale proč ne :)
To bych neřekl... ale chtělo by to víc "témat", ty čtyři jsou žalostně málo a hlavně chybí něco jako čistý Android.
zajpav píše:S60 má červenou a modrou notifikacni diodu ..co má Vibe? :)
Vibe má v tomto ohledu prd. Má sice diodu, ale ta je jednobarevná a svítí výhradně při nabíjení.
zajpav píše:Btw. Má tento telefon USB otg?
Ano, Vibe Shot umí pracovat přinejmenším s flash disky přes USB OTG. Nahrával jsem si tak z telefonu knížky do čtečky nebo soubory z MicroSD karty v adaptéru pro USB. Teď jsem k tomu z prdele připojil myš a taky funguje :)
zajpav
Stálý androiďák
Příspěvky: 111
Registrován: pát 12. dub 2013 17:38:41
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot a Lenovo P 1
Mobil 2 / ROM: Lenovo S60 a Lenovo A806
Tablet: Asus
Tablet 2 / ROM: Acer

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od zajpav »

Dík, Otg je bezva.

Btw. Ta baterie se fakt mění tak pekelně? S zahříváním okrajů atd? Na SK opravně jsem četl, že baterii vymění do 5min. za 59éček.
Uživatelský avatar
spee_dy
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 23. lis 2015 15:39:22
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Tablet: Lenovo IdeaTab S8-50

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od spee_dy »

Včera jsem odchazel do práce přibližně s 95% baterie, behem dne jsem telefon pouzil tak max na 20 minut. Jinak byl v tichem rezimu bez pripojeni k internetu. Z prace jsem odchazel asi po 13 h a telefon mel jen 55%. Je normalni, ze se mi baterie tak rychle vybiji? Mam v telefonu spoustu aplikaci, tak me naadlo, jestli to neni tim.
zajpav
Stálý androiďák
Příspěvky: 111
Registrován: pát 12. dub 2013 17:38:41
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot a Lenovo P 1
Mobil 2 / ROM: Lenovo S60 a Lenovo A806
Tablet: Asus
Tablet 2 / ROM: Acer

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od zajpav »

Záleží jak často jsi rozsvicoval displej. Baterka letí ale dolů pořád. To je normální. Spíš bys poznal, že je něco s baterkou v zátěži ... že vydrží míň než dřív, když hraješ nějakou hru atd.
Uživatelský avatar
marus
Androiďák!
Příspěvky: 651
Registrován: pát 08. bře 2013 13:28:58
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od marus »

Hodně žere 4G modem tam, kde je slabé pokrytí
Uživatelský avatar
spee_dy
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 23. lis 2015 15:39:22
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Tablet: Lenovo IdeaTab S8-50

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od spee_dy »

Děkuji za info. :-) Mám další dotaz. Nedá se do zařízení dostat klasický hudební přehrávač? Popřípadě tip na nějakou fajn alternativu?
Kopfrkingl
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. led 2013 18:49:15
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P1

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Kopfrkingl »

spee_dy píše:Děkuji za info. :-) Mám další dotaz. Nedá se do zařízení dostat klasický hudební přehrávač? Popřípadě tip na nějakou fajn alternativu?
Jet Audio, Power AMP ...
zajpav
Stálý androiďák
Příspěvky: 111
Registrován: pát 12. dub 2013 17:38:41
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot a Lenovo P 1
Mobil 2 / ROM: Lenovo S60 a Lenovo A806
Tablet: Asus
Tablet 2 / ROM: Acer

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od zajpav »

Nevíte proč se mi v Vibeshotu nezobrazuje nahoře v listě upozornění na ICQ nové zprávy? Měl bych mít ICQ nastaveno správně.

Edit:

Dnes jsem venku při slunečném počasí fotil a fotografie jsou lepší jak S60 a to i když i tam je foťák velmi dobrý. Výborná vychytávka je možnost upevnit na roh Vibe šňůrku na ruku, jak u klasického fotaku. Nemusím se bát že mi mobil spadne do bláta .. výborné :)
xposed12
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: úte 09. zář 2014 10:05:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 8
Tablet: Ainol Novo Elf II

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od xposed12 »

Neviem ci je nejako osekane to Vibeui ale som skusal temy stiahnute z internetu .Mam ich cca 500 problem je vtom ,ze bud idu ale po opetovnom spusteni centrum tem sa tam uz nenachadzaju alebo to vypise nieco v zmysle ze pre danu krajinu to nieje mozne. Snazil som sa aj o petovny import tem ale nepomohlo to vzdy to vypisalo zdrojovy subor tem sa nenachadza na karte SD. Temy boli ulozene v zlozke na to urcenej. Skusal som aj zlozky s temamy zbalit to samostatnych zip archivou a le tiez to nepomohlo. Tolko moj poznatok k temam. Aj mne chyba viac tem. snad na tom v Lenove este zapracuju.

Lenovo Vibe Shot je inac celkom dobry telefon. Vydrz baterie je super len nemozem mat zapnute dvojite poklepanie po displeji inac bateria ide raketovo dole.
Par hovorou a sms aj nejake fotky ,obcasne wifi data u operatora predplatene nemam a telefon my vidrzi cca 2 az 3 dni.
Telefon: Samsung Galaxy S8 midnight black 64GB
Octopus Box: Repair LG phone and Samsung Phone.
Medusa J-TAG Box: Repair Boot/Flash,Read Boot/Flash,Write Boot/Flash,Erase Boot/Flash
HXC Magma BOX
Odpovědět

Zpět na „Lenovo Vibe Shot - obecná diskuze“