Samsung Galaxy S III Neo (I9301) - Obecná diskuzePomalé nabíjení!

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
TomikSparky
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 04. črc 2013 19:06:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 Neo

Pomalé nabíjení!

Příspěvek od TomikSparky »

Zdravím, vlastním Samsung Galaxy S3 Neo. Mám ho necelých pět měsíců a už mám asi problém. Pomalu se nabíjí. Stáhl jsem si aplikaci Ampere a při vybíjení mi to píše spotřebu -500 – -800 mA a při nabíjení sotva +100mA. Nejsem odborník na tyto věci, ale něco mí říká, že je něco špatně.
Zkoušel jsem různé nabíječky, ale žádné extrémní změny jsem nezaznamenal... Hrozně to skáče jednou tam při nabíjení bylo +4000mA a pak zase +10mA. Mohu poprosit o radu? Někdy se nabíjí více jak 4 nebo 5 hodin... Ze začátku to byla tak hodinka a půl.
Kapacita baterie je 2100mAh. :?:
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Pomalé nabíjení!

Příspěvek od Flynne »

První, co zkus je toto: Nech telefon vybít úplně, dokud nezačne řvát, že je baterie vybitá (sice se to nemá dělat často, ale občas je potřeba zkalibrovat nabíjecí elektroniku telefonu) a pak ho nech nabít. Možná to ještě zopakuj. Pokud toto nepomůže, zřejmě ti baterku povolal svatý Electric do svých temných komnat.
TomikSparky
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 04. črc 2013 19:06:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 Neo

Re: Pomalé nabíjení!

Příspěvek od TomikSparky »

Zkouším, nechal jsem ho vybít až se vypnul, dal jsem ho před necelou půlhodinou nabíjet a je tam 9%... o dál?
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Pomalé nabíjení!

Příspěvek od Flynne »

Musíš ho nechat úplně nabít a případně ten cyklus zopakovat. Kalibrace probíhá po dobu nabíjení. Pozor, není to kalibrace baterky, ale nabíjecích obvodů v telefonu. Jinak platí to, co jsem psal dříve.
TomikSparky
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 04. črc 2013 19:06:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 Neo

Re: Pomalé nabíjení!

Příspěvek od TomikSparky »

Děkuji zítra napíšu :)
Neth
Androiďák!
Příspěvky: 586
Registrován: sob 18. říj 2014 9:06:18
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Rom: Pure Nexus + Jolla

Re: Pomalé nabíjení!

Příspěvek od Neth »

S3 má otg, nemal si tam zapojenú flashku alebo niečo iné? Ja by som to videl na problém v tomto, lebo inak Ampere vypíše iba že sa telefón nenabíja.. :)
TomikSparky
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 04. črc 2013 19:06:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 Neo

Re: Pomalé nabíjení!

Příspěvek od TomikSparky »

Tak včera jsem ztratil nervy, vyměnil jsem kabel, (místo originálního) jsem sehnal nějaký obyčejný a dal jsem ho do adaptéru (origo) a do telefonu. Nabíjí v pohodě, ale přijde mi, že moc rychle. Může pak dojít k rychlejšímů vybití?
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalé nabíjení!

Příspěvek od aldabubo »

Pomalejší nabíjení je obecně lepší oro následnou výdrž baterie. Pokud ale nabíjíš, tak jako já, každou noc, je to jedno.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Pomalé nabíjení!

Příspěvek od Flynne »

Aniž bych měl s nabíjením nějaké problémy, testoval jsem různé kabely a nabíječky prostřednictvím aplikace Ampere. Přibližně jsem tak mohl vyselektovat horší a lepší kusy. Nejlépe se mi jeví originální nabíječka s originálním kabelem, telefon se nabíjí poměrně rychle a aplikace Ampere o tom vypovídá svými údaji. Stále jsem k nim byl ale dost skeptický, nehledě na to, že při rozsvíceném telefonu a spuštěné aplikaci jsou údaje zkreslené (telefon odebírá o cca 20% proudu víc než když je zhasnutý), ale když telefon uspím, nevidím zase stav měření. A jak jsem na těch 20% přišel? Pořídil jsem si USB měřák https://www.alza.cz/connect-it-ci-482-d2262687.htm, který mi to sdělí a navíc naprosto přesně. Oproti Ampere jsou tam rozdíly poměrně velké. Takže takový měřáček vřele doporučuji všem, kteří rádi laborují s těmito věcmi.
K nabíjení telefonu nyní již pár dní testuji Power Cube http://powercube.cz/produkt/extended-usb-3m/, která má 2 USB výstupy. Vypadá to, že nabíjení z ní bude asi ideální - což bych bez měřáčku nezjistil - protože počáteční proud okamžitě po připojení je více než 0,9 A a v průběhu nabíjení klesá. Na 85% je již okolo 50 mA a jak se blíží nabíjení ke konci, klesá proud až k jednotkám mA. 99% kapacity ukazuje telefon dost dlouhou dobu, protože proud je již jen okolo 3 - 5 mA. Vyzkouším, zda se tak chová i originální nabíječka*.
EDIT: *Chová se stejně, jen je na ní o trochu nižší napětí (4,98 - 5,2 V). U Power Cube neklesne pod 5 V.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S III Neo (I9301) - Obecná diskuze“