ProduktivitaCallistic - problém

Aplikace zaměřené na plánování času,organizaci práce,evidenci čehokoli.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Dassman
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 03. lis 2011 15:53:57
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Prime 6

Callistic - problém

Příspěvek od Dassman »

Zdravím, poslední měsíc a kus... Mi callistic neměří počet dat (resp. při 800 spotřebovaných datech callistic ukazuje pouze 100mb. Potkal se někdo s podobným problémem?

Jakou appku by jste doporučili místo této případně? Jde mi o měření dat i SMS a hovorů
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Callistic - problém

Příspěvek od Flynne »

Přesně tak to dělá mně. Stížností na to je poměrně dost, s autorem jsem v občasném písemném styku a poslední jeho vyjádření bylo, že je z toho dost roztrpčen, protože jakmile odladí některé typy telefonů, aby počítaly správně, začne to zase zlobit u jiných. Před měsícem se ale odmlčel a nevím, zda na aplikaci pracuje nebo jestli neemigroval.
Používal jsem před tím aplikaci CallMeter 3G https://play.google.com/store/apps/deta ... .callmeter ale pro její složité nastavování jsem ji vyměnil právě za Callistics (jak zní správně název aplikace - přepiš si jej v titulku tohoto tématu), kterou jsem si nakonec koupil kvůli widgetům. Pak ale začala zlobit a mám pocit vyhozených peněz. Také očekávaná možnost nastavení pro 2 SIM nějak nepřichází, tak to nepřispívá k dobrému jménu aplikace. Naštěstí jsem u Vodafone, který má aplikaci s šikovným widgetem s přehledem volání, SIM i dat a pokud vše funguje, tak je docela přesná. Na ploše mám kromě toho ještě ikonu pro spuštění systémové aplikace Data kvůli kontrole. Dnes jsem ještě vyzkoušel jednu z GP, která na widgetu ukazuje stav dat a Wi-Fi, ale nemá nic na hovory a SMS. Jmenuje se My Data Manager https://play.google.com/store/apps/deta ... ndroid.mdm, vyzkoušej si ji.
EDIT:
Více než před rokem jsem testoval tuto aplikaci https://play.google.com/store/apps/deta ... msd.am.pub, ale kvůli tomu, že nepodporuje 2SIM a autor to nedokázal obhájit, jsem ji opustil. Nyní ji zkouším znovu, protože jsem vzdal snahu najít aplikaci pro 2 SIM a vidím, že doznala velkých změn. Zatím mám free verzi, ale uvažuji o premium, která je za 60 Kč a nabízí widgety a další funkce. Na to, jak je malá (necelý 1 MB) toho zvládá dost. Data načítá okamžitě a oproti Callistics je umí počítat od začátku období, i když aplikaci nainstaluji třeba 20 dní po začátku zúčtování. Aplikace je i v češtině.
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Callistic - problém

Příspěvek od Flynne »

Od včerejška je k dispozici opravená verze (update), která by měla (a u mě to zatím funguje) již správně načítat data.
Dassman
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 03. lis 2011 15:53:57
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Prime 6

Re: Callistic - problém

Příspěvek od Dassman »

Díky :) no po updatu vypadá že to počítá.. I když předchozí dny nenačte zpětně už škoda
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Callistic - problém

Příspěvek od Flynne »

No, to je pravda a v případě nechtěného vynulování je nutno počkat na nový začátek zúčtovacího období. Některé aplikace to řeší tak, že je možnost si dosavadní počet dat ručně dopsat a nová se k této hodnotě přičítají. Právě proto, že Callistics nepočítal data jsem si jednu takovou aplikaci zakoupil - "Měření hovorů, SMS, dat" (viz zmínka a odkaz v mém předminulém příspěvku), protože poskytuje možnost vytvoření samostatných widgetů pro každou položku v uživatelsky nastavitelných barevných odstínech (viz screenshot) a při tom jsem v nastavení aplikace objevil možnost dopsat si již spotřebovaná data. Jenomže pro 2 SIM je tato aplikace nevhodná, protože sčítá údaje z obou SIM, což je k ničemu. Naproti tomu poslední update Callistics již zohledňuje 2 SIM alespoň tak, že si lze vybrat tu, kterou chceme sledovat a tyto údaje se následně zobrazí na widgetu (data přijímaná na SIM 1 se zobrazují i v případě, že je nastaveno zobrazování pro SIM 2, což může být i výhoda). To je velký posun v této aplikaci, a tak používám obě, když už jsem si je zaplatil :lol: . A jelikož jsem u Vodafone a ten má také aplikaci (webovou) s widgetem, využívám současně i tu. Jenomže ona rovněž nepodporuje 2 SIM. Načítá údaje z účtu, na který jsem přihlášen, takže v praxi to vypadá tak, že na něm mám údaje ze SIM 1, na widgetu Callistics ze SIM 2 a na widgetech aplikace "Měření hovorů..." je sumární přehled z obou SIM včetně Wi-Fi. Na screenshotu je u Callistics (prostřední widget) vidět neúplný stav dat, způsobený jejich novým načtením po update aplikace.
Spoiler:
Screenshot_2015-05-09-07-55-06.png
Screenshot_2015-05-09-07-55-06.png (373.03 KiB) Zobrazeno 956 x
Odpovědět

Zpět na „Produktivita“