Pokecprvní smartphone WP nebo android?

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Zamčeno
nomadm
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: pon 17. čer 2013 21:46:19
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Prime 6

první smartphone WP nebo android?

Příspěvek od nomadm »

Zdravím androiďáky,
je to trochu hloupé takové fórum tady zakládat, pokusím se zdůvodnit proč tak činím. Cca měsíc pokukuji po mém prvním smartphonu, vzhledem k tomu, že jsem tady zaregistrovaný a nějak mě to táhlo vždy víc k androidu, tak už jsem byl téměř rozhodnut pro androidphone. Nicméně v uplynulý pátek jsem na téma telefonů hodil řeč se švagrem, který má už několikátý smartphone, vždy měl android (naposledy říkal že LG L9), nicméně aktuálně má Nokii (tvrdil že 740, ale tu jsem u nás nenašel prodávat), tak asi 730/735 a je max. spokojený, hlavně s plynulostí systému, super foťákem, displejem a prostě celkově je z WP nadšený. Ale co mě celkem zarazilo, je že tvrdil, že když mě androida, tak ze začátku to bylo vždy OK, ale časem se prý systém "zanese" bordelem z netu a pak je to pomalé....což u WP nezpozoroval, paměť se nedá nějak čistit? Prostě mě švagr nahlodal na WP, chápu že na androida nahraji mnohem více aplikací, ale je to pro začátečníka důležité? Je na WP opravdu malý výběr aplikacií, je to mrtvý systém? To asi tak pravda nebude, když se to o něm úpsalo už před lety a pořád tady je, ne? Takže teď potřebuji rozlousknout tuto otázku, se kterou jsem si myslel, že se ani nesetkám...Děkuji za postřehy a doporučení.
Martin
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: první smartphone WP nebo android?

Příspěvek od Mirda86 »

Ano je na nej malo aplikaci.A i tech dulezitych.Mluvim z vlastni zkusenosti.Naposledy sem si stahnul napr. Chess.com nebo WAZE a obe aplikace sice byly ale ocesany.
S tou stabilitou to je taky jen vycuc z prstu .Na 735tce se mi castokrat stalo ze mi spadnul messenger nebo IE.
Navic tam na vsecko cekas mnohem dyl nez u androidu.To sou proste fakta.
Pokud ses nenarocnej uzivatel tak si klidne WP kup....
nomadm
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: pon 17. čer 2013 21:46:19
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Prime 6

Re: první smartphone WP nebo android?

Příspěvek od nomadm »

Díky za odpověď. Jak to myslíš s tím čekáním u WP, jako aktualizace, apod.? A dá se tedy androdi nějak udržovat v kondici? Dá se zavirovat? Někde jsem čet, že antiviry na android nemají smysl, jetak? Jinak abych byl konkrétní zavažuji buď tel. třídy Vodafone Smart Prime 6, Sony E4G, případně VS Ultra 6, nebo alternativy ..ale moc jich asi v této ceně není...chtěl bych už i LTE. Jsou to tel. srovnatelné s Nokíí 735/740? Je fakt že u té Ultra 6 si už nejsem jistý uhlopříčkou 5,5, to už se mi zdá hodně...a trošku jsem pomýšlel nad DUAL SIM, ale to bych též asi oželel. Al nechci tady řešit konkrétní přístroje, nato je tady aréna, uvedl jsem je jen pro ilustraci...
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: první smartphone WP nebo android?

Příspěvek od xanthor »

Pokud Android, tak určitě něco s víc než 1 GB RAM - jestli hrozí nějaké zpomalení, tak právě kvůli nedostatku RAM. Aplikace na pozadí, webový prohlížeč apod. často spotřebují docela dost RAM. Žádné záhadné zpomalení jinak nehrozí - mám už skoro rok S3 Neo, doinstalováno téměř 200 aplikací (i když máloco z toho běží na pozadí), uptime aktuálně skoro 800 hodin (zasekl se mi pouze při přenosu obsahu displeje přes Chromecast) a žádné zpomalení nepozoruju.
Myslím, že hlavní výhoda Androidu jsou aplikace a možnosti / otevřenost, hlavní výhoda Windows zase aktualizace. Záleží, co je pro tebe důležitější. Ostatní už je dost subjektivní.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: první smartphone WP nebo android?

Příspěvek od Mirda86 »

Kdyz koupis android s 2GB RAM tak ho horko tezko zasekas.Kdyz nebudes pouzivat prave zadne cistice RAM nebo antiviry ...ktere potreba nejsou.
Ano u WP furt na neco cekas.Same animace a podobne.Pak to vypada jak nejsou plynule ale ve vysledku cekas dyl i nez u nejakyho lagujiciho androidu.
WP bych si fakt nekoupil kvuli nejakemu pseudorychlemu prostredi....nic takoveho tam neni.
Kdyz se nad tim zamyslim nevidim u nej zadnou vyhodu oproti androidu(pokud to beru ze je to tvuj prvni smart).A to sem mel asi 5 telefonu s WP.
V neposledni rade se na te sedmickove rade Lumii blbe pise...kvuli absenci kvalitni klavesnice.
Nechci tady furt jen pomlouvat.Ale jak sem psal....kup poradnej android a WP pak nemusis vubec resit.
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: první smartphone WP nebo android?

Příspěvek od Flynne »

...protože najednou začneš zjišťovat, že bys chtěl něco v telefonu mít navíc (co já vím, např. statistiky hovorů a dat, jinou klávesnici, jiné prostředí - launcher...) a ono to ve WP nebude možné, protože v androidu se to mnohé, co je navíc, řeší aplikacemi. A nemusíš mít strach, že se ti telefon zaseká a zpomalí, když tomu ovšem sám nepomůžeš. WP se zasekat nedá právě proto, že je to uzavřený systém a není pro něj takový výběr aplikací a hlavně jsou omezené možnosti nastavení telefonu podle tvého vkusu a gusta. Stačí se podívat na různé statistiky, uvádějící množství prodaných WP a androidů. Proč je asi těch WP tak málo mezi lidmi? A k té klávesnici, v androidu si vybereš takovou, která tě bude vyhovovat funkcemi, ergonomií i vzhledem. A není to jen klávesnice. Třeba aplikace pro psaní SMS, anebo různé aplikace pro notifikace, výběr multimediálních přehrávačů, internetových prohlížečů, pokud pracuješ v PC s manažerem (Total Commander), jsou na podobné bázi i aplikace pro android. Android se tak blíží k podobě počítače na rozdíl od WP (i když jsou to Windows) nebo iPhone. Když to shrnu, pro toho, kdo zvládá počítač, bude mu sympatický i android.
nomadm
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: pon 17. čer 2013 21:46:19
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Prime 6

Re: první smartphone WP nebo android?

Příspěvek od nomadm »

ok...nebudu to dál řešit a půjdu do androida....k výběru tel. asi založit nové vlákno, že? nějaké tipy jsem naznačil výše...takže ten Prime 6, příp. Sony E4G je s jendím 1GB málo? nehodlám hrát nějaké nové hry natom, spíš to bude na internet....a kdyby se stím dala najít kešule (kompas), tak byo bylo fajn..ikdyž nato jsem vybaven Oregonem :)
nomadm
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: pon 17. čer 2013 21:46:19
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Prime 6

Re: první smartphone WP nebo android?

Příspěvek od nomadm »

nikdo nic?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: první smartphone WP nebo android?

Příspěvek od Mirda86 »

Zaloz si nove tema v arene mobilu a nejlepe podle sablony co tam je...pak se lip radi.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: první smartphone WP nebo android?

Příspěvek od don_alex »

Za posty typu "nikdo nic?" Asi začnu rozdávat bany. Tohle vynucování pozornosti mi opravdu vadí.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
nomadm
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: pon 17. čer 2013 21:46:19
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Prime 6

Re: první smartphone WP nebo android?

Příspěvek od nomadm »

omlouvám se a už tady mlčím :)
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: první smartphone WP nebo android?

Příspěvek od kosan123 »

nomadm : nemůžeš se ptát na Android fóru na to jestli android nebo WP, vždycky ti na něm zhejtí WP a samozřejmě, že na WP je to to samé, ale na opak.
Výběr si co se ti líbí, tich aplikací ve WP store taky není už zrovna málo, to jak se tu tím každý ohání není pravda.
Ano plno jich chybí, customizace téměř žádná, ale většina má nějakou alternativu.
Jde o to kolik máš peněz, pokud opravdu ale opravdu málo, tak bych osobně šel do lumie 520 pokud se dá někde sehnat, pokud víc tak Vodafone smart, pokud ještě víc tak p8 lite.
A to že tam an všechno čekáš není pravda, ty animace jsou plynulé, takže ne nečekáš.
Je to spíš o tom, co se ti líbí.

Já osobně jsem měl nejdříve Windows Mobile (strašný system) a pak byl můj první vyloženě smartphone s WP (lumia 920) a nemůžu na ni říct špatné slovo.
Teď mám G2 a jsem spokojen taky, na WP ale už asi nikdy neprejdu kvůli alternativním rom
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: první smartphone WP nebo android?

Příspěvek od Mirda86 »

Ty animace sou plynule a ne necekas? :D A co treba ze cekas na tu animaci ktera nejde nijak vypnout a u novych WP kolikrat ani moc plynula neni? :D A kdyby jen na animace....
520tka se uz davno oficialne neprodava.A pokud umis cist tak v tomto tematu se neresi vyber telefonu.
Myslim ze nejlepsi bude lock
Zamčeno

Zpět na „Pokec“