Xperia RAYXperia Ray se seká a "vypíná"

Sony Ericsson
Odpovědět
Ježura
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 08. říj 2015 6:51:20
Typ mobilu / ROM: Xperia

Xperia Ray se seká a "vypíná"

Příspěvek od Ježura »

Ahoj / dobrý den,

potřebovala bych poradit - mám 4 roky starou Xperiu Ray a poslední asi měsíc se "zbláznila". Nejdřív se stávalo, že se sekala, např. když jsem měla puštěnou mp3 a zároveň další aplikaci nebo internet (brala jsem to jako "únavu materiálu"). Zhruba před měsícem se ale začala "vypínat". Ne doslova, ale stává se, že pořád dokolečka naskakuje dialogové okno pro vypnutí. Když jsem zrovna v nějaké aplikaci, obvykle se předtím samovolně uzamkne obrazovka. Stává se to ale i když je mobil v klidu, třeba položený na stole - tak se neustále rozsvěcuje a zhasíná displej, čas od času naskočí vypínací dialogové okno a občas se stane, že se po několika takových záblescích samovolně zapne "režim v letadle".
Problém je v tom, že toto dělá mobil čistě náhodně. Někdy takhle blbne třeba půl hodiny v kuse, někdy je den dva pokoj, někdy takhle zablbne jednou a pak je zas klid. Pomáhalo jen vytažení baterky a opětovné zapnutí (při tom se stává, že okamžitě po vložení baterie se mobil sám zapne), ale poslední dobou mám pocit, že už i to přestává fungovat. Myslela jsem, že je zaseknuté tlačítko vypínání, nebo je tam nějaký prach atp., dávala jsem mobil proto do opravy, ale jediný výsledek je ten, že jsem byla za debila, protože mobil během doby co byl na opravě, fungoval naprosto bezchybně a žádnou z mých uvedených závad neudělal. Zavirovaný by taky být neměl, to by snad anitvir našel.

Prosím netuší někdo, čím to je, resp. jestli mám znovu risknout pokus o opravu nebo si mám už vybírat nový mobil?

Pokud je to k něčemu, tak základní info o telefonu:
Xperia Ray ST18i
Android 2.3.3
Uživatelský avatar
Pette
Androiďák!
Příspěvky: 274
Registrován: úte 11. říj 2011 4:53:54
Typ mobilu / ROM: SONY Xperia M4 Aqua Black E2303
Tablet: Samsung Galaxy Tab2 10.1 WiFi P5110 uCM 12.1
Bydliště: City car

Re: Xperia Ray se seká a "vypíná"

Příspěvek od Pette »

Odpověděla jsis sama. Vybírej.
SONY Xperia M4 Aqua Black E2303 - Samsung Galaxy Tab2 10.1 WiFi P5110
Ježura
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 08. říj 2015 6:51:20
Typ mobilu / ROM: Xperia

Re: Xperia Ray se seká a "vypíná"

Příspěvek od Ježura »

Tak Ti děkuji. Není to teda sice odpověď, kterou bych si zrovna zvolila jako chtěnou, ale tak nějak jsem s ní počítala...
A dívám se, že máš Xperii M4 Aqua - zrovna o ní uvažuju, je dobrá? Zatím jsem viděla negativní reakce jen na kvalitu foťáku, což mě až tak moc netrápí (od mobilního foťáku chci akorát, aby bylo poznat, že jsem fotila třeba strom a ne židli, na pořádné focení mám normální foťák). Ale chtěla bych právě něco odolnějšího, mobil si u mě docela zapracuje a občas i v ne zrovna skvělém počasí....
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Xperia Ray se seká a "vypíná"

Příspěvek od ludekbrno »

Ježura:

Ty závady jsou evidentně způsobeny zapínacím tlačítkem. Nevidíš, že všechny ty příznaky odpovídají stisku on/off tlačítka? :-) Buď je poškozený samotný spínač (dá se relativně levně vyměnit) a nebo ti tam něco nateklo v oblasti tlačítka.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Ježura
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 08. říj 2015 6:51:20
Typ mobilu / ROM: Xperia

Re: Xperia Ray se seká a "vypíná"

Příspěvek od Ježura »

ludekbrno

To jsem si myslela, když jsem to prvně dávala na opravu. Pokud by skutečně bylo vadné jen tlačítko, snad by to zjistili, ne? ;)
Tipuju nejspíš nějaký zkorodovaný kontakt, rozmarů počasí jsme si s mobilem užili dost. Ale chtěla jsem mít jistotu, než "zahodím" mobil, pokud by to mohlo mít i jiné řešení.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Xperia Ray se seká a "vypíná"

Příspěvek od ludekbrno »

V servisu by i tu korozi měli vidět, kdyby tam byla :-) Každopádně příčina vzniká někde kolem tlačítka.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Pette
Androiďák!
Příspěvky: 274
Registrován: úte 11. říj 2011 4:53:54
Typ mobilu / ROM: SONY Xperia M4 Aqua Black E2303
Tablet: Samsung Galaxy Tab2 10.1 WiFi P5110 uCM 12.1
Bydliště: City car

Re: Xperia Ray se seká a "vypíná"

Příspěvek od Pette »

M4 mám cca 2 měsíce a zatím jsem relativně spokojen. Jediná výtka patří malé uživatelské paměti..cca 2 GB jsou hned plné, ale za ty roky už vím, kterou apku chci používat a která je zbytečná. Fotky jsou dobrý, lepší než z deset let starého Lumixu.
SONY Xperia M4 Aqua Black E2303 - Samsung Galaxy Tab2 10.1 WiFi P5110
Odpovědět

Zpět na „Xperia RAY“