LG V10 - obecná diskuzeLG V10

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
skopek1
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: stř 30. říj 2013 18:15:28
Typ mobilu / ROM: S7 Edge ETL

Re: LG V10

Příspěvek od skopek1 »

Jeste ne, ale je na ceste.
smileboy
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 09. čer 2011 13:12:14
Typ mobilu / ROM: LG V10 V20b Android 6.0

Re: LG V10

Příspěvek od smileboy »

Len sa podelim o skusenost.

Objednal som si bezdrotovy zadny kryt z ebay, cinska napodobenina ktoru stacilo len vymenit. Prislo lenze kryt je mensi na sirku aj vysku, cize ak sa nasunie na telefon bud dolna alebo horna strana nejde nacvaknut na telefon, bocne ano, ale je tam fuga, tento kryt z Ciny teda neodporucam. Je to klasicky plast, nie makky ako na original kryte. Jedna sa konkretne o tento:

http://www.ebay.com/itm/401064810188?_t ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false;

Náslene som nasiel za najdostupnejsiu cenu (nehovorim ze priaznivu) original bezdrotovy kryt na LG V10, konkretne LG CPR-120, ktory sa u nas ani v nikde v okoli nepredava, objednal som ho s USA, sedi perfektne, je o nejaky pol milimetrik vyssi kvoli cievke na bezdrotove nabijanie ale funguje aj sedi uzasne, je to original. V tomto pripade sa jedna o totozny material akym je vyrobeny kryt dodavany s teelfonom, makky polykarbonat ci ako to nazyvaju. Konkretne sa jedna o tento vyrobok:

http://www.ebay.com/itm/182010093516?_t ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false;

Dalsie skusenosti sa tykaju bezdrotovych nabijaciek. V cine zozeniete takuto nabijacku naozaj za par eur (kludne aj za 3 eura vratane dopravy), takisto ich zozeniete aj u nas ale nie za 3 eura ale za 20 eur a podobne. Ale samozrejme aj kvalitne znackove ale to uz je o niecom inom.

Prva skusenost:
http://www.ebay.com/itm/391327169654?_t ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false;

- nabijacka je cenovo dostupna aj pekna, hlavne jedna z tych vacsich. Co je dolezite nabijacka funguje a nabija telefon aj cez asi 1-2 mm hrube puzdro od SPIGEN. Nabijacka sa vsak velmi zahrieva a ked telefon nabijate uz cca 1 hodinu, telefon aj nabijacka su hrozne horuce, je to az neprijemne. Stava sa ze indikuje nabijanie modrou diodou ale realne sa telefon nenabija. Raz mi ho dokonca namiesto nabijania nabijacka vybila z 34 na 4 %. Takze funguje ale neodporucam.

-----------

Druha skusenost:
http://www.ebay.com/itm/281944438043?_t ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false;

- nabijacka nestoji za rec. nenabijal som s nou, kedze indikuje nabijanie ale nenabija. Asi to bude tym ze ma velmi malu a nekvalitnu cievku. Neodporucam

-----------

Tretia skusenost:
https://www.alza.sk/samsung-ep-pn920b-c ... 00.htm?o=1" onclick="window.open(this.href);return false;

- nabijacka je jednoducho skvela. Je drahsia ale dolezite je ze sa vobec nezohrieva pocas nabijania, ma zabudovany vetrak v spodnej strane a cez vyduchy sa obcas schladi. Vetrak nieje nijako rusivy. Hlavne telefon nabije aj v puzdre od SPIGEN a navyse aj ked je cely telefon aj s puzdrom v kozenom obale. Nabojacka s tym nema ani najmensi problem. Ano som az prehnane opatrni na telefon, ale to som na vsetky ktore som mal, vzdy ked som ich predal boli ako nove. Tak asi tolko k mojim skusenostiam s bezdrotovym nabijanim, ktore si uz len uzivam. Samsung vyhrala preto, pretoze LG nema ziadne nove beddrotove nabjacky. Stojanik ktory ponuka nema ziadnu informacnu LED diodu o stave nabitia a celkovo mi nevyhovoval tvar. Dalsia v tvare puku ktoru predavaju podla zahranicnych for nefunguje s LG V10. Tak mozno som niekomu pomohol pri rozhodovani :D

Cleric: Ale poriadok by tu mohol byt. Neviem ci je to az taky velky problem. Kazdopadne CODE tlacidlo tam nieje len tak.
Naposledy upravil(a) Cleric dne sob 23. dub 2016 15:07:51, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nejsme War forum, aby jsi musel dávat odkazy do tag CODE.
Kiosk123
Androiďák!
Příspěvky: 331
Registrován: pát 04. led 2013 7:56:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21
Tablet: Samsung Galaxy Tab A7 Wifi
Rom: Stock ROM

Re: LG V10

Příspěvek od Kiosk123 »

Tak dnes som videl porovnania medzi G5 a V10...pri porovnaniach fotaku fotila lepsie v tme G5, dokonca aj video pocas ktoreho natacajuci prizoomoval na max. bolo vidiet dobre detaily...Viem ze V10 foti vyborne , a tie fotky boli preto takej kvality akej boli kvoli tej folii na čočke...To akože každá V10tka má tu foliu na čočke? Štve ma to keďže ta folia vie uplne degradovať fotky a potom to vyzera akoby boli obrazky nedoostrene, maly biely povlak..Snad si to LG vsimlo a prestalo davat foliu na tu cocku...Este som napisal aj na podporu LG ci je cocka safirova alebo plastova(snad mi odpovedia)... Btw, tí čo ste si mysleli že V10 ma obyčajný IPS tak V10 má IPS Quantum Display.
skopek1
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: stř 30. říj 2013 18:15:28
Typ mobilu / ROM: S7 Edge ETL

Re: LG V10

Příspěvek od skopek1 »

Displej je proste skvely. Nechapu zaujeti na odbornych webech samoledy. Na prohlizeni fotek jsou zcela nevhodne a navic brzo vsechny do zluta.
Jinak video lze z V10 dostat lepsi v tom manualnim modu. Zmenou kvality se snizi komprese ze 17 Mbps na 24 Mbps i pri 30fps.
Kiosk123
Androiďák!
Příspěvky: 331
Registrován: pát 04. led 2013 7:56:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21
Tablet: Samsung Galaxy Tab A7 Wifi
Rom: Stock ROM

Re: LG V10

Příspěvek od Kiosk123 »

Niesi sám, mne sa tiez nepacia amoled displeje... Hlavne to vypalovanie a presaturovane farby a tiez ten nadych do zlta...Ja viem ze V10 vie natacat a aj fotit skvele, len ta priblbla folia na cocke moze kvalitu snimok a videi uplne dodrbat...
Chtorr
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: úte 14. zář 2010 6:47:43

Re: LG V10

Příspěvek od Chtorr »

Jojo jeste ze se da odgumovat nekam jsem sem daval fotky z filmem a ze sundanym a velikej rozdil
skopek1
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: stř 30. říj 2013 18:15:28
Typ mobilu / ROM: S7 Edge ETL

Re: LG V10

Příspěvek od skopek1 »

Ty fotky jsem videl. Ja ho tam asi ani nemel..
Jinak po factory reset a obnoveni ze zalohy vse maka jak ma. Jen se porad nejaka aplikace pta na dovoleni...
Kiosk123
Androiďák!
Příspěvky: 331
Registrován: pát 04. led 2013 7:56:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21
Tablet: Samsung Galaxy Tab A7 Wifi
Rom: Stock ROM

Re: LG V10

Příspěvek od Kiosk123 »

Tak tu je to video porovnania medzi G5 a V10...fotky a video sa porovanvaju na deviatej minute...ale je dobre si pozriet cele video, napr. multitasking je ovela lepsi u V10 ako u G5 a este mnoho veci... https://youtu.be/qMHIlpOV_uA" onclick="window.open(this.href);return false;
bravo37
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: sob 23. kvě 2015 7:40:54
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: Huawei mate7 gold

Re: LG V10

Příspěvek od bravo37 »

Chtorr píše:Jojo jeste ze se da odgumovat nekam jsem sem daval fotky z filmem a ze sundanym a velikej rozdil
Jak zjistím že mám na čočce tu folii?? ;)
Chtorr
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: úte 14. zář 2010 6:47:43

Re: LG V10

Příspěvek od Chtorr »

Osobne si myslim ze ji ma kazdej jen ji vidis az kdyz se ti poskrabe. A ze to jde snadno :facepalm:
Uživatelský avatar
kozakvv
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: úte 01. bře 2016 19:19:18
Typ mobilu / ROM: Huawei p9 plus
Mobil 2 / ROM: Lumia 1020

Re: LG V10

Příspěvek od kozakvv »

skopek1 píše:To se mi také stalo. Těžko říci. Používám jen kontakty Google, tak by to snad mělo být zálohované.
Po aktualizaci na 6.0 se mi teď samo zapíná vyzvánění nahlas - ztlumím telefon na vibrace a po pár hodinách už zase zvoní. To je nějaká dojemná péče, abych nezmeškal žádný hovor po ránu?
Mně se telefon sám ztlumí, ale jen když ho nabijim bezdrátově
skopek1
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: stř 30. říj 2013 18:15:28
Typ mobilu / ROM: S7 Edge ETL

Re: LG V10

Příspěvek od skopek1 »

Aha. Ze vy to souviselo s nabijenim nebo odpojenim z nabijecky? Musim otestovat.
Jinak k tomu pirovnani G5 a V10: v case 10:40 je u videa z G5 opet "pod vodou snimany" zvuk projizdejicich aut. Zejmena u toho zoomu to vynikne. Ze by opet stejny agresivni protisumovy filtr, jako byl u G2, G3? Jsem rad, ze ho V10 nema. Byl to presne ten duvod, proc jsem G2 dal pryc. Obrovsky problem v tichych scenach, pouze s obcasnym kratkym zvukem - zpev ptaku, prvni detska slova...
bagio
Androiďák!
Příspěvky: 297
Registrován: stř 18. črc 2012 18:05:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 8 DS

Re: LG V10

Příspěvek od bagio »

skopek1 píše:Jeste ne, ale je na ceste.
¨Dej pak vědět jak to vypadá,dík :-)
seaman
Androiďák!
Příspěvky: 556
Registrován: sob 14. kvě 2011 19:47:39
Typ mobilu / ROM: S23

Re: LG V10

Příspěvek od seaman »

O jaké fólii se bavíte? Já měl jen tu na displeji.
Jestli myslíte antireflexní vrstvu, tak to je spíš napařená tenká vrstva kovu, proti odleskům.

Jinak display je podle mého daleko lepší, než jakykoliv amoled co se věrnosti barev týče. Znám své fotky z kalibrovaného displeje a to je jediný důvod, proč jsem nešel do Nexuse 6P. Na to se nedá koukat a nevynahradí mi to nižší spotřeba ani nic jiného. Na druhou stranu i tady je dost jedovatá červená, takže displej není lepší, než u starého Nexuse 5, ale je hodně dobrej. Co mi nějak divně funguje, je automatický jas.
Kiosk123
Androiďák!
Příspěvky: 331
Registrován: pát 04. led 2013 7:56:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21
Tablet: Samsung Galaxy Tab A7 Wifi
Rom: Stock ROM

Re: LG V10

Příspěvek od Kiosk123 »

Myslim foliu na cocke fotoaparatu..Totizto ona sa moze casom poskriabat a potom vysledne fotky vyzeraju akoby boli vyblednute....Da sa toho zbavit ze sa to ogumuje....Ale lepsie by bolo keby sa to dalo strhnut niejako...A co sa tyka skla alebo z coho je krytka cocky fotaku vyrobena tak pravdepodobne pride mi odpoved od LG az zajtra...Snad bude safirove ...Ved nemozu si do telefonu drahsieho nez G4 dat horsie krytie cocky....
Uživatelský avatar
kozakvv
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: úte 01. bře 2016 19:19:18
Typ mobilu / ROM: Huawei p9 plus
Mobil 2 / ROM: Lumia 1020

Re: LG V10

Příspěvek od kozakvv »

Kdyby chtěl někdo větší výdrž baterky http://www.mugenbattery.com/mugen-power ... or-lg-v10/" onclick="window.open(this.href);return false;
Skyjko
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: ned 23. bře 2014 1:37:02
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S7 edge

Re: LG V10

Příspěvek od Skyjko »

myslim ze toto je ovela lepsia volba a lacnejsia :) http://zerolemon.com/product/lg-v10-ext ... tee-black/" onclick="window.open(this.href);return false;
stankobn406
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: sob 08. úno 2014 9:30:36
Typ mobilu / ROM: LG G7 ThinQ

Re: LG V10

Příspěvek od stankobn406 »

a co tak original LG bezdrotovu nabijacku WCD-110.AGEUBK
>>> LG G7 ThinQ 64GB New Aurora Black, stock 8.0.0 (V10q-EUR-XX), G710EM, no root, 200GB microSD <<<
Chtorr
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: úte 14. zář 2010 6:47:43

Re: LG V10

Příspěvek od Chtorr »

Jako vetsi vydrz by byla fajn akorat nemate dojem ze s tema cenama jim jeblo?
Skyjko
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: ned 23. bře 2014 1:37:02
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S7 edge

Re: LG V10

Příspěvek od Skyjko »

mne teda cena u zerolemon pride adekvatna tomu co dostanes :) no kdezto u toho mungen je prestrelena az moc. Predsalen ta baterka nahradi staru "malu" a k tomu budes mat naviac ochranny kryt a naviac zachovane aj rychlonabijanie (aspon u toho citronu neviem jak u toho druheho). No ak sa niekomu nepaci tak si moze kupit PB a nosit vo vrecku zavazie v podobe baterky a tahat kabel ako od pevnej linky :hehe:
Chtorr
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: úte 14. zář 2010 6:47:43

Re: LG V10

Příspěvek od Chtorr »

No ti nevim mam powerbanku 20000 mah v hliniku za 850kc .a ten citron je navic desnej oblud , kde je vetsina mista nevyuzita. 1500 za todle je bes o ty druhy ani nemluvim.
camlost
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: pon 16. srp 2010 10:40:46
Typ mobilu / ROM: 6

Re: LG V10

Příspěvek od camlost »

Na druhou stranu, když dáš telefon připojený na powerbanku do batohu, riskuješ vylomení konektoru. S tím kvádrem to nehrozí.

Napsáno vlastní ťapkou
Kiosk123
Androiďák!
Příspěvky: 331
Registrován: pát 04. led 2013 7:56:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21
Tablet: Samsung Galaxy Tab A7 Wifi
Rom: Stock ROM

Re: LG V10

Příspěvek od Kiosk123 »

Prisla mi odpoved z LG ohladom typu krycieho skla na cocke zadneho fotoaparatu...G4 ma zafir...No V10 ma Gorilla Glass...To odkedy sa pouziva gorilla glass ako krycie sklicko cocky ?Prvy raz nieco take pocujem...
Přílohy
Screenshot_20160425-212250.png
Screenshot_20160425-212250.png (85.95 KiB) Zobrazeno 3621 x
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: LG V10

Příspěvek od dufko »

Chtorr píše:No ti nevim mam powerbanku 20000 mah v hliniku za 850kc .a ten citron je navic desnej oblud , kde je vetsina mista nevyuzita. 1500 za todle je bes o ty druhy ani nemluvim.
nemôžeš porovnať kryt s extra batériou a power banku.
Power banka ti dá síce 2x toľko šťavy, ale kryt ti zase poskytne komfort nosenia a nemusíš sa báť o konektor.

Tento kryt si viem predstaviť pri hraní ingress a geocaching, kde si v pohybe a potrebuješ voľnosť a nie mať mobil s pupočnou šnúrou :).
Chtorr
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: úte 14. zář 2010 6:47:43

Re: LG V10

Příspěvek od Chtorr »

Jasny taky nehykam blahem kdyz musim v terenu cpat nekam kabel…. :palec: ale za tu nedomyslenou zrudnost co zvetsi pomalu 3x telefon dat 1500 mi prijde dost kdyby to udelali elegantne nereknu ale toto je hnus to radsi kabel :neane:
skopek1
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: stř 30. říj 2013 18:15:28
Typ mobilu / ROM: S7 Edge ETL

Re: LG V10

Příspěvek od skopek1 »

Včera přišlo:
http://www.aliexpress.com/item/2-X-V10- ... 80691.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vše funguje. Dobíjí i tel i druhou baterku.
Ty dodane baterie se zatim tvari celkem dobre. Neocekaval jsem tedy od nich vydrz jako od te origo a na hodnoceni je prilis brzo, ale zatim se tvari, ze o moc slabsi nebudou.

Kazdopadne nyni kapacita telefonu 3x3000 mAh a dobiti telefonu 0-100% za 5s. :-)
Za cenu 20 USD, 2xbaterka a dobijecka, co by clovek nechtel...
bagio
Androiďák!
Příspěvky: 297
Registrován: stř 18. črc 2012 18:05:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 8 DS

Re: LG V10

Příspěvek od bagio »

S
skopek1 píše:Včera přišlo:
http://www.aliexpress.com/item/2-X-V10- ... 80691.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vše funguje. Dobíjí i tel i druhou baterku.
Ty dodane baterie se zatim tvari celkem dobre. Neocekaval jsem tedy od nich vydrz jako od te origo a na hodnoceni je prilis brzo, ale zatim se tvari, ze o moc slabsi nebudou.

Kazdopadne nyni kapacita telefonu 3x3000 mAh a dobiti telefonu 0-100% za 5s. :-)
Za cenu 20 USD, 2xbaterka a dobijecka, co by clovek nechtel...
Super,objednávám :-) Dík
bravo37
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: sob 23. kvě 2015 7:40:54
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: Huawei mate7 gold

Re: LG V10

Příspěvek od bravo37 »

Ahoj..testoval jste někdo vložení živé tapety na zamykací obrazovku?? Na mojí v10 to prostě nějak nejde. Pokoušel jsem dostat i živou tapetu z g5 ta mi nejde spustit ani když jsem jí našel upravenou na g4...mám první lg tak jsem netušil že pokud něco jde na g4 a 5 tak to nejde na v10..nebo něco dělám špatně? ;)
seaman
Androiďák!
Příspěvky: 556
Registrován: sob 14. kvě 2011 19:47:39
Typ mobilu / ROM: S23

Re: LG V10

Příspěvek od seaman »

Předpokládám, že mám CZ prostředí systému, ale na vrchním displeji mám den v týdnu anglicky. Jde to někde přehodit?
PepaCBR
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: stř 10. lis 2010 19:09:35
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MI2s
Twitter: josef uhlik @Uhlikpepa
Tablet: Lenovo Yoga 2
Bydliště: Bojkovice

Re: LG V10

Příspěvek od PepaCBR »

Na androidu 5 jsem to taky tak měl. Po přechodu na 6 už to mám česky. Nic jsem ne nastavoval.
Prodám doplňky k LG V10
Odpovědět

Zpět na „LG V10 - obecná diskuze“