Obecná diskuze o vývojiAPK pro BT tiskárnu na Android

Moderátoři: mArtinko5MB, mArtinko5MB

Odpovědět
Romik64
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: ned 24. led 2016 18:59:42
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Mobil 2 / ROM: LG D605
Tablet: Prastigio multipad 4 quantum

APK pro BT tiskárnu na Android

Příspěvek od Romik64 »

Ahoj přátelé, našel by se tady někdo, kdo by dokázal udělat APKu, která by zprostředkovala v mobilu tisk PDF textového souboru do BT tiskárny na její známou MAC adresu?
Koupil jsem si z Číny malou BT tiskárnu, ke které je na CD aplikace, která zprostředkuje komunikaci mezi Androidem a tiskárnou přes BT. Bohužel je ale možné tisknout pouze to, co se napíše do textového pole. Tiskárnu mám spárovanou, ale není možné dát trvalý CONECT, aby se zobrazila i jinde, než v tom programu. Proto není možné tuhle tiskárnu nastavit jako výchozí tiskárnu v nastavení. Prostě mrcha není vidět, jako tiskárna. :-(
Našel jsem na Google APK dva prográmky, které s danou tiskárnou spolupracují ještě o krok dál a to tak, že umí vyhledat BT tiskárnu, připojit se k ní a vytisknout i TXT, nebo CSV soubor. No a já bych potřeboval tisknout prostý text z PDF souboru a to ještě bez diakritiky, která v tom souboru je.
Znám MAC adresu tiskárny a tiskárna mi vytiskla seznam znakových sad, se kterými dokáže spolupracovat.
Ta APKa, která mi jede i na texťák je tahle. https://play.google.com/store/apps/deta ... ooth&hl=cs" onclick="window.open(this.href);return false;
Takže bych potřeboval něco podobného, ale tisk z PDF.

Díky za jakoukoliv pomoc, nebo radu.

Doplněno 23:30
Teď jsem zjistil, že jsou na CD dva soubory (PrintDemo.java a DeviceListActivity.java), ke kterým vede odkaz pro vytvoření vlastní APK
Customer can get all the original code from below path if you need to develop your own APK.

Dalo by se s tím něco udělat?
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: APK pro BT tiskárnu na Android

Příspěvek od mka »

Určitě by se s tím dalo něco dělat.
Háček je ovšem v tom, že pokud dotyčný programátor nebude mít tu samou tiskárnu, tak se mu to bude těžko ladit :-)

Pokud je ten tvůj čínskej zázrak alespoň částečně "normální", tak bych zkusil pohledat na play nějakou obecnou aplikaci na tisk a vyzkoušet, zda si s tvojí tiskárnou rozumí.
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
Romik64
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: ned 24. led 2016 18:59:42
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Mobil 2 / ROM: LG D605
Tablet: Prastigio multipad 4 quantum

Re: APK pro BT tiskárnu na Android

Příspěvek od Romik64 »

mka píše:Určitě by se s tím dalo něco dělat.
Háček je ovšem v tom, že pokud dotyčný programátor nebude mít tu samou tiskárnu, tak se mu to bude těžko ladit :-)

Pokud je ten tvůj čínskej zázrak alespoň částečně "normální", tak bych zkusil pohledat na play nějakou obecnou aplikaci na tisk a vyzkoušet, zda si s tvojí tiskárnou rozumí.

No já našel na Play dva prográmky, které fungují i pro tisk ze souboru, ale jen TXT. No ale já bych právě potřeboval, aby ten čínskej zázrak tiskl text z PDF souboru. To jsem tam nikde nenašel. Připravuju se na to, až soudruh Babiš zavelí EET a že se mají tisknout účtenky. No a kvůli max deseti účtenkám za měsíc nebudu kupovat tiskárnu za 10.000,- plus další výdaje za provoz EET. Na to fakt nemám. :-(

Takže pro případ ladění, BRNO a okolí.
A jak už jsem psal výše, tak znám počet bodů na řádku a jaké znakové sady tiskárna umí.
mixedApps.cz
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: stř 07. srp 2013 9:46:51
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3

Re: APK pro BT tiskárnu na Android

Příspěvek od mixedApps.cz »

Zdravím,

můžete mi napsat jaký máte rozpočet na tu aplikaci? A poslat odkaz na tu tiskárnu?
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: APK pro BT tiskárnu na Android

Příspěvek od mac »

Romik64, je něco nového, už to tiskne? :-) Mohl bych též poprosit o odkaz? Na aliexpress.com vidím modely od cca 25e.
Jak zmiňuješ ty 2 java soubor, jsou to tyto? https://github.com/invicnaper/PrintWB/t ... /printdemo" onclick="window.open(this.href);return false;
Romik64
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: ned 24. led 2016 18:59:42
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Mobil 2 / ROM: LG D605
Tablet: Prastigio multipad 4 quantum

Re: APK pro BT tiskárnu na Android

Příspěvek od Romik64 »

mac píše:Romik64, je něco nového, už to tiskne? :-) Mohl bych též poprosit o odkaz? Na aliexpress.com vidím modely od cca 25e.
Jak zmiňuješ ty 2 java soubor, jsou to tyto? https://github.com/invicnaper/PrintWB/t ... /printdemo" onclick="window.open(this.href);return false;
Ahoj "mac" nebyl čas se tomu věnovat, jsem pracovně třetí týden mimo domov.
Nicméně s tou appkou, co jsem k tomu dostal NA cd i s těma dvěma, co jsem stáhl na APPSTORE, to tiskne buď text napsaný do okna, nebo textový soubor, který je možné vybrat v mobilu. Já bych ale potřeboval, aby mi to tisklo buď přímo z PDF souboru, nebo nějaký dobrý konvertor z PDF do TXT, který by případně zachoval formátování odstavců a nahradil znaky s diakritikou za ASCI bez diakritiky.

Jinak ty JAVA soubory jsou ty, na které jsi dal odkaz. Dá se s tím něco dělat, nebo jsem to špatně pochopil?
Romik64
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: ned 24. led 2016 18:59:42
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Mobil 2 / ROM: LG D605
Tablet: Prastigio multipad 4 quantum

Re: APK pro BT tiskárnu na Android

Příspěvek od Romik64 »

mac píše:Romik64, je něco nového, už to tiskne? :-) Mohl bych též poprosit o odkaz? Na aliexpress.com vidím modely od cca 25e.
Jak zmiňuješ ty 2 java soubor, jsou to tyto? https://github.com/invicnaper/PrintWB/t ... /printdemo" onclick="window.open(this.href);return false;
Já koupil tuhle tiskárnu. http://www.aliexpress.com/item/2016-2In ... 30344.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Je tam toho spousta, ale ne každá umí BT. Tahle ano a je tam docela dobrá cena za rychlou dopravu DHL. Já ji měl doma do 5ti dnů od objednání.
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: APK pro BT tiskárnu na Android

Příspěvek od mac »

Romik64 píše:Jinak ty JAVA soubory jsou ty, na které jsi dal odkaz. Dá se s tím něco dělat, nebo jsem to špatně pochopil?
V příkladu je vidět, že lze tisknout i obrázek (metoda printImage), takže pokud zkonvertuješ PDF do obrázku, mělo by to jít. Otázkou je, zda máš k dispozici použitou knihovnu výrobce (import com.zj.btsdk.PrintPic).
Romik64
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: ned 24. led 2016 18:59:42
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Mobil 2 / ROM: LG D605
Tablet: Prastigio multipad 4 quantum

Re: APK pro BT tiskárnu na Android

Příspěvek od Romik64 »

mac píše:
Romik64 píše:Jinak ty JAVA soubory jsou ty, na které jsi dal odkaz. Dá se s tím něco dělat, nebo jsem to špatně pochopil?
V příkladu je vidět, že lze tisknout i obrázek (metoda printImage), takže pokud zkonvertuješ PDF do obrázku, mělo by to jít. Otázkou je, zda máš k dispozici použitou knihovnu výrobce (import com.zj.btsdk.PrintPic).
Problém je ale v tom, že tiskárnu nevidím v přihlášených zařízeních BT. Je sice spárovaná, ale nelze ji trvale připojit, protože tam chybí ten řádek pro připojení. :? Takže nelze tisknout jako na standardní tiskárnu. V tom programu, který je k tomu dodán se nastavuje tiskárna a on si na ni dokáže poslat pouze TXT. Pokud by byla nějaká appka, která by tu tiskárnu držela přihlášenou trvale, tak by se dalo asi tisknout cokoliv, ale momentálně nevím co s tím. :?
Taky mám pocit, že nebude ovladač v naprostém pořádku, protože v nabídce spárovaných BT zařízení je před BlueTooth Printer otazník v kroužku a ne ikonka tiskárny. :?
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: APK pro BT tiskárnu na Android

Příspěvek od mac »

Ahoj, postoupil jsi nějak s připojením tiskárny?
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: APK pro BT tiskárnu na Android

Příspěvek od ramon.dexter »

Printershare jste zkoušeli?
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Romik64
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: ned 24. led 2016 18:59:42
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Mobil 2 / ROM: LG D605
Tablet: Prastigio multipad 4 quantum

Re: APK pro BT tiskárnu na Android

Příspěvek od Romik64 »

mac píše:Ahoj, postoupil jsi nějak s připojením tiskárny?
Ahoj lidi, tak jsem to vyřešil s jinou aplikací pro EET. Po několika úpravách a upgradech funguje KASA FIK perfektně a funguje s jakoukoliv tiskárnou na BT a hlavně spolupracuje s tou mou, kterou jsem si nechal poslat z Číny.
Uživatelský avatar
mac
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26. srp 2010 15:09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: APK pro BT tiskárnu na Android

Příspěvek od mac »

Taky jsem si tu tiskárnu objednal, přišla za 19 dnů dá se rozchodit i ve vlastní aplikaci, protože tam je jakési SDK. Zatím jsem tomu moc času nevěnoval, ale tiskárna mi v aplikaci funguje, i když je stále co vylepšovat: eet-babis-je-t77074.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o vývoji“