Lenovo A7010 - ROM/ROOT/FWROOT

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
frenkiexxx
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 11. bře 2013 13:33:49
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010
Tablet: Asus

ROOT

Příspěvek od frenkiexxx »

Ahoj, Tak má už někdo udělaný ROOT?
TheMich
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: sob 06. úno 2016 22:01:01
Typ mobilu / ROM: Doogee X5 Max Pro Stock bez rootu
Mobil 2 / ROM: NOPE
Tablet 2 / ROM: Nope
Rom: Stock

Re: ROOT

Příspěvek od TheMich »

Ano, Například já ano na svém telefonu.
Jestli potřebujete radu a nenajdete odpověď na tomto bezvadném foru tak zkuste XDA developers :)
xposed12
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: úte 09. zář 2014 10:05:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 8
Tablet: Ainol Novo Elf II

Re: ROOT

Příspěvek od xposed12 »

Ako si spravil root?
Telefon: Samsung Galaxy S8 midnight black 64GB
Octopus Box: Repair LG phone and Samsung Phone.
Medusa J-TAG Box: Repair Boot/Flash,Read Boot/Flash,Write Boot/Flash,Erase Boot/Flash
HXC Magma BOX
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: ROOT

Příspěvek od tomas.griger »

Vyzerá to že Framaroot na A7010 funguje.
Osobne som ho neskúšal.

http://www.osroots.com/how-to-easily-ro ... martphone/" onclick="window.open(this.href);return false;
frenkiexxx
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 11. bře 2013 13:33:49
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010
Tablet: Asus

Re: ROOT

Příspěvek od frenkiexxx »

Já to už zkoušel, ale Framaroot mi nefunguje :no:
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: ROOT

Příspěvek od tomas.griger »

Je možné že fungoval na staršiu verziu fw
LokemFul
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: sob 29. bře 2014 12:48:41
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus-AOKP

Re: ROOT

Příspěvek od LokemFul »

Taky mi nefunguje root přes framaroot. Nevíte o něčem dalším ? Našel jsem jen pochybné návody.
frenkiexxx
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 11. bře 2013 13:33:49
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010
Tablet: Asus

Re: ROOT

Příspěvek od frenkiexxx »

Tak vyřešeno, aplikace KingRoot.
Uživatelský avatar
pilarius
Stálý androiďák
Příspěvky: 133
Registrován: ned 28. dub 2013 16:31:49
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010a48_S232_161227_ROW - Android M [6.0]
Mobil 2 / ROM: H7500+ @ JB 4.2.1
Tablet: Onda V975i @ JB 4.2.2
Bydliště: Pardubice

Re: ROOT

Příspěvek od pilarius »

Jedou ti po KingRootu OTA aktualizace? Jen koumám, jestli jsem si je pokonil už tímhle, nebo až pak něčím dalším.
frenkiexxx
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 11. bře 2013 13:33:49
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010
Tablet: Asus

Re: ROOT

Příspěvek od frenkiexxx »

pilarius píše:Jedou ti po KingRootu OTA aktualizace? Jen koumám, jestli jsem si je pokonil už tímhle, nebo až pak něčím dalším.
Nejdou :no:
frenkiexxx
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 11. bře 2013 13:33:49
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010
Tablet: Asus

Re: ROOT

Příspěvek od frenkiexxx »

Nevíte někdo, jak odemknout Bootlader? už jsem zkoušel přes ADB příkazem ale asi špatný recovery.
Má s tím někdo zkušenosti?
eslinecka
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 22. kvě 2014 10:10:16
Typ mobilu / ROM: Lenovo a800

Re: ROOT

Příspěvek od eslinecka »

Zdravím, nechci zbytečně zakládat nové vlákno. Mám Lenovo 7020 a jelikož je hodně podobný 7010, chci se zeptat tady, jak ho mám rootnout? Zkoušela jsem KingoRoot, ADB přes příkazový řádek a nic. OEM mám povolený. Nevím, co s tím. Díky za každou radu.
Uživatelský avatar
MirSe
Androiďák!
Příspěvky: 388
Registrován: ned 08. zář 2013 20:51:26
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 6

Re: ROOT

Příspěvek od MirSe »

Máte někdo úspěšně udělaný root na poslední verzi MM (Android 6) a pokud ano - tak podle kterého osobně vyzkoušeného postupu jste ho udělali? Stačí odkaz...
Uživatelský avatar
MirSe
Androiďák!
Příspěvky: 388
Registrován: ned 08. zář 2013 20:51:26
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 6

Re: ROOT

Příspěvek od MirSe »

frenkiexxx píše:Nevíte někdo, jak odemknout Bootlader? už jsem zkoušel přes ADB příkazem ale asi špatný recovery.
Má s tím někdo zkušenosti?
Přidávám se stejným dotazem, tzn. máte někdo postup, jak odemknout bootloader na verzi A7010a48_S219_160810_ROW?
Já pokud postupuji podle TOHOTO postupu, tak mi při volbě odemknutí bootloaderu mobil napíše, že funkce není podporována :cry:

Edit:: tak bootloader se mi nakonec odemknout podařilo. V nastavení Vývojáře jsem neměl zapnutou potřebnou volbu "Povolit odemknutí OEM". Ovšem TWRP tam stále dostat nemohu...

Edit1: nakonec se mi TWRP i root podařilo na verzi Android 6 MM zprovoznit, jen jsem k TOMUTO návodu musel použít TENTO SuperSu.
stonecoldpl
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: úte 02. úno 2016 22:13:22
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010
Mobil 2 / ROM: Custom Nikkali Rom v.3

Re: ROOT

Příspěvek od stonecoldpl »

@ MirSE

Dik za typ, len ta rustina je otrasna. Mozes prosim ta skontrolovat ci som to dobre pochopil, nechcem sa pustat do toho kym to nechapem presne,

Takze treba v mobile
1, aktivovat developer menu a v nom povolit odomknutie OEM (bootloaderu) a zapnut ladenie usb
2, pripojit mobil k pc a po pripojeni stiahnut hornu roletkove menu nechat pripojenie typ - MTP a naspodku menu skontrolovat ci je ladenie usb (ADB) povolene
3, potom spusti batovsky subor: A7010_unlock.bat - telefon by sa mal restartnut do Fastboot menu a ked sa zobrazi text stlacit tlacidlo hlasitosti ( neviem ktoru volbu: pridat hlasitost alebo ubrat hlasitost ... mozno je to jedno neviem) ked to zbehne zrejme je boot loader odomknuty
4, odpojit kabel a podrzat tlacitko napajania ( ako dlho? kym sa sam nabehne do recovery modu?)
5, potom opat pripojit telefon k pc a po pripojeni spustit bat subor: twrp_install.bat. telefon by zas mal nabehnut do fastboot modu, treba cakat kym vsetko nezbehne, nestlacat ziadne tlacitka az kym nedobehne davkovy subor a nezobrazi sa hlaska Transmission OK.
6, odpojit mobil od pc stlacit tlacidlo napajania a drzat ho stlacene kym sa nevypne obrazovka a vzapati hned stlacit oba tlacidla hlasitosti spolu s tlacidlom napajania ( drzat dokedy kym sa nezobrazi logo lenovo???)
7, pockat kym nabehne telefon do twrp modu a v nom vyklikat z SD karty - BETA-SuperSU-v2.77-20160827190633.zip a nainstalovat ho.

potom to rebotnut do normalneho modu a pockat kym nabehne mobil a pozriet v ci je nainstalovany: superuser

- neurobi mi to tovarenske nastavenie pri tomto?
- pochopil som spravne ten postup alebo dakde je to nespravne?

ak mozes napis kde je ten postup chybny, dakujem
Uživatelský avatar
MirSe
Androiďák!
Příspěvky: 388
Registrován: ned 08. zář 2013 20:51:26
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 6

Re: ROOT

Příspěvek od MirSe »

Dovolím si vpisovat do tvého textu:
stonecoldpl píše:1, aktivovat developer menu a v nom povolit odomknutie OEM (bootloaderu) a zapnut ladenie usb
2, pripojit mobil k pc a po pripojeni stiahnut hornu roletkove menu nechat pripojenie typ - MTP a naspodku menu skontrolovat ci je ladenie usb (ADB) povolene
3, potom spusti batovsky subor: A7010_unlock.bat - telefon by sa mal restartnut do Fastboot menu a ked sa zobrazi text stlacit tlacidlo hlasitosti ( neviem ktoru volbu: pridat hlasitost alebo ubrat hlasitost ... mozno je to jedno neviem), ked to zbehne zrejme je boot loader odomknuty
...text volby se ti v tu chvíli objeví na displeji telefonu - přidat hlasitost (+) je volba k odemčení bootloaderu, druhá volba (-) je k opuštění procesu odemykání bootloaderu... Písmo na displeji mobilu je v tu chvíli opravdu velmi drobné, sám jsem se na to díval lupou. Pokud odemknutí neproběhne, objeví se někde v textu na displeji počítače slovo error.
stonecoldpl píše:4, odpojit kabel a podrzat tlacitko napajania ( ako dlho? kym sa sam nabehne do recovery modu?)
Ano, odpojí se kabel a po dlouhém podržení tlačítka napájení (cca 4 sec.?) telefon naběhne, ovšem v továrním nastavení, tzn. že odemknutí bootloaderu vymaže vše z interní paměti telefonu, prostě je ve stavu jako po koupi (karta se nevymaže).
stonecoldpl píše:5, potom opat pripojit telefon k pc a po pripojeni spustit bat subor: twrp_install.bat. telefon by zas mal nabehnut do fastboot modu, treba cakat kym vsetko nezbehne, nestlacat ziadne tlacitka az kym nedobehne davkovy subor a nezobrazi sa hlaska Transmission OK.
Přesně tak. Jen v průběhu jsem mačkal (tuším 2x) mezerník na počítači, aby proces postupoval k dalším krokům.
stonecoldpl píše:6, odpojit mobil od pc stlacit tlacidlo napajania a drzat ho stlacene kym sa nevypne obrazovka a vzapati hned stlacit oba tlacidla hlasitosti spolu s tlacidlom napajania ( drzat dokedy kym sa nezobrazi logo lenovo???)
Tohle byl nejkomplikovanější (alespoň z mého pohledu) krok. Bylo třeba zkoordinovat prstoklad na telefonu. Udělal jsem to tak, že jsem odpojil mobil od počítače, stiskl tlačítko hlavního vypínače na mobilu, až mobil zavibroval a zhasl displej mobilu a přesně v tu chvíli jsme zmáčkl oba konce kolíbky hlasitosti na mobilu (+ i -) a všechny tři držel do doby, než se rozsvítilo logo Lenovo, pak jsem uvolnil všechna tlačítka a telefon naběhl do TWRP po cca 5 sekundách.
stonecoldpl píše:7, pockat kym nabehne telefon do twrp modu a v nom vyklikat z SD karty - BETA-SuperSU-v2.77-20160827190633.zip a nainstalovat ho. Potom to rebotnut do normalneho modu a pockat kym nabehne mobil a pozriet v ci je nainstalovany: superuser
Tady bych rád upozornil na jednu docela zapeklitou věc. Když jsem telefon po flashnutí TWRP rebootnul shora uvedeným postupem do TWRP, tak to do TWRP naběhlo skoro obratem, ale při pozdějších rebootech z vypnutého stavu TWRP nabíhá rovnou minutu (!), je třeba být opravdu trpělivý, protože v tu chvíli je po logu Lenovou pocitově hodně dlouhou dobu černá obrazovka, než TWRP naběhne. Píší o tom ale na cizích fórech všichni, je to taková kosmetická nepříjemnost.
stonecoldpl píše:- neurobi mi to tovarenske nastavenie pri tomto?
- pochopil som spravne ten postup alebo dakde je to nespravne? Ak mozes napis kde je ten postup chybny, dakujem
Tovární nastavení se udělá po odemknutí bootloaderu, po flashnutí TWRP ne.
Pozn.1: kdyby cokoliv selhalo a udělal jsi nedopatřením brick, tak je možné oživení telefonu přeflešováním celého firmware přes FlashTool, což už mám u a7010 také úspěšně za sebou (když jsem si myslel, že jsem telefon bricknul poté, co jsem byl netrpělivý a nevydržel minutu čekat na naběhnutí TWRP)
Pozn.2: k jednoduššímu přímému spuštění TWRP na telefonu instaluji TUHLE aplikaci, je to jednodušší
Snad ti moje doplnění nějak aspoň trochu pomůže...
stonecoldpl
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: úte 02. úno 2016 22:13:22
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010
Mobil 2 / ROM: Custom Nikkali Rom v.3

Re: ROOT

Příspěvek od stonecoldpl »

@ Mirse

Dik za detailny navod. Podla toho to uz da kazdy. Musim porobit zalohy a pusitm sa do toho. Vdaka moc.
zdeon
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: sob 19. črc 2014 21:27:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010a48 2GB-32GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB-32GB
Tablet: Lenovo IdeaTab A8-50 3G 1GB-16GB
Tablet 2 / ROM: Lenovo IdeaTab 2 A7-30 3G 1GB-16GB

Re: ROOT

Příspěvek od zdeon »

Potřeboval jsem natrénovat na xiaomi takže jsem si zkusil ve svém lenovu a mohu prohlásit, že je návod stále funkční a odkazy na soubory ke stažení z ruského fóra také. Děkuji za návod myslím, že pokud si ještě k tomu prohlédnete na youtube video návod
tak i největší kopyto to zvládne viz. já :-)
Odpovědět

Zpět na „Lenovo A7010 - ROM/ROOT/FW“