Samsung Galaxy Note 4 - Obecná diskuzeMá Note 4 dnes smysl?

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

johny_r
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 06. pro 2012 9:08:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od johny_r »

Zdravím a mám možná trochu hloupou otázku. Má dnes smysl kupovat Note4? Jak jsem koukal na benchmarky, tak výkon je dnes už někde jinde a nerad bych koupil telefon, který za rok nebude zvládat nový software. Co myslíte? Vydrží aspoň 2 roky se slušným výkonem? Cena je teď celkem příznivá, což do určité míry vynahrazuje nižší výkon oproti současné špičce, ale vyplatí se to skutečně?
A předpokládám, že když už, tak N910C, je to tak?

Moc díky za názory.
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 9)

Samsung Galaxy S22 Ultra
jark
Stálý androiďák
Příspěvky: 175
Registrován: ned 25. črc 2010 20:52:11

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od jark »

Před půl rokem jsem dal synovi note 2. Potřeboval jsem Lte. Po výkonové stránce mi naprosto nic nechybělo. A nahradil jsem ho právě note 4.
Píšeš, že se bojíš, zda bude note 4 za rok zvládat nový software. Záleží na tom, co tím myslíš. Pokud hry, tak nevím, nehraju ale pracuju. Pokud cokoliv jiného než hry, nemáš se čeho bát, zvládne vše.
Jo a mám verzi F a bez problémů.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od Mirda86 »

To je uplne fuk jestli se Snapem ci Exynosem.Vykonu ma na rozdavani a zalezi jak se Samsung popere se sw...proste po hw strance mu nic nechybi a vydrzi s klidem klidne jeste 3-4 roky...o 2 letech se nema ani cenu bavit.
Ty benchmarky ber s rezervou.Ty vetsinou nic nerikaji o tom jak zarizeni funguje.Pravdou je ze zadnej extra rychlik to neni.Na tom by bylo potreba jeste zapracovat(mluvim o verzi se Snapem).Ale nevidel bych to jako problem.Vybava to vic nez jen vynahrazuje.
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od tomas.griger »

Ja som si ho kúpil pred 3 týždňami a vôbec neľutujem. Rukami mi prešlo veľa mobilov a Note 4 je fakt to najlepšie. Krásny dizajn, vysoký výkon, aj dnes perfektná výbava. Dostane aj MM. I keď aj Lolipop s poslednou aktualizáciou funguje výborne.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od don_alex »

Já ho kupoval před cca měsícem a klidně bych ho koupil znovu. Je to skvělý pracovní nástroj.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
johny_r
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 06. pro 2012 9:08:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od johny_r »

Pánové, díky za názory. Ještě jeden dotaz. Raději bych koupil N910C, takže to nutně bude muset být šedivka. Jak moc se mám bát reklamace? Máte někdo zkušenosti? Samozřejmě částečně počítám s tím, že daň za nižší cenu může být nutnost investovat do nějakého servisu, který může a nemusí být potřeba, ale kdyby telefon třeba vůbec nechodil, tak by to bylo blbý. Zatím s šedým dovozem zkušenost nemám. Máte případně tip na obchod?
Díky
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 9)

Samsung Galaxy S22 Ultra
jark
Stálý androiďák
Příspěvky: 175
Registrován: ned 25. črc 2010 20:52:11

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od jark »

Já právě kvůli tomu šel do F verze.
Teď u galaxy S7 se mohli všichni podelat, že Evropa dostala Exynos verzi a chtěj Snapdragon, u Note 4 to bylo přesně obráceně.
Nechápu proč se to tak řeší. Stejně jako když byl N4 novinka, tak byl od čerstvých majitelů popisován jako naprosto plynulý a super rychlý. Ti samí po pár měsících prechazeli na S6, že chtějí plynulost atd..
Radím ti, kašli na sedivku a kup F verzi..
johny_r
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 06. pro 2012 9:08:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od johny_r »

No, F verze se podle většiny dostupných materiálů seká víc než C verze. Naví ta šedivka vyjde o pár tisíc levněji, což není zanedbatelný (zejména při vědomí, že většina telefonů se do dvou let nepodělá).
Dál bych se ale chtěl zeptat na LTE. C verze má cat4 a F verze má cat6. Pokud to chápu správně, tak rozdíl je v rychlosti. Má to ale u nás smysl řešit? Jsou u nás cat6 sítě?
Díky
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 9)

Samsung Galaxy S22 Ultra
jark
Stálý androiďák
Příspěvky: 175
Registrován: ned 25. črc 2010 20:52:11

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od jark »

No, tyhle hlášky jsem četl taky. Začal jsem dokonce shánět C verzi, ale u seriozniho shopu ten rozdíl byl minimální... Dokonce jsem objednal u jednoho zde na fóru, nakonec zjistil, že telefon neumí sehnat.
Tak jsem skončil u F verze a že by se sekal nemůžu říct. A záruka se hodí. Budeš spokojen ať koupíš kteroukoli verzi...
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od tomas.griger »

Presne tak. CZ distribúcia je rozhodne väčšia výhra, v prípade reklamácie si z VSP data pošlú kuriéra a takisto ti ho po reklamácii dovezú.
Nič neriešiš.
Žeby bola verzia F zasekaná, to naozaj nepozorujem :-)
Myslím že fw je už tak výborne vyladený, že ja nič nepozorujem. A to na ospevovanej LG G3 som lagy pozoroval, dokonca také že som telefón až predal.
Francis
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 11. říj 2010 21:52:58
Typ mobilu / ROM: Note4 N910FXXU1DPJ2
Mobil 2 / ROM: MDAIII WM 6.5

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od Francis »

Mám F verzi přes rok, za celou dobu jsem nuceně restartoval asi dvakrát nebo třikrát, záseky nepozoruju.
DeRo
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 16. črc 2015 7:57:06
Typ mobilu / ROM: Note 4
Mobil 2 / ROM: S III

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od DeRo »

Čau, já mám Note 4 s Exynosem zhruba 10 měsíců... Vybíral jsem procesor od samsungu, protože logicky vzato je líp odlazenej procík přímo od výrobce než externí Snap, což dokazují benchmarky a různé vyjádření, testy.., ale tím neodepisuju snapa, nevěřím, že by se jednalo o horší procesor, max v rámci jednotek procent a to není podstatné. Tím pádem jsem kupoval samozřejmě šedivku, brand Maďarsko. Když si vybereš dobrej e-shop, nemusíš se reklamací bát. Jde o to, že zařízení nechávaj servisovat třeba v Německu a tak naopak se vyhneš debilnímu Britexu.. Zařízení šlape geniálně, problém jsem měl akorát při upgrade androidu, kdy jsem třeba neprovedl wipe a telefon nebyl 100%..
Opravdu bych nepřemýšlel, zdali má pořizování Note 4 cenu.. Jak je zde napsáno, telefon pojede uplně nádherně další minimálně dva roky, o tom nemá cenu študovat.. sám jsem 100% přesvědčen, že jej nebudu měnit a nechám si ho min. 3 roky, než pujde dál. Mně osobně přijde i po designové stránce super, jediná výtka je zbroušený rámeček, na kterém prostě chtě nechtě nějaké ty šrámky nasbíráš, protože se nejedná o uplně precizní tvrdej matroš. Telefon používám s origo flipovým pouzdem, i tak je rámeček lehce poškrábaný. Pokud se rozhodneš použít temperované sklo, není problém, ale vzhledem k letmému zakřivení displaye je nutné počítat s tím, že sklo nebude v krajích 100% přilnávat /tedy jedná se jen o estetickou vadu, prakticky se pod ním neusazuje žádná špína, to ne..). Výkonu má na rozdávání, baterie obstojně drží a díky rychlonabíjení jsem opravdu nezaznamenal den, kdy bych musel řešit baterii. I po 10 měsících při větší zátěži /bez hraní her samozřejmě/ telefon ještě večer hlásí třeba 20% baterie, když chceš někam razit, píchneš ho na půl hodinky do nabíječky a odcházíš se stavem 50-60% ....
Pokud hledáš něco s rozumnou cenou, výborným výkonem, stylusem a velkým displayem, neváhal bych zkrátka.. podle mě 5tka nemá smysl (mně osobně se ani nelíbí).
Jo a řešit rychlost LTE...nevím jestli to má smysl, pokud nechceš přes LTE stahovat mnoha GB soubory /což se tluče s omezeností datových balíčků od operátorů/, pak bych neřešil rozdíly v rychlosti LTE, protože ať je jakákoliv na vše ostatní bude vždy dostatečně rychlá. Příkladově momentální test rychlosti připojení /Vodafone/ mně hlásí rychlost připojení 34 Mbps a upload 14 Mbps.. z toho si jistě odvodíš zbytek pro praxi..
Hodně štěstí při výběru.
Uživatelský avatar
trent
Androiďák!
Příspěvky: 453
Registrován: pon 23. led 2012 16:31:45
Typ mobilu / ROM: LG G6
Mobil 2 / ROM: Mi 9
Tablet: Tegra Note 7
Rom: Stock, Fernet Stock

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od trent »

Co si budeme povídat, je sice super, že dnes mají telefony třeba 140 tisíc bodů v antutu, ale to je tak vše. Na vše ostatní stačí i ty s polovičním výsledkem. Možná i třetinovým. Extra hry na android stejně nejsou(když pominu ergonomii ovládání) a běžné aplikace zvládnou dnes i přístroje za 4 tisíce.
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od tomas.griger »

Len by som doplnil, že v ČR je lepšie posielať Samsung na opravy do VSP data. Mám osobnú skúsenosť z Note 2, kde si kuriér po mobil prišiel a po perfektne prevedenej oprave zase doviezol. Všetko zdarma, V rámci opravy.
johny_r
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 06. pro 2012 9:08:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od johny_r »

Pánové diky, nakonec jsem vzal ofiko snapovou verzi a zatím spokojenost, až na pár věcí, které řeším ve vedlejším fóru. Diky za pomoc.

Sent from my SM-N910F    
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 9)

Samsung Galaxy S22 Ultra
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od tomas.griger »

Tak nech slúži :-)
Evangelion
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: úte 19. srp 2014 23:21:51
Typ mobilu / ROM: DOOGEE DG550

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od Evangelion »

Presne toto iste riesim momentalne aj ja. Lenze ja viem povedat ze telefon bude urceny na hry. Hravam vela a casto momentalne som podlahol pokemonom :D a ak sa nehram tak surfujem na internete. A este jedna vec mi troska vadi a to je tona balastu. Mal som note 3 a tolko zbytocnych app som este nevidel.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od Mirda86 »

Tak zrovna Pokemon Go neni nic co by melo hw Nota 4 zdimat na max.S prstem v nose.
Vyhodou je na tyhle hry nebo Geocaching ze ma uzivatelsky vymenitelnou baterku a rychlonabijeni.
Evangelion
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: úte 19. srp 2014 23:21:51
Typ mobilu / ROM: DOOGEE DG550

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od Evangelion »

No to ma najviac laka ta baterka. Ziadna poverbanka a kabel ale jednoducho vymenim baterku. A este amonled sa mi paci.
jark
Stálý androiďák
Příspěvky: 175
Registrován: ned 25. črc 2010 20:52:11

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od jark »

Zrovna u N4 mi výměna baterky přijde jako opruz. Ten zadní kryt se o hodně hůř sundává i nandává než třeba na Note 2 který jsem měl předtím.
kultus
Robot
Příspěvky: 766
Registrován: pát 12. lis 2010 19:37:18
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20 Pro

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od kultus »

Nooo tak to uz je fakt kravina tohle resit, hlavne v dobe kdy je pomalu polovina telefonu nerozebiratelnych...ze "opruz" lol trenink dela mistra. Zrovna ja jsem docela drevo ale kryt mam dolu ve vterine pokud specham...
SE Xperia X10->SGS2->SGS3->SGS4->Lg G2 + Note 4->S7Edge->Mate 20 Pro + Gear S3 Frontier
jark
Stálý androiďák
Příspěvky: 175
Registrován: ned 25. črc 2010 20:52:11

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od jark »

Jasně, pro tebe kravina, pro jiného třeba ne.
Já ten kryt normálně nesundavam, baterku měnit nepotřebuji. Pokud to sundavaš furt, asi se to ochodí.
Uživatelský avatar
Frosby
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: pon 31. kvě 2010 21:10:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 SM-N910F
Bydliště: Bratislava

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od Frosby »

Mam telefon v zaruke a chcem si dat ROOT. Je mozne potom vynulovat pocitadlo KNOX, tzv unroot ? :?
Samsung Galaxy Note 4
SM-N910F
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od don_alex »

Ne.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Frosby
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: pon 31. kvě 2010 21:10:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 SM-N910F
Bydliště: Bratislava

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od Frosby »

Je planovana aktualizacia na Android 7 Nougat , alebo Note 4 konci pri Androide 6 ? :roll:
Samsung Galaxy Note 4
SM-N910F
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od don_alex »

Podle toho, jakou podporu měl Note II, bych řekl, že N na Note 4 bude, ale je to jen čirá spekulace, tohle Ti neřekne nikdo, dokud to skutečně nevyjde, nebo dokud Samsung oficiálně neprohlásí, že nic takového nebude.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Frosby
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: pon 31. kvě 2010 21:10:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 SM-N910F
Bydliště: Bratislava

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od Frosby »

Samsung isn’t talking about its plans for Android Nougat but this roundup includes information about the Galaxy S7 Nougat update, the Galaxy S6 update, the Galaxy Note 5 update, the Galaxy Note 4 update, and more.
nie je to potvrdene ale vyzera to tak, ze pre Note 4 to vyjde. :clap:
Samsung Galaxy Note 4
SM-N910F
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od don_alex »

Pořád platí, co jsem řekl, je to jen spekulace...
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
trent
Androiďák!
Příspěvky: 453
Registrován: pon 23. led 2012 16:31:45
Typ mobilu / ROM: LG G6
Mobil 2 / ROM: Mi 9
Tablet: Tegra Note 7
Rom: Stock, Fernet Stock

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od trent »

Když jsem měl Note 2, pořád se nějak doufalo, že obdrží A5. Taky se objevovaly různé nepotvrzené tabulky a prohlášení vrátných z Korei. Samozřejmě, že pak nepřišlo nic. Byl to už starý telefon.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Má Note 4 dnes smysl?

Příspěvek od Mirda86 »

Jak uz tu padlo.Vsecko sou to jen spekulace pokud to nepotvrdi primo Samsung.Stejne tak kdyz tu nekdo napise ze to nekde cetl...tak se vetsinou jedna o nejakou spekulaci nejake redaktora :)
Faktem je jedna vec.A to ze vyrobci(ta spicka) na sve highendy pusti maximalne 2 velke updaty (dve nove verze OS).Coz se u N4 uz stalo a nevidim duvod proc by Samsung neco menil kdyz to predtim jeste neudelal.A kdyz tak premyslim tak vlastne zadnej vyrobce.

Ano je to skoda ale nepocital bych s tim :)
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 4 - Obecná diskuze“