Ostatní telefony ZOPOZopo Speed 8

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Zopo Speed 8

Příspěvek od unavix »

Obrázek

ZOPO Speed 8 / 4G Phablet / Displej IPS 5.5 Palce / Android 6.0 / MTK6797 Deca Core Helio X20 / 4GB RAM / 32GB ROM / Snímač otisků / Zadní kamera 21.0MPx / Přední kamera 8.0MPx / NFC / OTG / Micro USB Type-C

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Hlavní rysy: Android 6.0 • 5,5 palcový IPS displej • MTK6797 Deca core Helio X20 • 4GB RAM • 32GB ROM • OTG • NFC • Type-C • Přední kamera 8.0MPx • Zadní kamera 21.0MPx • Snímač otisků prstů • Bluetooth 4.1 • Baterie 3600mAh • Dual Nano SIM • 2G • 3G • 4G

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Specifikace:
Značka: ZOPO
Typ: 4G phablet
OS: Android 6.0
Jazyk: anglicky, francouzsky, španělsky, rusky, německy, italsky, portugalsky a další
Slot pro SIM kartu: Dual SIM, Dual Standby
Typ SIM karty: Dual Nano SIM
CPU: MTK6797
Jádra: Deca core
GPU: Mali T880
RAM: 4GB
ROM: 32GB
Externí paměť: Nepodporováno
Bezdrátové připojení: 3G, 4G, Bluetooth, GPS, WiFi
WIFI: 802.11 b / g / n / AC
Typ sítě: 2G GSM 850/900/1800 / 1900MHz • 3G WCDMA 900/1900 / 2100MHz • 4G FDD-LTE 800/1800/2100 / 2600MHz
Typ displeje: Kapacitní, IPS
Velikost displeje: 5.5 palce
Rozlišení displeje: 1920 x 1080 (FHD)
Zadní kamera: 21MPx Sony IMX230
Přední kamera: 8.0MPx
Nahrávání videa: 1080p, 720p
Dotykové zaostření: Ano
Automatické ostření: Ano
Svítilna: Ano
Formát obrazu: BMP, GIF, JPEG, PNG
Formát hudby: AAC, MP3, OGG, WAV
Formát video: 3GP, AVI, FLV, MP4
Formát MS Office: Excel, PPT, Word
E-knihy ve formátu: PDF, TXT
I / O rozhraní: 3,5mm audio výstup • Port Micro USB-C • Bluetooth verze V4.1
Senzory: akcelerometr, senzor okolního světla, Geomagnetic čidlo, Gravity senzor, Gyroskop, Hall senzor, Proximity senzor
FM rádio: Ano
OTG: Ano
Kapacita baterie (mAh): 3600mAh
Typ baterie: Neodnímatelná
Obsah balení: Mobilní telefon 1x, Nabíjecí adaptér 1x, USB kabel 1x, SIM Jehla 1x
Rozměry výrobku: 15.25 x 7,64 x 0,98 cm
Velikost balení: 18,00 x 12,00 x 6,00 cm
Hmotnost výrobku: 0,160 kg
Hmotnost balení: 0,550 kg



Telefon zakoupíte na GearBest za 299,99USD ve dvou barevných provedeních – černá nebo bílá

(cena platí v předprodeji od 23.3.2016 do 20.5.2016)
Bůh odpouští, JÁ NE!
matuna
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: sob 19. led 2013 13:24:31
Typ mobilu / ROM: Galaxy A51

Re: Zopop Speed 8

Příspěvek od matuna »

To nikdo nemá tento telefon? Tak jsem asi jediný. Tady jsou mé zkušenosti z tohoto telefonu.
S telefonem jsem spokojený a po instalaci třech aktualizací nemám k telefonu větších výhrad. Z mého pohledu funguje vše, jak má. Spojení se Sony SW 2 nepadá a je plně funkční (zde je velký posun oproti spojení s ZP999). Platby na terminálech pomocí NFS také perfektní. GPS sice není nejlepší (krátkodobé výpadky v lese, městské zástavbě), ale dá se používat. Rozhodně nejsou takové problémy jako u ZP999. Velké plus je baterie. Prosím o opravu názvu vlákna.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zopop Speed 8

Příspěvek od unavix »

Jak si udělal root?

­
Bůh odpouští, JÁ NE!
matuna
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: sob 19. led 2013 13:24:31
Typ mobilu / ROM: Galaxy A51

Re: Zopo Speed 8

Příspěvek od matuna »

Root nemám.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zopo Speed 8

Příspěvek od unavix »

Ok. Díky za info.

­
Bůh odpouští, JÁ NE!
mupufu
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 31. črc 2014 14:00:42
Typ mobilu / ROM: Lenovo A850s+

Re: Zopo Speed 8

Příspěvek od mupufu »

Ahoj.Já jsem udělal root tak,že jsem nejprve aktualizoval originální firmware v mobilu do konečné podoby(nutné,jinak nelze provést další krok),pak jsem odemkl bootloader přes Bacon Root Toolkit,nahrál jsem CTR Recovery Marsapa(ke stažení na needrom.com),potom jsem stáhl Superuser 2.66 a nainstaloval a pak přes Kingo Root v PC provedl root.Root přes Kingo byl nutný,protože alespoň v mém případě byl mobil rootnutý pouze částečně...
Naposledy upravil(a) mupufu dne sob 31. pro 2016 23:43:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zopo Speed 8

Příspěvek od unavix »

Proč si dělal root přes Kingo root když už si měl v telefonu custom recovery a supersu? To už byl telefon rootnutý ne.
Bůh odpouští, JÁ NE!
pvs
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 29. led 2016 12:21:25
Typ mobilu / ROM: Zopo Speed 8
Mobil 2 / ROM: Doogee F5

Re: Zopo Speed 8

Příspěvek od pvs »

Root Zopo Speed 8

Několik měsíců jsem se snažil o root, ale moc mi to nešlo, inu člověk to nedělá každý den, tak v tom není tak zběhlý. Maturoval jsem na tom několik měsíců a už mě to štvalo tak, že jsem se tomu věnoval posledních několik dní dost intenzivně. Pořád v tom byl nějaký háček a nedařilo se mi nahrát custom recovery, i když jsem jej flashnul, vždy tam naskočilo originální recovery. Zkusil jsem taky postup podle mupufu z čtv 29. zář 2016, podařilo se mi odemknout bootloader, ale Kingo root ani jiné podobné programy nefungovaly, že prý je telefon too solid... po několikerém zpětném flashnutí originální rom se bootloader více nepodařilo odemknout ani přímo za pomocí adb/fastboot...

Prostě porod neskutečný, ale nakonec se mi to po několikátém pokusu podařilo a zpětně hodnotím, že když už člověk ví jak na to, tak je to docela jednoduché. Stačí k tomu SP_Flash_Tool a ty správné ROMky, a vlastně není nutné ani bootloader odemykat. Takže tady nabízím pár poznámek pro podobné nešťastníky - předpoklad je, že víte, co je to SP_Flash_Tool a už jste ho někdy předtím použili. Berte v úvahu, že možná některé kroky můžou být zbytečné, ale jak jsem psal, postupně jsem metodou pokus omyl na svém telefonu krok za krokem nacházel správnou cestu:

- Po mnoha pokusech neustálého flashování custom recovery, kdy se stejně spustilo originální recovery, ze kterého nejde dělat vůbec nic, mě napadlo, že by mohl být problém s nejnovější rom (z 6.7.2016). Proto jsem do telefonu flashnul starší romku z 17.6.2016 a pak už to šlo bez problému. Zpětně to tedy vypadá, že problém mohl být skutečně v té nejnovější oficiální romce.

- Z webu jsem si stáhnul Marsapa CTR Recovery (podle http://www.androidiani.com/forum/zopo-m ... a-rom.html" onclick="window.open(this.href);return false;, přesněji tady: https://mega.nz/#!hdt1RLxZ!zriLJAW1Nw_d ... 2QDAhZWgci" onclick="window.open(this.href);return false;) a jeho Marsapa Custom Rom
z http://www.needrom.com/download/marsapa-rom-v2-2/" onclick="window.open(this.href);return false;, ze které jsem použil boot.img.

- Do telefonu s první oficiální romkou jsem flashnul od Marsapy recovery.img a boot.img - z jeho romky jsem zkopíroval soubor boot.img do složky s CTR Recovery, udělal jsem si tedy takového hybrida (protože jeho CTR Recovery obsahuje soubor MT6797_Android_Scatter.txt, zatímco v té jeho stažené ROM není). Tak jsem flashnul potřebné dvá *.img soubory najednou; jeho logo a system pro mě nemělo smysl použít.

- Pak už jsem se byl schopen přepnout do custom recovery, najít v telefonu supersu.zip a instalovat jej. Tím už byl telefon rootnutý. Už si nevzpomínám, jestli se mi tam supersu.zip dostal od Marsapy, nebo jsem si ho tam nahrál dříve při jednom z předchozích pokusů; každopádně nic nezkazíte, když si supersu.zip stáhnete a předem si jej do telefonu uložíte do jakékoliv složky.

- Po ověření rootcheckerem, že je to dobře, jsem opět flashnul ČÁST nejnovější originální romky z 6.7.2016, která mi dělala ten problém a to tak, že jsem v SP_Flash_tool zrušil zaškrtnutí recovery, boot a userdata a nahrál to. Pro pomalu chápající - nechal jsem tam recovery a boot od Marsapy (a samozřejmě svoje userdata, abych si je nesmazal), system a všechno ostatní jsem přehrál nejnovější oficiální Zopo ROM.


Telefon běží bez problémů, je rootnutý, číslo sestavení to ukazuje ZP955 20160706-110401, verze základního pásma MOLY.LR11.W1539.MD.MP.V15.P10, 2016/07/06 11:04.
simi2222
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21. bře 2017 20:29:39
Typ mobilu / ROM: Zopo speed 8

Re: Zopo Speed 8

Příspěvek od simi2222 »

Root stačí provést pouze flashem recovery:

http://www.androidiani.com/forum/zopo-m ... a-rom.html

a nainstalováním supersu.zip.

Není potřeba flashovat ROM od Marsapy, která je mimochodem úplně na nic.
dimak
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20. srp 2017 14:56:05
Typ mobilu / ROM: zopo

Re: Zopo Speed 8

Příspěvek od dimak »

zdravim,chtel bych se jen zeptat,jaky symbol se rozsviti na horni liste telefonu,kdyz zapnu data a mel bych mit LTE?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony ZOPO“