Samsung Galaxy S7 - obecná diskuzeFocení pod vodou

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

koller77
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: úte 08. kvě 2012 18:23:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10

Focení pod vodou

Příspěvek od koller77 »

Zeptam se možná na stupidni otazku ale da se fotit nejak pod vodou s S7 , kamoš ma sony ericson z 3 compact a normalne foti a nataci pod vodou ale ja to zkousel a zadni fotak vubec nereaguje. Predni obcas pokud zakreju led diodu a pak sundam prst - tak to udela jedno foto ale jde spis o zadni fotak jak udelat pokud to jde aby fotil. Teba to je nekde v nastaveni treba to nejde vubec netusim ale mohlo by nezlobil bych se za to :-) diky za informace vseho druhu
Uživatelský avatar
Papooch
Androiďák!
Příspěvky: 600
Registrován: sob 02. led 2016 14:41:26
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od Papooch »

Asi nechápu, na co se přesně ptáš, ale mám pocit, že to nějak souvisí s tím, že to nereaguje, když mačkáš prsem čudlík spouště, mám pravdu?
V nastavení foťáku by mělo jít nastavit focení pomocí tlačítka hlasitosti. Jestli ne, tak existuje milion 3rd party aplikací na foťák, který to podporujou.

...ješrě bych tě rád poprosil, abys používal interpunkci, aby se to vůbec dalo číst :P
Na poděkování slouží palec u příspěvku
poustevnak
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 04. říj 2014 18:40:34
Typ mobilu / ROM: Galaxy S7
Mobil 2 / ROM: Galaxy S3

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od poustevnak »

Ano, pod vodou nefunguje dotyk displaye a proto v nastavení fotoaparátu (ozubené kolecko) je položka "Funkce tl. hlasitosti" a tam se zvolí jestli bude fotit, točit video a nebo zoomovat ;)
amirinda
Robot
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 02. úno 2011 19:50:48
Typ mobilu / ROM: Realme 7 Pro
Bydliště: Planá

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od amirinda »

jj, jen ho potápěj telefonek :-)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od ludekbrno »

koller77:

Opravdu hloupý nápad používat telefon k focení pod vodou. Na to si kup outdoor kameru...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od Cleric »

Outdoor kameru nebo speciální pouzdra stavěná přímo na použití smartu pod vodou Obrázek

Na ARS jsem viděl jednu speciální značku co dělá doplňky výhradně pro Samsung a iPhony. ( jen si nevzpomenu na jméno :lol: :lol: )
monthy22
Stálý androiďák
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 15. zář 2011 16:38:44
Typ mobilu / ROM: Galaxy S7 Edge

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od monthy22 »

ludekbrno píše:koller77:

Opravdu hloupý nápad používat telefon k focení pod vodou. Na to si kup outdoor kameru...
Se Z1 jsem fotil a natáčel pod vodou pravidelně. Nevidím důvod stejnou funkci nevyužívat o mojí S7 Edge. Kvůli vodotěsnosti a fotoaparátu jsem přešel z iPhone 6.
amirinda
Robot
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 02. úno 2011 19:50:48
Typ mobilu / ROM: Realme 7 Pro
Bydliště: Planá

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od amirinda »

no pozor nepleť si pojmy s dojmy :-) je rozdíl voděodolnost a vodotěsnost. A výrobci se k tomu taky staví různě, dokonce byl nedávno článek jak sony zamítlo reklamaci u mokrého telefonu, myslím že to byla m4 aua.
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od steglik »

Tohle bych tu neřešil.Ano S7 je voděodolná.Klidně pod vodou fot.Nic by se stát nemělo.Pokud ano tak reklamace.Tot vše ;)
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
monthy22
Stálý androiďák
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 15. zář 2011 16:38:44
Typ mobilu / ROM: Galaxy S7 Edge

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od monthy22 »

Přesně. Když by nevyšla reklamce, tak je 1. oprava za 990,- :)
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od steglik »

U vlajkové lodě si zřejmě Samsung nedovolí neuznat reklamaci.Zaručují voděodolnost,a at jsou podmínky jakékoliv.Pár minut v bazénu by to rozhodně vydržet mělo.A klidně se pak i pochlub,jak takové fotky vypadají.
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
koller77
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: úte 08. kvě 2012 18:23:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od koller77 »

Dekuji všem za poznatky. A ano fotit s ním pod vodou chci proto sem ho taky pořídil. Nesnášim sony ericsson ta značka mě nic neříká ,Samsung má užasný desing u S7 a když sem viděl že má k tomu IP68 což je oproti sony ericsson který měl (má) IP 67 zase trochu víc a tak sem neváhal. Pro mě to je u Samsungu zase kruček dopředu.
Ale já řeším jak rozchodit pod vodou video a jak s tím tel fotit. Nechtěl sem rady co s tím tel mám nebo nemám dělat to je snad moje věc byc řekl já ho platil a já si ponesu následky.
IP 6x odolnost --- prachu úplně
IP x8 Chráněno proti potopení do vody. Zařízení je schopné nepřetržitého potopení do vody za podmínek, které určí výrobce zařízení.
Výrobce mě udává 1,5metru cca 30 min takže nemám dál co řešit.
Díky za info jdu se mrknout do nastavení

Díky poustevnak funguje to přesně jak si napsal mega palec hore
Naposledy upravil(a) steglik dne úte 31. kvě 2016 17:03:27, celkem upraveno 1 x.
Důvod: EDITUJ původní příspěvek,nevkládej dva za sebou.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od ludekbrno »

steglik píše:U vlajkové lodě si zřejmě Samsung nedovolí neuznat reklamaci.
To se velmi pleteš, viz. spousty histotek s S5...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od steglik »

A i kdyby si takovou drzost dovolili.Na rok máme za 990kč rozšířenou záruku i na vlastní blbost :) To se přímo nabízí to zkusit :palec:
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
poustevnak
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 04. říj 2014 18:40:34
Typ mobilu / ROM: Galaxy S7
Mobil 2 / ROM: Galaxy S3

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od poustevnak »

No, upřímně jsem si S7 včera koupil také s úmyslem (ne jen proto) že bych s ním fotil a točil pod vodou. Loňské léto jsem se svou S3 fotil a točil ve vodotěsném pouzdře co je na fotografii výše, ale skrze tu folii bývají fotky neostré. Hlavně proti slunečnímu svitu pronikajícím do vody je fotografie zamlžená. Jako když se koukáte přes igelit :?
A teď jsem sám na rozpacích jestli fotit/točit s holou S7 nebo né. :|
Rozhodně ale nevidím problém mít to v ruce nad vodou s občasným potopením, třeba někde na vlnobití nebo při sjezdu tobogánem :)
Mám osobní zkušenost s pádem S3 do vody, asi na 3 vteřiny. Do druhého dne byli zarosený čočky fotoaparátů a něco přes týden nefungoval (a pak občas) G senzor. Ale teď už S3 šlape jako dřív :)
Takže jemné potápění by měla S7 přežít "s prstem v nose" :D
. . .
Voděodolný neznamená k potápění
Certifikace IP68 tak pro uživatele smartphonu znamená, že nečekaný styk telefonu s vodou nemusí zanechat žádné následky. Zároveň by ale norma neměla být výzvou k nějakým divokým hrátkám nebo potápění se s telefonem. Poškození vodou totiž záruka obecně nepokrývá, navzdory nadstandardním servisním podmínkám, které Samsung pro svoji novou vrcholovou řadu nabízí
. . .
Zdroj: http://mobil.idnes.cz/samsung-vraci-vod ... amsung_ram" onclick="window.open(this.href);return false;
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od ludekbrno »

steglik píše:A i kdyby si takovou drzost dovolili...
Proč drzost? Telefon není určen pro práci pod vodou, na to jsou outdoor kamery nebo pouzdra. Odolnost telefonu je spíš pro nahodilý nechtěný kontakt s vodou, než úmyslné potápění...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od steglik »

Není určen?A proč tedy třeba přímo Sony v reklamách ukazuje,jak se má telefon používat?Natáčejí pod vodou.
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od Mirda86 »

U Sony az do Z5 s focenim pod vodou problem nebyl.Pokud byly krytky utesneny a chyba byla v konstrukci tak si dostal novej telefon.
Ted ty podminky trochu zmenilo ale furt to zni jako spis doporuceni nez zakaz.Viz furt se meni pri utopeni kus za kus pokud to neni chyba uzivatele.

Problem je ze tady se resi Samsung a ne Sony.Zalezi jake podminky ma nastavene Samsung.
Je fakt ze narozdil od S5tky sem S7 nikde nevidel valet se "oficialne" v nadobe s vodou.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od ludekbrno »

steglik:
Protože Samsung s tím problémy dělal. Nevím, asi to vidím jinak, ale smartphone považuju za komplexní zařízení, které sice umí hromadu věcí, ale žádnou pořádně, protože to v podstatě není konstrukčně možné. Smartphone potřebuje k používání spoustu různých otvorů a jen těžko se 100% utěsní, záleží to na tom, jak uživatel pečlivě zavře krytky atd. Proto považuju za hloupost kupovat si na focení pod vodou telefon... K tomuto účelu se dají koupit mnohem vhodnější i levnější přístroje.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od steglik »

Už bych to spíš přestal řešit úplně.
Dotaz sme zodpověděli a bádat nad ničím nemá cenu.
Jinak by to byla klamavá reklama a to je taky humus :lol:
Stejný jako kdyby řekli,že to má z obou stran tvrzené sklo,ale moc to někde neválejte,může se poškrábat.
Tak mi zní,má to certifikaci IP68,ponořit to můžete a až na 30 minut,ale raději to nedělejte,může se potopit.
Tak tedy asi budeme muset počkat na normu IP69.Která již odolá i tekutině pod tlakem.
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od Libb »

To je trochu jinak. On vydrží 30 minut pod vodou, ale to neznamená, že můžeš mačkat čudlíky. Displej nereaguje a čudlíkama se tam už voda dostat může. Stejně jako nesmíš měnit pod vodou SD kartu ;)
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Jakb.Matou
Stálý androiďák
Příspěvky: 142
Registrován: sob 04. srp 2012 14:21:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 8
Rom: Android 8.0 oficial

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od Jakb.Matou »

Dnes jsem to zkusil, fotil jsem v dět bazénu syna a naštěstí v poho. Spoušt přes talč. hlasitosti. Fotky paráda i ostření a ovládání. Jinak telefon byl ponořen do max. 0,5 m a to na cca 5 min.
Samsun Galaxy Note 8, ETL, An 8.0
SGW3 Frontier
Uživatelský avatar
ocadlyo
Androiďák!
Příspěvky: 373
Registrován: ned 17. dub 2011 20:53:40
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A5 2017
Bydliště: CZ

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od ocadlyo »

Tak super, ale já bych pod vodou asi tlačítka raději nemačkal :|
Magic Earth Navigation
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od ludekbrno »

Asi tak :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od Mirda86 »

Tak jedine pres casovac.Tak se to delalo u prvni XZ nez prisla aktualizace focenim tlacitka hlasitosti.
poustevnak
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 04. říj 2014 18:40:34
Typ mobilu / ROM: Galaxy S7
Mobil 2 / ROM: Galaxy S3

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od poustevnak »

Jen tak pro zajímavost (k tématu) ;)

Unboxing pod hladinou: Samsung Galaxy S7
https://www.youtube.com/watch?v=iVUMI48e2m0" onclick="window.open(this.href);return false;
poustevnak
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 04. říj 2014 18:40:34
Typ mobilu / ROM: Galaxy S7
Mobil 2 / ROM: Galaxy S3

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od poustevnak »

ocadlyo píše:Tak super, ale já bych pod vodou asi tlačítka raději nemačkal :|
Tlačítka jsou ten nejmenší problém vodotěsnosti ;)
Musíš se zbavit představy, že to tlačítko je hned spojené s elektronikou. Mezi tlačítkem které mačkáš a spínačem na desce v mobilu je nepropustná membrána. Takže i když se voda dostane okolo tlačítka, zůstane nad membránou.
Ani kontakty 3.5 jacku nebudou takový problém. Opět vykukují z nějakého vodotěsného materiálu. Akvaristé si to snadno představí, když ponořují do svých akvárek plných vody čerpadla a filtrace a zapojují je do sítě 230V ;) Taktéž to je u micro USB konektoru. Co může být problém, je zkratování kontaktů a proto má mobil čidlo vlhkosti, které kontakty odpojí dokud se nevysuší :)
To jsou všechno věci, které nepotřebují přímou propustnost. Něco jiného je hlasitý reproduktor. Jistě si umíte představit jak by zněl telefon zabalený do igelitu.
Proto má reproduktor speciální membránu která propouští zvukové vlny, ale ne zpětně vodu.
Další citlivé místo je šuplíček (jeden šuplíček!) na SIM a micro SD kartu. ten má v sobě jakési těsnění a nevidím důvod, proč by měl být nějak špatně zavřený (jak tu někteří píší) aby do něj nateklo. Kdo by si nechal v běžném používání povystrčený, nedovřený šuplíček ? :)
mijakhany
Androiďák!
Příspěvky: 411
Registrován: stř 17. srp 2011 20:03:11
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9 dual 9.0 P
Tablet: Asus EEE Pad Transformer TF701T
Bydliště: Hradec Králové

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od mijakhany »

Video jsem viděl při představování :)
Jediný co si uživatel musí pohlídat dovřený šuplík sim a zde je opravdu malá šance, protože pootevřít bez"špendlíku" je téměř nemožné.
Dříve jsem z Xperii V, SG S5 neustále domačkával odjímatelný záda a bál se nedovřené skulinky. Věřím, že je konstrukce dobře zabezpečená proti vniknutí vodě. Pokud by přeci vnikla je od toho záruka na garantovanou IP certifikaci. Pokud by vnikla voda z bazénu či kohoutovka, tak bych se nebál. Odmítnutí utopení v moří bych třeba pochopil. Jinak S7 agent o jistí ;)
C35i,MT50,K700i,N6220clasic,N96,OMNIA II, SonyEricsson X10i, HH2, XperiaV, SG S5
Tomina
Androiďák!
Příspěvky: 275
Registrován: sob 18. úno 2012 23:44:27
Typ mobilu / ROM: Pokaždé jiný
Bydliště: Vysočina

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od Tomina »

Na Alze v showroomu jsem viděl S7 ve strojku s vodou a tlačítkem se telefon utopil, takze jednou je to v reklamě, tak bych to neřešil. Sam jsem mobil včera večer umyl pod tekoucí vodou a pohoda. Potápět se s ním teda nehodlám, ale nebál bych se toho.. :)
koller77
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: úte 08. kvě 2012 18:23:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10

Re: Focení pod vodou

Příspěvek od koller77 »

hele ja uz s nim fotil pod vodou cca 6x natačel videa na toboganu ale i tak me prijde ze foceni pod vodou reaguje dooost opozdene mno skoda je jasy ze to neni delany na tohle ale jinak vse na pohodu IP68 udava to vyrobce takze me to absolutne zajima :-) s tim sem ten třel koupil ze ho na to vyuziju
https://cs.wikipedia.org/wiki/Stupe%C5%88_kryt%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S7 - obecná diskuze“