XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - ROM/ROOT/FW[ROM] - MiUi Cz/Sk

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

[ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od Mareman »

Pánové z české komunity miui už mají v testovací verzi hotovou MiUi CZ ROM ve formě recovery zip instalátoru. Instalace je tedy stejná jako v případě třeba CyanogenMod. Pro tuto ROM však doporučuji vyměnit Alka Recovery za ZCX Recovery která má podporu pro OTA MIUI (Ty bohužel zatím ale česká ROM stejně neumí). Není potřeba pak samozřejmě flashovat modem, bude se jednat o upravené GlobalROM pro SE. Jakmile bude zveřejněna ostrá verze, dám sem odkaz
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
corve
Androiďák!
Příspěvky: 546
Registrován: úte 21. zář 2010 21:32:16
Typ mobilu / ROM: RN3SE-Gismo-lineageOS13
Tablet: Nexus 7
Rom: SlimRom 4.4.1

Re: MiUi CZ ROM

Příspěvek od corve »

Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: MiUi CZ ROM

Příspěvek od Mareman »

Paráda, je to tam :palec:
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: MiUi CZ ROM

Příspěvek od rbarat »

:clap: výborne...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
rejny.m
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17. zář 2012 8:01:03
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 3 SE - MIUI
Mobil 2 / ROM: Jiayu G4 Advance - MIUI

Re: MiUi CZ ROM

Příspěvek od rejny.m »

Mareman píše: Pro tuto ROM však doporučuji vyměnit Alka Recovery za ZCX Recovery která má podporu pro OTA MIUI (Ty bohužel zatím ale česká ROM stejně neumí).
Ahoj, můžeš prosím popsat, jak tuto výměnu provést? Nerad bych něco dokopal při neodborných pokusech. V tuhle chvíli mám podle tvého návodu nahozené Alka Recovery. Díky
Uživatelský avatar
wangdak
Androiďák!
Příspěvky: 644
Registrován: pon 08. čer 2015 10:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 5/Note 3 Pro

Re: MiUi CZ/SK ROM od MIUIOS.CZ

Příspěvek od wangdak »

Už někdo používáte s novu českou ROM? Jak to šlape?

­    
Uživatelský avatar
Pajos
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 19. zář 2013 11:00:06
Typ mobilu / ROM: Motorola Edge 30 neo
Rom: stock

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od Pajos »

Kluci chcu se zeptat na aktualizace od Xiaomi... mám Motorolu moto G2 a když jsem ji kupoval, byl to telefon který startoval 4.4 kitkat a dostal dokonce i marshmelow. A ted si vybírám nový telefon a chcu se zeptat, jak to je s aktualizacema od Xiaomi (ne flešování, ale ze systemu přímo), jak dlouháje tahle podpora?

Přemýšlím, že si za za necelé 4tisíce koupím Mi 4c, ale je to už přes rok starý telefon, tak mě trápí jestli neskončím i poletech na marshmelow :?
čeština pro telefony které ji nemají pomocí morelocale 2 tu: http://androidforum.cz/post822509.html#p822509
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od Mareman »

Nevím o žádné roadmap kde by Xiaomi uvedlo, že se na SE plánuje i Nougat, Předpokládám, že ano....pokud ne, bude to hromadný útěk z MIUI na CM, protože ten bude na SE s nugátek stoprocentně i oficiálně ...

Momentálně se spíš přešlo z MIUI 7 na 8, ale pořád je to platforma MM.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
Pajos
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 19. zář 2013 11:00:06
Typ mobilu / ROM: Motorola Edge 30 neo
Rom: stock

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od Pajos »

Právě jsem chtěl dodat edit, jsem v šoku protože rok starý telefon u (xiaomi Mi4c) na ofiko stránkách v angličtině je nejnovější verze 8.0.5.0
a ještě 8.0.1.0 je na základě lollipopu aj při flešování???? Ne, už nechcu tento telefon,čekal jsem nougat
Obrázek
čeština pro telefony které ji nemají pomocí morelocale 2 tu: http://androidforum.cz/post822509.html#p822509
Uživatelský avatar
Pajos
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 19. zář 2013 11:00:06
Typ mobilu / ROM: Motorola Edge 30 neo
Rom: stock

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od Pajos »

edit:
na českých stránkách je nejnovější verze 8.26 aněkteré telefony mají i marsmalow, ok to je trochu pokrok , na anglických stránkách jsem to nenašel, mohlo tam byt neco novějšího, ale zázrak totaky asi nebude.

Kód: Vybrat vše

http://miuios.cz/viewtopic.php?f=351&t=16078
čeština pro telefony které ji nemají pomocí morelocale 2 tu: http://androidforum.cz/post822509.html#p822509
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od LivArt »

Čteš to špatně - je to MIUI 8.2 verze 6.11.3 (kde 6.11.3 je datum vydání rok.měsíc.den). Navíc tohle je beta verze, vychází každý pátek.
Stable verze tu.
Uživatelský avatar
Pajos
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 19. zář 2013 11:00:06
Typ mobilu / ROM: Motorola Edge 30 neo
Rom: stock

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od Pajos »

Tak jsem se registroval, a u telefonu Mi4c 6.11.3_v8-5.1 je psané android 5.1, myslim že to chápu dobře
čeština pro telefony které ji nemají pomocí morelocale 2 tu: http://androidforum.cz/post822509.html#p822509
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od unavix »

Má tu někdo v telefonu se zamčeným BL českou miui a používá paměťovou kartu? Funguje vám paměťovka?
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od Mareman »

Vzhledem tomu, že se na miui foru objevila zmínka o ještě novější verzi modemu než se mi povedlo dnes získat, rozpitval jsem CZ/SK MIUI ROM a zjistil, že jak DEV tak STABLE provádí při instalaci flash modemu. Znamená to tedy, že ti kteří budou přecházet z MiUi CZ na CM nebo naopak, nemusí modem flashovat, dokonce by to bylo kontraproduktivní, protože v MIUI je ještě novější verze - v7 vs v3 která je z Nexus ROM vs v6 o které píšu zde kate-modem-t77015.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
radek178
Stálý androiďák
Příspěvky: 207
Registrován: pát 18. led 2013 19:31:57
Typ mobilu / ROM: huawei g300

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od radek178 »

Takze se potvrdilo, co jsem rikal uz pred nekolika dny, ze modem se flashovat nemusi. Tak jeste pockam na CM 14 a vyzkousim ho, treba u me pojede.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od Mareman »

Toto je ale fakt související s CZ/SK MIUI která se flashuje přes recovery. U Global toto nevím ...

Zkrátka pokud někdo nacpe do SE custom recovery a z ní nainstaluje MIUI CZ/SK, pak už se nemusí trápit s flashováním modemu při použití jiné ROM. S jistotou toto platí pro oficiální CM13, pokud bude jiná ROM kde se /firmware z nějakého důvodu flashuje, pak to samozřejmě bude jinak.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od unavix »

Mohl by mi někdo vytáhnout z miui 8 stock apk internetový prohlížeč a někam mi ho upnout? Z nepozornosti sem si ho odinstaloval. Našel sem sice apku na fóru en.miui.com ale ta není česky a navíc je z miui 7,5.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od Mareman »

Chceš říct, že na té své lopatě upřednostňuješ stock prohlížeč před Chrome? :neane:
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od unavix »

To ne. Ale stock prohlížeč je náhrada za operu kterou tak strašně zprasili že se jí musím zbavit. Operu a teď nově stock prohlížeč používám protože umí zalamovat text. Kdyby to uměl chrome..... , ale neumí. Proto používám dva prohlížeče.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
krmis
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: stř 24. říj 2012 7:07:23
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE
Rom: Nitrogen-OS

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od krmis »

Včera jsem chtel nahodit poslední stable MIUI CZ/SK ale asi dělám nekde neco blbe. Přecházel jsme z CM13, nemam odemknuty BL, použil jsem Maremanuv návod na nahozeni recovery, to používám ofiko pro Kenzo. Udělal jsem wipe, case/dalvik, data, system. Flashl jsem zip ze stránek miuios.cz po cca 10 minutách ROM nabootuje, ale v průvodci se zaseknu na Mi účtu, kde my to zahlasi, že není možné ověřit zabezpečení, zkoušel jsem vyndat SIM kartu, abych prosel to nastavení, ale dycky se zaseknu u toho Mi účtu. Snažil jsem se dohledat co s tím, jen jsem se dočetl, že to může souviset se špatně odemknutym BL, a ze je třeba odemknout BL. Jsem z tohohle trochu zmaten jak Goro před Tokyem. BL odemykat nechci. Mám za to ze jsme někde četl že není problém fleshnout ROM české komunity aniž by byl BL odemknuty.

­    
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od ax1qwer »

flashnul jsi doopravdy rom pro SE, nebo pro kenzo ?
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
Uživatelský avatar
krmis
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: stř 24. říj 2012 7:07:23
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE
Rom: Nitrogen-OS

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od krmis »

Stahoval jsem tuhle https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767122568" onclick="window.open(this.href);return false;

Na SD kartě ji mam nazvanou takto xiaomi.eu_multi_HMNote3SE_V8.1.1.0.MHRMIDI_v8-6.0

Správná verze by to mělq být

­    
be3x
Androiďák!
Příspěvky: 665
Registrován: pon 14. říj 2013 19:25:52
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE _ ROM Miui 10 CZ/SK
Mobil 2 / ROM: Mlais MX Base, Lenovo P770, SE Xperia mini ST15
Tablet: Op3n dott W032i-C3 1
Tablet 2 / ROM: ASUS MeMO Pad 7 ME176CX- 7
Bydliště: Kladno

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od be3x »

Měl jsem stejný problém, taky mi to nešlo a nějak mě nebavilo nad tím bádat, tak jsem se na to vykašlal, mě to zase nevidělo SIM a bez té jsem se taky v nastavování MIUI dál nedostal.
Uživatelský avatar
czEdison
Androiďák!
Příspěvky: 414
Registrován: čtv 13. kvě 2010 13:46:17
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od czEdison »

krmis píše:Včera jsem chtel nahodit poslední stable MIUI CZ/SK ale asi dělám nekde neco blbe. Přecházel jsme z CM13, nemam odemknuty BL, použil jsem Maremanuv návod na nahozeni recovery, to používám ofiko pro Kenzo. Udělal jsem wipe, case/dalvik, data, system. Flashl jsem zip ze stránek miuios.cz po cca 10 minutách ROM nabootuje, ale v průvodci se zaseknu na Mi účtu, kde my to zahlasi, že není možné ověřit zabezpečení, zkoušel jsem vyndat SIM kartu, abych prosel to nastavení, ale dycky se zaseknu u toho Mi účtu. Snažil jsem se dohledat co s tím, jen jsem se dočetl, že to může souviset se špatně odemknutym BL, a ze je třeba odemknout BL. Jsem z tohohle trochu zmaten jak Goro před Tokyem. BL odemykat nechci. Mám za to ze jsme někde četl že není problém fleshnout ROM české komunity aniž by byl BL odemknuty.

­    
Musíš na micloudu zrušit vyhledávání zařízení.
Uživatelský avatar
krmis
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: stř 24. říj 2012 7:07:23
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE
Rom: Nitrogen-OS

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od krmis »

Přes web to snad vypnu, a vecer zkusim znovu fleshnout. Díky za tip

­    
Uživatelský avatar
krmis
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: stř 24. říj 2012 7:07:23
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE
Rom: Nitrogen-OS

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od krmis »

Tak stále stejný problém, pes bude zakopaný asi někde jinde. Nechápu proč to je tak idiotsky řešené.

­    
Rybarik
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. lis 2016 20:01:30
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy s 3 mini

Soubor dctp a did ( vnitřní paměť telefonu )

Příspěvek od Rybarik »

Zdravím,

Dnes jsem si nainstaloval vaší ROM zatím spokojenost :)

Po nainstalovaní ROM od miui.cz se mi na vnitřním úložišti telefonu vytvořili dva soubory...

Zkoušel jsem tento problém řešit, přímo s podporou miui.cz Ale bohužel jsme nepřišli na to proč se tyto dva soubory vytvořili, proto jsem se zkusil obrátit sem :)

1 soubor se jmenuje dctp

2 soubor se jmenuje did

Foto zde https://s23.postimg.org/pjpn1qpdn/Bez_n_zvu.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Nevíte někdo k čemu tyto soubory slouží ? Popřípadě jestli tyto soubory mohu smazat

Děkuji.
Uživatelský avatar
czEdison
Androiďák!
Příspěvky: 414
Registrován: čtv 13. kvě 2010 13:46:17
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od czEdison »

Nebude, měl jsem stejný problém a vypnutí vyhledávání bylo jediné řešení.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Soubor dctp a did ( vnitřní paměť telefonu )

Příspěvek od Jumbo78 »

Soubory se vytvořilY...

Nejspíš to jsou nějaké pomocné soubory (nemají příponu).
Ničemu tam nevadí, takže bych to neřešil
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: [ROM] - MiUi Cz/Sk

Příspěvek od LivArt »

Soubory související s Android Pay - neřeš.
Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - ROM/ROOT/FW“