XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuzeProximity senzor

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
midway
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 20. pro 2012 21:14:14
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE
Rom: MIUI Global 8.0 Stab

Proximity senzor

Příspěvek od midway »

Zdar. Zdá se, že problém s proximity senzorem není vůbec ojedinělá záležitost, proto si dovolím založit vlákno. U mě se problém vyskytl po 3 týdnech používání již 3x, při náhodném hovoru senzor zhasne a pak při oddálení už se nerozsvítí, někdy se stane, že se rozsvítí cca až po minutě atd.. Pokud si nastavíte ukončení hovoru na postranní tlačítko, lze hovor ukončit a po delší době se mobil opět probudí, ale senzor už pak při dalších hovorech nefunguje, respektive pouze zhasíná, ale nerozsvící se. Jediným řešením je restart mobilu. Jsem uživatel, který požaduje spolehlivý přístroj bez zásahů do systému, bez instalací alternativních ROM, proto je toto pro mě vážný problém. Mimochodem problém hlásí i uživatelé CM.

Mám MIUI Global 8.0.5.0 Stabilní, aktualizaci Xiaomi zatím nenabízí, pokud aktualizace problém nevyřeší, mobil jde. Martin
pajinekk
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 05. lis 2016 13:14:32
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE

Re: Proximity senzor

Příspěvek od pajinekk »

Musím zaťukat na dřevo, u mne pracuje proximity sensor na 100% někdy od začátku listopadu. Ani jednou nezaváhal, zatím ho nebylo třeba ani kalibrovat. Rom mám MIUI 8.2, týdenní CZ/SK 6.11.17.
Uživatelský avatar
czEdison
Androiďák!
Příspěvky: 414
Registrován: čtv 13. kvě 2010 13:46:17
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE

Re: Proximity senzor

Příspěvek od czEdison »

midway píše:Zdar. Zdá se, že problém s proximity senzorem není vůbec ojedinělá záležitost, proto si dovolím založit vlákno. U mě se problém vyskytl po 3 týdnech používání již 3x, při náhodném hovoru senzor zhasne a pak při oddálení už se nerozsvítí, někdy se stane, že se rozsvítí cca až po minutě atd.. Pokud si nastavíte ukončení hovoru na postranní tlačítko, lze hovor ukončit a po delší době se mobil opět probudí, ale senzor už pak při dalších hovorech nefunguje, respektive pouze zhasíná, ale nerozsvící se. Jediným řešením je restart mobilu. Jsem uživatel, který požaduje spolehlivý přístroj bez zásahů do systému, bez instalací alternativních ROM, proto je toto pro mě vážný problém. Mimochodem problém hlásí i uživatelé CM.

Mám MIUI Global 8.0.5.0 Stabilní, aktualizaci Xiaomi zatím nenabízí, pokud aktualizace problém nevyřeší, mobil jde. Martin
Zkus globální týdenní verzi, kterou nainstaluješ přes aplikaci aktualizace stáhneš z en.miui.com/Download/Redmi note 3/volba Redmi note 3 Speciál Edition/ Developer ROM a přes aplikaci aktualizace, ty tři tečky vpravo nahoře, instalace zip souboru. ...
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Proximity senzor

Příspěvek od ax1qwer »

Od MIUI nikdy plnou funkcnost necekej.
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
pajinekk
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 05. lis 2016 13:14:32
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE

Re: Proximity senzor

Příspěvek od pajinekk »

midway píše:Zdar. Zdá se, že problém s proximity senzorem není vůbec ojedinělá záležitost, proto si dovolím založit vlákno. U mě se problém vyskytl po 3 týdnech používání již 3x, při náhodném hovoru senzor zhasne a pak při oddálení už se nerozsvítí, někdy se stane, že se rozsvítí cca až po minutě atd.. Pokud si nastavíte ukončení hovoru na postranní tlačítko, lze hovor ukončit a po delší době se mobil opět probudí, ale senzor už pak při dalších hovorech nefunguje, respektive pouze zhasíná, ale nerozsvící se. Jediným řešením je restart mobilu. Jsem uživatel, který požaduje spolehlivý přístroj bez zásahů do systému, bez instalací alternativních ROM, proto je toto pro mě vážný problém. Mimochodem problém hlásí i uživatelé CM.

Mám MIUI Global 8.0.5.0 Stabilní, aktualizaci Xiaomi zatím nenabízí, pokud aktualizace problém nevyřeší, mobil jde. Martin
Kalibrace proximity senzoru ti nejde provést?
Uživatelský avatar
lostsoul81
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: stř 23. črc 2014 18:48:50
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi NOTE

Re: Proximity senzor

Příspěvek od lostsoul81 »

Mám MIUI 7.1.19 Global Beta, na které jsem skončil po bricku telefonu. Žádné problémy s proximity jsem nezaznamenal. Předtím jsem používal RR Rom, kde proximity blbnul pořád. Zkus nahodit Global Beta (DEV) a uvidíš, popřípadě zkus udělat první FR.

­    
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Proximity senzor

Příspěvek od ax1qwer »

Vsechny me problemy s proximity vyresila app: Proximity sensor repair/reset

­    
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
midway
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 20. pro 2012 21:14:14
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE
Rom: MIUI Global 8.0 Stab

Re: Proximity senzor

Příspěvek od midway »

Zdar, díky všem za komenty a doporučení. Zatím stačila domluva :) od uvedení příspěvku senzor jede naprosto hladce! Každopádně telefon si kupuji jako "uživatel" a né jako "androidí geek", který zasahuje do SW a telefon ladí :) to mě už opustilo. Očekávám již od prodejce perfektní funkčnost. RN3 SE to zatím splňuje. Mimochodem ode dneška mi nabízí aktualizaci na MIUI V8.1.3.0. Přemýšlím, že to ani nebudu instalovat, když telefon jede jak víno, aby se něco nepodělalo.
Uživatelský avatar
wangdak
Androiďák!
Příspěvky: 644
Registrován: pon 08. čer 2015 10:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 5/Note 3 Pro

Re: Proximity senzor

Příspěvek od wangdak »

Tuším, že to tady jednou psal Mareman. Tenhle telefon skutečně zazáří až když do něj nasypeš custom rom. ;-)
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Proximity senzor

Příspěvek od Mareman »

Přesně tak :palec:
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuze“