WIDGET - název změnit

Moderátoři: don_alex, radegast

WIDGET - název změnit

Příspěvekod suethomas » ned 03. črc 2016 20:17:11

Chtěla bych změnit název aspoň 1 widgetu (lépe několika), abych k němu měla co nejrychlejší přístup hned po zapnutí nebo po návratu na domovskou obrazovku. Prohledala jsem všechny možné weby (i v EN a DE), ale nenašla řešení. (Vím, že widgety se řadí podle abecedy, ale netuším, zda řešení vůbec existuje - můj 1. chytrý mobil mně donesl Ježíšek.)
  • 0

suethomas
Nové Androidě

Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Prestigio WIZE D3 Dual SIM [RAM 492 MB]

Reklama

Re: WIDGET - název změnit

Příspěvekod Papooch » ned 03. črc 2016 22:24:34

Widgety jsou hlavně od toho, aby se daly přímo na plochu; neříkej mi, že pokaždé listuješ seznamem widgetů, abys našla ten, co chceš. Funguje to stejně, jako přidávání ikon aplikací na plochu, podrž na něm prst a přesuň ho tam, kam chceš.
  • 0

Papooch
Stálý androiďák

Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: Stock 5.1

Příspěvekod suethomas » ned 03. črc 2016 23:53:21

Papooch píše:Widgety jsou hlavně od toho, aby se daly přímo na plochu; neříkej mi, že pokaždé listuješ seznamem widgetů, abys našla ten, co chceš. Funguje to stejně, jako přidávání ikon aplikací na plochu, podrž na něm prst a přesuň ho tam, kam chceš.

Omlouvám se, asi jsem to nenapsala dost jasně. Na mém mobilu mám všechny widgety samozřejmě na ploše, ALE seřazené abecedně (vzestupně=A až Z) a nelze je žádným způsobem, tedy ani tím, který uvádíte Vy, uspořádat v pořadí, který bych si mohla svobodně zvolit.
Při postupu, který radíte [přesunout tažením prstem] se buď objeví nabídka "skrýt widget" nebo [při jiném způsobu tažení] 3 možnosti volby : "uspořádat podle abecedy [to jsem zvolila jako nejmenší zlo] / uspořádat podle četnosti použití / uspořádat podle posledního použití".
Možná Váš postup funguje v jiných verzích Androidu (já mám v. 4.4.2). Dík za snahu.
  • 0

suethomas
Nové Androidě

Příspěvekod ac1893 » pon 04. črc 2016 1:43:48

Asi ti nerozumím a nebudu sám - widget si můžeš dát kamkoliv na plochu a většinou jde i měnit velikost - zkus sem hodit snímek plochy jestli se vůbec bavíme o widgetech
  • 0

ac1893
Androiďák!

Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: One Plus 3
Mobil 2 / ROM: LG G flex 2

Příspěvekod ludekbrno » pon 04. črc 2016 4:04:50

suethomas:
Mám pocit hraničící s jistotou, že pleteš pojmy. Ty zjevně mluvíš o ikonkách aplikací, nikoliv o widgetech.
  • 0

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
ludekbrno
Terminátor

Reputace: 171
Typ mobilu / ROM: LG L9 II stock Android 4.1.2 + root

Příspěvekod Papooch » pon 04. črc 2016 11:45:58

Vidím to na nějakej pošahanej launcher* od výrobce, kterýmu uživatelská přívětivost moc neříká. Napiš nám, co máš za model telefonu, verze androidu nikomu nepomůže, jelikož výrobci si hrozně rádi systém modifikují k obrazu svému, což je pro uživatele neuvěřitelně nepříjemné praktikum.

Doporučil bych stáhnout z Obchodu Play nějakej použitelnej launcher (třeba Nova Launcher https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher). Ten je uživatelský krásně přívětivej a můžeš si tam vše uspořádat, jak chceš.

Vzhledem k tomu, že je to tvůj první android, tak se klidně zeptej, jestli to potřebuješ vysvětlit trochu podrobněji :)

*launcher je "domovská obrazovka" androidu, česky "Spouštěč aplikací" - prostě plocha a seznam všech aplikací atd.
P.S. Na fóru si všichni tykáme.
  • 1

Papooch
Stálý androiďák

Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: Stock 5.1

Příspěvekod suethomas » pon 04. črc 2016 17:00:51

Ad "Papooch" : Nova Launcher pomohl, i když jsem si stáhla jen free verzi (zatím nemám internet. bankovnictví v Kč). Velmi Ti děkuji za účinnou pomoc.
Mám levné Prestigio WIZE D3 ... DualSIM - ale to jsem už uvedla. Má malou RAM [452 MB], ale mně na těch pár aplikací, které nutně potřebuji, stačí. Katastrofální je jeho malá výdrž baterie - i když povypínám vše co lze, v režimu Letadlo vydrží při psaní textů max 4÷5 hod, při přehrávání videí <3 hod - musím si koupit Powerbanku. Trochu mně chybí GPS (velmi by se mně hodila pro orientaci v terénu a pro aplikace Kompas a Záchranka).
Android guruům pro zasmání (ale začátečníkům by se snad mohlo hodit) : Nevedlo se mně nastavení přenosů z PC přes Bluetooth, tak používám přenos přes úložiště MEGA (50 GB free) - lze pracovat obousměrně mezi Win a debianními klony, nedávno vydali i MEGA appku pro Android - zatím jen jednosměrnou PC=>Android, ale nemá chybu, i rychlost je přijatelná, SD karta 32 GB se už plní ...
  • 0

suethomas
Nové Androidě

Zpět na Widgety - udělátka na plochu