Servisy OstatníAlcatel Pop2 4,5 (5042X) a problémy s LTE O2

Pravidla fóra
Pro tuto sekci platí jedno extra důležité pravidlo: Neobjektivní a nepodložené informace jsou vždy oceněna varováním ;)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
VictorCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 10. pro 2013 23:28:03
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung SII
Tablet: NEXT7D12R - NextBook7 SEHD (2xA9 Amlogic;Mali;BT)

Alcatel Pop2 4,5 (5042X) a problémy s LTE O2

Příspěvek od VictorCZ » pát 03. dub 2015 17:21:50

Právě reklamuji Alcatel Pop2 4,5 (5042X) - Jsem li připojen v režimu LTE/WCDMA/GSM-automaticky ,je pravidlem, že se SIM od O2 dojde při vyšším užívání dat (typicky příchozí Deezer-streaming audia , rádia či i Facebook uploadu bohužel i při prohlížení webu ) k objevení žádosti o opakovanou inicializaci a zadání pin kódu SIM karty . Telefon ztratí signál , a čeká na potvrzení kódu .... Ovšem v případě tohoto Alcatelu poté dojde k odstavení jakýchkoli zvuků , takže telefon nezvoní , nehraje a při hovoru protistrana popisuje problémy se slyšitelností - Až do té doby dokud není telefon ručně restartován . To už je pěkná masařka .

Vzhledem k tomu že kromě tohoto závažného neduhu jsem jinak s konfigurací výkonem i provedením 5042X spokojen , nedalo mi to , koupil jsem ještě jeden , ale situace se naprosto přesně opakuje . Vzhledem k tomu že vlastním DUOsim (s jejímž fungováním jsem srozuměn a současně v síti rozhodně nejsou registrována dvě zařízení) , měnil jsem i SIM s podezřením na možné problémy jí způsobené - samozřejmě opět beze změny ....

Resety do továrního nastavení jsem už vzdal , tohle k ničemu nevedlo a nefunkční zvuky po objevení opakované inicializace SIM mne dováděli k šílenství , takže jsem v rámci telefonu v záruce (nerootnutého) začal experimentovat se síťovým nastavením a ačkoli jsem původně mířil na limitaci rychlosti downloadu , narazuil jsem na aplikaci 4D Switcher , která v podstatě umožňuje nastavit i kombinace sítí , které běžně v menu telefonu nejsou . Zjistil jsem , že v čistém režimu LTE telefon funguje spolehlivě - ale nikdo se mi nedovolá ; takže režim LTE/WCDMA ... a minimálně tam kde zůstává 3G pokrytí fungují příchozí hovory a rychlost LTE zůstává ..... po návratu ke kombinaci LTE/WCDMA/GSM automaticky (kterou telefon obsahuje jako jedinou volitelnou přímo v nastavení) opět dochází k výzvě k vložení PIN kódu SIM a problémům se zvuky .....

Takže čekám jak bude vyřízena moje reklamace předchozího kousku , a teď už vím , že případná výměna za nový kus opravdu k řešení nepovede - v každém případě je to telefon prodávaný O2 a je provozován v síti O2 . Předpokládám homologaci splňuje a je tedy na Alcatelu a jeho servisní organizaci (BRITEX-CZ, s.r.o.) aby provedly nápravu věcí do oboustranně přijatelného závěru .
Uživatelský avatar

Jumbo78
Moderátor
Příspěvky: 10849
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Reputace: 264
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi NOTE 3 SE/MIUI Global/Stable 8.1.3.0
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Alcatel Pop2 4,5 (5042X) a problémy s LTE O2

Příspěvek od Jumbo78 » pát 03. dub 2015 17:43:25

Nestačí to napsat jednou?
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)


Autor tohoto vlákna
VictorCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 10. pro 2013 23:28:03
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung SII
Tablet: NEXT7D12R - NextBook7 SEHD (2xA9 Amlogic;Mali;BT)

Re: Alcatel Pop2 4,5 (5042X) a problémy s LTE O2

Příspěvek od VictorCZ » pát 03. dub 2015 17:53:26

Pro mne ano , ale zapoměl jsem jaká tu panují pravidla ... a vzhledem k tomu jak hluboko v původním vlákně a jiné kategorii jsem odpovídal a jak se takové reakce přehlíží jsem čekal že v kořenu to bude víc na očích , aby na to někdo z povolaných mohl zareagovat .


rufuss
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pon 21. led 2013 14:12:43
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SE Xperia Mini ST15i
Tablet: Navon Platinum 7

Re: Alcatel Pop2 4,5 (5042X) a problémy s LTE O2

Příspěvek od rufuss » pon 27. dub 2015 6:03:05

A jak dopadla reklamace? Britex mi napsal, že se závada neprojevila.


Autor tohoto vlákna
VictorCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 10. pro 2013 23:28:03
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung SII
Tablet: NEXT7D12R - NextBook7 SEHD (2xA9 Amlogic;Mali;BT)

Re: Alcatel Pop2 4,5 (5042X) a problémy s LTE O2

Příspěvek od VictorCZ » stř 13. kvě 2015 0:35:28

RE : Rufuss .... Také obdobné zkušenosti s tímto modelem ?

Teď mám za sebou druhou reklamaci .

Výsledkem první bylo , že mi měnili "základní desku" . Jak se dalo očekávat k ničemu to nebylo .
Půlhodinka na LTE a telefon opět vykázal chronickou hlášku : Vložte PIN SIM karty a opět místo zvuků ve sluchátkách slyšet jen chrčení až do restartu telefonu .

S druhou reklamací jsem se dočkal klasické Britexové odpovědi - Závada nenalezena , Ujištění o proběhnuvší kompletní diagnostice výrobce a nově informování o tom jak aplikace třetích stran dokážou ovlivnit chování telefonu , za což prodejce nenese zodpovědnost .

Takže po převzetí ponechán default , aktivní přihlášení k účtu Google , aktivní LTE ...... a v sobotu ráno mne telefon uvítal místo nastaveného budíku mlčením a opět hláškou Vložte PIN SIM .

Takže Britex na základě minulé reklamace není schopen s testovacími protokoly a nástroji výrobce odhalit tak zásadní nedostatek , jako je opakovaná žádost o vložení PIN kódu SIM karty a není schopen se vyjádřit k reklamované nefunkčnosti zvukového systému telefonu , který po tomto incidentu vždy nastává .....

Mám v plánu podat už třetí reklamaci s vlastním popisem závady (vzhledem k tomu , že k vyjádření ve formuláři O2 údajně již nemají volné místo ) a po Britexu budu žádat potvrzení ve kterém potvrdí že reklamovaný stav tohoto telefonu shledávají plně standartním a především reklamované dva kusy tohoto telefonu označují za plně funkční .

S tímhle potvrzením už půjdu přímo za soudním znalcem a nechám si vyhotovit posudek , jehož cenu pak budu žádat o proplacení na O2 společně s cenou obou přístrojů a dalšími náklady . Mám dva kusy tohoto telefonu a oba se chovají stejně , což mne činí v této záležitosti klidným . Aby se vůbec do distribuce dostal takový nedodělek a aby se při reklamaci postupovalo takovým způsobem je prostě už za hranou ,ale vzhledem k lokálním zvyklostem mne to rozhodně nepřekvapuje .

Odpovědět

Zpět na „Servisy Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host