Lenovo P780 - obecná diskuzeAndroid se nenačítá + padání aplikací

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
maherik
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 07. úno 2018 13:04:27
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780---4-4-2---VIBEUI_V2-0_1447_7-48-1_ST

Android se nenačítá + padání aplikací

Příspěvek od maherik » stř 07. úno 2018 13:15:46

Mám Android 4.4.2, sestavení VIBEUI_V2.0_1447_7.48.1_ST_P780_baralajbi.

Problém s Lenovem / Androidem je, že po restartu se Android VĚTŠINOU nenačte (načte se třeba až na dvacátý pokus). Buď na displeji svítí logo Lenovo, nebo šedá obrazovka. Někdy se Android načte, ale po zadání PINu začne ve smyčce vyskakovat hláška "Aplikace UI systému byla bohužel ukončena.", takže se na telefonu nedá stejně nic dělat. (A časem po X pokusech se načte normálně.)

Problémy začaly postupně padáním aplikací (např. systémový prohlížeč; hláška "Aplikace XY byla bohužel ukončena.") a samovolnými restarty. Vyzkoušel jsem promazat cache a factory reset, ale problémy přetrvávají. Jednak část aplikací prostě po spuštění spadne, druhak se telefon může v kritické chvíli restartovat a pak bude třeba hodinu trvat, než se Android zase (správně) načte.

Jediné řešení, které mě napadá, je Android přeinstalovat (otázka je, kterou RAM použít). Před tím bych se ale rád zeptal zde na případné rady a zkušenosti - co by mohlo být příčinou a jak problém vyřešit. Mimochodem, aktualizovat systém taky nejde, protože i aktualizační aplikace spadne (: Promazání cache u jednotlivých aplikací nepomáhá.

Děkuji předem za odpovědi.


Odpovědět

Zpět na „Lenovo P780 - obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host