ZTE Blade/Orange SF - obecná diskuzeJak přidat ochranu proti odcizení telefonu do ROM?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Martin172
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade
Rom: GSF B27

Jak přidat ochranu proti odcizení telefonu do ROM?

Příspěvek od Martin172 » stř 14. pro 2011 23:46:29

Do telefonu chci instalovat některý z programů, které umožní dohledat ztracený telefon (andrid Lost, Find My Phone ....) tím že pošlou GPS údaj na předvolený mobil přítele. Těchto programů je hodně, pár se jich dokáže před zlodějem schovat, aby nebyly vidět v procesech, ale předpokládám, že když už je někdo ochoten v zastavárnách prodávat zjevně kradené telefony, pak si taky zjistí jak se dělá tovární restart a v tom okamžiku jsou všechny chytré aplikace k ochraně telefonu v androidím nebi.

Jako nováček jsem si dokázal flashnout ROM a vidím, že i drobné úpravy se přidávají stejným způsobem. Aby theft protection fungoval i v ROM musí se do ní uložit i nastavení jako je mobil přítele, proto počítám, že nestačí vzít ipk zazipovat a instalovat jako jiné romky. Nemáte někdo zkušenost jak vypreparovat instalovaný program i s nastavením a zazipovat ho pro ROM?
Předpokládám, že android nemá ždné registry jako win, proto asi stačí dohledat a uložit do rom konfigurační soubor ne?

Pomůžou mě i zkušenosti s dobrým ukrytím antitheftu v systému. Zatím jsem našel antitheft aplikace Android Lost, Find My Phone, Phone Locator, MobiUcare, SecuDroid, Mobile Defense, kor.im, antidroidtheft, seekdroid, Cerbeerus, Wheres My Droid a mají je jako doplněk zabudované i ávégéčko a lookout security. Jen bych nerad aby se téma zvrhlo k tomu který antitheft soft je obecně lepší, jde tady o to, který soft je odolnější zlodějům a jak ho dostat do ROM.

cyphill
Robot
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Re: Jak přidat ochranu proti odcizení telefonu do ROM?

Příspěvek od cyphill » čtv 15. pro 2011 0:20:34

Tady -> http://androidforum.cz/jak-si-nejlepe-z ... t5159.html o tom máš celý thread
a tady -> http://androidforum.cz/cerberus-t16048.html je thread ohledně Cerberusu, který používám i já, ten se umí schovat z menu a dá se i "zavařit" do ROM takže že po resetu zůstane v telefonu jako systémová aplikace. Dá se ovládat jak pomocí SMS, tak přes web, ale taky má svý mouchy.

O tom, kterej je nejlepší si rozhodni sám, nejlíp tím, že je vyzkoušíš. Témat ohledně těchto aplikací je tu dost, ptej se tam.
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!

Autor tohoto vlákna
Martin172
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade
Rom: GSF B27

Re: Jak přidat ochranu proti odcizení telefonu do ROM?

Příspěvek od Martin172 » ned 18. pro 2011 22:50:18

Dlouho jsem hledal, až jsem našel tuto recenzi kde je skvěle hodnocen Theft Aware:
http://www.androidpolice.com/2010/11/29 ... on-review/

A světe div se, program vyvíjel nejakej rakušák, kterýho koupil Avast a dnes se jmenuje Avast Anti Theft. Sám se umí zadrtátovat do "rom", a uloží tam i nastavení a pan rakušan byl zjevně dost paranoidní, podle toho jak si pohrál s maskováním běžícího programu. V recenzích výše zmíněného Cerberusu jsem našel pár lidí, kteří měli problém s tím, že po tvrdém resetu, sice cerberus zůstal, ale zmizely jeho nastavení. Toby u Avastu mělo fungovat.

Co se týká instalace - je nutné nainstalovat celý balík Avastu, nastavit Anti Theft, program Vás provede sám nahráním Anti Theftu do ROM, potom vás provede uložením nastavení do ROM a ještě má v menu možnost kontroly, jestli zápis vlastních nastavení do rom byl úspěšný a komu se nelíbí zbytek balíku Avast, může ho následně odinstalovat. Antitheft přesto běží dál. Jak odinstalovat antitheft je v jeho helpu. Pro zápis do ROM má program několik metod. Přímý zápis Avastem do ROM mě nefungoval, ale pro romku GSF fungovala metoda vytvoření update.zip na SD. Avast nabízí 2 formáty update.zip - použil jsem ten pro "nové ROM". Pro kolegy nováčky - zápis do rom funguje pochopitelně jen na neoficiálních rom, které mají Roota, a poznáte je mj. tak, že máte instalovaný program superuser. Vlastní zápis do ROM províhá stejně jako všechny jiné updaty ROM. Antitheft funguje i na origo ROM, ale tam neodolá pokud zloděj udělá tvrdý reset do továrního nastavení.

Odpovědět

Zpět na „ZTE Blade/Orange SF - obecná diskuze“