Multimediální centra + mini pcKI DVB-T2 H265/HEVC -Mini Android 4.4 TV Box Amlogic S805

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!
Reputace: 21
Typ mobilu / ROM: TP-25

KI DVB-T2 H265/HEVC -Mini Android 4.4 TV Box Amlogic S805

Příspěvek od fan-ny » pon 18. led 2016 5:40:42

Obrázek

DVB-T2 set top box s podporou kodeku H.265/HEVC(test funkcni / viz. recenze odkaz "pokec" nize). Smart TV. Android 4.4.2
Zařízení se připojuje přes HDMI konektor, ale je možné jej také připojit do starších typů televizorů přes AV výstup - jack 3,5 mm.

Prevzaty popis...

• internet v TV (prohlížeče Dolphin Browser, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera a další)
• volání a videohovory zdarma, chatování s přáteli ( Skype, ICQ,..)
• YouTube, hudba, rádio, foto, video, ... multimediální centrum s velkou podporou formátů
• archiv pořadů ČT, který obsahuje více než 4 roky videoobsahu - můžete si užít přímo na obrazovce své televize (třídění podle abecedy, záložka Moje iVysílání - vlastní playlist,...)
• jednoduchá herní konzola (díky Google play lze funkčnost neustále rozšiřovat, stahovat můžete nové hry a aplikace bez omezení)
• kalendář, kalkulačka, iDnes.cz, Google Chrome, Google Maps, ...
• podpora virtuální klávesnice, 2,4GHz bezdrátová myš a klávesnice
• operační systém Android 4.4.2 (KitKat)

Technické parametry :

- HDMI 1.4 výstup s podporou 1080P
- 4x USB 2.0 port, podpora flash disku a USB harddisku, max. 1,5A/5V současně při zapojení všech USB portů
- 1x čtečka TF karet (podpora 1~32GB)
- 1x AV výstup CVBS/L/R přes jack 3,5 mm
- 1x SPDIF digitální optický audio výstup
- 1x RJ45 LAN (10/100 BaseT)
- 1x RF vstup
- 1x RF výstup (LOOPOUT)
- IPTV OTT (Over The Top)
- CPU: Čtyřjádrový procesor Amlogic S805 Quad core Cortex A5r4 2GHz
- GUP: Octo-core Mali-450MP GPU @ 600MHz
- 3D: Hardward 3D graphics acceleration
- Paměť: DDRIII 1GB
- Flash paměť: Nand Flash 8GB
- Vestavěná WiFi 2.4GHz
- IR Infra Remote control
- LED indikátor: Power ON(zapnuto): modře; Standby(pohotovostní režim): červeně
- 3G podpora přes externí 3G USB dongle

Parametry DVB-T2 tuneru:

- DVB-T2 system standard:ETSIEN 302 755, podpora MPLP
- Demodulation: QPSK, 16QAM, 64QAM nebo 256QAM
- Chybovost: 1/2,2/3,3/4,3/5,5/6
- Ochranný interval :1/4,19/256,1/8,19/128,1/16,1/32,1/128
- Šířka pásma: 6/7/8MHz
- Vstupní kmitočet: 54--860MHz
- Vstupní impedance: 75 Ohm
- Vstupní úroveň signálu: -84 dBm až 0 dBm

Podporované média a platformy :

- Dekódování: HD MPEG1/2/4, H.265/HEVC, HD AVC/VC-1, RM/RMVB,Xvid/DivX3/4/5/6, RealVideo8/9/10
- Video: AVI/RM/RMVB/TS/VOB/MKV/MOV/ISO/WMV/ASF/FLV/DAT/MPG/MPEG
- Hudba: MP3/WMA/AAC/WAV/OGG/AC3/DDP/TrueHD/DTS/DTS/HD/FLAC/APE
- Foto: HD JPEG/BMP/GIF/PNG/TIFF
- Adobe Flash: Adobe Flash 10.1 anebo vyšší
- Vícejazyčné menu včetně češtiny
- WiFi Hotspotu
- Připojení myši a klávesnice přes USB
- Bezdrátové myši a klávesnice přes 2.4GHz USB dongle
- XBMC local HD play, support plug-in installation and play
- DRM Optional: Microsoft Playready, Verimatrix, Google Widevine
- DLNA
- AirPlay
- Google TV Remote
- Miracast
- 3D movie

Aplikace:

- Online prohlížení video webů
- Netflix, Skype, ICQ, Hulu, Flicker, Picasa, Youtube, Twitter, Facebook, aj.
- Možnost stahování aplikací z Android play marketu, amazon appstore, aj.
- Email, office, aj.

Balení obsahuje:

- DI-WAY K1 DVB-T2 Quad Core AND-4
- dálkové ovládání
- HDMI kabel
- napájecí zdroj 12V/1A
- návod k použití

Byl recenzovan na digizone kde je o nem i trochu pokec , ale nevim jestli jsem precetl vsechno protoze to je nejak zpoplatnene za cteni?
Kdo chce od nas za zhruba 2k tak si vybere pozor na verze bez dvb-t2
Jinak z Asie kolem $ 55,- gearbest popr. ali

Jinak funkcni oproti nekterym nazorum v clanku to je celkem v poho, jen setrideni 102 programu(cz/sk/pl) bylo bez navodu trochu krkolomne, ale jak uz se vi jak .... je vysledek i elegantni.
DO je fakt trochu mene vykone ale u mne nic tragickeho. A s timto v pohode uplne.
Nevi nekdo o tomtez s lepsimi parametry? (Android min.5 / CPU S905 + 2GB) ten co se o nem pise v recenzi jsem nenasel.
:help: - :potreseni: - :thumbup: - Tak ho pouzij... - :palec:

vaja
Androiďák!
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: THL 5000 Classic ROM v3.0
Mobil 2 / ROM: Bluboo Xtouch, XIAOMI Redmi Note 3 SE-MIUI8.1.3.0.
Tablet: Huawei Mediapad 7 FW302u-root

Re: KI DVB-T2 H265/HEVC -Mini Android 4.4 TV Box Amlogic S805

Příspěvek od vaja » pon 18. led 2016 8:11:23

Mas u vas v Ostrave nejakou moznost vyzkouset DVBT2 s H265? V Praze maji Radiokomunikace pokusne vysilani na k.50 ze zizkovske veze. Mam TV UHD Samsung a ve steamu "chytnu" 5 programu. 4 z nich jen zvuk, asi H265, a jeden kompletni v HD (1080), ten je H264. Je zajimavy, ze na satelitu nebo z flasky H265 jede ok. Docela by me zajimalo jak by to bylo s timto STB.

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » pon 18. led 2016 11:20:38

Dej kmitocet (kanal) muze byt i sat astra, eutelsat, thor
Spoiler:
Obrázek
A na Ostravsku probiha nejakej test? Polaci ti jedou?
-pises... ve steamu "chytnu" 5 programu. 4 z nich jen zvuk
a ten zbyvajici je ? dopln, at jsem kdyz tak na stejnem MUXu
Kamos kupoval take new samsung tv, ktera ma H265, tusim model UEXXJ6272, ovsem podporovat nase DVB-T2 H265 nebude protoze kodovani HEVC nema, jen AVC.
Dej si nejakej program CT pak HBBTV a tam Test AV formatu a zkousej co ti jede a co ne...
Moje UE55H6270 take jen AVC, a HEVC neumi , ale nez se zprovozni plne (nejdriv 2019) DVB-T2 tak budem porizovat zas nove...

Edit: ten mux co popisujes testovali -recenzi si necetl ?... "Zkušební vysílání DVB-T2 HEVC/H.265 v Praze neignoroval, signál na K50 zobrazoval na 100 %, kvalita byla také na 100 %. "

vaja
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: THL 5000 Classic ROM v3.0
Mobil 2 / ROM: Bluboo Xtouch, XIAOMI Redmi Note 3 SE-MIUI8.1.3.0.
Tablet: Huawei Mediapad 7 FW302u-root

Příspěvek od vaja » stř 20. led 2016 11:08:56

Myslel jsem, ze jsi z Ostravy, tak jestli tam jede taky ten pokus DVBT2 Radiokomunikací, nebo něco podobneho?

Pokusne vysilani, které prijimam je v Praze ze zizkovske veze na k.50. ve streamu mam 5 programu ctyri (CT Sport HD (HEVC), NOVA (HEVC), PRIMA (HEVC) a T2 HEVC HD) jde jen zvuk, ten zbyly jeden (CT SPORT HD (AVC)) jede dobře, zvuk i obraz.
Na satelitu (Astra 19) jsou dva pokusne programy v UHD rozliseni, ty mi jedou oba OK. Jeden z nich je mimo denní dobu asi kodovany (placeny).

Jinak jsem zkousel ty testy na Hbb TV,
test 1.-5. jede obraz bez zvuku
test 6.-10. nepodporuje kodek
test 11. a 12. jede OK -zvuk i obraz (a to je H265!!!)

televizi mam UE48HU7500, ale hned po koupi mi v zaruce vymenili celou zakladni desku za typ UE55HU7500. Při prijmu přes antenu CT SPORT HD byly pohyby cukane, nova deska ma pry rychlejsi procesor i pamet. V kazdym pripade ted HD program přes terestrial jsou OK.
Porad doufam, ze H265 přes DVBT2 rozchodej zmenou FW (aktualizaci).

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » sob 23. led 2016 10:36:26

Myslis tyto..
Spoiler:
Obrázek
je to odsud http://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/19e2/" onclick="window.open(this.href);return false;

Porad doufam, ze H265 přes DVBT2 rozchodej zmenou FW (aktualizaci).
Kdyby to delali byl by upgrade aspon k necemu, takhle jen vzdy sem tam zmeni design neceho nepodstatneho + jine apky to v tom lepsim pripade jinak up neni ani poznat a myslim, ze resi jen bezpecnost a hlavne posiluji znemozneni "provedeni rootu tv" (hledej samygo) root by ti to mozna umoznil nevim musis hledat. Ale pral bych ti to , clovek vyvali dost love za slusnejsi tv a za 2-3 roky uz ani neprijme pozemni signal... Bez na str.29 dole
Na satelitu (Astra 19) jsou dva pokusne programy v UHD rozliseni, ty mi jedou oba OK.
a je to urcite HEVC ? neni nahodou "jen" AVC ? -ze to je H265 jeste nerika jaky kodovani je uzito...

Jinak jeste k STB -vzdyt to nac se ptas s nim na tom 50k delali a bezelo(v recenzi odkaz viz. prispevek vyse) ...

Or-Horo
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820 - Lambda 2.4.1
Mobil 2 / ROM: Předtím Samsung Galaxy ACE
Rom: Android 4.1.2

Příspěvek od Or-Horo » úte 10. kvě 2016 20:41:26

Ahoj všem,

pořídil jsem si novější verzi K1 Plus. Tato verze má už chip s905, combo tuner DVB-S2 a DVB-T2. Zda podporuje DVB-C jsem nezjistil. Jedná se o combo tuner, takže nelze třeba ze satelitu nahrávat a na pozemní koukat. Jede na Android 5.1.1.

U nás se neprodává, starší verze jsou známé pod označením DIWAY, ale skutečným výrobcem je čínská firma Videostrong. Prodávají se
K1 android a K1 android + DVB-T2
K2 android box
K3 android box
K1 plus android / K1 plus DVB-T2 / K1 plus DVB S2 / K1 plus DVB-T2 a DVB-S2 Combo.

Verze jen s Androidem mívají větší paměť 2 / 16 GB.

SHRNUTÍ K1-PLUS PRO TY, CO NECHTĚJÍ ČÍST CELÝ PŘÍSPĚVEK
- Android 5.1.1
- Combo tuner DVB T2/H.265 HEVC a DVB-S2 (je to jeden tuner, tak nejde třeba nahrávat ze satelitu a koukat na pozemní TV). Combo tuner je dosti vychytávka. Dá se říct, čínská specialita, v Evropě se nic takového neprodává (jen samostatné tunery u více-tunerových zařízeních). Beru to spíš jako bonus, že člověk nemusí mít více settop boxů na satelit / kabel / pozemní. Vše v jednom. Jinak v tom nic víc není.
- Nahrávání jen na USB flash (s USB HDD údajně problémy, netestoval jsem), nepodporuje síťové uložiště přes LAN (jen v některých aplikacích), což je pro mě dost zklamání. Nelíbí se mi mít x uložišť, člověk pak neví, kde má co nahraného.
- Filmy nahrává ve formátu .TS
- Nemá CI slot pro dekódovací karty, ale pracuje s emulátorem CCCam nebo NewCamd.
- Obraz nemá vyhlazování, takže pokud je zdrojový program ve špatné kvalitě, tak výsledkem jsou čtverečky. Ale většina programů vysílá pěkně.
- Nahrávání funguje jen, pokud máte zapnutý příslušný tuner. Pokud třeba hrajete hry v Androidu a máte časovač třeba na DVB-T2, tak se nahrávání nespustí!!! Nebo musíte být ve stand-by (pohotovostní režim).
- Nepodporuje zvuky jako Dolby 7.1, DTS. V podstatě jen základní stereo zvuk (ne, že bych za tu cenu čekal něco jiného)
- Hry v Androidu rozhodně nepojedou na plné detaily, zařízení nemá potřebný výkon, ale to snad tak nevadí. Nebuďte nároční a nečekejte Playstation 5, ale spíš levnou hrací konzoli. Pokud dokoupíte myš a klávesnici, dá se s tím hezky pohrát. Jinak jsem zkoušel jen pár her. Některé hrát jdou, některé na tu myš prostě nereagují, nevím proč. Zkusím s koupit bezdrátovou klávesnici s touchpadem a uvidíme.
- Tlačítko DTV neumí přepínat mezi satelitem a pozemní TV, i když je v menu tato nabídka. Musíte vždy vyskočit do Aplikací, znovu kliknout na DTV a pak jde navolit buď DVB-S2 nebo DVB-T2.
- Nemám vyzkoušeno, ale i přes reklamu údajně v některých kodecích nejde přehrát film v H.265 HEVC s 10 bitovými barvami (jen 8 bitů).
- Cena okolo +/- 60$ (asi 1.600,- Kč). Za ty prachy je to dělo, ale pár věcí mohli mít lépe vychytaných.
- Osobně si myslím, že za málo peněz, hodně muziky. Pokud čekáte vyšší kvalitu, kupte si dvou-tunerový satelit za 7.000,-, samostatný Android Box za 2.000,- a Playstation / X-BOX za 12.000,- a k tomu za 20.000,- domácí kino.
- Umí přehrát filmy SD, 720p, 1080p i lepší, ale jakmile tam je zvuk 5.1/7.1/DTS a hlavně formát AC3, tak film nejde spustit. Pokud navolíte stereo zvuk MP3, tak to jde. To je divné, protože v reklamě mají napsáno SUPPORT of AC3 sound.

Postřehy
Táta má K1 s S805 a DVB-T2 a taky mu funguje dobře. Řekl bych, že ten K-1 plus má trošku lépe odladěné ovládání dálkovým ovladačem, jinak vypadá stejně.

Mezi pozemní a satelitní verzí se přepíná pomocí tlačítka DTV na ovladači.

Četl jsem recenze. Lidi si stěžovali, že je to na nic, protože tam nefunguje zvuk 7+1, H.265 HEVC v 10-bytových barvách a že při hraní 3D her při plných detailech přehřívá a zamrzá. Asi za 60$ čekají, že to bude Playstation 5, Samsung Note 7, multimediální server v hodnotě 20.000,-.

Myslím si, že za tu cenu to vůbec není špatný.

DVB-T2 zatím nemám jak vyzkoušet, satelit i pozemní TV zatím funguje dobře a stabilně. Zkoušel jsem Plex, iVysílání i Prima Play a funguje dobře a celkem svižně. Není to sice nějaký dělo, ale vše zatím v pořádku.

DVB-S2 funguje jen pro nezakódované programy, ale lze využít CCCam na kódy pro placené programy. Do nastavení emulátoru se leze přes tajné menu. V DTV, menu, instalace, na ovladači stisknete 111111. Zkoušel jsem svou kartu nasdilenou z druhého satelitu. Funguje, jen přepínání kanálů trvá asi sekundu a půl u hd, u sd asi sekundu. Řekl bych, že obraz není tak pěkný jako u mého 7 let starého DM800. Záleží, v jaké kvalitě se vysílá. ČT1 a 2 HD pěkné, Nova Cinema HD příšerná. Chybí asi vyhlazování obrazu. Ale to je bolest asi všech levných tunerů. Kvalitní přijímače začínají na 4000,-

Docela jsem zápasil s nastavením konvertoru v provedení monoblok. Musí se ručně nastavit DiseQ 1.0 a každý konvertor ma parametr 1 nebo 2. Tím se vybere družice 19,2E nebo 23,5E.

Jinak jsem přišel na chybu. Tlačítkem DTV nejde přepínat tuner přímo. Musí se vždy Exitem vyskočit z DTV a znovu vybrat přes toto tlačítko tuner.

Zatím nemám bezdrátovou myš, nezkoušel jsem tedy hry v Androidovi. S dálkáčem jen pro masochysty :-). To jsem ostatně vyzkoušel. Některé hry se dají, některé tím ovládat prostě nejde. Nereagují na tlačítko OK. Uvidíme, až mi dorazí klávesnice s touchpadem...

Nevím, jaké máte kdo zkušenosti. Zkoušel jsem nahrávat na flash a jede dobře. S externím USB HDD jsou údajně problémy, že na NTFS a exFAT prý je bug ukazujelící volné místo jen 10 MB a nejde tak použít na nahrávání. FAT32 údajně funguje dobře, ale tam je omezená kapacita a velikost souboru max. 4 GB.

Zkoušel jsem, jestli by šlo připojit tento settop box přes Sambu na disk sdílený z Windows. Pravděpodobně nepodporuje nic takového. V menu nikde nic podobného nastavit nejde, nespolupracuje s LAN. Samozřejmě, s příslušnou aplikací jde přehrávat videa z LAN, např. přes Plex. DS Video nebo KODI. Ale ne přímo. Funguje jen připojení flash. Externí USB disk nemám, takže jsem nemohl ověřit / vyvrátit onen bug s 10 MB volného místa. Je to škoda. Brousil jsem si drápky na NAS od Synology jako domácí datové centrum, ale tahle hračka s tím asi spolupracovat nebude. Alespoň ne tuner.

Formát videa je .TS. Je to stejné jako u settop boxů fungujících na Enigma 2.
Naposledy upravil(a) Or-Horo dne pát 13. kvě 2016 8:35:45, celkem upraveno 4 x.
Samsung Galaxy Note 3, Lenovo A820, THL W200S, Samsung Galaxy Ace.

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » úte 10. kvě 2016 23:41:47

Mas tak nejak podobne odsud www?
Trocha info
Je fajn ze to posunuli... no ale 1GB op - opet chyba -nerozumim na cem v tomto setri a zbytecne degraduji.
ali a ebay

Or-Horo
Stálý androiďák

Příspěvek od Or-Horo » stř 11. kvě 2016 6:25:52

Ano, to je přesně on. Já ho kupoval přes Aliexpress.

V Číně je obrovská konkurence ve všem. Aby se dostali s tímto set top boxem na určitou cenu a vůbec něco prodali, tak verze s tunery museli ořezat např. o tu paměť. V Číně se totiž elektronika vyrábí tak, aby stála třeba 30$, 60$, 90$ apod. Stejné je to u mobilních telefonů. Mají jinou mentalitu. Nám to přijde nelogické, hledáme výrobek podle určitých vlastností. Tohle si tam dovolí jen velcí výrobci, jejichž výrobky si Číňani kupují kvůli značce.

Or-Horo
Stálý androiďák

KI Plus VB-T2 H265/HEVC Android 5 TV Box Amlogic S905, T2 a S2 c

Příspěvek od Or-Horo » stř 18. kvě 2016 10:03:08

Tak jsem konečně vyzkoušel bezdrátovou myš. Ovládání settop boxu je nesrovnatelně rychlejší. Přesto hry, které nefungovaly s dálkovým ovládáním nefungují ani teď.

Filmy s AC3 zvukem lze přehrávat v MX Playerovi po dohrání kodeků. V aplikacích Plex a Kodi nutno navolit externí přehrávač. Není to sice pravé ořechové, protože nefungují pak některé funkce, ale účel světí prostředky. :-).

Teď zkouším Nova Launcher pro změnu prostředí.

Or-Horo
Stálý androiďák

Příspěvek od Or-Horo » čtv 07. črc 2016 10:55:36

Přišel jsem na zajímavé problémy s K1 a K1 Plus.

1. Z nějakého důvodu to způsobuje problémy s TV a ostatními zařízeními připojenými přes HDMI. TV sama od sebe se někdy vypne a zase zapne. Treba dnes přestal fungovat tuner v televizi. Po vytažení ze zásuvky a opětovném zapnutí TV funguje. Zařízení přes HDMI, která automaticky přepínají signál, nebo fungují na televizní ovladač tyto funkce ztratily. Občas přestávají fungovat dálkové ovladače. Někde jsem nedávno četl zkušenost, že když vypnete settop box dříve než tv, přestane fungovat ovladač tv. Pokud vypnete nejdříve tv a teprve pak settop box, k žádné chybě nedojde. Mohlo by to s tím souviset. Buď to mají Číňani špatně naprogramované a nebo se jejich HDMI 2.0 hádá s HDMI 1.4 v mé televizi.

2. Narazil jsem na problém s WiFi routerem. Pokud jsem měl router nastaven na protokol N a 40 MHz kanál s pevně nastavenou frekvencí / kanálem, tak settop box router vůbec nenašel. Musel jsem prepnout na protokoly B/G a 20 MHz šíři pásma s automatickou volbou kanálu. Jednalo se o router ASUS RT-N10E.

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » čtv 07. črc 2016 11:46:22

Or-Horo píše:Ano, to je přesně on. Já ho kupoval přes Aliexpress. ...
...Aby vůbec něco prodali, tak verze s tunery museli ořezat např. o tu paměť.
Tak na Alibaba.com jsou verze 2/16GB , ale min odber 20kusu atp.... Jinde(±gearbest) sem jeste nevidel. Otazka casu...

Or-Horo
Stálý androiďák

Příspěvek od Or-Horo » čtv 07. črc 2016 20:42:40

Alibaba.com je pro prekupniky. Musis na aliexpress.com. :-)

Myslim, ze to je jen otazka casu, nez to bude i tam.

roy100
Robot
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: JiaYu G4S 2GB RAM
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » čtv 07. črc 2016 22:22:35

Jedna faktická, alik je taky tržiště překupníků.

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » ned 21. srp 2016 11:44:50

Nejaky pokrok? Objevil se u nekde ve verzi 2 GB ? Videl nekde nekdo?

Or-Horo
Stálý androiďák

Příspěvek od Or-Horo » pát 02. zář 2016 20:18:11

Tak na Aliexpress.com se už objevila verze KII Pro, která má stejné parametry jako KI Plus (DVB-T2 / DVB-S2) , ale nově má 2 / 16 GB. Takže by teoreticky mohla být trošku svižnější. Cena v dolarech je okolo 80$ = 2.000,-. KI Plus jde sehnat už pod 1.300,-.

Jinak teda nevím, jak to u nás bude s DVB-T2. Údajně mimo programů ČT a několika regionálních stanic má být kódované a placené. Tyhle settop boxy nemají dekodér, takže časem budou asi k ničemu. Ale do roku 2021 je daleko.

1goro
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: tcl

Příspěvek od 1goro » pon 12. zář 2016 14:08:42

Tak KII pro doma. Docela rychlá krabička. Vše šlape jak má. Jen cccam jsem musel asi hodinu laborovat než jsem rozjel. Kdyby vas něco zajímalo ptejte se. Když budu vědět odpovim.

Bastr4
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 mini

Příspěvek od Bastr4 » ned 18. zář 2016 22:11:38

Mám také tento set-top-box a nemohu rozběhnout vyhledávání polohy, které je potřeba pro některé aplikace (mapy, mapy.cz, DVB-T Finder, Počasí XL, Trip Note apod ) -Aplikace hlásí, že je určování polohy vypnuté, ač je zapnuté na vysokou přesnost a nevyhledají potřebné informace, nebo špatně! Někde jsem se dočetl, že box možná nemá vlastní GPS chip a musí se přikoupit externí. Koupil jsem USB GPS modul a nainstaloval jsem aplikaci k modulu, ale stále to nejde! -Modul bliká, ale do aplikací se nenačte poloha! -Čím tto je! -Musí se ještě něco nainstalovat?
Jde nějak nastavit zobrazení aplikací dělaných na výšku,aby se zobrazovaly jako zmenšený obraz na výšku a neroztahovaly se na celou šířku obrazovky, přičemž špatně fungují. Při zapnutém požadavku na změnu polohy displaye se otočí na bok, což tady také není ideální, protože televizi nelze převracet na výšku! -Jde s tím něco udělat? V Androidu pro notebook to funguje!

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » pon 19. zář 2016 5:17:10

Bastr4 píše:... -Modul bliká, ale do aplikací se nenačte poloha! -Čím tto je!
! = ? ??? no pominme celkovou zmatecnost a tedy za
1.)neni to mobilni zarizeni nema tedy GPS zcela jiste a ne jen asi
2.) jaky GPS usb modul ? na kabelu a ten mas umisten co nejblize oknu(v byte signal neni-temer)
3.) ...chtel jsem odpovedet seriozne i dal, ale nejak uz nemohu
4.) ...muzu uz jen tak, ze kazda TV se da otacet na vysku jen u plasmy se to nedoporucuje přičemž špatně fungují.

Or-Horo
Stálý androiďák

Příspěvek od Or-Horo » pon 19. zář 2016 10:33:41

Ahoj,

- CCCam jsem měl kupodivu za necelou minutu. Spíš jsem strávil hodiny na internetu hledáním, jak se do toho menu dostanu. V menu na ovladači stisknout 1111. A překvapilo mě, jak svižně s tím settop box umí přepínat programy (rychleji než můj DM800).
- S aplikacemi pro Android je to bída. Spoustu her nejde ani spustit, natož hrát.
- Je blbý, že polohu nejde nastavit ani s WiFi, což moje PC umí, na rozdíl od tohohle krámu. :-)

Jinak jsem měl možnost zkusit přehrávač filmů přes DS Video (musíte vlastnit Synology DS), umí to Skylink Live TV a dokonce UPC Live. Na chatě s 5/0,5 Mbits wi-fi jede perfektně svižně. Jen občas při zapnutí settop boxu aplikace hlásí, že se nelze připojit. Musí se ukončit a znovu zapnout.

Předpokládám, že se 4G modemem by fungovalo i O2 TV.

Jen se mi furt nedaří donutit settop box, aby fotil. Přitom se mi povedlo stáhnout aplikaci, které nevadí dokonce ani to, že zde není žádný foťák :hehe:

Bastr4
Nové Androidě

Příspěvek od Bastr4 » čtv 22. zář 2016 20:08:04

Fotit umí s webkamerou na USB. Dále umí přes USB flashdisky ,HDD, ,klávesnici, myš,
herní joystick, 3G,4G modem, USB hub. Takže by měl umět i tu GPS!
V nastavení má v určování polohy vstup na historii polohy, kde se zobrazuje, ale neudává
polohu! Nevím v čem je problém, že nejde to určování polohy ani přes internet!?
Možná to bude potřebovat aktualizaci systému, ale ta nevím, kdy přijde!

Or-Horo
Stálý androiďák

Příspěvek od Or-Horo » pát 23. zář 2016 10:08:43

Ahoj,

v recenzi jsem četl, že settop box prostě nemá nainstalovanou podporu GPS do Androidu. Jinými slovy, chybí ovladač. Proto, i když připojiš GPS modul přes USB, tak ti to neumožňuje ho použít. U KI Pro jsem zkoušel nastavit lokalizaci přes Wi-Fi, ale nešlo mi to. Možná novější verze firmware už to řeší.

Existuje jistě možnost doinstalovat potřebné ovladače, ale to už je otázka na lidi, co rozumí Linux kernelu a Androidu na nejnižší vrstvě. Což já rozhodně nejsem. Zde je také potíž, že nejspíš ani neexistuje komunita, která by na podpoře pracovala. Tedy kromě té ruské, ale ti nahrazují Android jiným OS a většinou je všechno v azbuce.

Jinak k podpoře HDD. Znovu opakuji, HDD jde připojit bez problémů, ale kvůli špatným ovládačům pouze pro čtení. Při pokusu o zápis hlásí, že je volných 10MB. Podle recenzí tímto nešvarem trpí hodně settop boxů z Číny.

Jinak tady je kladná recenze, že v Praze tento settop box chytne i testovací vysílání DVB-T2, H. 265/HEVC naprosto bez problémů

http://m.digizone.cz//clanky/di-way-k1- ... er-dvb-t2/" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Or-Horo dne pát 23. zář 2016 10:39:46, celkem upraveno 1 x.

Or-Horo
Stálý androiďák

Příspěvek od Or-Horo » pát 23. zář 2016 10:16:23

Videostrong ltd oznámil nový settop box
KIII Pro a KIII Pro DVB. Rozdíl je v tom, že první jmenovaný nemá DVB tunery a místo nich má pendreky pro lepší pokrytí Wi-Fi. Druhý obsahuje kombo tuner DVB-T2 / S2.

http://www.videostrong.com/productshow. ... 24&sid=248" onclick="window.open(this.href);return false;

Nový settop box bude mít
64-bitovy procesor 2 GHz, S912.
Grafika Mali T820MP3 @ 750 MHz
3 GB RAM
16 GB ROM
100/1000 Mbit LAN

Podstatně výkonnější by tedy hlavně měla být grafika. A údajně by snad měla méně hřát.
Více paměti pro ukládání i spouštění aplikací a taky nově gigabitová síťová karta. Většinou je ale asi nevyužitelná.

Android bude 6.0

Zatím jsem to v prodeji neviděl, ale určitě se časem objeví.

Bastr4
Nové Androidě

Příspěvek od Bastr4 » sob 24. zář 2016 17:25:57

Kdy bude nový firmwaire? Přijde sém v rámci automatické aktualizace a nebo se bude muset od někud stáhnout?
Jde na tom set top boxu spustit Hbb TV seznam.cz? -Kanál jde naladit, ale pořád jen hledá!
Jde ten set top box ovládat i dotykově přes obrazovku?

Or-Horo
Stálý androiďák

Příspěvek od Or-Horo » pon 26. zář 2016 14:30:52

Oficiálně jsem nikde firmware nenašel, neoficiálně existují stránky, kde se těmto settop boxům věnují. Instalace probíhá přes flashku. Osobně jsem nezkoušel. Firmware jsem stáhnul a pak zjistil, že v mém settop boxu je novější. Je potřeba dávat velký pozor, protože existuje asi 10 různých variant a pro každou je jiný firmware.

Hbb-tv iPrima i iVysilání ČT fungují, musí se jen nainstalovat aplikace. U Seznam.cz je aplikace Stream.cz, která je prakticky totéž. Jinak vím bezpečně, že tento settop box hbb-tv nepodporuje = nainstalováním kanálu do TV tuneru si nepomůžeš. Jde zprovoznit jen přes aplikace v Androidu,což osobně za nějaký problém nepovažuji.

O dotykové obrazovce jsem četl v recenzi. Settop box nemá ovladače. Ale jeden týpek (z Thajska) si něco takového vyrobil a settop box mu s tím fungoval. Jelikož to ale je připojeno k TV a nepředpokládá se, že by někdo vstával z gauče, tak proto tam ta podpora není :-)

Or-Horo
Stálý androiďák

Příspěvek od Or-Horo » pon 26. zář 2016 19:16:32

Napadla mě jedna věc. V recenzích píšou, že externí HDD jde připojit jen s NTFS, FAT32 a exFAT. Linuxový EXT4 to nevezme. Já si pamatuju ze starého Samsung Galaxy Ace, že šlo připojit zařízení EXT2, nebo EXT3. Používalo se to v Androidu 2.3.6 na rozšíření paměti telefonu. Na externí kartu totiž nešlo většinu aplikací instalovat.

Mohl by prosím někdo vyzkoušet tyto dva souborové systémy, jestli si s tím ten settop box poradí? Myslím bez té chyby ukládání dat. Nemám doma žádný externí disk. Ten starý mi přestal chodit před pár měsíci.

Měli bychom po problému.

Díky :-)

jirbar
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Android ne
Tablet: NEXUS 7 2012, Lenovo Yoga 2 10"
Tablet 2 / ROM: Lenovo A3500-H 7", Smart TV Box CS918

Příspěvek od jirbar » úte 27. zář 2016 0:00:29

Momentálně za 70 dolarů

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 2712126015" onclick="window.open(this.href);return false;

Or-Horo
Stálý androiďák

Příspěvek od Or-Horo » úte 27. zář 2016 8:01:41

Na tom odkazu je to ale za 87$.

Viděl jsem za 72.13$ a free shipping.
Taky za 64.99$ ale při koupi 10 ks. U tak velkých objednávek většinou doprava zdarma nebývá

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » úte 27. zář 2016 8:22:56

Kdo potrebujete vyresit ihned tak ano , celkove je to fajn kup.
Zatim tedy pouzivam prvni verzi a budou-li za rozumny peniz dostupne pozdeji zarizeni typu(viz.vyse) tak prikoupim a stavajici pujde k jine TV.
Stejne s ohledem odsunuti planovaneho zacatku DVB-T2 neni kam spechat(vice treba zde) a aspon se na trhu snad objevi vicero modelu.
Kdo by chtel videt rozdil v CPU S905 vs S912 . Druhy je v onom "videostrong" i kdyz designove jde stale o tutez krabici.

Autor tohoto vlákna
fan-ny
Androiďák!

Příspěvek od fan-ny » úte 27. zář 2016 8:28:29

Or-Horo píše:Na tom odkazu je to ale za 87$.

Zkus modifikovat treba takto...
Spoiler:
Obrázek
nicmene ta castka na tom odkazu skutecne byla...
Spoiler:
Obrázek

Or-Horo
Stálý androiďák

Příspěvek od Or-Horo » úte 27. zář 2016 15:07:42

To možná jo, ale pozor na shipping, aby byl free, jinak bys zažil nepekne překvapení :palec:

Teď jsem četl recenzi Amlogic S905 vs. S912, co tu postnul fanny. Tak tam píšou, že to je celé v podstatě podvod.

S912 není pravé 8mi jádro, ale 4x 1,5 a 4x 1,0. S912 sice teoreticky může jet až na 2,0 GHz, ale ve většině případů se to kvůli přehřívání podtaktuje na 1,5 - 1,6 GHz na tvrdo přímo výrobcem settop boxu. Softwarově lze změnit, ale způsobuje to nestabilitu.

Jediný velký rozdíl prý je v 3D grafice, která je údajně podle benchmarku cca 2,2x výkonnější, což oceníte právě ve hrach. Ve všem ostatním žádný nárůst výkonu není.

Jsou zde novinky, jako již zmíněná LAN 1000 Mbits, kterou ale v praxi na tomto settop boxu, moc nevyužijete, podpora 4K2K na 60 fps, novější protokoly wi-fi (b, g, n, ac). A samozřejmě Android 6.0.

Oficiálně je zde stále podpora pro SD karty max. 32 GB, což mi v dnešní době, kdy jsou karty 256 GB žalostně málo.

Je otázkou, jestli ty 3GB RAM k něčemu budou na rozdíl od 2GB RAM u verze KII PRO.

Hry mi v KI PLUS moc nejdou, spousta jich nejde spustit. Zajímalo by mě, jestli v KIII PRO spustit půjdou.

Odpovědět

Zpět na „Multimediální centra + mini pc“