LG Optimus L9 (P760) - Obecná diskuzeLG Optimus L9

Moderátor: IQLogic


Autor tohoto vlákna
p.rosomak
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 05. pro 2012 17:43:52
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ruzne

LG Optimus L9

Příspěvek od p.rosomak » pát 07. pro 2012 23:30:03

Update ze dne 14. 12. 2012

Ahoj,

dostal se mi do rukou telefon LG Optimus L9 a že prý si s ním mám cca 14 dní hrát a něco málo o něm napsat. A jelikož se jedná o telefon, který nemá být v ČR zatím oficiálně dostupný, byť v jiných zemích již dostupný je, doufám žě nikomu nebude vadit když své příspěvky z každodenního testování budu dávat sem.

Předně, měl jsem ve svém držení spoustu telefonů od různých výrobců, ale nikdy nic od LG, vím jen ze zkušeností některých mých známých, že prý jejich telefony, nebyly dříve nijak zvlášť kvalitní. To jsou ovšem pár let staré informace a těch je lepší se nedržet. Stačí se podívat na jiné značky, třeba taková Nokia byla ještě před pár lety nikým neohrožovaná legenda a kde je teď že.

Telefon jsem dostal zabalený přesně tak, jak se bude prodávat a tedy začnu hodnocením obsahu celého balení a budu doufat, že bude odpovídat tomu co případně najde člověk který si tento telefon koupí. Krabička jak už si pomalu všichni zvykly je velmi malá. Né že bych si liboval v tom, abych dostal kromě telefonu, ještě spoustu dobře zabaleného vzduchu, ale malá krabička bohužel skrývá jisté zlo a to je miniaturní manuál napsaný malým písmem. Což možná není problém pro studenta vysoké školy, ten totiž většinou návod od telefonu nikdy ani neotevře, ale pro starší lidi to už problém je a celkem vážný. Argument, že takovýto telefon neni pro starší lidi neberu, znám spoustu lidí ve vyšším věku, kteří mají moderní technoligie rádi a takovýto manuál jim připravý celkem krušné chvilky. V krabičce kromě samotného telefonu, kterému se budu věnovat poyději a manuálu najdete ještě USB kabel, který překvapivě slouží pro připojení k počítači, nástavec na USB kabel, který dělá z USB kabelu nabíječku, kterou můžete strčit do el. zásuvky a sluchátka. MicroSD karta chybí, což já osobně napovažuji za problém, neboť při dnešních canách si ji v klidu dokoupíte a těm co 2GB stačí se tím telefon neprodražuje o těch pár stovek. Trochu výtku budu mít k USB kabelu, má-li totiž sloužit jako nabíječka, pak 1,5m považuji za naprosto nedostačující délku, která mě osobně poněkud komplikuje život. Sluchátka jsou taková jaká by člověk očekával od sluchátek, která jsou jako součást balení telefonu. Hodláte-li je používat pro poslech hudby v tramvaji cestou do školy, jsou naprosto dostačující, zvuk z nich jde dobrý a bez vedlejších efektů. Jen škoda, že na nich není žádný gumový nástavec, díky němuž by byly v uších pohodlnější. Ale teď už k tomu důležitějšímu a to telefonu samotnému.

LG Optimus L9 patří s displejem o velikosti 4,7" k těm opravdu velkým telefonům. Výrobce tvrdí že má hmotnost 125g a není důvod mu nevěřit, telefon je i přes svoji velikost opravdu velice lehký a i po několika hodinovém hraní her z nej ruka nebolí. Design telefonu jako takový hodnotím velmi kladně. Pokusil jsem se v tomto ohledu získat názor od několika příslušnic něžného pohlaví, výsledek by se dal shrnout jako "Jů ten je velký" a "Vždyť je hrozně veliký", ovšem o tvaru a podobných věcech jsem se od nich nedozveděl vůbec nic. Co musím hodnotit velmi kladně je drsnější zadní kryt díky němuž telefon v ruce vůbec neklouže. Čočka fotoaparátu, dioda a reproduktor (u něj to zvláště oceníte) jsou dostatečně hluboce "zapuštěny" pod tímto krytem a chrání tak před poškozením a reproduktor, který je mimochodem opravdu hlasitý, tak hraje i při položení na stůl. Pokud by Vás telefon škrábal tak jako mě, stačí odlepit folie přilepené po stranách. Když už jsem u popisu těla telefonu doplním, že disponuje dvěmy konektory a to konkrétně 3,5 jack a microUSB. Chtělo bz se skoro až říci "Zaplať pán Bůh za to". Jestli mě něco totiž doopravdy na mobilech irituje tak to jsou proprietární konetkrory používané jen jednou společností. Za to, že se pánové (a dámy) v LG drží standartu a nepoukouší se o objevování Ameriky jim patří poděkování. Za co už si poděkování ovšem nezaslouží je, že zadní kryt občas slabě vrže. K popisu vnějšku telefonu ješte doplním, že zadní kryt, který jde jak sundat tak i zpět nasadit velmi lehce, se skrývá baterka, slot pro klasickou SIM (opět tisíciré dikz za standart) a slot pro microSD, jehož umístění považuji za poněkud nešťastné. Pro vyjmutí karty je potřeba nejprve vyjmout baterku, což za příliš praktické nepovažuji.

Nyní pár slov k dispeji. Jak už jsem psal je velký 4,7" a dá se tak nouzově používat i ke čtení skript v pdf (například při písemce pod lavicí...pokud Vás chytí je to vaše blbost a odpovědnost za to nenesu, nemáte poslouchat takhle blbé rady :-p ), rozlišení je sice "jen" 540x960 bodů, což ovšem pokud nejste vzloženě hnidopich je naprosto dostačující a ani při pohledu z velké blizkosti vám obraz nebude připadat "kostičkovaný". Díky použití technologie IPS má telefon naprosto úžasné zobrazovací úhly a i barvz jsou opravdu velmi příjemné na pohled. Poněkud horší je fakt, že displej je lesklý a na přímém světle vydite z okolí o něco více než by jste chtěli.

To by bylo prozatím vše, telefon budu mít ještě docela dlouhou dobu u sebe a budu postupně přidávat další poznatky. Pokud se k tomu dostanu, tak zítra povím něco o samotném používaní telefonu. Pokud je něco co by jste si přáli vědět zeptejte, jen upoyorňuji že crash testy nemám povolené ;-).

Po týdnu (vím sliboval jsem dříve, ale co naplat) pokračuji ve svém hodnocení. Zde tedy je.

Po prvotním spuštění na Vás vyskočí obrayovka pro přihlášení k googlovskému účtu. Prostě klasika a kdybych neměl na googlu dvojité přihlašování, asi by se ani nevyskytli žádné problémy. Po tomto přihlášení proběhne synchronizace s Vaším účtem, no prostě nic co bz kohokoliv kdo měl někdy nějaký Android mohlo překvapit. Nyní už ale k něčemu zábavnějšímu. Telefon Vám poskytuje až 7 ploch, které mužete dle libosti upravovat a vkládat na ně zástupce, widgety (kterým pochopitelně můžete volit i velikost). Co jsem nepochopil je, proč nelze odstranit lišta pro rychlé vyhledávání, né snad že by to vadilo, jen si myslím že jí nepotřebuji mít na každé ploše. Dole pod plochou je pak lišta, na kterou můžete vložit až 4 zástupce dle vlastního výběru, kteří budou přístupní ze všech ploch. Menu je řešeno maticí a to o rozměrech 4x5 nebo 5x6. Položky uvnitř menu můžete přesouvat dle libosti a velmi jednoduše se horní lištou přepínáte mezi aplikacemi, staženými aplikacemi a widgety. Pro odemykací obrazovku máte ma výběr z gesta, vytažení symbolu z kruhu, pinu, hesla a rozpoznání obličeje. Všechny fungují perfektně a snad jen větší využití tak velké plochy chybí k dokonalosti. Telefonu pochopitelně nechybí v základu věci jako budík, kalendář, aplikace pro sociální sítě, internetový prohlížeč (ten je tu pro jistotu dvakrát), aplikace pro přehrávání hudby (opět dvakrát) a spousta dalších věcí, které někoho stály spoustu práce, aniž by to kdokoliv ocenil, neboť to již považujeme za samozřejmost. Jelikož má L9-ka v sobě ukryt dvoujádrový gigahertz a gigovou ramku asi nikoho nepřekvapí, že vše šlape jak švýcarské hodinky a musíte se opravdu snažit, aby bylo vidět nějaké zpomalení.

Po té co jsem takto odbyl základní rozhraní a funkce jen pár slov k intuitivnosti ovládání. Půjčil jsem telefon své babičce, které až do té doby v rukou nedržela žádný dotykový telefon, ani jiné podobné zařízení, a dal jí následující úkoly. Zavolat na konkrétní číslo, poslat sms, přečíst si na jejích oblíbených stránkách noviny a udělat fotku. Po pár minutách se mi mobil vrátil a vše bylo hotovo. Domnívám se, že jakékoliv hodnocení intuitivnosti ovládání by bylo zbytečné.

K fotoaparátu mám zhruba toto. Fotí výborně. Jasně fotky do galerie z toho asi nebudou, ale pro běžnou potřebu rodinných oslav či vyfocení popsané tabule odvádí službu výbornou. Pochopitelně je vybaven spoustou nastavení od ISO, přes časovač, hledání obličejů, autofocus, či focení na slovo. Hned vedle fotoaparátu je dioda sloužící jako blesk, kterou ovšem oceníte i jako velmi silnou baterku, kterou už dnes málokdo nosí v kapse a přitom se tak hodí, třeba když Vám v kině něco spadne pod sedačku.

QiuckMemo. Kdo tuto funkci nezná, tak o hodně přišel. Zjednodušeně řečeno jedná se o mnohem chytřejší PrintScreen, do kterého si můžete psát poznámky, kreslit obrázky a zkrátka si užít spoustu krásné prokrastinace, i když se nepochybně dá použít i pro seriózní práci.

Co se výdrže týče, suchá a nudná čísla říkají že baterie má kapacitu 2150mAh. Mnohem důležitější ale je, jak si stojí v běžném provozu. Pokud telefon máte jen na telefonování, občas nějaký email, pak Vám telefon vydrží bez nabití opravdu velmi dlouho. Ale ani pokud jste náričnější uživatel co si libuje v hrách, připojení přes wifi a zapnutém GPS nemusíte se bát, že by telefon nevydržel do večera, jen pokud chcete aby Vás ráno doopravdy zbudil, dejte ho raději večer na nabíječku, jinak zaspíte jako já.

To je pro teď vše, běhěm víkendu (a tentokrát termín dodržím, slibuji) dodám ještě poslední část, ve kterém se ještě podívám na pár věcí a dodám závěrečný verdikt.

Původně jsem sice anoncoval, že sice dodam závěr již o vikendu, nakonec jsem se však rozhodl, že si ho nechám až na samotný závěr, těsně před konec testování.

Velkou pochvalu si zaslouží budík, který se nevypne pokud na něm nevymačkáte správnou posloupnost čísel.

Co trochu pobaví je, že při přepínání menu z 4x5 na 5x6 chcete malý ikony, zatímco opačně chcete velké ikony. Zřejmě se tak jedná jen o překlep a nikoliv úmysl nutit lidi mluvit pražsky, ale jak říkám pobaví to.

Malinko mi vadí, že nemohu v menu přesouvat pořadí předinstalovaných ikon.

Co mi vyloženě chybí, a není to bohužel ani zdaleka problém tohoto modelu, ale spíše mobilů obecně, je mechanická spoušť fotoaparátu.

A nyní tedy již slibované závěrečné hodnocení. Díky velkému a kvalitnímu displei jehož jedinou vadou na kráse je to, že je lesklý, se vidíte vše co chcete dostatečně velké a v krásných barvách. Baterie vydrží celý den náročného, a tím myslím opravdu náročného, používání což je nepochybně to co je pro spoustu lidí tím zásadním. Rerpoduktor je hlasitý a slyšíte ho tak i v jedoucí tramvaji. Co se intuitivnosti týče jsem napsal již dost a stačí tedy zopakovat, že s používáním nebude mít problém opravdu nikdo. S ohledem na cenu tak nemohu, i přes drobné nedostatky, hodnotit jinak než 10/10 a říci že si telefon řekl o přední místa v žebříčku kvalita(výkon)/cena telefonů dostupných na našem trhu.
Naposledy upravil(a) p.rosomak dne čtv 20. pro 2012 11:59:35, celkem upraveno 1 x.LassaL
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27. lis 2012 22:54:00
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nokia

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od LassaL » ned 16. pro 2012 1:47:18

Velice hezká recenze! Já jsem shodou okolností o stejném telefonu psal na jiném fóru. Ne tak obsažně, ale je to snažší na rychlou orientaci, podle mě dobré doplnění k té tvé, tak se vložím odkaz.
http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... &t=1182020


Potok
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: stř 04. srp 2010 19:39:00
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: hodne
Twitter: @potocek
Tablet: Asus Pad300 TG
Bydliště: Královehradecko

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od Potok » ned 16. pro 2012 19:46:31

Dobrý den,
Měl jsem možnost vyzkoušet telefon LG L9 na cca 14. dní (děkuji tímto českému zastoupení LG).
Musím říci, že tento telefon je super a byl jsem s ním nad míru spokojen. Dostal jsem už české balení, i když se v ČR ještě neprodává z oficiální distribuce. Balení obsahuje: Telefon, baterii, sluchátka, micro usb - usb kabel, manuál a cestovní nabíječku.

Telefon bez baterie váží 87g, s baterií a SIM váží nádherných 124g, což je na telefon s 4.7” displejem podle mě skvělé.
Displej má 540*960 bodů, takže na telefonu není problém serfovat po internetu a dívat se na videa.

Při výrobě byla použita technologie IPS (stejná technologie jako IPhone5, což je výhodné díky věrnějšímu zobrazení barev a netrpí nedostatky jako AMOLED / SAMOLED technologie, která trpí vypalováním částí obrazu při delším používání).
Součástí displeje je i tvrzené sklo Gorilla Glass, což zaručuje větší odolnost proti poškrábání, takže se nemusíte bát telefon nosit bez ochrany v kapse.

Baterie má kapacitu 2150 mAh pro srovnání Iphone 5 má 1440 mAh, Samsung Galaxy S3 má 2100 mAh. O výdrži se rozepíšu dále...

Telefon má slot na klasickou SIM kartu a microSD kartu (až 32GB), micro usb konektor pro nabíjení a 3.5mm konektor pro sluchátka s mikrofonem.
Hardwarová tlačítka jsou celkem čtyři:
1) Na přední straně prostřední tlačítko pro funkci “Domů”, kterým se dostanete na hlavní plochu a při podržení na seznam spuštěných aplikací. Bohužel toto prostřední tlačítko není podsvícené

2,3) Dále na levém boku je tvarovaná kolébka pro zvýšení / snížení hlasitosti

4) na pravém boku se nachází tlačítko pro vypnutí displeje a při podržení možnost vypnout telefon, restartovat a nastavit profily zvuku.

Za zmínku také stojí vybavení telefonu, které je dle mě na tuto cenovou kategorii (předpokládaná cena cca 8tis Kč) výborné.
Telefon je vybaven dvoujádrovým procesorem na taktu 1GHz. Telefon disponuje 1GB RAM, 4GB vnitřní pamětí, což zaručuje dostatečný výkon i pro hraní 3D her jako SHADOWGUN.

Fotoaparát je 5Mpx (2592x1952px) s automatickým ostřením a přisvětlením LED diodou, zvládne také nahrávat Full HD (1080p) video.
Možnosti připojení telefonu jsou: GSM, 3G, Wi-Fi, Bluetooth, GPS a NFC (sloužící ke sdílení obsahu mezi zařízeními a snad v budoucnu pro bezkontaktní platby v obchodech).
K hardwarovým parametrům bych ještě přidal skvělou hlasitost reproduktoru, který jsem si musel ztlumovat (u ostatních telefonů jsem měl hlasitost na max a ještě jsem neslyšel, tady tento problém nebyl).

První spuštění je klasické jako u všech androidů, tudíž Vás telefon provede nastavením jazyka, Wi-Fi, možnostmi sdílení polohy a účty pro synchronizaci. LG ovšem přidalo možnost synchronizace s Microsoft Exchange (pro lidi používající Microsoft služby). Osobně ovšem doporučuji vytvořit email u GOOGLE a nastavit synchronizaci přes něj, protože poté získáte zdarma na internetu místo pro fotky, soubory a další věci.
Celkově první spuštění a nastavení netrvalo ani 5 minut.
Kterékoliv další vypnutí a následné zapnutí telefonu trvá cca půl minuty, což je oproti ostatním telefonům ve stejné cenové kategorii o dost rychlejší.

U telefonu musím ocenit i českou klávesnici, která je už v české lokalizaci a české znaky se píšou podržením daného symbolu. Tlačítko “123?” slouží pro zobrazení speciálních znaků, více v obrázcích.

Dále bych vyzdvihl aplikaci pro kalendář, kde na rozdíl od ostatních kalendářových aplikací vidíte náhled měsíce a zároveň náhled agendy.
Další “vychytávky” od LG jsou mimo jiné:

1) Aplikace pro kreslení poznámek do screenshotu displeje. (všechny obrázky byly
takto vytvořeny - pouze v telefonu),

2) Možnost přístupu k aplikacím: Telefon, zprávy, email a fotoaparát přímo z uzavřené obrazovky. Tato funkce je součástí androidu až od verze 4.2 (aktuálně má telefon starší 4.0.4).

3) Dále je zde zobrazení dokončeného nabíjení v notifikační liště.

4) V notifikační liště jsou také nastavitelné ovladače pro Wi-Fi, bluetooth, NFC. Zobrazení a pořadí se dá změnit ihned z lišty.

5) Další zajímavá služba je Remote Call Service - kde zažádáte na infolince o podporu, sdělí Vám šestimístné číslo, které zadáte do telefonu, a poté může LG podpora vzdáleně ovládat váš telefon a pomoci Vám s nastavením a podporou telefonu - operátor nemá ovšem přístup k osobním údajům, jako je jméno, kontakty, hesla, emaily, tudíž se nemusíte bát tuto službu využít.

Další je fotoaparát, který je přehledný a intuitivní na ovládání. Jako hlavní bych vyzdvihl funkci focení “hlasem” (nevím jak jinak to nazvat :-)) kde, když řeknete jedno ze slov [číz]-cheese, [smile], [whisky], [Kimči], [El dží] - LG, tak telefon udělá fotku, což se může hodit..
Další věcí jsou panoramatické fotky, které mají pěkné zobrazení usnadňující ovládání.
Telefon je samozřejmě vybaven i přední 0.3Mpx kamerou pro videohovory a další věci.

Zmínku si také zaslouží výdrž baterie, kde dle statistik z programu (Battery widget reborn pro) vydrží 21hodin a je nabitá za 3hodiny (časy jsou průměrné).
Nutno dodat, že telefon jsem využíval aktivně, takže zapnuté 3G,Wi-fi, serfování na internetu, hry, videa z youtube.

Zkoušel jsem i extrém, kdy jsem kontinuálně volal, měl zapnuté NFC a Bluetooth + wifi a jas na maximu, čas výdrže 100% nabitého telefonu byl 5.5h (oficiální čísla nejsou). Důvod tohoto testu byl ten, že mám čísla ve firemním tarifu, takže je toto pro mě velmi důležité, ale pravda, byl to extrém s těmi všemi zapnutými službami. Ale zas když někdo protelefonuje na skype ten samý čas, tak proč by ne...

Pár věcí, co bych tomuto telefonu vytknul je:
1) Řazení aplikací v seznamu aplikací - nově nainstalované aplikace se přidávají na konec za abecedně seřazené vestavěné aplikace. Telefon rozlišuje mezi předinstalovanými aplikacemi a staženými jako by to byly dva seznamy, bez znázornění oddělení.
2) Není zde aplikace pro zapnutí blesku mimo fotoaparát (pro použití jako svítilna), ale není ji problém doinstalovat.

Pro shrnutí tedy
Klady:
Hlasitost reproduktoru
Nízká váha
Velikost displeje
Velká výdrž baterie
Přístup k aplikacím z uzamčené obrazovky
Zobrazení dokončeného dobíjení
QuickMemo aplikace na poznámky přímo z snímku displeje
Některé předinstalované aplikace (Remota call service. Poznámky,File Share, Polaris office)

Zápory:
Hardwarové tlačítko domů
Absence světelného senzoru
Řazení aplikací v menu

galerie fotografií je zde: https://picasaweb.google.com/115364241797500021346/LGL9
Dell Streak mini 2.2 stock
HTC Hero 2.3.7 CM7.1
MID 7120 2.3.3 stock + market


blickyn
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 04. zář 2009 16:42:05
Reputace: 0

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od blickyn » úte 18. pro 2012 12:16:43

Skvělý popis výše, se kterým se jako většina těch co měli tu čest testovat LG Optimus L9, musím ztotožnit. Udělal jsem zajímavé srovnání možných konkurenčních telefonů. Srovnání si můžete prohlédnout na http://www.lgmania.cz/lg-optimus-l9-vyh ... kurenci-2/


Cesticka
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 18. pro 2012 16:34:18
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od Cesticka » úte 18. pro 2012 16:39:27

Taky L9 testuju a i když sem se telefonu obával ať už pro pověst značky, tak pro velký display na mobilu ze střední třídy, ale LG mě přesvědčilo, že nevím kdy a kde, ale telefony se dělat naučili.

Má samozřejmě svoje vady, ale v dané cenové hladině jsou zanedbatelné a myslím, že ostatní výrobci jsou na tom většinou stejně, nebo spíš i hůře.

Přikládám svou recenzi :-)Areon
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03. lis 2012 17:54:20
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia ion

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od Areon » úte 18. pro 2012 17:19:46

blickyn píše:Skvělý popis výše, se kterým se jako většina těch co měli tu čest testovat LG Optimus L9, musím ztotožnit. Udělal jsem zajímavé srovnání možných konkurenčních telefonů. Srovnání si můžete prohlédnout na http://www.lgmania.cz/lg-optimus-l9-vyh ... kurenci-2/
Já osobně jsem řešil podobnou věc a nakonec jsem koupil Xperii ion za 8500 Kč, protože po vydání verze Xperia T, šla Xperia ion s cenou výrazně dolů a poměr cena x výkon je výrazně na její straně. Ikdyž je L9 v současnosti podle mně nejlepším telefonem střední třídy s telefonem vyšší třídy jako je právě Xperia ion se rovnat nemůže.


xte
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19. pro 2012 0:29:01
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od xte » stř 19. pro 2012 3:37:50

I já si dovolím přidat svoji recenzi :))

Všichni ví, že ne všechny telefony od LG byly povedené a proto jsem byla zvědavá, jak si poradili s L9. Mobil jsme dostali v bílé krabičce, která ještě obsahovala baterii, nabíječku s usb kabelem a špuntová sluchátka. První věc, která mě zaujala, byla lehkost, která je vzhledem k rozměrům příjemným překvapením. Někomu se může zdát moc velký, nicméně každý si velmi rychle zvykne a pak se hůř navyká na menší telefon, protože se vám display prostě nezdá dost velký.

Telefon má tři hardwarová tlačítka. Na levé straně je ovládání hlasitosti a na pravé je pak tlačítko pro zamykání/vypínání. Mně osobně přijde, že by středové tlačítko mohlo být maličko vystouplejší, ale i tak jsem si zvykla a zhruba po dni to nebyl žádný problém. Některým chybí tlačítko spouště, já v tom žádný problém nevidím. Zadní strana má zdrsněný povrch, díky kterému vám telefon nevyklouzne z ruky. Někteří psali, že se setkali s vrzáním zadního krytu – já jsem tento problém nezaznamenala. Trochu mi chybí notifikační dioda, pro kterou by se tam místo rozhodně našlo.

L9 je vybaven Androidem 4.0.4. Není zde nainstalováno mnoho nadbytečných aplikací, které by zbytečně zpomalovaly běh, což je příjemné. Za zmínku určitě stojí Quick Memo, se kterou jsem se setkala poprvé. Můžete si sami zapisovat do poznámek či map, to mi přijde velmi zajímavé. Snad jediná aplikace, která mi vyloženě nevyhovovala, byla Social+. Další aplikace si můžete stáhnout přes GooglePlay nebo SmartWorld, což je nabídka přímo od LG. Doufám, že i L9 se brzy dočká přechodu na 4.1 Jelly Bean.
Líbí se mi, že si člověk může relativně dost personalizovat, jak bude vypadat zamčená obrazovka. Vyberete si od různých druhů a velikostí hodin až po kalendář. Dále jsou dole 4 ikony, které si můžete sami zvolit. Zaujala mě také notifikační lišta, kde si podržením tlačítka upravit můžete změnit pořadí položek.

Co se týká paměti, není problém si ji rozšířit až 32GB karty microSDHC. Další velké plus je baterie, která i při větší zátěži hodně vydrží i při zapnuté WiFi. Veškeré hry, které jsem testovala mobil hravě zvládl. Fotoaparát je klasicky 5MPx a dělá dost slušné fotky. Běžnému uživateli to rozhodně stačí.

A závěrem? Myslím si, že Optimus L9 se výrobci opravdu povedl. Výkon je na cenu opravdu dobrý. Ani jednou jsem se nesetkala se závažnějším problémem a uživatelsky je velice příjemný a intuitivní. Za mě jedno velké ANO!


leteku
Androiďák!
Příspěvky: 322
Registrován: úte 10. črc 2012 15:53:57
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG L9 P760
Tablet: Asus memopad 7 hd me173x

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od leteku » čtv 20. pro 2012 15:43:34

Chcel by som sa opytat ako je to s instalacoiu hier kedze pamat v telefone je len nieco okolo 2gb ci pri hrach ktorych data maju skoro 2gb su tieto data automaticky instalovane na kartu alebo ako je to riesene kedze presun aplikacii na kartu ako som uz niekde cital nefunguje.


Malcolmekkk
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: stř 20. črc 2011 17:33:16
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG P760 L9
Rom: Stock ICS 4.0 Rooted

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od Malcolmekkk » pát 21. pro 2012 17:57:44

Jak nastavim sd kartu jako hlavní uložiště ?
-->>In Android we trust! <<--


sony715
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 08. led 2013 10:02:49
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S Duos

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od sony715 » úte 08. led 2013 11:44:38

Vidim ze vsetko podstatne uz bolo povedane :) este moj postreh :D
Tak moje skusenosti s telefonom su vcelku pozitivne, co sa tyka dispeja je super nevidno mriezkovanie a za tu cenu asi nic vacsie nezozeniete, SW je dostatocne vyladeny, neseka ani nemrzne video prehra aj v HD. Bateria drzi velmi slusne. fotoaparat ma 5mpx ale foti dobre aj v nepriliz dobrych podmienkach dokonca aj makro je na velmi slusnej urovni. Vacsie nevyhody su zle ulozenie pamatovej karty a absencia ako led indikacnej diody tak svetelneho senzoru na jas. Inac v celku spoko telefon co sa tyka zvuku nic strasne na nom nieje. Mozno by to chcelo lepsie HW tlacidlo pod displejom lebo toto si robi sem tam co chce.


erikb321
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 19. led 2012 18:16:20
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: htc EVO 3D
Rom: original

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od erikb321 » čtv 14. bře 2013 14:59:34

četli jste to na android.sk ? LG Optimus L9: Aktualizácia na Android 4.1.2 dostupná na stiahnutie :yes:


gembec
Stálý androiďák
Příspěvky: 193
Registrován: ned 10. bře 2013 12:33:19
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lg optimus L9 [JB 4.1.2]

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od gembec » čtv 14. bře 2013 16:04:11

to som zvedavy, kedy mi aktualizaciu ponukne fon. ale zato mohli radsej rovno hodit 4.2 :)


eman22
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 20. bře 2013 15:27:28
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: 0917450889

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od eman22 » stř 20. bře 2013 21:25:30

Ake mate skusenosti z tymto L9 po dlhsom case? cca 3ch 4ch mesiacoch?
Vrzgajuce plasty, prehybajuci sa displej, pripadne veci co sa Vam casom prestali na nom pacit?
Premyslam nad nim ale zaujmaju ma dlhodobe skusenosti.
ako SW aj dizajnove a podobne


gembec
Stálý androiďák
Příspěvky: 193
Registrován: ned 10. bře 2013 12:33:19
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lg optimus L9 [JB 4.1.2]

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od gembec » stř 20. bře 2013 22:01:12

tak ja ho mam len 2 tyzdne a zatim som spokojny, v tejto cene asi nic lepsie s takto velkym displejom neni. ale je to navykove lebo vsetky mensie displeje sa mi teraz zdaju ako male prditka, aj 4" :) .
skusil som na tom vsetky narocne hry (bladeslinger, real racing 3, max payne, shadowgun, dead trigger) vsetko uplne plynulo, jedina skoda, tej malej internej pamete, ale to by mala riesit nova aktualizacia, kde by sa malo dat presuvat aplikacie na kartu.

Uživatelský avatar

Krampusak
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: stř 19. led 2011 10:29:49
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010 [Vibe X3 Lite]
Mobil 2 / ROM: LG G2

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od Krampusak » stř 20. bře 2013 22:32:31

Já ho tedy taky nemám dlouho, ale hodnotit se už dá.
Jednoduše, za ty peníze poslouží dobře. Mám přímé srovnání se Samsungem Galaxy S2 a pro normálního uživatele žádný zásadní rozdíl (teď dostanu asi od Samsungářů za uši) Taktéž jsem zkoušel náročnější hry a nikde žádný problém. Telefon pracuje svižně, bez záseků.
Jediné, co můžu vytknout, je trochu horší dílenské zpracování, kdy zadní kryt občas vrzne a to dokonce u obou exemplářů, které mám možnost zkoušet. Vzhledem k vyřešení problému s přesouváním app na externí kartu s novou aktualizací je to jediná vada na kráse.
Poměr cena / výkon jistě dobrý


erikb321
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 19. led 2012 18:16:20
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: htc EVO 3D
Rom: original

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od erikb321 » stř 20. bře 2013 23:34:24

já ho mám 2 měsíce a zatím jsem spokojený a zadní kryt mi ještě ani jednou nezavrzal.displej je barevně dobrý a telefon je pořád stejně rychlý zatím jsem fakt spokojený .no a další duležitá věc : aktualizace na JB


zabiak
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: úte 26. úno 2013 11:45:02
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG optimus L9

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od zabiak » čtv 21. bře 2013 8:37:11

Mám ho dva týdny a jsem spokojený, zadní kryt mi trošku vrzal, ale mě to nevadilo. Teď jsem si pro ochranu koupil tento návlek: http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Matte-H ... 3f20b685d2
160Kč - poštovné zdarma a teď nevrže nic. A už se o něj tolik nebojím:D

Jinak co mě velice příjemně překvapilo je výdrž baterky, které jsem se bál. Ještě jsem tedy nezkoušel uplně vybít, ale 3dny není žádný problém. (nepoužívám wifi ani data jen doma si to nachvilku pustím, když chci aktualizovat počasí nebo něco stáhnout). Dále jsem se bál velikosti, ale do kapsy se vejde krásně a velikost se stala předností.


eman22
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 20. bře 2013 15:27:28
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: 0917450889

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od eman22 » čtv 21. bře 2013 11:14:38

ako je to z GPS. Fachci? Ma tam niekto nahraty Sigic alebo nieco podobne?


gembec
Stálý androiďák
Příspěvky: 193
Registrován: ned 10. bře 2013 12:33:19
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lg optimus L9 [JB 4.1.2]

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od gembec » čtv 21. bře 2013 11:21:12

dalsi clovek, to vam fakt drzi 3 dni? to ho mate polozeny len na stole cele dni alebo ako? ja som sa dostal max na 2dni a som ho moc nepouzival. ale bezne nabijam kazdy den.


leteku
Androiďák!
Příspěvky: 322
Registrován: úte 10. črc 2012 15:53:57
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG L9 P760
Tablet: Asus memopad 7 hd me173x

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od leteku » čtv 21. bře 2013 11:28:18

eman22 píše:ako je to z GPS. Fachci? Ma tam niekto nahraty Sigic alebo nieco podobne?
Mam sygic a fachci super aj ked niekedy trochu dlhsie hlada satelity ale nic hrozne.

Uživatelský avatar

Krampusak
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: stř 19. led 2011 10:29:49
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010 [Vibe X3 Lite]
Mobil 2 / ROM: LG G2

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od Krampusak » čtv 21. bře 2013 11:44:22

k té výdrži baterky... pokud používáš takové zařízení jen jako telefon, čili sem tam zavoláš nebo napíšeš SMSku, tak se není čemu divit, že vydrží 3 dny, ale pokud se tohle "zařízení" používám jako zařízení a ne jen na dva hovory denně, tak samozřejmě nemůže vydržet tak dlouho. Nejvíc žere baterku displej z čehož jednoduše plyne, že když ho nepoužíváš, vydrží :-D
Neodpustím si dotaz na zabiak... na co sis pořizoval takový "telefon", když nepoužíváš data? Teda vlastně jo, na aktualizaci počasí... :-) To sis mohl koupit Nokii 3310 a vydržela by ti i týden ;-)


3110sakai
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pát 12. říj 2012 9:46:47
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: THL W8
Tablet: Vodafone smart tab 7
Bydliště: Ostrava

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od 3110sakai » čtv 21. bře 2013 13:58:34

Telefon vydrží sotva jeden den.Po 18 hod mám 30% baterie. A to jsem byl celkem dvě hodiny na internetu ,zaplé mobilní data a to je vše.Ale vydrží i několik týdnů .Ležet vypnutý v šuplíku. :DD Tom


gembec
Stálý androiďák
Příspěvky: 193
Registrován: ned 10. bře 2013 12:33:19
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lg optimus L9 [JB 4.1.2]

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od gembec » pon 25. bře 2013 17:28:40

pri kolkych MB vám hlási, ze mate malo miesta v internej pameti? mne vyskoci hlaska este ked mi zostava 250MB, ze mam malo miesta v internej pameti. ani instalovat aplikacie mi to nechce len akurat subory viem nakopirovat cez pocitac.
inak neda sa nejako to hlasenie vypnut? lebo som si vsimol, ze ked mi vyhodi hlasku "Malo miesta", tak sa mi nechce aktualizovat widget pocasie, az ked neuvolnim pamet.


retros1
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: ned 03. úno 2013 16:32:49
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P6 - CM 11

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od retros1 » pon 25. bře 2013 18:08:57

Jo jo, je to kolem 250 MB, včera mi to poprvé vyskočilo. Stačilo aktualizovat pár aplikací a nainstalovat Temple Run a už jsem měl málo místo. Je to na prd, už aby se dalo přesouvat na kartu
Lg Optimus P760, android 4.1.2


gembec
Stálý androiďák
Příspěvky: 193
Registrován: ned 10. bře 2013 12:33:19
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lg optimus L9 [JB 4.1.2]

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od gembec » pon 25. bře 2013 18:11:16

inak pre zaujimavost, uz na 4.0.4 (bez rootu) funguje niektore hry z SD karty, tri od gameloftu (Modern Combat 4, NOVA 3, wild blood), nic blizsie k tomu nebudem pisat aby som neporusil pravidla :)


zabiak
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: úte 26. úno 2013 11:45:02
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG optimus L9

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od zabiak » úte 26. bře 2013 9:48:50

Tak já mám telefon hlavně na telefonování a sms. Když někde čekám si zahraji nějakou hru nebo se připojím přes wifi na net, kalendář.Proto jsem si koupil takový telefon, pro občasné hraní a wifi. Samozřejmě, když budete celý den pařit a mít zaplých x aplikací.... tak se vám vybije. Jenže podle toho se blbě hodnotí výdrž, protože každá aplikace, žere jinak...to je jako, kdyby jste v autě měřili spotřebu na okruhu. Některé hry a alikace jsou zaplé a žerou i když je nepoužíváte.

Chci říct, že není pravda, že nové mobily s velkým displejem tolik nevydrží jako ty staré. Vydrží stejně a více při normálním použití.

Jinak nabíjel sem ve čtvrtek ráno a dnes v úterý mám 52% baterky - moc jsem nehrál jen hovory sms, budík, kalendář. Mám vyplé 3g a NFC....


gembec
Stálý androiďák
Příspěvky: 193
Registrován: ned 10. bře 2013 12:33:19
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lg optimus L9 [JB 4.1.2]

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od gembec » úte 26. bře 2013 11:07:04

ty si aky superman :D , to co je za baterku, ten 4400maH battery kit? :) tipujem, ze jas na 0 a mobil len polozeny na stole ale aj tak. mne max vydrzal 2 dni pri normalnom pouziti, to znamena ziadne hry, internet len aktualizacia pocasia a potom uz len prijimanie hovorov a JAS uz mam skoro stale na polovici.

Uživatelský avatar

Krampusak
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: stř 19. led 2011 10:29:49
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010 [Vibe X3 Lite]
Mobil 2 / ROM: LG G2

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od Krampusak » úte 26. bře 2013 14:42:45

zabiak píše: Jinak nabíjel sem ve čtvrtek ráno a dnes v úterý mám 52% baterky - moc jsem nehrál jen hovory sms, budík, kalendář. Mám vyplé 3g a NFC....
teda mít po 6 dnech 52% baterie... abys ten telefon za nějaký čas vůbec našel, když ho vlastně ani nepoužíváš :-)
Jen si dovolím pro všechny ostatní - z tohoto si rozhodně neberte příklad co se výdrže baterie týče, tohle je extremismus, s kterým se setkáte jednou, maximálně dvakrát za deset let :-D


3110sakai
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pát 12. říj 2012 9:46:47
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: THL W8
Tablet: Vodafone smart tab 7
Bydliště: Ostrava

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od 3110sakai » úte 26. bře 2013 17:38:23

zabiak píše:Tak já mám telefon hlavně na telefonování a sms. Když někde čekám si zahraji nějakou hru nebo se připojím přes wifi na net, kalendář.Proto jsem si koupil takový telefon, pro občasné hraní a wifi. Samozřejmě, když budete celý den pařit a mít zaplých x aplikací.... tak se vám vybije. Jenže podle toho se blbě hodnotí výdrž, protože každá aplikace, žere jinak...to je jako, kdyby jste v autě měřili spotřebu na okruhu. Některé hry a alikace jsou zaplé a žerou i když je nepoužíváte.

Chci říct, že není pravda, že nové mobily s velkým displejem tolik nevydrží jako ty staré. Vydrží stejně a více při normálním použití.

Jinak nabíjel sem ve čtvrtek ráno a dnes v úterý mám 52% baterky - moc jsem nehrál jen hovory sms, budík, kalendář. Mám vyplé 3g a NFC....
Za hodinu brouzdání po internetu přes mobilní data,jas na 36% mi klesne baterka o 30%.Moje LG L9 při normálním používání nevydrží 24hod.Pokud leží na stole tak za 8 hod. neubude z baterky ani procento.Stačí zapnout displej a to 1% zmizí max. za 3 minuty.Tak že vydrží i dva týdny ,ale to jsem si ho nemusel kupovat.
Tom


zabiak
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: úte 26. úno 2013 11:45:02
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG optimus L9

Re: LG Optimus L9

Příspěvek od zabiak » stř 27. bře 2013 10:22:39

Jo je to extrém. :DD Dnes mám 45% od včera jsem měl dva hovory a 3sms jsem poslal. Ten týden: nehrál jsem hry, cca 2-3hovory denně a 3sms denně a dívám se na hodiny nenosím hodinky ráno si zapnu wifi a zaktualizuji počasí a pak zas vypnu wifi. Jas 56%. Teď chci dát rekord..

Ono některé hry a aplikace běží i když jí nehrajete třeba jsem tam měl Simpsonovi a to furt běželo a když to člověk dlouho nehrál tak to udělalo nějaký zvuk a spoustu jiných aplikací může běžet ani o tom nevíte, když jsem to měl tak jsem večer měl 19% baterky a ráno telefon vybitej. Podívejte se do správce úloh co vše vám běží a žere baterku spoustu toho je zbytečné, mě teď neběží nic. Třeba, když blbě vypnete hru tak jí pak najdete ve srpávce aplikací, že běží a kolik bere procesoru. :DD (vyplé data, zaplá 2g síť - pokud nepoužíváte data tak 3g síť zbytečně zatěžuje baterku, vyplá NFS, vyplé aplikace).
Samozřejmě nabíjet není problém takže se tím zabývat nemusíte že vám tam běží blbosti, ale pokud jste mimo zásuvku nebo nemáte nabíječku tak si tak můžete prodloužit život.

Pokud se ti vybije za 8hodin a jenom leží na stole tak ti tam běží spoustu kravin.
Naposledy upravil(a) zabiak dne stř 27. bře 2013 11:12:59, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „LG Optimus L9 (P760) - Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host