Samsung Galaxy Note 10.1 - ROM/ROOT/FW[NÁVOD] Downgrade z 4.4.2 KK na 4.1.2 JB

Moderátor: verny94

Odpovědět
Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9761
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Reputace: 366
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note II [GT-N7100] [Stock+root]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

[NÁVOD] Downgrade z 4.4.2 KK na 4.1.2 JB

Příspěvek od don_alex » ned 08. úno 2015 17:51:22

Protože jsem dnes ne zcela dobrovolně zjistil, že downgrade z aktuálního 4.4.2 KK pro XEZ (XXUDNH2) zpět na 4.1.2 JB není zrovna jednoduchý (flash přes ODIN vždy skončí chybou), rozhodl jsem se sepsat postup, jak to provést lze. Tento postup mám osobně ověřený.

=============================================================================================================
Předem upozorňuji, že nejsem jakkoli zodpovědný za případné poškození zařízení nebo ztrátu Vašich dat. Vše, co je uvedeno v následujícím postupu, děláte výhradně na vlastní nebezpečí. Pokud s tímto nesouhlasíte nebo si na tuto operaci dostatečně nevěříte, nečtěte další řádky a raději si užívejte zážitků z chuti tyčinky KitKat.
=============================================================================================================
A. Co budeme potřebovat:
1) Tablet GT-N8000 s KK
2) Root
3) ODIN v3.07 (je součástí zip archivu s rootem)
4) Mobile ODIN
5) Stock FW 4.1.2 JB stažený ze Sammobile.com nebo Samsung-updates.com

B. Root
Root provedeme pomocí souboru CF-Auto-Root staženého ze stránek Chainfireho. Instalaci provedeme následovně:
1) Tablet vypneme a následně spustíme pomocí tlačítkové kombinace POWE+VolDown. Poté stiskem VolUp tablet spustíme do Download modu
2) Rozbalíme soubor CF-Auto-Root-p4noterf-p4noterfxx-gtn8000.zip
3) Spustíme ODIN v3.07 obsažený v tomto archivu
4) Do kolonky PDA zvolíme soubor CF-Auto-Root-p4noterf-p4noterfxx-gtn8000.tar.md5, který je též obsažený ve výše uvedeném zip archívu
5) Připojíme tablet. V ODINu by se mělo první políčko ID:COM zbarvit do modra, v něm zobrazit text "0:[COMxx]" a v poli Message text "<ID:0/020> Added!!". Pokud se tak nestalo, pak je nutné zkontrolovat správně nainstalované ovladače (Win7 a novější si ovladače umí stáhnout samy, jen to chvilku trvá), případně použít jiný kabel/USB konektor v PC.
6) Pokud je tablet připojený k ODINu, stiskneme tlačítko Start. Po úspěšně provedeném flashnutí rootu se tablet sám restartuje (operace trvá pár vteřin)

C. Downgrade FW - POZOR!! Při tomto postupu dojde ke ztrátě všech uživatelských dat!!
Downgrade provedeme pomocí aplikace Mobile ODIN od vývojáře Chainfire:
1) Z Google Play si nainstalujeme aplikaci Mobile ODIN
2) Na paměťovou kartu si uložíme soubor s příponou .tar.md5, který se nachází v zip archivu staženém ze Sammobile.com nebo Samsung-updates.com
3) V tabletu spustíme aplikaci Mobile ODIN a povolíme stažení dat potřebných pro spuštění
4) Zvolíme položku Open File...
5) Jako úložiště zvolíme externí paměťovou kartu a následně vybereme soubor s příponou .tar.md5 s ROM. Následující okno potvrdíme.
6) Zaškrtneme položky Wipe data and cache a Wipe Dalvik cache
7) Zvolíme položku Flash firmware a následně Continue.
8) Protože aplikace Mobile ODIN zjistila, že soubor s ROM má příponu .md5, nabídne v dalším okně kontrolu kontrolního součtu. Tu můžeme povolit nebo přeskočit. Následně se tablet restartuje a spustí se flash FW s Androidem 4.1.2.
Po úspěšně dokončené operaci se tablet znovu restartuje, proběhne factory reset a poté první start systému. Ten logicky bude trvat delší dobu, takže žádnou paniku. :)


Poznámky:
:arrow: Prosím, zdržte se jakýchkoli komentářů na téma "cena aplikace Mobile ODIN". Kdo o downgrade opravdu stojí, ten za aplikaci rád zaplatí, kdo nechce platit, nechť si užívá KitKatu. Nic víc k tomu není potřeba dodávat.

:arrow: Pokud jste v nastavení aplikace Mobile ODIN neprováděli žádné jiné kroky, než mnou popsané, po downgradu bude tablet rootnutý a aplikace Mobile ODIN bude umístěna v /system/app, tedy bude se tvářit jako systémová (factory reset ji neodstraní).

:arrow: Mnou popsaný postup i s uvedenými odkazy počítá s variantou downgradu na tabletu GT-N8000 na XEZ 4.1.2 XXCMF1. Pro downgrade lze ovšem samozřejmě použít i jiný FW dle vlastního výběru, stažený ze Sammobile.com nebo Samsung-updates.com.

:arrow: Postup lze aplikovat též na tabletech GT-N8010 / GT-N8013, avšak je nutné stáhnout stock ROM 4.1.2 pro daný typ tabletu, což platí i pro CF-Auto-Root, který je pro uvedené typy tabletů ke stažení na stránkách Chainfireho

=>Tento postup byl převzat z originálního vlákna na XDA.<=
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | GT-S5830 [Stock+Root] | Gsmart T4 [Stock+Root] | Sony SW2


Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 10.1 - ROM/ROOT/FW“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů