Archos 101Návod na přesun programů na SD kartu

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
gamez
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SIII
Tablet: Archos 101 IT,ASUS Transformer Pad Infinity TF700T

Návod na přesun programů na SD kartu

Příspěvek od gamez » čtv 27. říj 2011 15:43:30

Jestli se vám taky jako mne stalo, že jste do tabletu nainstalovali nějaké programy a hry, které měly větší velikost než obvykle mívají tj. do 1 MB a v tabletu zbývalo málo prostoru pro instalaci programů.
Ve správci aplikací jsem přesunul na SD kartu, co šlo, ale většinou ty objemné nešly přesunout. Tak jsem troch pátral, jak to provést a tady je návod.

Napište jestli tento návod byl prospěšný i vám, kteří řešíte stejný problém jako jsem řešil já.

1) Stahnout z
http://www.oracle.com/technetwork/java/ ... index.html
Java SE Development Kit (napr. "jdk-7u1-windows-i586.exe" nebo novejsi) a nainstalovat

2) Stahnout z
http://developer.android.com/sdk/index.html
Android sdk (napr. "android-sdk_r14-windows.exe" nebo novejsi)

3) Nainstalovat program ze souboru "android-sdk_r14-windows.exe" do C:\android\

4) Pres "Start-Programy-Android SDK Tools" spustit program "SDK manager" a stahnout a nainstalovat API pro prislusnou verzi Androidu (napr. API 8 Android 2.2 Froyo; API 10 Android 2.3.3 Gingerbread; API 11-13 Android 3 Honeycomb; API 14 Android 4.0 Ice Cream Sandwich atd.)

5a) POZOR toto mozna neni podminkou, ale na strankach ARCHOSu jsem nasel, ze se ma jeste do souboru "adb_usb.ini" pridat tento radek:

echo 0x0e79 >> "%USERPROFILE%\.android\adb_usb.ini"

Soubor "adb_usb.ini" se nachazi v "C:\Documents and Settings\Nazev uzivatele\.android"

5b) V tabletu nebo telefonu zapnout rezim "Ladeni USB" (najdete v Nastaveni-Aplikace-Vyvoj) a potom pripojte tablet nebo telefon k PC pres USB kabel (jen nabijet). Objevi se hlaska, ze bylo rozpoznano nove zarizeni a bude chtit nainstalovat ovladace pro toto zarizeni. Nastavit cestu k ovladaci, ktery se nachazi v "adb_winusb_driver\usb_driver" (stahnout z ftp://support.archos.com/ARCHOS%20it/AD ... driver.zip)

6) Z prikazove radky spustit adb konzoli
start-spustit-napiste cmd a Enter
Napiste (nutno dodrzet spravnost velkych a malych pismen):
cd C:\Android\android-sdk\platform-tools
Enter
adb shell pm setInstallLocation 2
Enter

Hotovo a jiz lze presouvat ve spravci souboru v tabletu nebo v mobilnim telefonu nainstalovane programy na SD kartu a tim zabranit situaci, kdy mate nainstalovano hodne programu a tablet nebo telefon vam hlasi, ze je malo mista k instalaci.
(Poznámka: vyse uvedeny navod funguje pouze od Androidu 2.2 Froyo a vyssim. Nizsi verze nejsou podporovany.)

trilob
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: GoClever Fone 570Q Dual SIM Android 4.2
Tablet: Archos 101 16GB

Re: Návod na přesun programů na SD kartu

Příspěvek od trilob » ned 30. říj 2011 18:39:18

Postup jsem vyzkousel, ale nemam pocit, ze by mi to nejak vyrazne pomohlo, i nadale se presune pouze cca tretina az polovina dat u vetsiny programu. Tak nevim, ocekaval jsem vic, jako ze nainstalovane programy prestanou zabirat operacni pamet uplne...?

Jen upozornuji na dulezitost instalace android-sdk do C:\android\ protoze pokud instalujete do nabidnute slozky C:\Program Files\Android\ tak vam nebudou fungovat prikazy zadane v konzole cmd (vyhodi error), zrejme tam vadi ta mezera v nazvu slozky.
Mobil: GoClever Fone 570Q, dual SIM, 5.7", Android 4.2
Tablet: Archos 101 16GB, 10", Android 2.2

Autor tohoto vlákna
gamez
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SIII
Tablet: Archos 101 IT,ASUS Transformer Pad Infinity TF700T

Příspěvek od gamez » pon 31. říj 2011 12:11:35

Je pravda, že se nepřesouvají všechna data, ale podle mojí zkušenosti dochází k přesunu více než cca 1/2 dat.
Android asi potřebuje mít nějaké minimum uloženo ve vnitřní paměti systému. Blíž jsem to nezkoumal.
Je to hlavně přínosné u souborů (hlavně hry), které mají několik desítek MB.

Jestli někdo zná postup, který by přesouval všechna data na SD, může napsat návod. Budu jen rád, že uspořím ještě nějaké místo.

tomasii
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: i5800 Galaxy3

Příspěvek od tomasii » ned 30. zář 2012 13:37:29

Mám Samsung P5100 s Androidem 4.0.4, kde zcela chybí možnost přesunu aplikací, nebo jejich částí, na kartu. V menu tato možnost není (nebo jsem ji nedokázal vyvolat). Zkusil jsem výše uvedený postup, zvolil jsem nejbližší software (pro Android 4.0.3) a provedl instalaci na notebook s W7 64bitů. Instalace proběhla, některé moduly javy se nenaistalovaly. Po spuštění vlastní aplikace:
Start=>spustit=>napsáno cmd + Enter
jsem do příkazového řádku dal u mně správnou cestu
cd C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools + Enter
Aplikace se rozběhla, ale na příkaz
adb shell pm setInstallLocation 2 + Enter
jsem dostal odpověď
Error: unknown command 'setInstallLocation'
se seznamem možných příkazů. V seznamu je nejbližší set-install-location
Dal jsem tedy
adb shell pm set-install-location 2 + Enter
Ten prošel, ale v tabletu v menu Nastavení => Aplikace => zvolená aplikace nadále chybí možnost přesunu na kartu. Zkusil jsem aplikaci android Assistant => Tools => App2SD, kde je sice nahoře napsané "Click=>Storage=>Move to SD card, po kliku na aplikaci se objeví menu, ve kterém tato možnost chybí.
Neznáte postup, jak přemístit aplikace, nebo jejich části, na kartu???

vospunt
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei Y300

Příspěvek od vospunt » úte 30. črc 2013 11:23:51

jen doplním že na JellyBean je to:

adb shell pm set-install-location 2

a že toto nastavení lze v telefonu/tabletu provézt i tak, že půjdete do nastavení - uložiště - výchozí uložiště a nastavíš SD kartu ;)

Odpovědět

Zpět na „Archos 101“